صفحه 67 از 529 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586117167 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 661 به 670 از 5288
    کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    نقل قول نوشته اصلی توسط eclectus نمایش پست ها
    ذا
    سلام

منظورم از روش اول زمانی بود که در حال غذا خوردن خیلی آرام بالش نوازشش کردید و فرار نکرد...
    و دومی زمانی بود که با کل دست سعی کردید لمسش کنید که با واکنش طوطی(تلاش باری گاز گرفتن) مواجه شدید
    ازتون خیلی ممنونم دوست عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    هورااااا
    بالاخره تونستم از توی قفس بهش غذا بدم (سیب) و حتی نازش کنم(با 2 انگشت بالشو) و اونم اول یکم ناز کرد و میخواست فرار کنه ولی با صبر و حوصله(نزدیک 1:30 ساعت) و ارزششو داشت حالا به نظر شما این روشی که انجام دادم خوب بود؟
    روش: اول گشنش گذاشتم و یک غذا که تا حالا نخورده بود گذاشتم(اون غذا برنج بود و نزدیکه 10 15 دونه بود) حدود 5 ساعت گشنه گذاشتمش (البته همه ی برنجا رو که خورد نیم ساعت بعد شروع کردم) و با یه سیب دستم رو نزدیکش بردم و اونم شروع کرد البته یکم ناز کرد بعد در حال خوردن که بود با یک انگشت بالشو ناز کردم و بعد با 2 انگشت و بعد غذاشو کامل دادم و گفتم دیگه برای امروز بسه و فردا سعی میکنم با 3 انگشت و کلا دست نازش کنم (چند بار در موقع ناز کردن خواست گاز بگیره که دستمو کشیدم عقب)
    حالا این روش خوبه؟ یا ادامه ندم؟؟؟؟؟؟
    سلام

به نظر من یک اشکال کار اینه که خیلی گرسنش میذارید.... همیشه دو تا فاکتور هست برای این که یک حیوان غیر اهلی از دست غذا بگیره، یکی شدت گرسنگی و دومی زمان؛ یعنی هرچی بیشتر منتظر بمونید و حرکت نکنید احتمالش بیشتر میشه که غذا رو بگیره.... البته هر دوتا فاکتور باید با هم باشند و نه این که یکیش از دومی خیلی بیشتر بشه؛ منظورم اینه که همونطور که دوستمون گفتن لازم نیست 15 ساعت گشنش بذاری تا بیاد از دستت غذا بخوره، میتونی 3 ساعت گرسنه نگهش داری و بجاش دستت رو توی قفس بیشتر نگه داری (به نظر من شکم پرستی که کاربر " eclectus " گفتند جزء فاکتور ها نیست که بعدا توضیح میدم)

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط mosikhatar نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم می خوام یه ملنگو بگیرم..
    قفس مناسب چی باید بگیرم چه سایزی ؟
    اسباب بازب چی باید بگیرم ؟
    در کل وسایل اولیه چی باید براش بگیرم..؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید...
    سلام، تبریک میگم ورودتون به سایت رو

در مورد طوطی ها از قفس و ظرف آب مهم تر اینه که چه جور پرنده ای بخرید.... شما بفرمایید برای چه منظور میخواید طوطی بخرید تا توضیح بیشتری بدم:

1. برای موارد تزئینی؛ که فقط از تماشاش لذت ببرید
    2. برای سخنگویی
    3. برای تربیت کردن و نگهداری به عنوان یک حیوان خانگی ( نه یک حیوان تزئینی )
    با سپاس

سلام

یکی از شکم پرست ترین طوطی ها در دنیا همین پاراکیت های طوق دار هندی هستند
    استفاده از خصلت شکم پرستی ملنگو ها یکی از بهترین راه ها برای اهلی کردنشونه.البته فکر کنم 5 ساعت گرسنگی یه کم بی رحمانه باشه و میتونید حتی با 2-3 ساعت هم ملنگو رو بی نهایت حریص و گرسنه کنید
    حتی در این چند ساعت میتونید از 7-8 عدد تخمه هم فقط برای جلوگیری از خالی موندن معده پرنده استفاده کنید تا عملا آسیبی ر متحمل نشده باشه

روش اولتون خوب بوده ولی روش دومتون استرس به پرنده وارد میکنه که من شخصا موافق نیستم...وقتی میتونید با صرف زمانی بیشتر ولی بدون اعمال استرس به طوطی رامش کنید چه دلیلی داره که طوطی رو وادار به انجام کاری کنید

یک قفس استاندارد طوطی مثل 1033 یا کمی کوچکتر از اون براش مناسبه
    حتما یک ملنگوی اهلی خریداری کنید...جوجه ای که مطمئنید با سرلاک و دستی بزرگ شده

در این صورت یک یا 2 مدل اسباب بازی چوبی براش مناسبه

به هیچ عنوان از طوطی های وحشی یا طوطی هایی که به زور رام شدند خریداری نکنید
    سلام

از همکاری و پاسخگوییتون بسیار سپاس گذارم فقط جسارتا دو تا اشکال در پستتون به نظرم میرسه که بر حسب وظیفه باید اطلاع بدم.... باور بفرمایید اگر معاون این بخش نبودم همچین جسارتی نمیکردم :

اول این که مقوله شکم پرستی با خوش غذایی یکم تفاوت داره.... ملنگو ها و عموما نژاد های آسیایی درسته که بسیار تنوع طلب هستن و تقریبا هر غذایی که جلویشون بذاری میخورن اما شکم پرست به اون معنایی که فرمودید نیستن.... یعنی این طور نیست که بیشتر از گونه های دیگه ریسک بکنن برای خوردن غذا.... به همین دلیل نمیتونیم خوش غذایی رو یکی از فاکتور هایی که در بالا توضیح دادم، بدونیم

و دیگری هم تا جایی که اطلاع دارم قفس های 1033 مناسب طوطی های کوچیک مثل عروس و ملنگو نیست.... حتی گفتند که برای طوطی های بزرگ با طول دم زیاد مثل شاه طوطی و ماکائو ها هم مناسب نیست.... فقط مناسب طوطی های بزرگ با طول دم کوتاه و متوسط مثل کاسکو و کاکادو هستش

با احترام فراوان

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5131
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

به نظر من یک اشکال کار اینه که خیلی گرسنش میذارید.... همیشه دو تا فاکتور هست برای این که یک حیوان غیر اهلی از دست غذا بگیره، یکی شدت گرسنگی و دومی زمان؛ یعنی هرچی بیشتر منتظر بمونید و حرکت نکنید احتمالش بیشتر میشه که غذا رو بگیره.... البته هر دوتا فاکتور باید با هم باشند و نه این که یکیش از دومی خیلی بیشتر بشه؛ منظورم اینه که همونطور که دوستمون گفتن لازم نیست 15 ساعت گشنش بذاری تا بیاد از دستت غذا بخوره، میتونی 3 ساعت گرسنه نگهش داری و بجاش دستت رو توی قفس بیشتر نگه داری (به نظر من شکم پرستی که کاربر " eclectus " گفتند جزء فاکتور ها نیست که بعدا توضیح میدم)

موفق باشید

سلام، تبریک میگم ورودتون به سایت رو

در مورد طوطی ها از قفس و ظرف آب مهم تر اینه که چه جور پرنده ای بخرید.... شما بفرمایید برای چه منظور میخواید طوطی بخرید تا توضیح بیشتری بدم:

1. برای موارد تزئینی؛ که فقط از تماشاش لذت ببرید
    2. برای سخنگویی
    3. برای تربیت کردن و نگهداری به عنوان یک حیوان خانگی ( نه یک حیوان تزئینی )
    با سپاس

سلام

از همکاری و پاسخگوییتون بسیار سپاس گذارم فقط جسارتا دو تا اشکال در پستتون به نظرم میرسه که بر حسب وظیفه باید اطلاع بدم.... باور بفرمایید اگر معاون این بخش نبودم همچین جسارتی نمیکردم :

اول این که مقوله شکم پرستی با خوش غذایی یکم تفاوت داره.... ملنگو ها و عموما نژاد های آسیایی درسته که بسیار تنوع طلب هستن و تقریبا هر غذایی که جلویشون بذاری میخورن اما شکم پرست به اون معنایی که فرمودید نیستن.... یعنی این طور نیست که بیشتر از گونه های دیگه ریسک بکنن برای خوردن غذا.... به همین دلیل نمیتونیم خوش غذایی رو یکی از فاکتور هایی که در بالا توضیح دادم، بدونیم

و دیگری هم تا جایی که اطلاع دارم قفس های 1033 مناسب طوطی های کوچیک مثل عروس و ملنگو نیست.... حتی گفتند که برای طوطی های بزرگ با طول دم زیاد مثل شاه طوطی و ماکائو ها هم مناسب نیست.... فقط مناسب طوطی های بزرگ با طول دم کوتاه و متوسط مثل کاسکو و کاکادو هستش

با احترام فراوان

سلام

خواهش میکنم دوست خوب من چه جسارتی نظرتون رو گفتید که قابل احترامه

ولی از نظر من ملنگو ها شکم پرست هستند و نه خوش غذا...نسبت به طوطی خاکستری هوش بسیار پایینی دارند و اگر خیلی عامیانه بخوام بگم طوطی های خنگی هستند.و همین شکم پرستیشون کار دستشون میده

به عنوان مثال :

میتونید از صیادان طوطی بپرسید که شاه طوطی ها معمولا به تله نزدیک نمیشند و فقط غذا هایی که اطراف تله هست رو میخورن و بعد از اون پرواز میکنن و از محل دور میشن و این ملنگو ها هستند که تو دسته های چند ده تایی اسیر میشن.سهم شاه طوطی ها در این بین بسیار نا چیزه

مثال دومی که خدمتتون عرض میکنم :

طوطی خاکستری یا کاکادو وحشی که تازه از طبیعت صید شده (حتی اگر جوجه و کم تجربه باشه) حتی اگر 2 روز هم گرسنه نگهش دارید تا مرز مردن پیش میره ولی از دست شما غذا نمیگیره.....
    حالا طوطی ملنگوی وحسی و بالغ که تجره و هوش بیشتری نسبت به جوجه ها داره اگر فقط چندین ساعت گرسنه باشه تو فقس از دست شما سیب و ... میخوره

خودتون قضاوت کنید...این خوش غذاییه یا حماقت؟؟؟

100 البته که نشان دهنده شکم پرستی و کم هوشیه ملنگو در مقابل سایر طوطی هاست

درم ورد قفس 1033 هم باید خدمتتون عرض کنم مقایسه ملنگو با عروس هلندی کاملا اشتباهه.جثه ملنگو 2 برابر عروس هلندینه(صرف نظر هز حجم پر هاشون)
    1033 برای ملنگو قفس بدی نیست...

شاد باشید
    ویرایش توسط eclectus : 10th September 2011 در ساعت 11:22 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

خواهش میکنم دوست خوب من چه جسارتی نظرتون رو گفتید که قابل احترامه

ولی از نظر من ملنگو ها شکم پرست هستند و نه خوش غذا...نسبت به طوطی خاکستری هوش بسیار پایینی دارند و اگر خیلی عامیانه بخوام بگم طوطی های خنگی هستند.و همین شکم پرستیشون کار دستشون میده

به عنوان مثال :

میتونید از صیادان طوطی بپرسید که شاه طوطی ها معمولا به تله نزدیک نمیشند و فقط غذا هایی که اطراف تله هست رو میخورن و بعد از اون پرواز میکنن و از محل دور میشن و این ملنگو ها هستند که تو دسته های چند ده تایی اسیر میشن.سهم شاه طوطی ها در این بین بسیار نا چیزه

مثال دومی که خدمتتون عرض میکنم :

طوطی خاکستری یا کاکادو وحشی که تازه از طبیعت صید شده (حتی اگر جوجه و کم تجربه باشه) حتی اگر 2 روز هم گرسنه نگهش دارید تا مرز مردن پیش میره ولی از دست شما غذا نمیگیره.....
    حالا طوطی ملنگوی وحسی و بالغ که تجره و هوش بیشتری نسبت به جوجه ها داره اگر فقط چندین ساعت گرسنه باشه تو فقس از دست شما سیب و ... میخوره

خودتون قضاوت کنید...این خوش غذاییه یا حماقت؟؟؟

100 البته که نشان دهنده شکم پرستی و کم هوشیه ملنگو در مقابل سایر طوطی هاست

درم ورد قفس 1033 هم باید خدمتتون عرض کنم مقایسه ملنگو با عروس هلندی کاملا اشتباهه.جثه ملنگو 2 برابر عروس هلندینه(صرف نظر هز حجم پر هاشون)
    1033 برای ملنگو قفس بدی نیست...

شاد باشید
    سلام

با تشکر از پاسخگویی دقیقتون

این موضوعی که فرمودید رو من تا بحال نشنیده بودم و اگر مستند باشه که مو لای درزش نمیره.... یعنی باید اعتراف کنم میتونیم شکم پرستی ملنگو رو با این تفاسیر رسما جزء فاکتور ها حساب کنیم.... و از این بابت از توجه شما خیلی سپاس گذارم

البته توضیحاتی که دادید خیلی مستند تر از صحبت های من هست و هر چقدر هم گشتم نتونستم منبعی پیدا کنم که شکم پرسی ملنگو رد یا تایید کنه ولی یک مختصر توضیح دیگه ای هم به ذهنم میرسه :

اما یک نکته بین صحبت هاتون بود.... در دام افتادن یا سریع تر غذا گرفتن پرنده رو حماقت فرض کردید که به نظر من یک جورایی جای بحث داره.... یک مثال میزنم : در علم ژنتیک سگ و گرگ رو خیلی خیلی وابسته به هم میدونند طوری که انگار هردو نژاد های یک گونه هستند ولی در واقعیت میبینیم که سگ ها خیلی خوی آرام تری نسبت به گرگ دارند.... یعنی هیچ وقت نمیشه یک توله گرگ وحشی رو مثل یک سگ تربیت کرد و آخرش هم به همون حالت وحشیش بر میگرده.... خوب این تفاوت رفتاری در عین شباهت ژنی هرچی که باشه حماقت نیست.... یعنی نمیتونیم بگیم سگ که خیلی به گرگ نزدیکه چون احمق تر هست با انسان کنار اومده.... و همین طور مقایسه ملنگو و شاه طوطی.... در مثال سگ نظریه ها میگن انسان های اولیه پس از شکار های گروهی پس مانده خوبی برای گرگ ها به جا گذاشتند و به همین دلیل یک گروه از این حیوان ها به انسان میل پیدا کردن که نتیجش شد سگ گله.... شاید همین جریان برای ملنگو ها هم مصداق داشته باشه که به تحقیق بیشتر نیاز داره.... اگر چیزی دست گیرم شد حتما اطلاع میدم

در مورد 1033 هم نظر مستقیم دیگران رو گفتم، و شخصا برای ملنگو امتحان نکردم تا ببینم اینطوره یا نه

با سپاس فراوان

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    5140

ادامه كار

سلام مجدد
    من تمام كارهايي رو كه گفته بوديد سعي كردم انجام بدم و تقريبا همه رو انجام دادم
    بعد 4 5 روز هنوزم يه خورده ازم ميترسه اما خيلي بهتر شده
    صبح ها هم يكي دو روزه دو سه تا جيغ ميزنه
    ميخواستم بدونم مرحله بعدي چيه؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5131
    نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi2006 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    من تمام كارهايي رو كه گفته بوديد سعي كردم انجام بدم و تقريبا همه رو انجام دادم
    بعد 4 5 روز هنوزم يه خورده ازم ميترسه اما خيلي بهتر شده
    صبح ها هم يكي دو روزه دو سه تا جيغ ميزنه
    ميخواستم بدونم مرحله بعدي چيه؟

سلام

کمی صبرتون رو بیشتر کنید و به طوطی فرصت بدید تا اطمینان کنه ....
    4-5 روز زمان بسیار کمیه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو(نبات)
    شماره عضویت
    4136
    سلام به همه ی بچه های گل فروم
    من جدیدن یه ملنگو گرفتم سه روزه دارمش الان قشنگ وقتی رو چوبش تو قفس نشسته بهش تخمه و سیب میدم میخوره ولی رو دستم نمیاد به نظرتون الان بیارمش بیرون خوبه یا نه (شاهپر هاشو اونجا کندن)؟چیکار کنم بیاد رو دستم؟تا الان نتونست نازش کنم ولی جدیدن(از امروز که از دست غذا میگیره) بعضی اوقات گاز میگیره عکساشم میزارم ممنون میشم بگید چند سالشه
    http://s06.uploadfa.com/files/5/0pxr1bnkyw3i86/1.jpg
    http://20uploads.com/images/1390/sha...3156191421.jpg
    http://s06.uploadfa.com/files/3/uw6hu7ip9fjes0/2.jpg
    http://s06.uploadfa.com/files/9/gdppikmy22d7sa/3.jpg

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    سلام به همه راستش من پرای طوطی رو بالاخره دادم چیدن و یک بار آووردمش بیرون و متاسفانه دیدم هنوزم ازم میترسه و سعی میکنه فرار کنه و وقتی میخوایم بگیریمش گاز های فوق اولاده فوق اولاده دردناکی میگیره
    اون کسی که پراشو چید (البته بگم یکی از فامیلامون بود که تو کاره طوطی بود و 2 دقیقه نشد که پرشو چید و یه جیغ هم نزد) به من گفت هر روز از قفس بیارمش بیرون و با دست لایه یه حوله بگیرمش و نازش کنم تا یواش یواش ترسش بریزه حالا این کار درسته؟
    بعد 2 تا سوال خیلی مهم داشتم:
    1:آیا طوطی های ماده طوق ندارند؟
    2:طوطی من که عکسشو تو صفحه ی 65 دیدید سنش حدودا چه قدره؟(این خیلی مهمه)
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط djalireza_mixer نمایش پست ها
    سلام به همه ی بچه های گل فروم
    من جدیدن یه ملنگو گرفتم سه روزه دارمش الان قشنگ وقتی رو چوبش تو قفس نشسته بهش تخمه و سیب میدم میخوره ولی رو دستم نمیاد به نظرتون الان بیارمش بیرون خوبه یا نه (شاهپر هاشو اونجا کندن)؟چیکار کنم بیاد رو دستم؟تا الان نتونست نازش کنم ولی جدیدن(از امروز که از دست غذا میگیره) بعضی اوقات گاز میگیره عکساشم میزارم ممنون میشم بگید چند سالشه
    http://s06.uploadfa.com/files/5/0pxr1bnkyw3i86/1.jpg
    http://20uploads.com/images/1390/sha...3156191421.jpg
    http://s06.uploadfa.com/files/3/uw6hu7ip9fjes0/2.jpg
    http://s06.uploadfa.com/files/9/gdppikmy22d7sa/3.jpg
    سلام

تبریک میگم عضویتتون در سایت رو

به نظر میاد پرنده شما دستی شده قبلا ولی بازم بهتره که چند روزی به کارش کار نگیرید.... یک لینک پایین میذارم منتها شما به نصف مدتی که گفته عمل کنید هم کافی باید باشه :

هنگامی که یک طوطی به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

بعد از اون میتونید هم میتونید اجازه بدید روزی 3 - 4 ساعت بیرون بیاد.... برای رو دست آمدن باید به مرور باهش کار کنید و با غذا و جایزه و یکم هم گرسنه نگه داشتن کم کم اعتمادش رو جلب کنید.... اما بعد از مدت آرامشی که توی لینک بالا گفته.... از روی عکس ها فقط طوق قابل تشخیص بود که یعنی بیشتر از 1 سالشه ولی برای اطمینان بیشتر باید از رنگ چشمش هم عکس واضح بذارید.... باید بگم طوطی شما بالغه و تقریبا دیگه قدرت سخنگویی نداره

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    سلام به همه راستش من پرای طوطی رو بالاخره دادم چیدن و یک بار آووردمش بیرون و متاسفانه دیدم هنوزم ازم میترسه و سعی میکنه فرار کنه و وقتی میخوایم بگیریمش گاز های فوق اولاده فوق اولاده دردناکی میگیره
    اون کسی که پراشو چید (البته بگم یکی از فامیلامون بود که تو کاره طوطی بود و 2 دقیقه نشد که پرشو چید و یه جیغ هم نزد) به من گفت هر روز از قفس بیارمش بیرون و با دست لایه یه حوله بگیرمش و نازش کنم تا یواش یواش ترسش بریزه حالا این کار درسته؟
    بعد 2 تا سوال خیلی مهم داشتم:
    1:آیا طوطی های ماده طوق ندارند؟
    2:طوطی من که عکسشو تو صفحه ی 65 دیدید سنش حدودا چه قدره؟(این خیلی مهمه)
    ممنون

سلام

میتونید بیرون بیارینش ولی با دست گرفتنش کار اشتباهی هست.... هر بار که مجبور میشه گاز بگیره تا چند هفته یادش میمونه.... برای همین آموزش روی دست اومدن همیشه در اولویته.... و من اصلا توصیه نمیکنم با حوله بگیرید و نازش کنید.... قطعا تاثیر منفی میذاره

1. نه طوطی های ماده طوق ندارن و فرق مشهود دیگشون تفاوت جزئی پرهای دمه

2. طوطی شما مطمئنا بالغ نیست یعنی کم تر از 1.5 سال داره ولی معلوم نیست که چند ماهشه.... بین 4 تا 8 ماه شاید

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو(نبات)
    شماره عضویت
    4136
    الان نمیتونم عکس بندازم ولی میتونم بهتون بگم که چشماش سیاهه و دورش نارنجی و به نظرم طوق گردنش کامل نشده چون پشتش نارنجیه و نشونی از سیاهی نیست

---------
    آقا 11 ساعت گذشته یعنی بجز آقای Da Vinci کسه دیگه ای پاسخگو نیس

صفحه 67 از 529 نخستنخست ... 17484950515253545556575859606162636465666768697071727374757677787980818283848586117167 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)