صفحه 66 از 529 نخستنخست ... 16474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485116166 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 651 به 660 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    البته من همینجور که تو عکس گذاشتم ظرف غذا داره ولی توش تخمه و آب میریزم و سیبو کف قفس میزاشتم(قبلا) چون الان دیگه نمیخوره و فقط از چوب غذا میخوره
    چشم اینکارم فردا(یا میشه گفت امروز) انجام میدم
    ممنون
    البته من پیشنهاد میکنم صبر کنید تا پرهاش کوتاه بشه.... اگر کلینیک میری حتما اون زخم سرش رو هم نشون بده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    5140

درخواست راهنمايي

سلام به همگي من دو، سه روزه يه ملنگو خريدم عكسش رو هم گذاشتم http://up98.org/upload/server1/01/q/...jml16mble4.jpg يارو ميگفت كه جوجست .فعلا تخمه نميتونه درست بخوره حتي سيب هم درست نميخوره سيب رو تيكه تيكه ميكنه و بعضياش رو يه خورده ميجوئه و نميخوره از منم خيلي ميترسه وقتي نزديكش ميشم پشتش رو ميكنه بهم و تا ميتونه ازم دور ميشه از وقتي هم خريدمش تا حالا صدايي ازش در نيومده حتي جيغ! ميخواستم راهنمايي ام بكنيد غذاش رو چكار كنم؟ چكار كنم باهام دوست شه؟ آيا جوجه اس؟ كلا راهنمايي ام بكنيد مرسي

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    دوست عزیز عکستو اینجا آپلود کن : آپلود سنتر اختصاصی مجموعه سایت های پارسی پت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط mousavi2006 نمایش پست ها
    سلام به همگي من دو، سه روزه يه ملنگو خريدم عكسش رو هم گذاشتم http://up98.org/upload/server1/01/q/...jml16mble4.jpg يارو ميگفت كه جوجست .فعلا تخمه نميتونه درست بخوره حتي سيب هم درست نميخوره سيب رو تيكه تيكه ميكنه و بعضياش رو يه خورده ميجوئه و نميخوره از منم خيلي ميترسه وقتي نزديكش ميشم پشتش رو ميكنه بهم و تا ميتونه ازم دور ميشه از وقتي هم خريدمش تا حالا صدايي ازش در نيومده حتي جيغ! ميخواستم راهنمايي ام بكنيد غذاش رو چكار كنم؟ چكار كنم باهام دوست شه؟ آيا جوجه اس؟ كلا راهنمايي ام بكنيد مرسي
    سلام
    عضویتتون رو در سایت تبریک میگم؛ و همینطور پرنده جدید رو

بله جوجه بودنش که جوجه هست منتها یکم عجیبه که هنوز یاد نداره تخمه پوست کنه.... فروشنده اینو گفته یا شما خودت حدس میزنی؟ چون معمولا کسایی که پرنده جدید میخرن احساس میکنند که هیچی نمیخوره.... آموزش تخمه پوست کردن کار خیلی سختیه و قبل از هر چیز لازمه که شما بهش کاملا نزدیک بشید طوری که دیگه فرار نکنه و از دست هم نترسه.... لینک زیر رو مطالعه کنید و به مراحلی که گفته شده مو به مو عمل کنید وقتی که انجام شد همین جا بفرمایید تا بریم سراغ مراحل بعدی

هنگامی که یک طوطی به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

فقط یک مشکلی که هست اینه که طوطی شما فعلا تخمه نمیخوره پس باید غذایی دیگه ای داشته باشید.... البته میشه بدون مراحل بالا هم تخمه پوست کردن رو یادش داد اما ترجیحا از این راه که برید خیلی بهتره چون هم بهش نزدیک تر میشید و هم این که سوء تغذیه پیدا نمیکنه.... تخمه نه تنها خاصیت نداره بلکه خیلی هم چربه و برای یک پرنده قفسی به عنوان غذای اصلی اصلا مناسب نیست.... خوب حالا شما دیگه این مشکل رو ندارید

در هر حال طی این مدت ش باید اینطوری باشه :

بخش اعظم غذا ها در ابتدا باید همون غذایی باشه که پرنده فروش بهش میداده تا مشکلات تغییر سریع پیش نیاد (که کم کم سهمش رو پایین میارید و با غذا هایی که در ادامه میگم عوضش میکنید).... بعد از اون باید از میوه های شیرین و خوشمرزه مثل سیب استفاده کنید و بعد از اون هم روزی یک وعده سبزی خوردن تمیز و تازه براش بذارید.... این فعلا باید کافی باشه

اما این که میگید ریز میکنه و میریزه کف قفس یک راه ساده داره.... هر وقت نوبت وعده غذاییش میشه به اندازه تقریبا یک مشت از همین چیزایی که بالا گفتم بذارید توی یک سینی کوچیک یا ظرف بزرگ و ته قفس جای یکی از کنج ها قرار بدید.... یکی از میله های قفس رو هم به صورت اریب طوری بگذارید که بالای همون ظرف باشه تا هروقت که غذاش رو ریز کرد بتونه دوباره بر داره و بخوره.... اگر میله های افقی خیلی بالا تر از کف قفس هستن طوری که دستش نمیرسه میتونید از یک پایه، سطل ماست یا یه چیزی شبیه اینا استفاده کنید تا سینی رو بیارید بالا تر.... طوطی ها عادت دارند که غذا رو اول ریز میکنن بعد میخورن منتها مشکل اینجاست که وقتی ریز میکنن میفته و گم میشه!

راستش من نقاشیم خوب نیست اینجا هم که فعلا امکانات نداره ولی عجله ای یه مدلی ازش کشیدم که منظورم رو متوجه بشید :

راجع به جیغ زدن هم نگران نباشید.... بعدا حسابی از خجالتتون در میاد

موفق باشید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    کسی دام پزشکی تو منطقه 14 تهران سراغ نداره برای کوتاه کردن پرها؟
    شماره هم باشه عالیه
    راستی این طوطی دوست عزیزمون مگه از طوطی من بزرگ تر نیست پس چرا تخمه نمیخوره؟
    چون طوطی من نصفه اینه(عکسش تو صفحه ی قبله)پس چرا این تخمه نمیخوره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    کسی دام پزشکی تو منطقه 14 تهران سراغ نداره برای کوتاه کردن پرها؟
    شماره هم باشه عالیه
    راستی این طوطی دوست عزیزمون مگه از طوطی من بزرگ تر نیست پس چرا تخمه نمیخوره؟
    چون طوطی من نصفه اینه(عکسش تو صفحه ی قبله)پس چرا این تخمه نمیخوره؟
    سلام

میتونید با دامپزشک سایت هم صحبت کنید برای زخم سرش.... باید برید به بخش پاسخ به سوالات دامپزشکی با دکتر برهانی کی

همه جوجه ها باید تخمه پوست کردن رو آموزش ببین و یک ویژگی ژنی نیست که مثل پرواز یا پرآرایی خود به خودی باشه.... حتما این طوطی قبل از این که فرصت آموزش پیدا کنه از والدین جدا شده

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    هورااااا
    بالاخره تونستم از توی قفس بهش غذا بدم (سیب) و حتی نازش کنم(با 2 انگشت بالشو) و اونم اول یکم ناز کرد و میخواست فرار کنه ولی با صبر و حوصله(نزدیک 1:30 ساعت) و ارزششو داشت حالا به نظر شما این روشی که انجام دادم خوب بود؟
    روش: اول گشنش گذاشتم و یک غذا که تا حالا نخورده بود گذاشتم(اون غذا برنج بود و نزدیکه 10 15 دونه بود) حدود 5 ساعت گشنه گذاشتمش (البته همه ی برنجا رو که خورد نیم ساعت بعد شروع کردم) و با یه سیب دستم رو نزدیکش بردم و اونم شروع کرد البته یکم ناز کرد بعد در حال خوردن که بود با یک انگشت بالشو ناز کردم و بعد با 2 انگشت و بعد غذاشو کامل دادم و گفتم دیگه برای امروز بسه و فردا سعی میکنم با 3 انگشت و کلا دست نازش کنم (چند بار در موقع ناز کردن خواست گاز بگیره که دستمو کشیدم عقب)
    حالا این روش خوبه؟ یا ادامه ندم؟؟؟؟؟؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5131
    هورااااا:smile (95):
    بالاخره تونستم از توی قفس بهش غذا بدم (سیب) و حتی نازش کنم(با 2 انگشت بالشو) و اونم اول یکم ناز کرد و میخواست فرار کنه ولی با صبر و حوصله(نزدیک 1:30 ساعت) و ارزششو داشت حالا به نظر شما این روشی که انجام دادم خوب بود؟
    روش: اول گشنش گذاشتم و یک غذا که تا حالا نخورده بود گذاشتم(اون غذا برنج بود و نزدیکه 10 15 دونه بود) حدود 5 ساعت گشنه گذاشتمش (البته همه ی برنجا رو که خورد نیم ساعت بعد شروع کردم) و با یه سیب دستم رو نزدیکش بردم و اونم شروع کرد البته یکم ناز کرد بعد در حال خوردن که بود با یک انگشت بالشو ناز کردم و بعد با 2 انگشت و بعد غذاشو کامل دادم و گفتم دیگه برای امروز بسه و فردا سعی میکنم با 3 انگشت و کلا دست نازش کنم (چند بار در موقع ناز کردن خواست گاز بگیره که دستمو کشیدم عقب)
    حالا این روش خوبه؟ یا ادامه ندم؟؟؟؟؟؟
    سلام

یکی از شکم پرست ترین طوطی ها در دنیا همین پاراکیت های طوق دار هندی هستند
    استفاده از خصلت شکم پرستی ملنگو ها یکی از بهترین راه ها برای اهلی کردنشونه.البته فکر کنم 5 ساعت گرسنگی یه کم بی رحمانه باشه و میتونید حتی با 2-3 ساعت هم ملنگو رو بی نهایت حریص و گرسنه کنید
    حتی در این چند ساعت میتونید از 7-8 عدد تخمه هم فقط برای جلوگیری از خالی موندن معده پرنده استفاده کنید تا عملا آسیبی ر متحمل نشده باشه

روش اولتون خوب بوده ولی روش دومتون استرس به پرنده وارد میکنه که من شخصا موافق نیستم...وقتی میتونید با صرف زمانی بیشتر ولی بدون اعمال استرس به طوطی رامش کنید چه دلیلی داره که طوطی رو وادار به انجام کاری کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط mosikhatar نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم می خوام یه ملنگو بگیرم..
    قفس مناسب چی باید بگیرم چه سایزی ؟
    اسباب بازب چی باید بگیرم ؟
    در کل وسایل اولیه چی باید براش بگیرم..؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید...
    یک قفس استاندارد طوطی مثل 1033 یا کمی کوچکتر از اون براش مناسبه
    حتما یک ملنگوی اهلی خریداری کنید...جوجه ای که مطمئنید با سرلاک و دستی بزرگ شده

در این صورت یک یا 2 مدل اسباب بازی چوبی براش مناسبه

به هیچ عنوان از طوطی های وحشی یا طوطی هایی که به زور رام شدند خریداری نکنید

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    ببخشید روش دومم چی بود ؟ چون من یه روش گفتم حالا شما بگید ما هم بدونیم

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    5131
    ببخشید روش دومم چی بود ؟ چون من یه روش گفتم حالا شما بگید ما هم بدونیم
    ذا
    سلام

منظورم از روش اول زمانی بود که در حال غذا خوردن خیلی آرام بالش نوازشش کردید و فرار نکرد...
    و دومی زمانی بود که با کل دست سعی کردید لمسش کنید که با واکنش طوطی(تلاش باری گاز گرفتن) مواجه شدید

صفحه 66 از 529 نخستنخست ... 16474849505152535455565758596061626364656667686970717273747576777879808182838485116166 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)