صفحه 59 از 529 نخستنخست ... 9404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778109159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 581 به 590 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezausa2010 نمایش پست ها
    بابا دمتون گرم اصلا فکر نمیکردم به این زودیا جواب بدید گفتم مثل بقیه ی فروما 2 سال بعد جواب میدید
    فقط 2 تا سوال دیگه برام مونده:
    1:صدای این ها همینقدره که توی صدای ضبط شدس یا این که بلند تره؟ منظورم اینه همسایه ها هم میفهمند؟
    2:راستی این طوطی های ملنگو تو ایران به اسم دیگه ای مثل سبزه قوا یا یه همچین چیزی معروف نیستند؟ آخه پسر عمه ام که طوطی داشت با این ملنگو ها مو نمیزد ولی وقتی اسمشو پرسیدم گفت سبزه قواست جریان چیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط amiranjel نمایش پست ها
    سلام ببخشید میشه به من یه راه خوب برای دستی کردن ملنگو بگه.

1.بسته به فضای نگهداری هست.... صدای تیزی دارن و به احتمال زیاد به همسایه ها هم میرسه ولی طوری نیست که اذیتشون کنه.... مثلا اگر یک اتاق جداگانه داشته باشید یا خونه بزرگ تر از 100 متر باشه شما هم اذیت نمیشی ولی اگر بذاری توی اتاق خودت ممکنه ظهر ها هوس جیغ زدن به سرش بزنه و نذاره بخوابی

2. چرا به اسم های سبزه قوا، مادام گل، طوطی معمولی و.... هم معروفه اما از نظر علمی این ها همه اشتباهن و باید همون طوطی کوچک اسکندر
    یا ملنگو گفته بشه.... سبزه قوا خودش یک نوع پرنده هست که در طبیعت جنوب ایران زیاد دیده میشه که اونجا بهش میگن کارنجک

3. برای آموزش دادن لازمه که اول یک سری مراحل رو طی کنید که لینکش رو پایین میذارم :

هنگامی که یک طوطی به خانه می آوریم چگونه رفتار کنیم ؟

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    2910
    سلام
    این بچه طوطی ها که تو خیابون میفروشند و حدودا 40 نومن هستند ارزش خریدن دارن
    چرا این قیمت میدن
    مریض مه نیستند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط fotros نمایش پست ها
    سلام
    این بچه طوطی ها که تو خیابون میفروشند و حدودا 40 نومن هستند ارزش خریدن دارن
    چرا این قیمت میدن
    مریض مه نیستند
    سلام

والا ما از خیابونی که شما میگی خبر نداریم.... یکم بیشتر توضیح بدین..... الان که اصلا فصل جوجه گوشتی نیست منظورتون جوجه بزرگه؟.... اگه پر ندارن و وسط خیابون به فروش میرسن که صد در صد مردنی هستن

کاربر موثر

شماره عضویت
    5039
    ببخشید خیلی حرف میزنم آخه خیلی سوالا برام پیش اومده چون بار اولمه
    میخواستم ببینم اینایی میگن طوطی از جیغ افتاده یعنی چی؟ یعنی واقعا کمتر جیغ میزنه یا خالی بندیه؟

لطفا یکی 2 تا بازار پرنده به من معرفی کنید در ضمن من جمعه میخوام بخرم لطفا با توجه به روزش معرفی کنید که تعطیل نباشه
    خیلی ممنون از شما دوستان عزیز مخصوصا دوست عزیزو گرامیم Da Vinci با تشکر

کاربر ساده

شماره عضویت
    5032
    میخواستم ببینم اینایی میگن طوطی از جیغ افتاده یعنی چی؟ یعنی واقعا کمتر جیغ میزنه یا خالی بندیه؟

لطفا یکی 2 تا بازار پرنده به من معرفی کنید در ضمن من جمعه میخوام بخرم لطفا با توجه به روزش معرفی کنید که تعطیل نباشه
    دوست عزیز بیشتر چیزهایی که فروشنده میگه تبلیغه . سعی کن بری بازا پرنده فروش ها (اگه تهران هستی) توی اتوبان آزادگان بعد از خلیج فارس- نرسیده به انبار برق.
    بهتره یه طوطی بخری که اصلاً از آدم نترسه و سنش هم زیاد نباشه.البته الان نمیدونم هست یا نه.اما یه جوجه بگیر که پرهاش کامل باشه و هنوز روی یه پا واسادن رو بلد نباشه معلومه که اون واقعاً جوجست ولی اگه دیدی مثل برق اینور اونور میپره ازت هم میترسه نخری بهتره.در تربیتش هم به کارهایی که دوستان میگن توجه کن تا مثل من بیچاره نشی :دی

کاربر ساده

شماره عضویت
    5032
    بچه ها این طوطیه منه:

من این طوطی رو 2 سال و نیم پیش وقتی که تازه دانه خور شده بود خریدم.اصلاً نمیترسید از حرکت های تند دست هم جا نمیخورد . اما الان حدود یک ساله که خیلی اخلاقش بد شده . فقط وقتی سفره میندازیم میاد پیشمون غذا میخوره اما وقتی کنر قفسش میرسه شروع میکنه به پف دادن خودش و چشماش رو سفید میکنه . یه قالی اونجا هست که وقتی به اون دست میزنیم یا پا روش میزاریم میپره میاد ک گازمون بگیره. وقتی هم میخوام نازش کنم نمیذاره سرش رو جمع میکنه نوکش رو پرت میکنه سمت دستم تا گاز بگیره.یه روز از یه پرنده فروش پرسیدم.گفت بیار 30 تومن میگیرم بیست دقیقه ای کاری میکنم ک رام بشه و گاز دیگه نگیره.میگفت مستیشه و جفت میخواد که اینجوری میکنه. من که نفهمیدم منظورش از مستیشه چیه.اگر کسی یه راه حل خوب داره لطفاً بگه چکارش کنم.راستی ، سوت زدنمو تکرار میکنه و خیلی کلمات رو نامفهوم میگه.جوری که من متوجه میشم چون همیشه کنارشم.اما نمیدونم چرا واضح نمیگه.؟یعنی تا ابد همین جوری میحرفه؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320

سلام

نه همونطور که دوستمون گفتن ملنگو که هیچ وقت از جیغ زدن نمیفته ماشالله.... برای بازار آزادگان هم میتونی از نقشه زیر استفاده کنید:

بازار خرید و فروش پرندگان زینتی - Google Maps

منتها الان دیگه فصل جوجه نیست اگرم فصلش بشه جوجه ریسکش خیلی بالاست.... الان که بری احتمال زیاد پرنده بالغ رو جای جوجه جا میزنن.... اگر ملنگویی دیدی که ویژگی های زیر رو داشت میتونی بخری ولی در غیر این صورت بالغه و به هیچ وجه رام نمیشه :

الف. باید عنبیه چشمش سیاه باشه (سفیدی نداشته باشه)
    ب.طوق نداشته باشه
    پ.فک پایینیش سیاه نباشه (قرمز یا گلی کمرنگ باشه)

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط djhamido2 نمایش پست ها
    بچه ها این طوطیه منه:

من این طوطی رو 2 سال و نیم پیش وقتی که تازه دانه خور شده بود خریدم.اصلاً نمیترسید از حرکت های تند دست هم جا نمیخورد . اما الان حدود یک ساله که خیلی اخلاقش بد شده . فقط وقتی سفره میندازیم میاد پیشمون غذا میخوره اما وقتی کنر قفسش میرسه شروع میکنه به پف دادن خودش و چشماش رو سفید میکنه . یه قالی اونجا هست که وقتی به اون دست میزنیم یا پا روش میزاریم میپره میاد ک گازمون بگیره. وقتی هم میخوام نازش کنم نمیذاره سرش رو جمع میکنه نوکش رو پرت میکنه سمت دستم تا گاز بگیره.یه روز از یه پرنده فروش پرسیدم.گفت بیار 30 تومن میگیرم بیست دقیقه ای کاری میکنم ک رام بشه و گاز دیگه نگیره.میگفت مستیشه و جفت میخواد که اینجوری میکنه. من که نفهمیدم منظورش از مستیشه چیه.اگر کسی یه راه حل خوب داره لطفاً بگه چکارش کنم.راستی ، سوت زدنمو تکرار میکنه و خیلی کلمات رو نامفهوم میگه.جوری که من متوجه میشم چون همیشه کنارشم.اما نمیدونم چرا واضح نمیگه.؟یعنی تا ابد همین جوری میحرفه؟؟؟
    سلام

تبریک میگم عضویتتون رو

دلیل که زیاد میتونه داشته باشه.... از تو لک رفتن گرفته تا تغییر غذایی.... حتی بعضی مواقع پرنده به یک صدای خاص وکنش میده.... نکته اینجاست که اگر هم دلایل هورمونی داشته باشه شما با جفت دادن بهش نمیتونی درستش کنی.... اگر این کارو بکنی بهتر که نمیشه هیچ، از شما هم فاصله میگیره و دیگه اصلا نمیشه نزدیکش شد.... تنها راهی که وجود داره آموزش هست و انجام رفتار های تربیتی، خشونت هر دلیلی هم که داشته باشه به راحتی با صرف وقت و حوصله کنترل میشه.... شما باید وقت بیشتری براش بذاری و بیشتر باهش بازی کنی.... نباید به هیچ وجه تنبیهش کنی و سرش داد بزنی.... وقتی گاز میگیره واکنش نشون ندی و بیشتر باهش حرف بزنی تا آروم بشه.... هر چند نمیتونه معنی کلمات رو درک کنه ولی خیلی خوب لهن صدا رو میفهمه.... باید به غذاش هم خوب برسی و ساعت خواب و بیداریش رو منظم کنی.... از همه مهم تر اگر پرنده دیگه ای توی خونه داری نباید صدای هم دیگه رو بشنون.... حتی اگه پرنده های بیرون رو ببینه خیلی عصبی میشه.... با این حال یک ده دقیقه ای هم در روز باید آفتاب بگیره.... اینیم که حرف نمیزنه به خاطر همینه که کم کار کردی باهش.... لااقل روزی نیم ساعت باید باهش مستقیم صحبت میکردی تا به حرف بیاد.... هر چند هنوزم امیدی هست

موفق باشید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    5021
    سلام دوباره منم طوطی من مرد و واقعا خیلی ناراحتم تا امروز سحر داشت تخمه میخورد ولی دیگه مرد
    نمیدونم چرا ولی اول که اوردم مدفوعش ابکی بود
    تا امروز که یک چیز عجیب دیدم از مدفوعش خون ریخته بود و تمام مدفوعش اب بود
    خیلی ناراحت شدم
    تازه دیروز تمیزش کردم با دست بهش تخمه دادم ظرف ابشو با صابون شتسم قشنگ و تمیز و باهاش بازی کردم ولی امروز مرد
    راستی یک روز که من خواب بودم در اتاقم باز بود و کولر گازیمون تاصبح روشن بود ممکنه از اون باش ولی روز های اول هم مدفوعش ابکی بود

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    5021
    سلام راتی جریان این اموزش دادن چیه من رفتم پرنده فروشی میگه پول بده یک روزه رامش میکنم
    من باخودم فکر کردم گفتم نه اخه یاد یک پرنده ای افتاده بودم که وقتی کسی سیگار میکشید دهنشو باز میکرد و میخورد یعنی معتاد بود و همیشه خمار و خواب بود
    حالا بک چیز دیگه پرنده ای که 30 تومن هستو رامش که میکنن میگن 110 تومن
    ولی این چه طوریی که وقتی یک پرنده 30 تومنی میخری میگه 20 تومن یا 30 تومن بده رامش میکنم اگه قراره که دودش بدن خوب می بریمش بیرون می گیم اقا یکم دود سیگارتو به این پرنده ما بده
    حالا من چی کار کنم من غیر از اون طوطی که داشتم یک عروس ماده هم دارم ولی خیلی ترسوه
    میخواستم بدم رامش کنم ولی ترسیدم یاد اون یکی دیگه افتادم

صفحه 59 از 529 نخستنخست ... 9404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778109159 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)