کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23828
    سلام. ببخشید اگر کسی جوجه ملنگو نر، سرلاکی یا تازه دون خور شده برای فروش داره لطفا اطلاع بده. سپاس از همه

فرستاده شده از BAC-L21ِ من با Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    24778
    نقل قول نوشته اصلی توسط freud نمایش پست ها
    کسی پیدا میشه از تهران به هر طریق ممکن برای بنده یک عدد جوجه ملنگو تازه غذاخور شده بفرسته. اگه کسی حاضر این لطف انجام بده پیغام بزاره تا درباره سایر مسائل صحبت کنیم. راستش اصلا مرخصی کاری ندارم تا بیام تهران. می ترسم فصل جوجه تموم شه؟
    سلام دوست عزیز من میتونم کمک کنم

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Zyadan
    شماره عضویت
    25001
    سلام عزيزان دل
    تازه يه ملنكو ديكه اضافه كردم اما خيلي ترسو اين جديده يه مشكل مهم باهاش دارم درخواست غذا نميكنه اصلا دهن وا نميكنه وايه غذا جه كنم فكرمو مشغول كرده هيج مشكليم نداره سر حال سرحاله

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehr463 نمایش پست ها
    سلام
    طبق راهنمایی شما به متخصص طیور مراجعه کردم و یک دونه کپسول به رنگ آبی روشن داد و گفت این کپسول رو باز کنید و محتواش رو درون یک لیتر آب بریزید و حل کنید و ۱۰ سی سی سرکه سیب هم به محلول اضافه کنید و هر ۴ ساعت سه قطره درون منقارش بریزید و همچنین قطره ویتامین آ+د داد و گفت هر ۸ ساعت یک قطره بهش بدید
    الان شرایطش خیلی بهتر شده و اشتهاش هم خوب شده ولی سرلاک دوست نداره و خیلی کم و بی میل میخوره ولی در عوض تخمه آفتابگردان رو پوست میگیرم و تکه تکه میکنم بهش میدم با اشتهای زیاد دونه دونه از من میگیره و با منقارش خرد میکنه و میخوره عین یه ملنگوی بالغ و سیب هم خیلی ریز براش چها گوش خرد کردم جلوش گذاشتم با ولع بسیار میخوره و خیلی دوست داره و هر چقدر خرد کنم و هم بذارم جلوش میخوره ، یه ظرف گذاشتم توش پسته خرد شده ، بادام خرد شده و مغز تخمه خرد شده ریختم و هر وقت گشنش میشه میره سر وقتش و به اندازه میلش میخوره ولی چینه دونش کاملا پر نمیشه . رفتارش هم خیلی سر حال و بازیگوشه و پر انرژی . موضوع دیگه هم از دیروز بهیچ وجه جعبه کارتن محل خوابشو تحمل نمیکنه و همش میخواد بیرون باشه و فقط روی استند داخل قفس آروم و قرار میگیره و عین ملنگوهای بزرگ خودشو میخوارونه و تمیز میکنه
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید و کمکم کنید :
    ۱- اینکه سرلاک دوست نداره و به این زودی و بی دردسر دون خور شده طبیعیه (الان سنش ۵۵ روز هستش)
    ۲- مقدار دونه ای که به میل خودش میخوره ولی چینه دانش کاملا پر نمیشه ، نگرانی نداره ؟ و مشکلی برای رشدش پیش نمیاد ؟ البته پرهاش و بال هاش و دمش بسرعت در حال رشد و تکمیل شدن هست فقط نگران جثه ش هستم که در آینده جثه ش ریز به بار نیاد.
    ۳- بنظرتون الان چه چیزهایی بهش بدم و چکار براش بکنم که حسابی قوی بشه

ممنون از لطفتون
    سلام
    بعد از درمانی که دامپزشک برای جوجه ملنگوی من گذاشت ، حالش بسیار خوب شد و بسیار با اشتها مغز تخمه آفتابگردان و بادام زمینی خرد شده و سیب چهار گوش شده رو میخوره و تمام پرهاش کامل شده و هیکلش روز بروز درشت تر میشه و بسیار پر انرژی و شیطون هست
    اما مشکلات من مثل اینکه پایانی نداره
    پریروز (پنجشنبه ) ناگهان پر زد و به سمت سقف خونه رفت و چون تجربه پریدن نداشت از ارتفاع سه متری بدون کنترل افتاد و متاسفانه پای چپش آسیب دید بصورتی که بصورت سینه خیر راه میرفت ، گرفتنش و دیدم پاش کاملا بیحرکت شده (خشک نشده ولی خودش هیچ کنترلی رو پاش نداره) سریعا به دامپزشکی بردیمش و دکتر معاینه و گفت شکستگی نداره و خونریزی زیر جلدی و خون مردگی هم دیده نشده و احتمالا یا در رفتگی هست و یا کوفتگی عضلانی که اگر در رفتگی باشه که در طوطی ها بعد از مدتی خودش جامیفته !!!!!! و اگر کوفتگی باشه به مرور خوب میشه دو نوع قرص داد و گفتی یکی رو تو یه لیوان آب حل کنید و هر سه ساعت چند قطره بهش بدید و یکی رو هم پودر کنید و روی سیبش بریزید تا بخوره و دوهفته دیگه بیاریدش تا ببینم
    الان پای صدمه دیدش رو نمیتونه حرکت بده ولی خیلی کم روی انگشت دست من، پنجه های پای صدمه دیدش رو میتونه ببنده ولی وزنش رو روی پای سالمش میندازه
    دوستان عزیز اگر کسی تجربه داره لطفا کمکم کنه
    اینکه دکتر گفته اگر در رفتگی باشه خودش جا میفته درسته؟
    بنظرتون ملنگوم خوب میشه ؟
    چکاری من میتونم براش بکنم که زودتر خوب بشه ؟

ضمنا دکتر گفت بهیچ عنوان بهش بادوم زمینی ندید !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگه بادوم زمینی برای طوطی ها خوب نیست ؟
    ملنگوی من عاشق بادوم زمینی هست

ممنون میشم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Zyadan
    شماره عضویت
    25001

گفتگو در مورد طوطی ملنگو یا طوطی سبز طوق دار هندی(Indian ringneck parrot)

سلام
    بعد از درمانی که دامپزشک برای جوجه ملنگوی من گذاشت ، حالش بسیار خوب شد و بسیار با اشتها مغز تخمه آفتابگردان و بادام زمینی خرد شده و سیب چهار گوش شده رو میخوره و تمام پرهاش کامل شده و هیکلش روز بروز درشت تر میشه و بسیار پر انرژی و شیطون هست
    اما مشکلات من مثل اینکه پایانی نداره
    پریروز (پنجشنبه ) ناگهان پر زد و به سمت سقف خونه رفت و چون تجربه پریدن نداشت از ارتفاع سه متری بدون کنترل افتاد و متاسفانه پای چپش آسیب دید بصورتی که بصورت سینه خیر راه میرفت ، گرفتنش و دیدم پاش کاملا بیحرکت شده (خشک نشده ولی خودش هیچ کنترلی رو پاش نداره) سریعا به دامپزشکی بردیمش و دکتر معاینه و گفت شکستگی نداره و خونریزی زیر جلدی و خون مردگی هم دیده نشده و احتمالا یا در رفتگی هست و یا کوفتگی عضلانی که اگر در رفتگی باشه که در طوطی ها بعد از مدتی خودش جامیفته !!!!!! و اگر کوفتگی باشه به مرور خوب میشه دو نوع قرص داد و گفتی یکی رو تو یه لیوان آب حل کنید و هر سه ساعت چند قطره بهش بدید و یکی رو هم پودر کنید و روی سیبش بریزید تا بخوره و دوهفته دیگه بیاریدش تا ببینم
    الان پای صدمه دیدش رو نمیتونه حرکت بده ولی خیلی کم روی انگشت دست من، پنجه های پای صدمه دیدش رو میتونه ببنده ولی وزنش رو روی پای سالمش میندازه
    دوستان عزیز اگر کسی تجربه داره لطفا کمکم کنه
    اینکه دکتر گفته اگر در رفتگی باشه خودش جا میفته درسته؟
    بنظرتون ملنگوم خوب میشه ؟
    چکاری من میتونم براش بکنم که زودتر خوب بشه ؟

ضمنا دکتر گفت بهیچ عنوان بهش بادوم زمینی ندید !!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟
    مگه بادوم زمینی برای طوطی ها خوب نیست ؟
    ملنگوی من عاشق بادوم زمینی هست

ممنون میشم
    سلام
    معمولا اكر شكستكي بود دكتر تشخيص ميداد احتمال زياد ضرب خوردكي باشه كه
    تو اين مواقع حيون بيشتر بخاطر درد باشو رو زمين نميزاره
    ويا صرفا بخاطر ترس از درد با روي زمين نميزاره يعني هيج مشكلي نيست ولي حيون خودش ميترسه بابت ذهنيت كه از درد تو خاطرشه بايد سعي كنيد كاراي نكنيد كه يادش بيوفته باش از توجه بيش از حد به باش خوداري كنيد

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Zyadan
    شماره عضویت
    25001
    نقل قول نوشته اصلی توسط hossein.a.28 نمایش پست ها
    سلام عزيزان دل
    تازه يه ملنكو ديكه اضافه كردم اما خيلي ترسو اين جديده يه مشكل مهم باهاش دارم درخواست غذا نميكنه اصلا دهن وا نميكنه وايه غذا جه كنم فكرمو مشغول كرده هيج مشكليم نداره سر حال سرحاله

Sent from my iPhone using Parsipet
    خوب كسي راه حل اراعه نداد امروز روز دومه ظهر واسه غذا كرفتن اول با هم جنك كرديم سه دور حمله ميكردا نامرد بعد سه دور خودش غذارو قبول كرد خورد منم از خودم كم دادم سرلاكو تا وعده بعديم خودش درخواست كنه واسش كوشه خونه يه سبد كزاشتم تو اون همرو ميبينه و احساس امنيت داره عصري رفته بود لبه سبد نشسته بود كم كم داره راه مياد ولي هنو جواب نميده به صدام

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    خوب كسي راه حل اراعه نداد امروز روز دومه ظهر واسه غذا كرفتن اول با هم جنك كرديم سه دور حمله ميكردا نامرد بعد سه دور خودش غذارو قبول كرد خورد منم از خودم كم دادم سرلاكو تا وعده بعديم خودش درخواست كنه واسش كوشه خونه يه سبد كزاشتم تو اون همرو ميبينه و احساس امنيت داره عصري رفته بود لبه سبد نشسته بود كم كم داره راه مياد ولي هنو جواب نميده به صدام

سلام. مدت زیادی نیست که به جمع خانواده اضافه شده. این بی اعتنایی طبیعیه. هنوز در مرحله پیش از پذیرشه. نمیدونم ملنگوهای دیگرتون هم در دیدش قرار دارن یا نه. اگر هستن ، روند اشنایی رو طولانی تر میکنه .چون طوطیها نسبت به هم و سایر موجودات کمی حسادت دارن و توجه مطلق صاحبشونو میخوان.

برای غذا دادن هم با زور و جنگ و دعوا که مشکلات بدتر میشه. هنوز شما رو به عنوان صاحبش قبول نکرده ، توقع دارید ازتون درخواست غذا کنه؟! بهش فرصت بدید . هر چه از شما بیشتر محبت ببینه ، زودتر جذبتون میشه. این اجبارها فقط نسبت به شما بدگمانش میکنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    سلام
    معمولا اكر شكستكي بود دكتر تشخيص ميداد احتمال زياد ضرب خوردكي باشه كه
    تو اين مواقع حيون بيشتر بخاطر درد باشو رو زمين نميزاره
    ويا صرفا بخاطر ترس از درد با روي زمين نميزاره يعني هيج مشكلي نيست ولي حيون خودش ميترسه بابت ذهنيت كه از درد تو خاطرشه بايد سعي كنيد كاراي نكنيد كه يادش بيوفته باش از توجه بيش از حد به باش خوداري كنيد

دکتر معاینه کرد و گفت شکستگی نداره ولی پاش آویزون هست و با دست پاشو حرکت میدی خیلی کم مثل پاندول ساعت به چپ و راست میره و خودش کنترلی رو پاش نداره ولی مقداری پنجه هاشو میتونه جمع کنه من احساس میکنم مفصل زانوش در رفته ( شایدم اشتباه میکنم)

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    25007
    سلام من یه طوطی ملنگوبالغ دوروزه که خریدم تاالان اصلاصدایی نکرده وقتی هم میرم طرفش اینطرفوواون طرف میره...تحرک زیادهم نداره وبیشترخوابالوده...میشه راهنماییم کنین؟؟؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    Zyadan
    شماره عضویت
    25001
    دکتر معاینه کرد و گفت شکستگی نداره ولی پاش آویزون هست و با دست پاشو حرکت میدی خیلی کم مثل پاندول ساعت به چپ و راست میره و خودش کنترلی رو پاش نداره ولی مقداری پنجه هاشو میتونه جمع کنه من احساس میکنم مفصل زانوش در رفته ( شایدم اشتباه میکنم)
    اكر شكسته بود همون يكمم تكون نميداد زياد دستكاري نكنيد باعث ميشه بيشتر حواسش به باهاش باشه اكر بيغراري نميكنه مشكلي نيست عادي رفتار كنيد ترس از درد باعث ميشه خودش خودشو بترسرنه

صفحه 509 از 529 نخستنخست ... 9409459490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517518519520521522523524525526527528 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)