کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط farshid52082 نمایش پست ها
    سلام عرض ادب ������
    من یه ملنگو سبز دارم چند تا مشکل داره که خیلی نگرانم کرده.
    یکی اینکه الان ۱۵ روزه آوردمش یکم حس میکنم که لاغر شده پر های صورتش یکم نا مرتب شده نریخته ولی یکم چندتاشون تیز تیز شدن ناخنشم زیاد میخوره چوب زیر پاش رو هم داره میجوه کم کم بعضی وقتا هم پر میکنه
    بعد نوکشم یه حالت ۲ پوست شده انگار کف دریا هم واسش گذاشتم
    بعضی روز ها که درب قفسشو باز میکنم میاد بیرون روی شونم روی دستم هم میاد البته خیلی کم بعد فرداش دستمو جلوش میگیرم گاز محکمی میگیره
    ممنون میشم کمکم کنید������������
    سلام

لاغري ، نامرتب بودن پرها ، جويدن چوب و پركنيو از ابتدا داشته يا اخيراً اتفاق افتاده ؟

از چيزي نترسيده ؟ مسئله اي باعث تشويش و استرسش نشده ؟ ( هر مورد كوچكي حتي در زمينه جابجايي يا تعريض قفس )

چند سالشه و تغذيه اش چيه ؟

خوب غذا ميخوره يا بي اشتهاست ؟

با خارش بدن ، يا ريزش عمومي پرها مواجه هست ؟

منقارش با جايي برخورد كرده ؟ احساس نميكنيد منقارش خارش داره ؟ با عصبانيت روي چوب نميماله ؟ ترشحات از منقار خارج نميشه ؟ از بدو ورود اين مشكلو داشت ؟

عكس واضح و نزديك از صورت ، منقار و كل بدنش بزاريد ( خارج از سايت آپلود كنيد )

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    24420
    سلام.طوطی ملنگو پرهاش داره میریزه و هنوزم ادامه داره و برای جفت خواهی هم کاری نشون داده . چکار کنم ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    24420

اره

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام

پرهاش نميريزه ؟

صداش گرفته ؟

كم اشتها شده يا مثل قبل غذا ميخوره ؟

اسهال داره ؟

تغيير دمايي اتفاق نيوفتاده ؟

براي جفت خواهي تا به حال رفتاري نشون داده ؟
    پر هاش میریزه و برای جفت خواهی رفتاری نشون داده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajad135790 نمایش پست ها
    پر هاش میریزه و برای جفت خواهی رفتاری نشون داده
    سلام. دوست گرامی وقتی چندین سوال پرسیده میشه به تک تکش پاسخ بدید. در بهترین شرایط تشخیص از راه دور مشکله ، چه برسه به اینکه، داده ها نصفه نیمه باشه. همکاری کنید لطفا.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    سلام
    حدود ۵ روزه پیش یه جوجه ملنگوی ۴۵ روزه که تا لحظه خرید با مادرش بود ، خریدم و چون تا اون لحظه با مادرش زندگی میکرد خیلی از انسان میترسید و سرلاک هم نمیخورد که من هر وعده حدود ۵ سی سی با سرنگ منقارش رو باز میکردم و لای منقارش میریختم و بیشتر میل نداشت. بعد از ۵ روز به من و محیط عادت کرده و وقتی سرنگ رو میبرم خودش نوک سرنگ رو میگیره ولی خیلی بی حال و چرتی شده و همش توی کارتن چشماشو میبنده و غذا هم بیش از ۴ سی سی نمیخوره مدفوعش کمی شل و سبز خیلی تیره هست ممنون میشم راهنماییم کنید ضمنا علايم سرماخوردگی درش نمیبینم مثل آبریزش ، عطسه و دمای محیط هم ۲۷ درجه هستش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    24807
    سلام من ٣-٤روز يه ملنگوگرفتم كه خيلي مظلوم و آرام،شب اول به زور كرديمش توي قفس كه تا صبح مثل عنكبوت به بدنه ي قفس چسبيده بود و نخوابيد بعد حدس زديم از قفسش ميترسه ديگه نكرديمش توي قفس اين چندروزم روي قفس بوده همش،حتي روز اول هم حتي براي غذا خوردن نرفت توي قفس و غذاش و گذاشتيم روي قفس،امروز كه روز چهارم هست ديگه غذاش و گذاشتم داخل قفسش كه با ترس و لرز رفت خورد و سريع رفت روي قفس و امروز هم سيب رو از دستم گرفت اما با احتياط زياد و بافاصله زياد،سوالم اينه كه چرا هيچ صدايي نداره؟؟٢-٣بار يه صداي ريز كوچولو داد،فروشنده گفت ٦ماهشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehr463 نمایش پست ها
    سلام
    حدود ۵ روزه پیش یه جوجه ملنگوی ۴۵ روزه که تا لحظه خرید با مادرش بود ، خریدم و چون تا اون لحظه با مادرش زندگی میکرد خیلی از انسان میترسید و سرلاک هم نمیخورد که من هر وعده حدود ۵ سی سی با سرنگ منقارش رو باز میکردم و لای منقارش میریختم و بیشتر میل نداشت. بعد از ۵ روز به من و محیط عادت کرده و وقتی سرنگ رو میبرم خودش نوک سرنگ رو میگیره ولی خیلی بی حال و چرتی شده و همش توی کارتن چشماشو میبنده و غذا هم بیش از ۴ سی سی نمیخوره مدفوعش کمی شل و سبز خیلی تیره هست ممنون میشم راهنماییم کنید ضمنا علايم سرماخوردگی درش نمیبینم مثل آبریزش ، عطسه و دمای محیط هم ۲۷ درجه هستش
    سلام ، جوجه رو از مادر جدا نميكنن دوست عزيز!

ملنگوي٤٥ روزه هم هر وعده به ١٥-٢٠ سي سي ، سرلاك نياز داره . وقتي ٤-٥ سي سي ميخوره ، اسهال و بيحاله ، حتما مشكل جدي داره با بخاطر دوري ناگهاني از مادره ، افسرده شده . وقت رو تلف نكنيد تا بيش ازين متحمل ضرر نشه . به متخصص طيور مراجعه كنيد و سرلاك هم حتما مخصوص طوطي باشه. اگر لازمه متخصص معرفي كنم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    سلام
    سلام
    طبق راهنمایی شما به متخصص طیور مراجعه کردم و یک دونه کپسول به رنگ آبی روشن داد و گفت این کپسول رو باز کنید و محتواش رو درون یک لیتر آب بریزید و حل کنید و ۱۰ سی سی سرکه سیب هم به محلول اضافه کنید و هر ۴ ساعت سه قطره درون منقارش بریزید و همچنین قطره ویتامین آ+د داد و گفت هر ۸ ساعت یک قطره بهش بدید
    الان شرایطش خیلی بهتر شده و اشتهاش هم خوب شده ولی سرلاک دوست نداره و خیلی کم و بی میل میخوره ولی در عوض تخمه آفتابگردان رو پوست میگیرم و تکه تکه میکنم بهش میدم با اشتهای زیاد دونه دونه از من میگیره و با منقارش خرد میکنه و میخوره عین یه ملنگوی بالغ و سیب هم خیلی ریز براش چها گوش خرد کردم جلوش گذاشتم با ولع بسیار میخوره و خیلی دوست داره و هر چقدر خرد کنم و هم بذارم جلوش میخوره ، یه ظرف گذاشتم توش پسته خرد شده ، بادام خرد شده و مغز تخمه خرد شده ریختم و هر وقت گشنش میشه میره سر وقتش و به اندازه میلش میخوره ولی چینه دونش کاملا پر نمیشه . رفتارش هم خیلی سر حال و بازیگوشه و پر انرژی . موضوع دیگه هم از دیروز بهیچ وجه جعبه کارتن محل خوابشو تحمل نمیکنه و همش میخواد بیرون باشه و فقط روی استند داخل قفس آروم و قرار میگیره و عین ملنگوهای بزرگ خودشو میخوارونه و تمیز میکنه
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید و کمکم کنید :
    ۱- اینکه سرلاک دوست نداره و به این زودی و بی دردسر دون خور شده طبیعیه (الان سنش ۵۵ روز هستش)
    ۲- مقدار دونه ای که به میل خودش میخوره ولی چینه دانش کاملا پر نمیشه ، نگرانی نداره ؟ و مشکلی برای رشدش پیش نمیاد ؟ البته پرهاش و بال هاش و دمش بسرعت در حال رشد و تکمیل شدن هست فقط نگران جثه ش هستم که در آینده جثه ش ریز به بار نیاد.
    ۳- بنظرتون الان چه چیزهایی بهش بدم و چکار براش بکنم که حسابی قوی بشه

ممنون از لطفتون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    میشه لطفا راهنماییم کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    طبق راهنمایی شما به متخصص طیور مراجعه کردم و یک دونه کپسول به رنگ آبی روشن داد و گفت این کپسول رو باز کنید و محتواش رو درون یک لیتر آب بریزید و حل کنید و ۱۰ سی سی سرکه سیب هم به محلول اضافه کنید و هر ۴ ساعت سه قطره درون منقارش بریزید و همچنین قطره ویتامین آ+د داد و گفت هر ۸ ساعت یک قطره بهش بدید
    الان شرایطش خیلی بهتر شده و اشتهاش هم خوب شده ولی سرلاک دوست نداره و خیلی کم و بی میل میخوره ولی در عوض تخمه آفتابگردان رو پوست میگیرم و تکه تکه میکنم بهش میدم با اشتهای زیاد دونه دونه از من میگیره و با منقارش خرد میکنه و میخوره عین یه ملنگوی بالغ و سیب هم خیلی ریز براش چها گوش خرد کردم جلوش گذاشتم با ولع بسیار میخوره و خیلی دوست داره و هر چقدر خرد کنم و هم بذارم جلوش میخوره ، یه ظرف گذاشتم توش پسته خرد شده ، بادام خرد شده و مغز تخمه خرد شده ریختم و هر وقت گشنش میشه میره سر وقتش و به اندازه میلش میخوره ولی چینه دونش کاملا پر نمیشه . رفتارش هم خیلی سر حال و بازیگوشه و پر انرژی . موضوع دیگه هم از دیروز بهیچ وجه جعبه کارتن محل خوابشو تحمل نمیکنه و همش میخواد بیرون باشه و فقط روی استند داخل قفس آروم و قرار میگیره و عین ملنگوهای بزرگ خودشو میخوارونه و تمیز میکنه
    چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید و کمکم کنید :
    ۱- اینکه سرلاک دوست نداره و به این زودی و بی دردسر دون خور شده طبیعیه (الان سنش ۵۵ روز هستش)
    ۲- مقدار دونه ای که به میل خودش میخوره ولی چینه دانش کاملا پر نمیشه ، نگرانی نداره ؟ و مشکلی برای رشدش پیش نمیاد ؟ البته پرهاش و بال هاش و دمش بسرعت در حال رشد و تکمیل شدن هست فقط نگران جثه ش هستم که در آینده جثه ش ریز به بار نیاد.
    ۳- بنظرتون الان چه چیزهایی بهش بدم و چکار براش بکنم که حسابی قوی بشه

ممنون از لطفتون
    سلام

١- مسئله اي نداره ، ميتونه دانخوردن رو شروع كنه + غذاهاي ديگه كه در ليست تغذيه طوطي در بخش تغذيه هست

٢- بخاطر ناتواني در بلع كامل دانه ها و سن كمش هست . اگر در سلامت كامله و داروهاشو به موقع مصرف كرده ، به تدريج عادي ميشه .

٣- كمك ديگه اي ازم ساخته نيست . به بخش تغذيه رجوع كنيد . صبور باشيد ، هنوز جوجه است . پله پله پيش بريد ، عجله نكنيد.

صفحه 508 از 529 نخستنخست ... 8408458489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517518519520521522523524525526527 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)