کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط FARSHID1370 نمایش پست ها
    سلام خدمت استاد گرانقدر
    دیروز چندتا از پرهای دمش و بالش رو دیدم خشک شده و خون توش نیس منم کندم
    چه مواد غذایی پیشنهاد می کنید که برای رشد پر و بالش مفید باشه
    آیا نیاز ضروری به مولتی ویتامین خاصی هست یا ویتامین های لازم با مواد غذایی جبران می شوند؟
    با تشکر
    سلام

كامل بودن غذا كه يك نكته حائز أهميته و در هر زماني بايد رعايت بشه . ولي همه ويتامينها و مواد معدني + اسيدهاي امينه ضروري بدن ، به طور كامل از طريق تغذيه ، به دست نمياد و لازمه كه در كنارش از مكملها استفاده بشه .

برندهاي مختلفي موجود هست كه يك نمونه تابرنيل توتال و تابرنيل مودا هست كه دومي در زمان پرريزي ( تولك ) كاربرد بيشتري داره . از مكمل اول ، ميتونيد هفته اي ٢-٣ مرتبه در ٨ قطره در ٤٠ سي سي ابخوردنش بريزيد براي چند ساعت مصرف كنه .

ابتني و دريافت روزانه ١٠ دقيقه نور خورشيد براي شادابي ، أستحكام ، رشد و سلامت پرها و پوست مفيده .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    tooti
    شماره عضویت
    24472
    سلامممم
    من امروز يك طوطي ملنگو خريدم ٣٥روزشه به گفته فروشنده،سرلاك ميدم بهش با سرنگ،اشتهاش خوبه،مدفوعش طبيعيه،فقط حالتي كه منو نگران كرده اينكه انگار بينيش گرفته،ولي خيس نيست،واسه چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟
    ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط khorshid azizi نمایش پست ها
    سلامممم
    من امروز يك طوطي ملنگو خريدم ٣٥روزشه به گفته فروشنده،سرلاك ميدم بهش با سرنگ،اشتهاش خوبه،مدفوعش طبيعيه،فقط حالتي كه منو نگران كرده اينكه انگار بينيش گرفته،ولي خيس نيست،واسه چي ميتونه باشه؟؟؟؟؟
    ممنون
    سلام. چطور این گرفتگیو احساس میکنید؟ مثلا در تنفس مشکل داره؟
    باید دید علت چی هست؟ شاید دمای نگهداری ، پایین بوده و سرماخورده. بینی وقتی دچار گرفتگی میشه که مخاط تحریک بشه. این مسئله یا از سرماخوردگی هست یا الرژی .

حوله برای زیر اندازش استفاده کنید و دما رو تا 30 بالا ببرید ولی نه ناگهانی. بعد از سرلاک هم منقار و بینی رو تمیز کنید.

اگر ترشحات بینی زیاده ، بایستی به دامپزشک مراجعه کنید تا زودتر درمانو شروع کنن. تا اونموقع با سرنگ بدون سوزن بینی رو آهسته تخلیه کنید.

دکتر طوسی زاده متخصص طیور زینتی 09153025108

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24442

ملنگو

سلام .من یک جوجه 40روزه ملنگو دارم می خواستم بدونم چه زمانی ناخن هاش رو بگیرم؟بعد اینکه الان بال هاش هم در اومده و تصمیم گرفتم بزارمش توی قفس اما وقتی میره تو قفس فقط می خواد بیاد بیرون و اصلا تو قفس نمی مونه چیکار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ainaz نمایش پست ها
    سلام .من یک جوجه 40روزه ملنگو دارم می خواستم بدونم چه زمانی ناخن هاش رو بگیرم؟بعد اینکه الان بال هاش هم در اومده و تصمیم گرفتم بزارمش توی قفس اما وقتی میره تو قفس فقط می خواد بیاد بیرون و اصلا تو قفس نمی مونه چیکار کنم؟
    سلام . هر موقع ناخن از حد عادي بلندتر باشه . سن مورد نظري نداره .

قفسش بزرگه ؟ با إجبار سعي داريد بزاريدش توي قفس؟ قصد داريد دائماً اونجا نگهش داريد يا براي تفريح خارج از قفسش ، زمان تعيين كرديد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    24217
    سلام
    من یه لونه بزرگ از چوب واسه ملنگوهام ساختم توش ماسه ریختم
    اینا رفتن توی قفس بعدش انقد اون تو میموندن که دیگه اصلا نمیدیدمشون!فقط واسه غذا میومدن بیرون و زود میرفتن تو
    چون بیشتر اوقات که از من میترسیدن میرفتن توش دیگه لونه رو برداشتم
    الان بعد از اون موقع وقتی جفتشون غذا میخورن ماده میشینه رو پاهاش و چشاشو یه جوری میکنه انگار خماره) بعد نوکشو میگیره بالا یه صدای خیلی عجیبی از خودش درمیاره و نر میاد نوک ماده رو میگیره و سرشونو تکون میدن انگار داره بهش غذا میده رو 5-6 بار اینجور میکنن
    من عکس ماده رو چن هفته پیش فرستادم خودم فک میکنم بالغ نشده چون دور چشاش خاکستری روشنه و سفید نشده
    به نظرتون لونه رو دوباره بزارم واسشون یا این حرکتا نشونه این نیس که میخوان جفتگیری کنن
    یبارم نر میخواس بره روی ماده که واسه صدای عجیبشون برگشتم نگاشون کردم دیدم زود فرار کردن دیگه بعد از اون ندیدم اینکارو بکنه شایدم اشتباه دیدم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_turk نمایش پست ها
    سلام
    من یه لونه بزرگ از چوب واسه ملنگوهام ساختم توش ماسه ریختم
    اینا رفتن توی قفس بعدش انقد اون تو میموندن که دیگه اصلا نمیدیدمشون!فقط واسه غذا میومدن بیرون و زود میرفتن تو
    چون بیشتر اوقات که از من میترسیدن میرفتن توش دیگه لونه رو برداشتم
    الان بعد از اون موقع وقتی جفتشون غذا میخورن ماده میشینه رو پاهاش و چشاشو یه جوری میکنه انگار خماره) بعد نوکشو میگیره بالا یه صدای خیلی عجیبی از خودش درمیاره و نر میاد نوک ماده رو میگیره و سرشونو تکون میدن انگار داره بهش غذا میده رو 5-6 بار اینجور میکنن
    من عکس ماده رو چن هفته پیش فرستادم خودم فک میکنم بالغ نشده چون دور چشاش خاکستری روشنه و سفید نشده
    به نظرتون لونه رو دوباره بزارم واسشون یا این حرکتا نشونه این نیس که میخوان جفتگیری کنن
    یبارم نر میخواس بره روی ماده که واسه صدای عجیبشون برگشتم نگاشون کردم دیدم زود فرار کردن دیگه بعد از اون ندیدم اینکارو بکنه شایدم اشتباه دیدم
    سلام ، اگر بالغ نيستن ، چرا لانه گذاشتيد؟! اگر به لانه علاقه مند شدن چرا برداشتيد؟! سنشون رو بفرماييد

نشانه هاي جفت شدن و پذيرش همديگه رو دارن ، جفتگيري نمايشي هم كه انجام شده ، پس فكر نميكنم نابالغ باشن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    24217
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، اگر بالغ نيستن ، چرا لانه گذاشتيد؟! اگر به لانه علاقه مند شدن چرا برداشتيد؟! سنشون رو بفرماييد

نشانه هاي جفت شدن و پذيرش همديگه رو دارن ، جفتگيري نمايشي هم كه انجام شده ، پس فكر نميكنم نابالغ باشن .
    نر که کاملا بالغ هستش چون طوقش کامله.در مورد ماده شک دارم چون دور چشاش خاکستری روشنه مایل به سفید که یکی میگه بالغه یکی میگه نه
    تو همین نظرات دیدم که فرمودید اگه از روی ترس برن تو لونه برش دارید منم هرموقع میومدم اتاق از ترس زود میرفتن توش حتی شبا هم توش میخوابیدن وقتی تو اتاق نبودم خیلی کم میرفتن تو
    اون موقع که لونه بود اصلا از این نوع حرکات ازشون ندیده بودم خیلیم کم غذا میخوردن چون تو لونه بودن ولی الان 4-5 وعده غذا میخورن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamidreza_turk نمایش پست ها
    نر که کاملا بالغ هستش چون طوقش کامله.در مورد ماده شک دارم چون دور چشاش خاکستری روشنه مایل به سفید که یکی میگه بالغه یکی میگه نه
    تو همین نظرات دیدم که فرمودید اگه از روی ترس برن تو لونه برش دارید منم هرموقع میومدم اتاق از ترس زود میرفتن توش حتی شبا هم توش میخوابیدن وقتی تو اتاق نبودم خیلی کم میرفتن تو
    اون موقع که لونه بود اصلا از این نوع حرکات ازشون ندیده بودم خیلیم کم غذا میخوردن چون تو لونه بودن ولی الان 4-5 وعده غذا میخورن
    بسيار خوب . پس لانه رو تا زماني كه جفتگيريشونو نديد نزاريد . ضمنا در اون زمان ، كمتر بهشون سر بزنيد . اگر احساس نامناسب كنن ، منصرف ميشن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24442
    سلام من یک ملنگو ۴۵ روزه دارم چند وقت پیش بال هاش بلند شده بود و رفتم به جز دو پر اول بقیه را زدیم وقتی اومدم منزل دیدم پر دومیش قسمت بال راست شل شده و بعد هر دوش افتاد و الان از اون روز بی حال شده اشتهاش کم شده و دیگه بازیگوشی نمی کنه به نظر شما دلیلش چیه؟

صفحه 505 از 529 نخستنخست ... 5405455486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517518519520521522523524 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)