کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehr463 نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر
    من چند روزی هست که یک ملنگوی جوجه سرلاکی یکماهه خریدم و بسیار پر جنب و جوش هست و اشتهاش هم خیلی خوبه ولی سوراخ های بینی اش همیشه خیسه و گاهی میگیره که من با احتیاط با سرنگ محتویات بینیشو میکشم که بتونه راحت تنفس کنه
    بنظر شما این خیسی بینی طبیعیه ؟
    اگر خیر چه راهی پیشنهاد میکنید تا این مشکل رفع بشه
    این رو هم بگم که محتوای بینی اش (آب بینی ) شفاف هست و تیره یا زرد رنگ نیست
    ممنون
    سلام
    در چه دمايي نگهداري ميشه ؟ متوجه عطسه يا قرمزي بيني هم شديد؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    سلام
    در دمای ۲۶ درجه و داخل کارتن مقوایی نگهداری میشه
    عطسه خیلی کم پیش میاد که بزنه
    قرمزی بینی هم نداره

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام
    در دمای ۲۶ درجه و داخل کارتن مقوایی نگهداری میشه
    عطسه خیلی کم پیش میاد که بزنه
    قرمزی بینی هم نداره

ممنون
    سلام. چون هم گاهی عطسه داره هم ترشحات بینی زیاده ، احتمال سرماخوردگی خفیف هست. دما رو تا 3_4 درجه بالا ببرید. داخل کارتن از پوشال استفاده کنید و روی پوشالها دستمال بزارید.
    هفته ای دو مرتبه ، یک قطره سرکه سیب به سرلاکش در یکی از وعده ها اضافه کنید. اگر مشکلش ادامه داشت به متخصص طیور مراجعه کنید.

این مطلب رو بخونید https://www.google.com/url?sa=t&sour...ZiQB6RhXXugCcd

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    24407
    از راهنمایی شما بسیار ممنونم

برای مولتی ویتامین چی پیشنهاد میکنید و مقدار و تعداد دفعات رو راهنمایی بفرمایید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    از راهنمایی شما بسیار ممنونم

برای مولتی ویتامین چی پیشنهاد میکنید و مقدار و تعداد دفعات رو راهنمایی بفرمایید
    خواهش ميكنم

به مولتي ويتامين در اين سن نيازي نداره . بعد از ٢-٢/٥ ماهگي . تابرنيل توتال برند خوبيه . انواع ديگه مثل ، رودي بوش ، نكتون ، ورسل لاگا ، بيفار ، پادوان ... هم برندهاي مناسبي هستن . دستور مصرفها متفاوته كه روي محصول درج شده . يا از فروشنده و يا انجمن سوال كنيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    24414
    سلام و عرض ادب خدمت مدیریت کل و بقیه دوستان
    بنده تازه عضو انجمن شدم و تقاضای راهنمایی از مدیریت دارم
    من تقریبا یک هفته پیش یک طوطی ملنگو که طبق گفته یکی از دوستان خریدم لازم به ذکر هست که همون دوستم گفت که این طوطی رو بخر چون از صاحبش خوشش نمیاد و میترسه ازش.
    صاحب قبلی طوطی پرهای طوطی و همچنین دم طوطی رو کوتاه کرده که عکس هایش را میفرستم.
    از انسان میترسه و فرار میکنه ولی جیغ نمیزنه و خیلی آرومه
    رو دست نمیاد ولی با دست که بهش سیب میدم با حالت عصبی نوک میزنه و گاز میزنه به سیب و میخوره
    کلا هرچه با دست بهش تعارف کنی با حالت عصبی گاز میگیره و مزش میکنه اگه دوس داشته باشه میخوره اگه نه که فرا میکنه از قفس هی میره بالا و پایین تا دستتو از قفس ببری بیرون
    حیوون زبون بسته معلوم نیس بااهاش چیکار کرده طرف قبلی.یه فیلم دوستم بهم نشون داد از صاحب قبلیش که طوطی رو میخاد ناز کنه ولی اول طوطی دهنشو باز میکنه که گاز بگیره ولی نمیگیره و طرف صاحبش نازش میکنه و الان منم نمیزاره نازش کنم منتهی اگه گوشه جایی نباشه که فرار کنه میزاره نازش کنی.
    صبحا در قفسشو باز میکنم میاد رو قفس شنگول میشه دو تا جیغ میزنه از سر کیف ولی کلا دیگه ساکته.
    پرکنی نداره شکر خدا و غذاش و میخوره سیبم میخوره.
    کف دریا براش خریدم تا حالا لب نزده و سنگ رس خریدم لب نزده.
    بنده تا حالا تجربه طوطی نگه داشتن نداشتم
    همین سگی که مدیر عکسشو گذاشته داشتم از دو ماهگی بزرگش کردم برای خودش مردی شد فرستادم ویلای شمال برای نگهبانی ولی طوطی خیلی از انسان میترسه.
    این طوطی رو واقعا دوسش دارم چون بهش سخت گذشته میخام ترسش بریزه رو به راه بشه.
    نمیدونم اهلیه یا وحشی؟نر یا ماده؟ سن و سال؟آیا پرو بال و دمش در میاد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط FARSHID1370 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب خدمت مدیریت کل و بقیه دوستان
    بنده تازه عضو انجمن شدم و تقاضای راهنمایی از مدیریت دارم
    من تقریبا یک هفته پیش یک طوطی ملنگو که طبق گفته یکی از دوستان خریدم لازم به ذکر هست که همون دوستم گفت که این طوطی رو بخر چون از صاحبش خوشش نمیاد و میترسه ازش.
    صاحب قبلی طوطی پرهای طوطی و همچنین دم طوطی رو کوتاه کرده که عکس هایش را میفرستم.
    از انسان میترسه و فرار میکنه ولی جیغ نمیزنه و خیلی آرومه
    رو دست نمیاد ولی با دست که بهش سیب میدم با حالت عصبی نوک میزنه و گاز میزنه به سیب و میخوره
    کلا هرچه با دست بهش تعارف کنی با حالت عصبی گاز میگیره و مزش میکنه اگه دوس داشته باشه میخوره اگه نه که فرا میکنه از قفس هی میره بالا و پایین تا دستتو از قفس ببری بیرون
    حیوون زبون بسته معلوم نیس بااهاش چیکار کرده طرف قبلی.یه فیلم دوستم بهم نشون داد از صاحب قبلیش که طوطی رو میخاد ناز کنه ولی اول طوطی دهنشو باز میکنه که گاز بگیره ولی نمیگیره و طرف صاحبش نازش میکنه و الان منم نمیزاره نازش کنم منتهی اگه گوشه جایی نباشه که فرار کنه میزاره نازش کنی.
    صبحا در قفسشو باز میکنم میاد رو قفس شنگول میشه دو تا جیغ میزنه از سر کیف ولی کلا دیگه ساکته.
    پرکنی نداره شکر خدا و غذاش و میخوره سیبم میخوره.
    کف دریا براش خریدم تا حالا لب نزده و سنگ رس خریدم لب نزده.
    بنده تا حالا تجربه طوطی نگه داشتن نداشتم
    همین سگی که مدیر عکسشو گذاشته داشتم از دو ماهگی بزرگش کردم برای خودش مردی شد فرستادم ویلای شمال برای نگهبانی ولی طوطی خیلی از انسان میترسه.
    این طوطی رو واقعا دوسش دارم چون بهش سخت گذشته میخام ترسش بریزه رو به راه بشه.
    نمیدونم اهلیه یا وحشی؟نر یا ماده؟ سن و سال؟آیا پرو بال و دمش در میاد؟
    سلام ، اينطور كه مشخصه ، اين بچه گذشته سختي داشته و همينكه پركن نشده ، خداروشكر كنيد .

فعلا تلاشي براي روي دست أوردنش نداشته باشيد ، هنوز براي برقراري ارتباط زوده . سختيهاي گذشته ، ترس از انسان و محيط جديد عصبي ترش كرده . اجازه بديد مدتي در جاي ارام و بدون استرس باشه و از دور به رفتارش نظارت كنيد. اينكه از إجبار و نبود راه فرار ، به شما اجازه نوازش بده ، يعني در موقعيت سختي قرار داره و ناچارا مجبور به تحمل هست ، پس درگير استرس زيادي ميشه و اين تاثير بدي بر وضع روحيش داره. هيچ موقع از اين روشها و إجبار ، براي نزديك شدن يا ارتباط برقراركردن ، حتي براي غذا ، استفاده نكنيد . مدتي زمان ميبره تا موقعيت جديد رو درك كنه و شناخت كافي از اطرافيان و جايگاه خودش بدست بياره . اين مدت ، بسته به رفتار شما ، ميتونه از دو هفته تا دوماه ، حتي بيشتر ، متغير باشه .

تغذيه كامل ، بر كيفيت پرها و سلامت جسم و روح ، اثر مستقيم داره . ازين لحاظ بهش رسيدگي كنيد .

لينك تغذيه http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=495

در مورد خلق و خوبي كه داره ، قطعا وحشي نيست و رفتاري كه شاهد هستيد ، بازتاب برخوردهاييه كه در گذشته متحمل شده .

براي تشخيص سن و جنسيت ، عكسهاي واضح و نزديك ، از چشمها ، و كليتش قرار بديد . ( از طرف فروشنده ، هيچ اشاره اي به سنش نشده ؟ )

پرها در دوران پرريزي ، رشد ميكنه .

اين مطلب اموزشي رو مطالعه كنيد http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=1283

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    24414
    سلام مجدد خدمت مدیریت محترم و دوستان
    تشکر فراوان بابت انتقال تجربیات گرانبها و ارزشمند شما
    http://uupload.ir/files/5bqj_photo_2...2_14-12-23.jpg
    http://uupload.ir/files/l2tj_photo_2...2_14-12-17.jpg
    http://uupload.ir/files/0hb6_photo_2...2_14-11-50.jpg
    http://uupload.ir/files/b73b_photo_2...2_14-11-44.jpg
    این عکسای این طوطیه زبون بسته ی ما که ایشالا دوباره پر و بالش در بیاد اوضاعش میزون بشه
    فروشنده یه خانمی بودن که انگار این حیوون رو خریده بود برای دستمالی کردن و ناز کردن زوری و گفتش نر و 7 یا 8 ماهشه ولی من میگم دروغگو بود و جنایتکار
    حیوون جون به لب کرده خدانشناس.
    فقط این هیچ تمایلی به خوردن سنگ رس و کف دریا نداره.مشکلی براش در آینده پیش نمیاره؟
    زیاد مهم نیس بیاد رو دست یا نه.فقط دوس دارم از انسان نترسه و فعال و سر حال باشه
    باز هم تشکر ویژه از مدیریت محترم و زحمات بسیار ایشان در این حوزه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط FARSHID1370 نمایش پست ها
    سلام مجدد خدمت مدیریت محترم و دوستان
    تشکر فراوان بابت انتقال تجربیات گرانبها و ارزشمند شما
    http://uupload.ir/files/5bqj_photo_2...2_14-12-23.jpg
    http://uupload.ir/files/l2tj_photo_2...2_14-12-17.jpg
    http://uupload.ir/files/0hb6_photo_2...2_14-11-50.jpg
    http://uupload.ir/files/b73b_photo_2...2_14-11-44.jpg
    این عکسای این طوطیه زبون بسته ی ما که ایشالا دوباره پر و بالش در بیاد اوضاعش میزون بشه
    فروشنده یه خانمی بودن که انگار این حیوون رو خریده بود برای دستمالی کردن و ناز کردن زوری و گفتش نر و 7 یا 8 ماهشه ولی من میگم دروغگو بود و جنایتکار
    حیوون جون به لب کرده خدانشناس.
    فقط این هیچ تمایلی به خوردن سنگ رس و کف دریا نداره.مشکلی براش در آینده پیش نمیاره؟
    زیاد مهم نیس بیاد رو دست یا نه.فقط دوس دارم از انسان نترسه و فعال و سر حال باشه
    باز هم تشکر ویژه از مدیریت محترم و زحمات بسیار ایشان در این حوزه
    سلام ، خواهش ميكنم، لطف داريد

اونطور كه رنگ چشمها ، ارايش پرها و جثه نشون ميده ، هنوز جوجه است زير يكسال و حدود ٧-٨ ماهشه . هر چند گاهي ، رنگ عنبيه واقعيت رو نميگه ولي ظاهرا كه بيشتر ازين سن نداره . اما براي جنسيت بايد ٤-٥ ماه ديگه صبر كنيد تا لااقل يك مقداري از طوق گردن مشخص بشه . فعلا كه ماده است

ولي خطوط استرس روي پرها ديده ميشه كه از نگهداري نادرست و استرس زياد ايجاد ميشه . براي اشنايي با اين مشكل ، مطلب زير رو بخونيد .

http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=14320

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    24414
    سلام و تشکر ویژه از زحماتتون
    انشالا دوباره این بچه ی ما پر و بالش در بیاد سرزنده بشه
    بنده علاقه ندارم برای رام کردنش از فشار گرسنگی براش استفاده کنم.همینطوری باهاش حرف بزنم و بهش غذا بدم آیا بعد از چند ماه عادت میکنه بهم یا حتما باید روش گرسنگی استفاده کنم؟
    میخام ببرمش دامپزشک چکاپش کنه و پرو بالای سوختشو بکشه چون چندتا پر دیدم از که فقط سافه پر بود دیگه کرک نداشت فک کنم خشک شده باشن.به نظرتون ببرم پیش دامپزشک برای کندن پر یا فقط چکاپش کنه؟
    میاد بیرون از قفس یه ذره جولون میده تو خونه بعد میره تو قفس کاری با ما نداره ماهم کاری نداریم باهاش فقط بعضی وقتا که میخام بره تو قفس و در روش ببندم میرم نزدکش میگم برو برو خودش میدوهه میره تو قفس.تاثیر منفی میذاره روش؟ولی واقعا به جد میشه ترس وحشتناکی از انسان رو تو وجودش دید.بعضی وقت ها به خودم میگم آدمی زاد نباید حیوونارو از طبیعتشون جدا کنه.توی طبیعت قویشون زنده میمونه ضعیف از بین میره قانون طبیعت حاکمه.بگذریم.
    پس از نظر کارشناسانه شما اینطور برداشت کردم که اوضاع عمومیش خوبه و مشکل خاصی جز استرس نداره درسته؟
    اگه نکات ظریف و کاربردی دیگه هم در مورد این بچه ما دارین ممنون میشم بفرمایید.
    تمامی حیواناتی که براشون وقت گذاشتید دعاگوی شما هستن اینو مطمئن عرض میکنم خدمتتون

صفحه 503 از 529 نخستنخست ... 3403453484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515516517518519520521522 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)