کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    23851
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdifalsafi نمایش پست ها
    سلام، طبیعیه زمان میبره تا به شما عادت کنه، تا 14 روز در یه جای ساکت که حداقل دوطرفش دیوار باشه بذارید و فقط روزانه چند نوبت غذاشو براش بزارید. فعلا باید به محیط جدید عادت کنه، راستی سن طوطیتون ورام بودن یا نبودنش هم تاثیر زیادی به زمان دوست شدن شما داره، اگر دیدید تو چند روز أینده ترسش از‌ شما و محیط جدید ریخت، سعی کنید با دستتون بهش غذا بدید. دوستان با تجربه تر بیشتر راهنماییتون میکنن
    راستی سنش ۹ ماهه هست و دست کسی که ازش خریدیم رام بود قشنگ حتی اونجا دست خودمم اومد بدون مشکلی.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    23851
    دوستان کسی نیست کمکم کنه ؟ خیلی غصشو خوردم میترسم عادت نکنه بهمون همینطوری وحشی بمونه؟ دیشب انقدر تو فکرم بود شب خواب دیدم اومده رو دستم و نوازشش میکنم انقدر خوشحال بودم ولی حیف خواب بود.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdifalsafi نمایش پست ها
    سلام، خواسته بودید عکس بهتری براتون بذارم تا سن طوطی رو بگید. خدمتتون فرستادم
    IMG_20180204_114617
    سلام ، عكسي ارسال نشده . نيازي هم نيست ، از عكسهاي قبلي مشخص بود كه عرض كردم خدمتتون .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar.67 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من طوطی ملنگو خریدم الان ۵ روزی میشه .دست صاحبش خیلی رام بود حتی دست منم اومد ولی آوردیم خونه دیگه نمیاد دستمون چیکار کنم؟
    سلام ، چه عجله اي داريد ؟!! فقط ٥ روزه خريديد !! مشخصه بخاطر تغيير مكان اينطور هست . بزاريد اتاق ديگه اي كه سر وصدا و رفت و امد كمتر باشه و اطرافش مدام سركشي نكنيد تا ارامششو بدست بياره . زمان رام شدن بستگي به اين داره كه چطور باهاش رفتار كنيد. دوستمون كه پاسخ دادن . صبور باشيد و اصول رو رعايت كنيد . مقاله براي مقدمات ورود طوطي و رام كردنش در سايت هست ، مطالعه كنيد .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط arminmonfared نمایش پست ها
    سلام یک سوال داشتم از اساتید...
    موضوعی هست که مدتی است فکرمو مشغول کرده راجع به پر های ملنگویی که دارم .
    همان طور که تو تصویر میبینید پر هاش با ملنگو هایی که تا بحال دیدم یک مقداری فرق داره و حس میکنم ملنگو های دیگه پر های منسجم تر و پر تری دارند و اینکه بال هاشو که چیده بودند قبلا پرنده فروشی تا چندین ماه که خریدمش نمیکند که جاش در بیاد تا اینکه خودم کندمشون تا دوباره رشد کنند اما اصلا در نیومد .
    میخواستم بدونم مشکل خاصی وجود داره یا بیماری خاصی هست یا اینکه چیز دیگه ای هست و نیاز به مکمل خاصی داره ممنون میشم راهنمایی کنید .

سلام. ملنگوی شما مبتلا به خطوط استرس هست. نقاط قهوه ای رنگ روی پرها منظورمه. از شرایط نامناسب نگهداری ، تغذیه ، قفس ، کمبودها ، استرس ، بیماری، نور ، دما ، تاثیر برخی داروها ، .... بوجود میاد. سیکل نامنظم پرریزی میتونه علتی باشه بر سوء تغذیه و دیگر مشکلات جسمی یا عاطفی پرنده. درصورتی که علت ریشه یابی و اصلاح بشه و تغییر صحیحی در تغذیه و سبک زندگی ایجاد بشه ، قابل درمانه.

مطلب زیر رو بخونید https://www.google.com/url?sa=t&sour...yYQQGG3H7oe-wP

در مورد رشد نکردن پرها ، بهتر بود اجازه میدادید تا زمان پرریزی جایگزین بشه. عجله کردید. صبر کنید تا به موقع و بصورت طبیعی بریزه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    23851
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، چه عجله اي داريد ؟!! فقط ٥ روزه خريديد !! مشخصه بخاطر تغيير مكان اينطور هست . بزاريد اتاق ديگه اي كه سر وصدا و رفت و امد كمتر باشه و اطرافش مدام سركشي نكنيد تا ارامششو بدست بياره . زمان رام شدن بستگي به اين داره كه چطور باهاش رفتار كنيد. دوستمون كه پاسخ دادن . صبور باشيد و اصول رو رعايت كنيد . مقاله براي مقدمات ورود طوطي و رام كردنش در سايت هست ، مطالعه كنيد .
    ااا تو یه اتاق بزارم؟ من گذاشتمش تو هال پذیرایی البته خونمون کم رفت و آمده و خودمون هم 8 ساعت سر کاریم. ولی میام خونه یه کله باهاش حرف میزنم کتاب میخونم براش یعنی اینکارارو نکنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar.67 نمایش پست ها
    ااا تو یه اتاق بزارم؟ من گذاشتمش تو هال پذیرایی البته خونمون کم رفت و آمده و خودمون هم 8 ساعت سر کاریم. ولی میام خونه یه کله باهاش حرف میزنم کتاب میخونم براش یعنی اینکارارو نکنم؟
    خیر فعلا اجازه بدید جایگاه خودشو پیدا کنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو ؛ کبوتر ؛ ماهی ؛ مرغ عشق ؛ لاک پشت
    شماره عضویت
    23293
    ممنون خیلی لطف کردید خودم هم با توجه به اطلاعاتی که داشتم حدس زدم مشکل این باشه . وقتی خریدمش سو تغذیه بدی داشت و نوکش کلا مشکی و پوس پوسه شده بود اما الان بهتر شده و شفافی و رنگ طبیعی گرفته اما پرهاش تغییری همچنان نکرده و از نظر استرس هم که فرمودید فکر نمیکنم استرس داشته باشه چون خیلی راحت هست باهامون حتی صبح ها اگر دیر تر بیدار شیم صدا میده که بیاییم ببریمش پیش هودمون یا تو تخت بخوابونیمش .این بود که گفتم شاید مشکل دیگه ای باشه البته احتمال میدم بیشتر بحث تغذیش باشه که اونم از همه مواد غذایی که مفید باشه براش بهش میدیم فقط مقدار آفتابی که روزانه دریافت میکنه زیاد نیست امکان هست مربوط به اون باشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط arminmonfared نمایش پست ها
    ممنون خیلی لطف کردید خودم هم با توجه به اطلاعاتی که داشتم حدس زدم مشکل این باشه . وقتی خریدمش سو تغذیه بدی داشت و نوکش کلا مشکی و پوس پوسه شده بود اما الان بهتر شده و شفافی و رنگ طبیعی گرفته اما پرهاش تغییری همچنان نکرده و از نظر استرس هم که فرمودید فکر نمیکنم استرس داشته باشه چون خیلی راحت هست باهامون حتی صبح ها اگر دیر تر بیدار شیم صدا میده که بیاییم ببریمش پیش هودمون یا تو تخت بخوابونیمش .این بود که گفتم شاید مشکل دیگه ای باشه البته احتمال میدم بیشتر بحث تغذیش باشه که اونم از همه مواد غذایی که مفید باشه براش بهش میدیم فقط مقدار آفتابی که روزانه دریافت میکنه زیاد نیست امکان هست مربوط به اون باشه؟
    خواهش ميكنم ، استرس رو ممكنه قبل از خريد، داشته . مگر اينكه شما پرريزيشو ديده باشيد و بعد از اين دوره ، خطوط استرس نمايان شده باشه . در اينصورت بايد به دنبال مشكل فعلي باشيد . ولي تغذيه نقش عمده داره . نور خورشيد هم بر سلامت پرها ، منقار و پوست موثره . حداقل ١٠ دقيقه روزانه دريافت كنه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    23851
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    خیر فعلا اجازه بدید جایگاه خودشو پیدا کنه.
    با تشکر از راهنمایی شما

صفحه 496 از 529 نخستنخست ... 396446477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505506507508509510511512513514515 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)