همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام.

بهتر بود جفتشو از بین تعداد بیشتری ملنگو انتخاب میکرد. ولی حالا که جفتگیری کردن شانس اوردیدچون به راحتی این اتفاق نمیوفته.

قفس ، هر چقدر هم بزرگ باشه از یک اندازه مشخصی بزرگتر نیست و برای تولید مثل ، فضاش محدوده. نصب لانه هم یک مقدار از فضای قفس رو اشغال میکنه و این برای ملنگو اذیت کننده است.
    اگر بتونید پاسیو یا محیط نورگیر بزرگتری در اختیارشون بزارید ، تولید مثل موفق تری خواهند داشت.
    قفسی که ساختیم خیلی بزرگه به اندازه ای که خودم هم میتونم راحت داخل قفس برم و یه تنه درخت بزرگ داخلش هست و راحت میتونن داخلش پرواز کنند.
    دوتا نر بالغ هم داخل قفس هستند که ماده یکی از اونها که آماده تر بود و سنش بیشتر بود رو انتخاب کرد.
    پس لونه رو براسون بزارم
    ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    قفسی که ساختیم خیلی بزرگه به اندازه ای که خودم هم میتونم راحت داخل قفس برم و یه تنه درخت بزرگ داخلش هست و راحت میتونن داخلش پرواز کنند.
    دوتا نر بالغ هم داخل قفس هستند که ماده یکی از اونها که آماده تر بود و سنش بیشتر بود رو انتخاب کرد.
    پس لونه رو براسون بزارم
    ؟
    بله بزارید. لانه در بالاترین قسمت قفس نصب بشه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23221
    پرریزیش به طور کامل تموم نشده ینی امکان این هست که چند روزی یکبار یه پر ازش بیافته اما دو هفته س که خیلییی کم شده. بیشتر ذرت و سیب و کمی خیار در هفته و یک انگور و جوانه گندم و غذای خشک می خوره و هیچ کدوم از سبزیجات رو دوست نداره مگر اینکه با ترفندهایی بهش کمی بروکلی بدم. بخور آب همراه با اکالیپتوس براش میزارم. بله الان مشکل من اون حباب های ریزی ست که دیروز توی مدفوعش دیدم اما امروز تا اونجایی که دیدم اونجوری بود
    یه مسئله دیگه هم این بود که چند روز پیش من دیدم مدفوعش آبکیه و حس کردم که دلیلش اینه که دور از چشم من میره بقل اینه با خودش دعوا می کنه و دلیل تغییر مدفوع ترس از اینه و خودش بوده
    دیروز و امروز که از اینه دورش کردم حالت مدفوعش عادی شده

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mobine نمایش پست ها
    پرریزیش به طور کامل تموم نشده ینی امکان این هست که چند روزی یکبار یه پر ازش بیافته اما دو هفته س که خیلییی کم شده. بیشتر ذرت و سیب و کمی خیار در هفته و یک انگور و جوانه گندم و غذای خشک می خوره و هیچ کدوم از سبزیجات رو دوست نداره مگر اینکه با ترفندهایی بهش کمی بروکلی بدم. بخور آب همراه با اکالیپتوس براش میزارم. بله الان مشکل من اون حباب های ریزی ست که دیروز توی مدفوعش دیدم اما امروز تا اونجایی که دیدم اونجوری بود
    یه مسئله دیگه هم این بود که چند روز پیش من دیدم مدفوعش آبکیه و حس کردم که دلیلش اینه که دور از چشم من میره بقل اینه با خودش دعوا می کنه و دلیل تغییر مدفوع ترس از اینه و خودش بوده
    دیروز و امروز که از اینه دورش کردم حالت مدفوعش عادی شده
    سعی کنید آینه رو ازش دور کنید. حباب در مدفوع نشانه بیماریهای عفونیه. اگر تکرار شد یا تغییری در اشتها داشت اطلاع بدید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22683
    سلام،وقت بخیر.
    چند وقته پیش اینجا مشکلی رو با شما در میان گذاشتم که طوطیم انتهای بالهایش قهوه ایی و مشکی شده بود
    دامپزشک نشد که ببرمش از یک دامپزشک که پرسیدم گفت باید تقویتی بهش بدید الان تقویتی با قطره چکان دهنش میکنم کمی خیلی کم بالهایش بهتر شده،کم کم داره اون قهوه و مشکی ها از بین میره،شما پیشنهادی ندارید؟؟؟
    دوم اینکه یه مدتی بالریزی کرد و در اومد الان هم یه قسمت هایی کُچه زده که در بیاد،ولی بالهای داخلیش ک بهتون گفتم چیده شده به هیچ وج نریخت و همچنان زشت و بد شکله!!!
    چیکارکنم الان؟؟ دوتا از همین بالهارو که اذیتش میکرد رو کَندیم ولی خب خیلی اذیت شد دیگه نَکَندم
    با این وجود همین بالها باعث خوب پرواز شدنشه ولی خب خیلی زشته چیکارکنم؟؟
    بعد یه سوال دیگه اگر همین بالهارو ببندم ک پرواز نکنه چون با اینکه دستیه ولی خیلی واسه خودش تاب میخوره تو خونه ،مشکلی پیش نمیاد؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط f_t_e_m_e_h_ نمایش پست ها
    سلام،وقت بخیر.
    چند وقته پیش اینجا مشکلی رو با شما در میان گذاشتم که طوطیم انتهای بالهایش قهوه ایی و مشکی شده بود
    دامپزشک نشد که ببرمش از یک دامپزشک که پرسیدم گفت باید تقویتی بهش بدید الان تقویتی با قطره چکان دهنش میکنم کمی خیلی کم بالهایش بهتر شده،کم کم داره اون قهوه و مشکی ها از بین میره،شما پیشنهادی ندارید؟؟؟
    دوم اینکه یه مدتی بالریزی کرد و در اومد الان هم یه قسمت هایی کُچه زده که در بیاد،ولی بالهای داخلیش ک بهتون گفتم چیده شده به هیچ وج نریخت و همچنان زشت و بد شکله!!!
    چیکارکنم الان؟؟ دوتا از همین بالهارو که اذیتش میکرد رو کَندیم ولی خب خیلی اذیت شد دیگه نَکَندم
    با این وجود همین بالها باعث خوب پرواز شدنشه ولی خب خیلی زشته چیکارکنم؟؟
    بعد یه سوال دیگه اگر همین بالهارو ببندم ک پرواز نکنه چون با اینکه دستیه ولی خیلی واسه خودش تاب میخوره تو خونه ،مشکلی پیش نمیاد؟؟؟
    سلام. برای کمک به رفع خطوط استرس ، مطلبی که گذاشته بودم مطالعه کنید. درمانش سخته و تا چندین دوره پرریزی شاید اصلاح نشه. تجویز دکتر ، تغذیه خوب ، دور بودن از استرس ، قفس و مکان مناسب در بدست اوردن سلامت پرها تاثیر گذاره.

بالهای بدفرم رو نباید جدا میکردید. اینکار شما نیست. ملاحظه کردید که اذیت شد. اگر غیر تخصصی جدا بشه ، منجر به ابسه و عفونتهای زیرپوستی میشه غیر از درد زیادی که همراه داره و مانع از رشد پرهای مجاور میشه. به سلامتیش اهمیت بدید ، زیبایی الویت دومه. تعجب میکنم چرا موقع پرریزی نریختن؟!

متوجه نمیشم بالها رو ببندید یعنی چی؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22683
    بله چشم
    یعنی دیگه اون بال ها نمیریزن یا دوره ی بعدی بالریزی میریزند؟؟
    یکی از شاه بال هارو با نخه مخصوص و ضده عفونی شده میبندند که نتونه پروازکنه،درسته؟؟
    و یه سوال دیگه از همون اول طوطیه من به هیچ وجهی نوکشو با کف دریا پاک نمیکرد هیچی الان هم هی نوکش بزرگ میشه ،چیکارکنم که نوکش رو با کف دریا پاک کنه؟؟
    و یه سوال دیگه الان حدودا ۱الی۱خورده ایی سالشه امیدی هست که باهاش کارکنم حرف بزنه ؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط f_t_e_m_e_h_ نمایش پست ها
    بله چشم
    یعنی دیگه اون بال ها نمیریزن یا دوره ی بعدی بالریزی میریزند؟؟
    یکی از شاه بال هارو با نخه مخصوص و ضده عفونی شده میبندند که نتونه پروازکنه،درسته؟؟
    و یه سوال دیگه از همون اول طوطیه من به هیچ وجهی نوکشو با کف دریا پاک نمیکرد هیچی الان هم هی نوکش بزرگ میشه ،چیکارکنم که نوکش رو با کف دریا پاک کنه؟؟
    و یه سوال دیگه الان حدودا ۱الی۱خورده ایی سالشه امیدی هست که باهاش کارکنم حرف بزنه ؟؟
    شايد در مرحله بعدي بريزن يا اگر خيلي اذيت بشه ، طوطي خودش اقدام به كندنشون كنه كه اين اصلا خوب نيست و ميتونه استارتي براي شروع پركني و عادت به اينكار بشه .

بستن بال به اون طريق هم انجام ميشه ولي باز هم كار درستي نيست . اگر به خودش اسيب نميزنه ، نيازي به بستن نيست .

والا نميدونم چطور ميشه ، مجبورش كنيد از كف دريا استفاده كنه! اگر هم پيشنهاد كنم سطحشو صاف كنيد و مقداري تخمه روش بريزيد و ظروف غذا رو برداريد كه بره سمتش ، بازهم عملي نيست ، مگه اينكه سعيتونو بكنيد . نهايتا اگر نشد ، مجبوريد چند وقت يكبار ، نوكشو سمباده بزنيد كه براش خيلي استرس زاست . سنگ معدني تهيه كنيد ، شايد نظرش عوض شد .

اميد زيادي كه نيست ولي تلاشتونو بكنيد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22683
    آسیب که زیاد نه ولی خب بعضی اوقات خیلی کم میخوره به درو دیوار برا همین میگم..!!؟
    خب کاری نیست انجام بدم که بالهاش برزیند که نخواد خودش بِکَنه؟؟؟
    نمیدونم چیکارش کنم یک بارم با سوهان نوکش رو یکم کوتاه کردم ولی دیگه نه الان میترسم که نوکش بشکنه یا آسیب ببینه
    نمیدونم‌چرا حرف یاد نمیگیره خیلی باهوشه کلی چیز یادش دادم دست میده و ....
    بعد با این وضعیت بال هاش مشکلی که برا حموم کردنش نیست که؟؟من صفحه ی حموم کردن طوطی هارو ویدا نمردم میشه راهنماییم کنید،ممنونم ،ببخشید...
    و یه چیزه دیگه به غیر از چندتا چیزه ثابت غذای دیگه ایی نمیخوره چیکارکنم؟؟مثلن هرچقدم که بهش ندم اون چیزارو چیزای دیگه ایی بزارم نمیخوره...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو ؛ کبوتر ؛ ماهی ؛ مرغ عشق ؛ لاک پشت
    شماره عضویت
    23293
    سلام دوستان من چند روز پیش یک ملنگو خریدم که به اسم شیش هفت ماهه هم خریداری کردم و اینکه نوکش پایینش مشکی شده و بالاش هم رنگش تیره شده میخواستم اول سوال کنم از دوستان که سنش چقدرمیخوره باشه و دوما هم مشکل نوکش چی هست درست میشه عادی هست یا دلیل خاصی داره ؟
    اینم چند تصویر ازش :

صفحه 486 از 529 نخستنخست ... 386436467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503504505 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)