کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23108
    شرمنده زیاد سوال میکنم
    میخواستم برای طوطیم کنار قفسش درخت (کنده چوب)بزارم ، چون علاقه زیادی به بلندی داره حتی تو پذیرایی هم میره رو پنکه میشینه ، میخواستم بپرسم چ چوبی خوبه؟؟و اینکه چوبو با الکل استریل کنم براش بد نیس؟؟

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    [QUOTE=شیواشیوا;286966]
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها

چشم حتما . الان دوروزه سعی میکنم بهش سیب گردو بادام و خرما بدم هرکدوم ب اندازه اما هیچکدوم رو نمیخوره و میندازه ته قفسش و فقط تخم افتاب گردون خام میخوره امروز هم بعد از ۹روز چند دفعه صدا داد ک حس میکنم بخاطر صدای پرندهای همسایس

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app
    سعی کنید تخم افتابگردان رو از ش به مرور کم کنید که غذای اصلیش نباشه. بیمارش میکنه و مبتلا به کبد چرب میشه. به تنقلات دیگه ، میوه و پلت( مطابق اصول تغذیه ) عادتش بدید و تخمه رو محدود کنید. از گردوی تیره هم به هیچ وجه استفاده نکنید. وجود ماده ای به اسم فنل ( که در گردوهای تیره رنگ بیشتره ) باعث مسمویت طوطی میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط شیواشیوا نمایش پست ها
    شرمنده زیاد سوال میکنم
    میخواستم برای طوطیم کنار قفسش درخت (کنده چوب)بزارم ، چون علاقه زیادی به بلندی داره حتی تو پذیرایی هم میره رو پنکه میشینه ، میخواستم بپرسم چ چوبی خوبه؟؟و اینکه چوبو با الکل استریل کنم براش بد نیس؟؟

Sent from my iPhone using Parsipet
    نیاز به الکل نیست. چوب رو اول با شوینده شستشو بدید و بعد داخل ظرف گودی که از محلول رقیق شده وایتکس پر شده ( یک واحد وایتکس 20 واحد اب ) غوطه ورش کنید تا 10 دقیقه. بعد ابکشی کنید و با مایع شستشو و برس ، مجدد تمیزش کنید. بعد از شستشو با اب هم در محیط باز و نور خورشید قرار بدید تا هم بوی وایتکس از بین بره و هم کاملا خشک بشه.

چوبهای سمی : https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7170

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23119
    سلام میگم من آلوئه ورا بدم به طوطی مشکلی نداره؟
    اخه خودش با تمام اشتیاق میاد که بخوره.
    یه چیز دیگه کسی میدونه چطوری باید طوطی ملنگو نیمه رام به فقط از دست غذا میگیره رو حموم برد.اخه من جدیدا به پرهای ریزی که بعد از پر ارایی یا بعد از این که خودش رو تکون میده حساسیت پیدا کردم.اگه میشه یه راه حل برای این مشکل هم بگید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad1 نمایش پست ها
    سلام میگم من آلوئه ورا بدم به طوطی مشکلی نداره؟
    اخه خودش با تمام اشتیاق میاد که بخوره.
    یه چیز دیگه کسی میدونه چطوری باید طوطی ملنگو نیمه رام به فقط از دست غذا میگیره رو حموم برد.اخه من جدیدا به پرهای ریزی که بعد از پر ارایی یا بعد از این که خودش رو تکون میده حساسیت پیدا کردم.اگه میشه یه راه حل برای این مشکل هم بگید.
    سلام ، بله خوبه ولي به اندازه

اگر الرژي داريد با حمام دادن يا ندادن مشكلتون برطرف نميشه . هوا سرده و اگر قرار باشه بخاطر خودتون هر بار و مكرر اين بچه رو حمام بديد ، خيلي زود بيمار ميشه ، غير از استرسي كه ممكنه طي اين كار بهش دچار بشه .

روش حمام دادن طوطي توي سايت هست بخونيد ولي پيشنهاد ميكنم به جاي اينكار ، براي معالجه خودتون اقدام كنيد . الرژي به مو و پر حيوانات ، مسئله ساده اي نيست . تنها راهش هم ، دور بودن از عامل الرژي زاست . پرنده رو اذيت نكنيد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23119
    سلام کدوم نوع از طوطی ملنگو ها باهوش تر هست؟
    از من افریقایی هست.افریقایی باهوش تر هست یا بقیه نوع ها؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    21456
    سلام.ملنگو ی من چند وقته یکی از انگشت های پاش ورم کرده ورنگ ناخن هم داره سفید میشه.الان چند روزه پاش رو روی زمین خیلی کم میزاره .لطفاً راهنمایی کنین.درضمن یکی از چشمهاش هم از پارسال که خدمت شما گفتم ونسخه دادین خوب نشد دکتر هم بردم قطره داد خوب نشد .قرمز هست ولکه سفید داره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23119
    سلام من طوطیم چند وقته یه صداهایی از خودش در میاره.نمیدونم عطسه میکنه یا سک-سه-که.
    مشکل در مدفوع هم نداره و طبیعی هست.از میزان بازی گوشی هایی هم که داره کم نشده.
    لطفا راهنمایی کنید...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    21456
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامیرنیکفر نمایش پست ها
    سلام.ملنگو ی من چند وقته یکی از انگشت های پاش ورم کرده ورنگ ناخن هم داره سفید میشه.الان چند روزه پاش رو روی زمین خیلی کم میزاره .لطفاً راهنمایی کنین.درضمن یکی از چشمهاش هم از پارسال که خدمت شما گفتم ونسخه دادین خوب نشد دکتر هم بردم قطره داد خوب نشد .قرمز هست ولکه سفید داره
    حتی الان دیگه زیر سقف قفس ودیوار قفس نمی‌تونه خوب راه بره و انگشت پاش که ورم داره باعث میشه نتونه میله ها رو با اون پاش بگیره و آویزون میشه به نوکش.روی زمین هم لنگ میزنه موقع راه رفتن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام کدوم نوع از طوطی ملنگو ها باهوش تر هست؟
    از من افریقایی هست.افریقایی باهوش تر هست یا بقیه نوع ها؟
    اطلاع ندارم
    سلام من طوطیم چند وقته یه صداهایی از خودش در میاره.نمیدونم عطسه میکنه یا سک-سه-که.
    مشکل در مدفوع هم نداره و طبیعی هست.از میزان بازی گوشی هایی هم که داره کم نشده.
    لطفا راهنمایی کنید...
    چه مواقعي بيشتر اين صدا رو ايجاد ميكنه ؟ ترس، ناراحتي ؟ خوشحالي ؟ يا در حال نفس كشيدن ؟ سكسكه كه كلا منتفي هست در پرندگان . چون چيزي شبيه عطسه هست ، ميتونه تنگي نفس يا dyspnea عامل اين صدا باشه كه از سرماخوردگي ، عفونت ريه ، آسم ....... ايجاد ميشه . قبلا بيمار بوده كه درمان نشده يا ناقص انجام شده باشه؟
    حتی الان دیگه زیر سقف قفس ودیوار قفس نمی‌تونه خوب راه بره و انگشت پاش که ورم داره باعث میشه نتونه میله ها رو با اون پاش بگیره و آویزون میشه به نوکش.روی زمین هم لنگ میزنه موقع راه رفتن
    سلام ، فكر نكنم ديگه مشكل چشمش برطرف بشه . اين بچه از اول بيمار بود و بي توجهي صاحب قبليش براي اين زبون بسته و شما دردسرهاي زيادي درست كرد و متاسفانه اينهم عاقبتش . هر روز با يك بيماري عجيب و پيچيده روبرو ميشه كه به هيچ نوع درماني پاسخ نميده . خيلي متاسفم براي وضعيتش.

پاش و احتمالا ناخنش ، ضربه نخورده. ؟ يا به جايي گير نكرده ؟ علايم ديگه اي در بدن نيست ؟ از پاش عكس بزاريد.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    21456
    لینک دانلود عکس رو لططفابزارین

صفحه 484 از 529 نخستنخست ... 384434465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496497498499500501502503 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)