کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط کسری هوشمند نمایش پست ها
    سلام من یه طوطی ملنگو دو سال و نیمه دارم که الان چند روزه همش به زمین نوک میزنه و بالا میاره اوایل روزی یکبار این کاررو میکرد وقتی پسرم رو میدید میگفتن داره بهش محبت میکنه ولی الان وقتی تو قفس هم هست این کار رو تکرار میکنه میخواستم بدونم مشکل چیه و راهنماییم کنید
    سلام. طوطیتون ماده است؟ بالااوردن در طوطی یک دلیلش جفت خواهیه و با اینکار تمایلشو به داشتن جفت نشون میده. ولی دلایل دیگش از بیماری میتونه باشه.اگر خوب غذا میخوره ، شادابه ، دفعش طبیعیه و اسهال نیست ، بیش از حد در طول روز نمیخوابه ، یعنی به جفت نیاز داره.

در غیر اینصورت باید به متخصص طیور مراجعه کنید برای درمانش.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ملنگو - عروس هلندی - ماهی
    شماره عضویت
    16015
    سلام خدمت دوستان
    یک ملنگو تقریبا دان خور 2 ماه پیش آوردم منزل و به دلایلی نبودم و تو این مدت خیلی کم من رو دیده و الان اصولا با هیچ کسی زیاد جور نیست ولی وحشی هم اصلا نیست فقط دوست داره بالای یه جایی مثل ساعت یا کابینت بشینه و خیلی بد عادت شده الان روز ها که میخوام بزارمش تو قفس و کنار میز کار خودم بزارم اصلا تحمل نداره و میخواد از قفس بیاد بیرون حتی روی دست هم نمیاد
    بهترین راه حل چیه چون وحشی محسوب نمیشه ولی خیلی بد عادت و نمیشه زیاد تو قفس گذاشت چون شدیدا عصبی میشه و میله ها را بد جور گاز میزنه
    البته یک کلمه هم حرف میزنه ولی زیاد نمیخواد پیش انسان بیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان
    یک ملنگو تقریبا دان خور 2 ماه پیش آوردم منزل و به دلایلی نبودم و تو این مدت خیلی کم من رو دیده و الان اصولا با هیچ کسی زیاد جور نیست ولی وحشی هم اصلا نیست فقط دوست داره بالای یه جایی مثل ساعت یا کابینت بشینه و خیلی بد عادت شده الان روز ها که میخوام بزارمش تو قفس و کنار میز کار خودم بزارم اصلا تحمل نداره و میخواد از قفس بیاد بیرون حتی روی دست هم نمیاد
    بهترین راه حل چیه چون وحشی محسوب نمیشه ولی خیلی بد عادت و نمیشه زیاد تو قفس گذاشت چون شدیدا عصبی میشه و میله ها را بد جور گاز میزنه
    البته یک کلمه هم حرف میزنه ولی زیاد نمیخواد پیش انسان بیاد
    درود.
    از تاخیر عذر میخوام.
    توی این اواخر از چیزی یا کسی ترسیده و شوکه شده؟
    لازمه ی خیلی مهم اینه که باهاش حرف بزنید تا صداتون رو بشناسه.
    غذای مورد علاقش رو بریزید کف دستتون تا حس کنه این دست که داره غذا میده این نشونه هارو داره:دستی که غذا میده،دستی که مهربونه،دستی که نازم میکنه و...
    غذارو ۳۰ دقیقه تا یک ساعت قبل از تمرین غذا دادن بردارید.
    همیشه نزدیک افراد باشه و تنها نمونه(افسرگی،پرکنی و...).
    مثلا یه روش خوب برای آشنایی همزمان با صدا و دست اینه که دستتون رو بگیرید جلوش و غذارو بریزین کف دستتون.
    بعدش همزمان با غذا دادن بهش بگین بیا یا اگر نمیتونین باهاش معمولی حرف بزنید.
    در خدمتم.

Sent from my K00E using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی پاراکیت طوقدار آفریقایی
    شماره عضویت
    23072
    سلام خسته نباشید خدمت حضار گرامی
    من یه طوطی ملنگ 2.5 ساله نر دارم و به تازگی براش جفت خریدم یه ماده ک سن ماده دقیق نمیدونم فقط میدونم ک بچس ماده و هنوز پریزی دوره دومش انجام نشده... روز اول طوطی نر اسمش سزار به طوطی ماده اسمش گندم نزدیک میشد ولی بعد از اون روز دیگه سزار به گندم نزدیک نمیشه ک هیچ ازشم خیلی میترسه واسشونم یه خونه جفتگاه هم گرفتم..... خیلی خیلی سزار از گندم میترسه یعنی امکانش هست همدیگرو نپزیرن....
    خبلی از این موضوع میترسم...
    لطفا راهنمایم کنین منون میشم.....
    که باید چیکار کنم.....

طوطی ماده اروم ولی روش صحیح رام کردن بلد نیستم چون گاز میگیره از همینش فقط میترسم.....
    دقیقا باید چیکار کنم....

سپاس گذارم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23072
    واسشو ک خونه جفتگاه گزاشتم قفسشونم یه نمه کوچیک شده عیب نداره.... چون بار اولم جفت پرنده دارم همیشه فقط یه دونه ایی داشتم الان ک جفت واسه طوطیم گرفتم نمیدونم چکاره های باید انجام بدم

یعنی این دوتا اخر سر باهم یکی میشن یانه

درضمن یادم نره اینه ک فردا اون روز ک طوطی ماده اوردم به جفتشون اسپریه انگل زدایی زدم چون خیلی خودشون میخاروندن بعد از اون فکر میکنم از هم دوری میکنن......؟ یعنی فکر میکنین مشکلش از اون اسپریه بود ک از هم دوری میکنن....

سپاس گذارم ازتون...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sezar/gandom نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید خدمت حضار گرامی
    من یه طوطی ملنگ 2.5 ساله نر دارم و به تازگی براش جفت خریدم یه ماده ک سن ماده دقیق نمیدونم فقط میدونم ک بچس ماده و هنوز پریزی دوره دومش انجام نشده... روز اول طوطی نر اسمش سزار به طوطی ماده اسمش گندم نزدیک میشد ولی بعد از اون روز دیگه سزار به گندم نزدیک نمیشه ک هیچ ازشم خیلی میترسه واسشونم یه خونه جفتگاه هم گرفتم..... خیلی خیلی سزار از گندم میترسه یعنی امکانش هست همدیگرو نپزیرن....
    خبلی از این موضوع میترسم...
    لطفا راهنمایم کنین منون میشم.....
    که باید چیکار کنم.....

طوطی ماده اروم ولی روش صحیح رام کردن بلد نیستم چون گاز میگیره از همینش فقط میترسم.....
    دقیقا باید چیکار کنم....

سپاس گذارم
    واسشو ک خونه جفتگاه گزاشتم قفسشونم یه نمه کوچیک شده عیب نداره.... چون بار اولم جفت پرنده دارم همیشه فقط یه دونه ایی داشتم الان ک جفت واسه طوطیم گرفتم نمیدونم چکاره های باید انجام بدم

یعنی این دوتا اخر سر باهم یکی میشن یانه

درضمن یادم نره اینه ک فردا اون روز ک طوطی ماده اوردم به جفتشون اسپریه انگل زدایی زدم چون خیلی خودشون میخاروندن بعد از اون فکر میکنم از هم دوری میکنن......؟ یعنی فکر میکنین مشکلش از اون اسپریه بود ک از هم دوری میکنن....

سپاس گذارم ازتون...
    سلام ، طوطي ماده چون هنوز بالغ نيست ( طبق گفته هاي خودتون كه پرريزي دومش شروع نشده ، يعني زير دو ساله ) ، اماده پذيرش نر نيست . براي همين ممكنه درگير بشن . يا ماده بالغ تهيه كنيد يا تا زمان بلوغ ، صبر كنيد .

براي رام كردن و اموزش گاز نگرفتن ، مطالب اموزشي بخش طوطي سانان رو مطالعه كنيد.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    23072
    سلام خسته نباشید....
    خب چرا طوطی نر از ماده میترسه... یعنی وقتی اونو میبینه مثل چی ازش فرار میکنه روز اول اینطوری نبود فرداش ماده بردم دوباره گزاشتمشون کنار هم از اون بعد نر خیلی میترسه یعنی باید چیکار کتممشون.....
    ممنون میشم کمکم کنین....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام خسته نباشید....
    خب چرا طوطی نر از ماده میترسه... یعنی وقتی اونو میبینه مثل چی ازش فرار میکنه روز اول اینطوری نبود فرداش ماده بردم دوباره گزاشتمشون کنار هم از اون بعد نر خیلی میترسه یعنی باید چیکار کتممشون.....
    ممنون میشم کمکم کنین....
    سلام. ممنون

دختر گلم عرض کردم الان موقعیت خوبی برای جفت شدن نیست. طوطیها جفت خودشونو از بین جمع انتخاب میکنن. اگر مورد پسندشون نباشه با هم کنار نمیان ، خصوصا اگر زیر سن بلوغ باشن. برای اوردن جفت جدید هم بهتره مدتی از هم دور باشن که اشنا بشن ، وقتی به حضور هم عادت کردن ، کنار هم بزارید نه اینکه یکمرتبه ، طوطی بیگانه ای وارد قلمرو بشه.

این ترسی هم که داره به این خاطر هست که ماده بی مقدمه وارد قلمروئش شده و این برای نر آزار دهنده است. اگر هم اضطرابش طولانی بشه و نتونه ماده رو بپذیره و کلا از شرایط پیش آمده ناراضی باشه ، ممکنه به پرکنی ، پرخاشگری ، یا سایر بیماریهای ناشی از استرس دچار بشه.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23108
    سلام من طوطیمو دوروزه خریدم و خیلی زیاد از دست من میترسه بهم گفته ک هفت ماهشه ولی اصلا صدا نمیده و از ترس زیاد با چشم باز میخوابه خیلی سعی میکنم عادتس بدم اما بازم میترسه میخواسم بدونم از رو عکس چشمش میتونین بگید حدودا چندوقتشه؟؟

Sent from my iPhone using پارسی پت mobile app

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23108

گفتگو در مورد طوطی ملنگو یا طوطی سبز طوق دار هندی(Indian ringneck parrot)

نقل قول نوشته اصلی توسط شیواشیوا نمایش پست ها
    سلام من طوطیمو دوروزه خریدم و خیلی زیاد از دست من میترسه بهم گفته ک هفت ماهشه ولی اصلا صدا نمیده و از ترس زیاد با چشم باز میخوابه خیلی سعی میکنم عادتس بدم اما بازم میترسه میخواسم بدونم از رو عکس چشمش میتونین بگید حدودا چندوقتشه؟؟

[IMG][/IMG]

نمیدونم عکس چجوری باید بزارم ارور میده[emoji853]

صفحه 477 از 529 نخستنخست ... 377427458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495496527 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)