کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22110
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad hossein.. نمایش پست ها
    خیر هیچگونه ترشحی نداره وقتی نزدیکش میشم چشمش را باز میکنه به نظر نمیرسه که عفونت کرده باشه
    همیشه به این حالت هست یا گاهی؟
    طوطی من هم اوایل چون میترسید ازم و استرس داشت سرش رو به حالتی قرار میداد ک یک چشمش باز بمونه مراقب من باشه چشم دیگه رو به اون طرف بود و میبست ک استراحت کنه

میتونه این دلیل هم باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22915
    امروز برای مرغ عشقام سنگریزه تهیه کردم این سوال به ذهنم رسید ایا برای طوطی سبزم هم نیاز به سنگریزه یا چیزی هست بهرحال اونم سنگدون داره /یه مطلب دیگه اینکه هر موقع گلدونی چیزی میبینه سریع میره سراغش وبا نوکش خاک را میکنه واینور وانور میریزه تا الان هم همیشه دعواش میکردم ممکنه این کار به مساله ای که گفتم ربط داشته باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ernest نمایش پست ها
    امروز برای مرغ عشقام سنگریزه تهیه کردم این سوال به ذهنم رسید ایا برای طوطی سبزم هم نیاز به سنگریزه یا چیزی هست بهرحال اونم سنگدون داره /یه مطلب دیگه اینکه هر موقع گلدونی چیزی میبینه سریع میره سراغش وبا نوکش خاک را میکنه واینور وانور میریزه تا الان هم همیشه دعواش میکردم ممکنه این کار به مساله ای که گفتم ربط داشته باشه
    سلام. بله ملنگو و سایر پرندگان هم به سنگریزه برای هضم مواد غذایی و دریافت املاح معدنی نیاز دارند. کف دریا هم برای تامین کلسیم ضروریه.

خوردن خاک گلدان هم به همین علته.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    22915
    سلام از ما /خوب با این تفاسیر از همین سنگریزه ای که به مرغ عشقا میدم به طوطی هم بدم یا اینکه اندازش فرق میکنه ؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط ernest نمایش پست ها
    سلام از ما /خوب با این تفاسیر از همین سنگریزه ای که به مرغ عشقا میدم به طوطی هم بدم یا اینکه اندازش فرق میکنه ؟؟
    سلام. بله یک نوع بیشتر نیست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    22981
    سلام و خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو دارم که حدود 6 تا 7 ماهه اس. بخاطر نداشتن اطلاعات کافی شیطونترین و ظاهرا مضطرب ترین طوطی موجود تو پرنده فروشی رو خریدیم که از همون ابتدا به شدت استرس داشت و از میله های قفسش میگرفت و بالا میرفت و با همین کارش به منقارش صدمه زده و الان یه حالت زخم پینه مانند روی منقارشه. بعد از اون به دامپزشک نشونش دادیم که گفت بخاطر استرسه و الان حدود 2 ماهه تو خونه ازاده و فقط با استرس از دست تخمه یا انگور میگیره. غذاهایی که میخوره بیشتر شامل تخمه و انگور و انار و تازگی ها لوبیا سبز و فلفل تند.موز و انبه هم دوست داره تا حدی.اصلا طرفم نمیاد و به شدت از دستامون میترسه و بیشتر تو ارتفاعات خونه میشینه و روی میله پرده میخوابه.
    چند روزه متوجه شدم منقارش حدود 3-4 میلیمتر رشد کرده.صورتش و طرفین منقارش رو خیلی میخارونه که همون زمان دکتر بهش یه اسپری ضد انگل داد ولی چون خیلی ترسو و فراریه شاید فقط یک یا دوبار از اسپری روش استفاده کردم.حرف زدن هم یاد نگرفته با اینکه خیلی باهاش کار میکنم و خیلی مراعاتش رو میکنم و باهاش واقعا مهربونم.
    رشد منقارش طبیعیه؟ مشکلی برا دامپزشک بردنش ندارم فقط چون میترسه اصلا تو قفس نمیره که بتونم ببرمش بیرون از خونه.
    کاملا سرحاله و به خوبی غذا میخوره و خیلی خوب پرواز میکنه و دفعش هم نرمال هست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط bita_b نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید
    من یه طوطی ملنگو دارم که حدود 6 تا 7 ماهه اس. بخاطر نداشتن اطلاعات کافی شیطونترین و ظاهرا مضطرب ترین طوطی موجود تو پرنده فروشی رو خریدیم که از همون ابتدا به شدت استرس داشت و از میله های قفسش میگرفت و بالا میرفت و با همین کارش به منقارش صدمه زده و الان یه حالت زخم پینه مانند روی منقارشه. بعد از اون به دامپزشک نشونش دادیم که گفت بخاطر استرسه و الان حدود 2 ماهه تو خونه ازاده و فقط با استرس از دست تخمه یا انگور میگیره. غذاهایی که میخوره بیشتر شامل تخمه و انگور و انار و تازگی ها لوبیا سبز و فلفل تند.موز و انبه هم دوست داره تا حدی.اصلا طرفم نمیاد و به شدت از دستامون میترسه و بیشتر تو ارتفاعات خونه میشینه و روی میله پرده میخوابه.
    چند روزه متوجه شدم منقارش حدود 3-4 میلیمتر رشد کرده.صورتش و طرفین منقارش رو خیلی میخارونه که همون زمان دکتر بهش یه اسپری ضد انگل داد ولی چون خیلی ترسو و فراریه شاید فقط یک یا دوبار از اسپری روش استفاده کردم.حرف زدن هم یاد نگرفته با اینکه خیلی باهاش کار میکنم و خیلی مراعاتش رو میکنم و باهاش واقعا مهربونم.
    رشد منقارش طبیعیه؟ مشکلی برا دامپزشک بردنش ندارم فقط چون میترسه اصلا تو قفس نمیره که بتونم ببرمش بیرون از خونه.
    کاملا سرحاله و به خوبی غذا میخوره و خیلی خوب پرواز میکنه و دفعش هم نرمال هست
    سلام ، متشكر

با اين علايم امكان وجود انگل هست . ولي براي تشخيص بهتر ، معاينه از نزديك لازمه . طبيعي يا غير طبيعي بودن رشد منقار هم بعهده دامپزشكه . شايد چون اشنايي نداريد به نظرتون غير طبيعيه . بلند بودن منقار بالا نسبت به پايين ، عاديه . چيزهايي كه ميخوره ، بيشتر تنقلات هست تا غذاي اصلي . بخش تغذيه ملنگو رو بخونيد.

براي زخم منقار ، توصيه اي نداشتن ؟ بخاطر استرس هم كه باشه ( اگر در اثر برخورد با ميله ها يا بيماريهاي انگلي نباشه ) بايستي زخم و پينه ترميم بشه ، درغير اينصورت محلي براي ورود ميكروب هاست .

چون استرس داره ، اگر براي دكتر مقدوره ، براي ويزيت خانگي باهاشون صحبت كنيد. هر دارويي رو نميشه براي طيور ، استفاده كرد ، بخصوص اگر از بيمار بودنش مطمئن نباشيم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    22981
    درباره پینه منقارش گفتن که وقتی استرسش کم شد و تو قفسش رفت ببریمش برا معاینه دقیقتر. که متاسفانه استرسش کم نشده و حتا رو قفسش هم نمیره بشینه.
    ممنون از پاسخگویی تون. حتما سعی میکنم با دامپزشکش مشورت کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    22998
    در این فصل طوطی هست قیمت طوطی الان چنده من ملنگو میخوام بخرم که به خونه عادت کرد دیه دستی کنمش بیاد روی دست و اینا 😀من تهرانم شهر قدس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    23021
    سلام من یه طوطی ملنگو دو سال و نیمه دارم که الان چند روزه همش به زمین نوک میزنه و بالا میاره اوایل روزی یکبار این کاررو میکرد وقتی پسرم رو میدید میگفتن داره بهش محبت میکنه ولی الان وقتی تو قفس هم هست این کار رو تکرار میکنه میخواستم بدونم مشکل چیه و راهنماییم کنید

صفحه 476 از 529 نخستنخست ... 376426457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491492493494495526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)