کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ ● گربه
    شماره عضویت
    17957
    سلام من دیشب یه ملنگو 4 ماهه خریدم.
    وقتی داشتم میخریدم قشنگ رو دستم میومد و میشد نازش کرد ولی الان از بغل قفسش که رد میشم میپره کف قفس یه گوشه پشتشم به من میکنه
    خدا نکنه دستم سمتش بره چنان بال بالی میزنه که دل آدم کباب میشه
    به نظرتون چقدر دیگه باید صبر کنم تا عادت کنه؟ نکنه اصلا عادت نکنه؟ کلا با من خیلی مشکل داره
    الانم سره قفسشو باز گذاشتم گفتم شاید چون حوصلش سر رفته اینجوریه اومد نشست بالای قفس پر زد نشست کف زمین تا اومدم برش دارم برگردونمش تو قفس با اینکه خیلی با احتیاط و آرامش رفتار کردم و سرشم داد نکشیدم ولی تا گرفتمش چنان جیغی کشید و دستمو گاز گرفت که دیگه میترسم بهش نزدیک شم یه دفه سکته کنه!!
    تا الانم نهایت سعیمو کردم که دوستانه باهاش برخورد کنم و آب و غذا و از کنارش رد شدنو و با آرامش و بی سر و صدا انجام میدم.
    راه حلش چیه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط SaRaH نمایش پست ها
    وقتی داشتم میخریدم قشنگ رو دستم میومد و میشد نازش کرد ولی الان از بغل قفسش که رد میشم میپره کف قفس یه گوشه پشتشم به من میکنه
    به نظرتون چقدر دیگه باید صبر کنم تا عادت کنه؟ نکنه اصلا عادت نکنه؟ کلا با من خیلی مشکل داره
    الانم سره قفسشو باز گذاشتم گفتم شاید چون حوصلش سر رفته اینجوریه اومد نشست بالای قفس پر زد نشست کف زمین تا اومدم برش دارم برگردونمش تو قفس با اینکه خیلی با احتیاط و آرامش رفتار کردم و سرشم داد نکشیدم ولی تا گرفتمش چنان جیغی کشید و دستمو گاز گرفت که دیگه میترسم بهش نزدیک شم یه دفه سکته کنه!!
    تا الانم نهایت سعیمو کردم که دوستانه باهاش برخورد کنم و آب و غذا و از کنارش رد شدنو و با آرامش و بی سر و صدا انجام میدم.
    راه حلش چیه؟
    سلام ،
    فقط صبور باشيد تا زمان همه چيز رو حل كنه . ديشب خريديد و اين واكنش غير دوستانه نسبت به شما ، كاملا عاديه . دو هفته اي بهش زمان بديد . اين مدت هم سعي نكنيد نزديكش بشيد يا ارتباط خيلي صميمانه برقرار كنيد . حضورتون كه عادي شد ، خودش علاقه نشون ميده.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ ● گربه
    شماره عضویت
    17957
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ،
    فقط صبور باشيد تا زمان همه چيز رو حل كنه . ديشب خريديد و اين واكنش غير دوستانه نسبت به شما ، كاملا عاديه . دو هفته اي بهش زمان بديد . اين مدت هم سعي نكنيد نزديكش بشيد يا ارتباط خيلي صميمانه برقرار كنيد . حضورتون كه عادي شد ، خودش علاقه نشون ميده.
    مرسی واقعا
    فقط یه سوال دیگه اینکه وقتی حتی تو اتاق هم کسی نیست ولی میچسبه به میله ها و هی اینور اونور میره مشکلی داره؟ ینی میخواد بیاد بیرون؟ نزارم بیاد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    مرسی واقعا
    فقط یه سوال دیگه اینکه وقتی حتی تو اتاق هم کسی نیست ولی میچسبه به میله ها و هی اینور اونور میره مشکلی داره؟ ینی میخواد بیاد بیرون؟ نزارم بیاد؟
    تحقیق کنید اگر صاحب قبلی ساعاتی رو برای بیرون اومدنش از قفس در نظر میگرفته ، شما هم مطابق همون ساعات، زمان بندی کنید. ولی چون هنوز با محیط منزل اشنایی نداره و احتمال اسیب دیدگی هست، وسایل خطرناک رو بردارید و موقعی که ازاده ، بهش نزدیک نشید که به خودش اسیب بزنه. بعد از مدتی ، میتونید مطابق قواعد زمانی خودتون عادتش بدید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22110
    راه حلش چیه؟
    ملنگوی منم موقعی ک اومد خونه تا میخواستم بگیرمش خودشو میکوبوند به قفس قار میکشید
    با اینکه قشنگ میرفت تو بغل صاحبش!
    بخاطر تغییر جاش هست
    چند روز بگذره درست میشه
    دستتون رو هم هیچوقت از در از پایین نبرید داخل میترسه
    فقط اگه امکانش هست سقف قفس رو باز کنید از بالا بیارینش رو دست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ ● گربه
    شماره عضویت
    17957
    نقل قول نوشته اصلی توسط metallic2 نمایش پست ها
    فقط اگه امکانش هست سقف قفس رو باز کنید از بالا بیارینش رو دست
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    تحقیق کنید اگر صاحب قبلی ساعاتی رو برای بیرون اومدنش از قفس در نظر میگرفته ، شما هم مطابق همون ساعات، زمان بندی کنید. ولی چون هنوز با محیط منزل اشنایی نداره و احتمال اسیب دیدگی هست، وسایل خطرناک رو بردارید و موقعی که ازاده ، بهش نزدیک نشید که به خودش اسیب بزنه. بعد از مدتی ، میتونید مطابق قواعد زمانی خودتون عادتش بدید .
    ممنونم فقط وقتی اومد بیرون که میخواد ! چجوری دوباره بزارمش تو قفس؟؟ قطعا نمیتونم بگیرمش چون دوباره مثل دفعه ی قبلی میشه.
    خودشم که بعید میدونم برگرده تو قفس موقع شب!

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنونم فقط وقتی اومد بیرون که میخواد ! چجوری دوباره بزارمش تو قفس؟؟ قطعا نمیتونم بگیرمش چون دوباره مثل دفعه ی قبلی میشه.
    سلام. فعلا بیرون نیارید طوطی رو. یه چند روز یا یه هفته بمونید که کلا با محیط اطراف آشنا تر بشه . بعد طبق زمان بندی صاحب قبل عمل کنید همونطور که همکارم گفت. چون الان هنوز از همه چی میترسه و به هر حرکتی از سمت شما ، حساس هست و باعث ترسش میشه بهتره فعلا تو قفس بمونه حتی اگه اصرار میکنه بیاد بیرون. وقتی بیاد بیرون شما باید سعی کنید که به قفس برش گردونید ، چون باید قفس رو خونه خودش بدونه . حرکاتی که برای برگردوند به قفس انجام میدین بیشتر میترسونه طوطی رو . پس فعلا صبر کنید
    روزی که احساس کردین ترسش از حرکات شما کمتر شده، بیاریدش بیرون ، موقع برگردوندنش به قفس ، با دو دست از دور هدایتش کنید به سمت در قفس . اگه یه نفری سخته ، از دو طرف هدایتش کنید ، یه نفر از سمت چپ و یه نفر از سمت راست کنار قفس تو فاصله مناسب بمونید و به سمت قفس هدایتش کنید . اگه فاصله رو رعایت کنید ، دستپاچه میشه اما نمیپره، ولی اگه خیلی نزدیک بشید هم میترسه ، هم جیغ میزنه و هم ممکنه بپره . پس مراقب باشید . اگه کمی هم ارتفاعتون از طوطی بیشتر باشه بهتره.
    من با همین روش به طوطیم یاد دادم به قفس برگرده، طوطی منم ملنگو بود و وحشی ، طوری به این روش عادت کرده بود که از دور هدایتش میکردم خودش میدونست باید بره تو قفس . هیچوقت برای برگردوندنش به قفس با دست نگرفتمش . یا سقف قفس رو جدا نکردم. اگه این روش رو درست انجام بدین هیچ مشکلی پیش نمیاد. ولی وقتی روند رام کردنش رو شروع کردین بعدها دیگه میتونید با دست هم به داخل قفس برش گردونید. این مقاله رو میتونید بخونید :

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=9030

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    22110
    یه روشی هست من انجام دادم و نتیجه گرفتم
    البته اگه نمیترسین
    طوطی رو بگیرین بچسبونین به بدنتون نازش کنین
    چندبار در روز اینکار رو ک تکرار کنین طوطی به شما عادت میکنه

سقف قفس رو ک بر میدارین کم کم انگشتتون رو ببرین زیر بدنش تا بیاد رو دستتون
    اوایلش احتمالا نمیاد ولی بعد از چندبار تکرار میاد
    بعد از اینکع اومد بهش سیب جایزه بدین

موقعی هم ک اومد بیرون خواستین ببرینش داخل ققس دیگه کارتون راحته
    میاد رو دستتون از اونجا ببرینش داخل

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط metallic2 نمایش پست ها
    یه روشی هست من انجام دادم و نتیجه گرفتم
    البته اگه نمیترسین
    طوطی رو بگیرین بچسبونین به بدنتون نازش کنین
    چندبار در روز اینکار رو ک تکرار کنین طوطی به شما عادت میکنه

سقف قفس رو ک بر میدارین کم کم انگشتتون رو ببرین زیر بدنش تا بیاد رو دستتون
    اوایلش احتمالا نمیاد ولی بعد از چندبار تکرار میاد
    بعد از اینکع اومد بهش سیب جایزه بدین

موقعی هم ک اومد بیرون خواستین ببرینش داخل ققس دیگه کارتون راحته
    میاد رو دستتون از اونجا ببرینش داخل
    نه دیگه دوست من ! این روش هایی که باعث استرس زیاد طوطی میشه به هیچ عنوان پیشنهاد ندین .
    قبلا هم برای رام کردن طوطی میگفتن شبا تو تاریکی دست رو بندازین داخل قفس طوطی وحشی ، سرش رو به زور نوازش کنید . طوطی سریع رام میشه ! که چندین مورد به پرکنی منجر شد ! ممکنه گاهی اوقات به نتیجه برسه ، اما واقعا ارزش نداره چون به طوطی استرس زیادی وارد میشه و اگه حتی همون موقع تاثیری توی رفتارش نبینید اما باعث مشکلات رفتاری میشه ، ما اون لحظه فقط به این فکر میکنیم که چند روز دیگه میفهمه چقدر ناز کردن خوبه ، اما استرسی زیادی که بهش وارد میشه رو حس نمیکنیم . این روش ها رو حتی اگه به جواب هم رسیدین اصلا پیشنهاد ندین یا حداقل تو این فروم من دوست ندارم کسی این روش ها رو به اشتراک بذاره.
    طوطی رو مثل یه بچه در نظر بگیرید که شخصی میخواد اعتمادش رو جلب کنه . اگه به زور بخواد بغلش کنه یا بیاره نزدیک خودش ، اون بچه بهش اعتماد میکنه؟ اعتماد یه بچه رو باید کم کم جلب کنیم . با غذاها و جایزه های خوشمزه، با انجام دادن کارهایی که دوست داره . روش های مختلفی ارائه شده هم این فروم و هم تو سایت های مشابه . بهتره مرحله به مرحله پیش بریم .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    21123
    سلام خسته نباشيد!
    طوطيمم با خاروندن سرش پر هاي سرش ريخته بنظرتون دوباره در مياد؟

Sent from my iPhone using Parsipet

صفحه 471 از 529 نخستنخست ... 371421452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490521 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)