کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد هفت برادران نمایش پست ها
    سلام
    من یک عروس هلندی کاملا دستی که از وقتی جوجه تازه دان خور بود و هنوز نیاز به غذای نرم و سرلاک داشت دارم و به تازگی یک ملنگو دستی و سخنگو خریداری کردم که طوطی آرامی هست
    حالا سوال من این هست که در محیط منزل که البته کل محیط در اختیار این دو نیست مثلا در یک اتاق بزرگ میشه این دو در کنار هم باشند یا ممکن هست همدیگر را تا حد مرگ نوک بزنند
    البته هر کدام قفس مجزا دارن
    سن ملنگو حدودا 2.5 سال و عروس هلندی 1 سال
    سلام
    اگر همسن باشن و جوجه، تا يك مدت كوتاهي مثلا تا٦ ماهگي عروس ، شايد باهم كنار بيان. ولي در كل ، بهتره بدون مراقبت، در يك محيط ، ازاد نباشن . چون از دو گونه مختلفن و احتمال برخورد هست .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    22313
    سلام
    من يه طوطي ملنگو سه ماهه خريدم كه خيلي خوب و سرحال چون از دست خريدم نه از مغازه دار آرومه
    ولي يه مشكل دارم اين طوطي فقط مغز بادوم ميدم ميخوره چيزاي ديگه مثل ارزن و تخم كتان و حتي تخمه آفتابگردان و كافشه (گلرنگ) نميخوره
    ديروز تخم مرغ هم براش آب پز كردم نخورد.
    ميوه دادم نخورد - البته نخ ميوه براش درست كردم رفتم بيرون ديدم سيب و هويج رو گاز زده و انداخته اما زياد نخورده به فلفل دلمه كه لب نزده بود.
    اگه ميشه راهنمايي كنيد!!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    21123
    با سلام خسته نباشيد
    دو روزه طوطيم پر هاي ريزشو بشدت ميخارونه و پراش ميريزه بنظرتون چرا پرهاش ميريزه ؟

Sent from my iPhone using Parsipet

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی,همستر بود,مینا,لاک پشت,گربه,آکواریوم شیرین,ب
    شماره عضویت
    19171
    نقل قول نوشته اصلی توسط parhamhosini نمایش پست ها
    با سلام خسته نباشيد
    دو روزه طوطيم پر هاي ريزشو بشدت ميخارونه و پراش ميريزه بنظرتون چرا پرهاش ميريزه ؟

Sent from my iPhone using Parsipet
    درود بر شما.میتونه برای گرما باشه.البته باید احتیاط کرد.اگر بصورت ناگهانی و با حساسیت بخارونه خودشو ممکنه مشکل پوستی/انگل باشه.|||
    بخاطر گرمای هوا(البته اگر داخل خونه سرد باشه برعکس)پرها میریزه.پرهای کمتر و خنک تر در میاد.

Sent from my K00E using Tapatalk

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    22313
    نقل قول نوشته اصلی توسط limonat نمایش پست ها
    سلام
    من يه طوطي ملنگو سه ماهه خريدم كه خيلي خوب و سرحال چون از دست خريدم نه از مغازه دار آرومه
    ولي يه مشكل دارم اين طوطي فقط مغز بادوم ميدم ميخوره چيزاي ديگه مثل ارزن و تخم كتان و حتي تخمه آفتابگردان و كافشه (گلرنگ) نميخوره
    ديروز تخم مرغ هم براش آب پز كردم نخورد.
    ميوه دادم نخورد - البته نخ ميوه براش درست كردم رفتم بيرون ديدم سيب و هويج رو گاز زده و انداخته اما زياد نخورده به فلفل دلمه كه لب نزده بود.
    اگه ميشه راهنمايي كنيد!!
    انجمن به اين عظمت كسي پاسخگو نبود؟؟
    حالا اشكال نداره ولي يه سوال ديگه داشتم
    من طوطيم 3 ماهشه خيلي ميپريد وقتي از قفس در مياوردم تا باهاش بازي كنم يا بهش غذا بدم با اينكه پراش قيچي بود به جز 3 تا شاهپر اولش!

همش ميپريد اينو اونور و ديشب از بس خودش رو زد به در و ديوار كه اعصابم خورد شد و رفتم قيچي ورداشتم اون سه تا شاه پراش هم كه مونده بود رو زدم ولي دلم خيلي براش سوخت بيچاره به هواي اينكه پر داره باز پريد و خورد زمين يه دو سه بار پريد ديد ديگه نميتونه بپره آروم شد.
    ولي ميخواستم ببينم مشكلي براش پيش نمياد؟؟
    يا دو تا شاه پرهاش رو بكنم تا دوباره در بياد؟ يا صبر كنم تا پر ريزيش؟؟
    و اينكه اولين پر ريزيش چه زمانيه يعني تو چند ماهگي؟ لطفاً راهنمايي كنيد.
    با تشكر

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط limonat نمایش پست ها
    انجمن به اين عظمت كسي پاسخگو نبود؟؟
    حالا اشكال نداره ولي يه سوال ديگه داشتم
    من طوطيم 3 ماهشه خيلي ميپريد وقتي از قفس در مياوردم تا باهاش بازي كنم يا بهش غذا بدم با اينكه پراش قيچي بود به جز 3 تا شاهپر اولش!

همش ميپريد اينو اونور و ديشب از بس خودش رو زد به در و ديوار كه اعصابم خورد شد و رفتم قيچي ورداشتم اون سه تا شاه پراش هم كه مونده بود رو زدم ولي دلم خيلي براش سوخت بيچاره به هواي اينكه پر داره باز پريد و خورد زمين يه دو سه بار پريد ديد ديگه نميتونه بپره آروم شد.
    ولي ميخواستم ببينم مشكلي براش پيش نمياد؟؟
    يا دو تا شاه پرهاش رو بكنم تا دوباره در بياد؟ يا صبر كنم تا پر ريزيش؟؟
    و اينكه اولين پر ريزيش چه زمانيه يعني تو چند ماهگي؟ لطفاً راهنمايي كنيد.
    با تشكر
    سلام
    اگر پستهاي قبليو بدقت ميخونديد به جوابتون ميرسيديد و مجبور به تكرار مكررات نبوديم . مشكل طوطي شما ، براي خيلي از كاربران ديگه هم پيش اومده كه با كمي تلاش ، صبر و ابتكار عمل ، حل شده . در حقيقت با وضعيت غذايي كه داره ، فرقي بين خريد از مغازه دار يا شخص ديگه نيست . بد تغذيه و عادت داده شده . اگر از ابتدا انواع غذاها و دانها رو خورده بود ، الان مشكلي نداشت . راه خاصي نداره ، جز اينكه با ترفند هاي مختلف و شيوه هاي غذاخور كردن طوطي كه هم مطالب زيادي راجع بهش توي أنجمن هست و هم پستهاي قبلي توضيح داده شده ، عادتش بديد. زمان لازمه و تلاش. با ساختن اسباب بازي ، اويزها ، نردبان ، از ميوه و سبزيجات مختلف و تكرارش ، مخلوط كردن مغز بادام با دانهايي كه نميخوره يا پاشيدنش روي تخم مرغ ، ميوه ها..... ، بازيهايي كه بيرون از قفس و از طريق دادن غذا سرگرم و كم كم شرطيش ميكنه ، همگي اينها به تغيير روند تغذيه اش كمك ميكنه فقط بايد خلاق باشيد . صاحبان ، بهترين كمك كننده هستن ، چون با اخلاق حيوان خونگيشون اشنايي دارن . ببينيد چه مواقعي سرحاله ، گرسنست ، خوابش مياد تا از فرصتها ، استفاده بهينه داشته باشيد . همين ها توي اموزش و شرطي كردن موثره .

در مورد لطفي كه به پرهاش داشتيد هم نظري ندارم ، بارها با دوستان راجع به اين موضوع و ارزش پر طوطي ها صحبت شده . خودتون شاهد بوديد چه بلايي سرش اورديد ، ديگه نگران چي هستيد؟! به زودي افسرده و اعتمادش سلب ميشه ، حرف شنوي نداره و اين كارتون رو مشكل كرد .

نبايد ميچيديد كه حالا بكشيد !! اينكار مهارت ميخواد و بايد در مسير رشد پر كشيده بشه و قبل از اون ريشه به جهت تازه وخوني نبودن بررسي بشه . اگر نتونيد ، درد و خونريزي داره براي اون زبون بسته و ممكنه ديگه جايگزين نشه يا به پر كورك دچار بشه . اجازه بديد تا زمان پرريزي اول كه أواخر يك سالگيه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    22313
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام
    اگر پستهاي قبليو بدقت ميخونديد به جوابتون ميرسيديد و مجبور به تكرار مكررات نبوديم . مشكل طوطي شما ، براي خيلي از كاربران ديگه هم پيش اومده كه با كمي تلاش ، صبر و ابتكار عمل ، حل شده . در حقيقت با وضعيت غذايي كه داره ، فرقي بين خريد از مغازه دار يا شخص ديگه نيست . بد تغذيه و عادت داده شده . اگر از ابتدا انواع غذاها و دانها رو خورده بود ، الان مشكلي نداشت . راه خاصي نداره ، جز اينكه با ترفند هاي مختلف و شيوه هاي غذاخور كردن طوطي كه هم مطالب زيادي راجع بهش توي أنجمن هست و هم پستهاي قبلي توضيح داده شده ، عادتش بديد. زمان لازمه و تلاش. با ساختن اسباب بازي ، اويزها ، نردبان ، از ميوه و سبزيجات مختلف و تكرارش ، مخلوط كردن مغز بادام با دانهايي كه نميخوره يا پاشيدنش روي تخم مرغ ، ميوه ها..... ، بازيهايي كه بيرون از قفس و از طريق دادن غذا سرگرم و كم كم شرطيش ميكنه ، همگي اينها به تغيير روند تغذيه اش كمك ميكنه فقط بايد خلاق باشيد . صاحبان ، بهترين كمك كننده هستن ، چون با اخلاق حيوان خونگيشون اشنايي دارن . ببينيد چه مواقعي سرحاله ، گرسنست ، خوابش مياد تا از فرصتها ، استفاده بهينه داشته باشيد . همين ها توي اموزش و شرطي كردن موثره .

در مورد لطفي كه به پرهاش داشتيد هم نظري ندارم ، بارها با دوستان راجع به اين موضوع و ارزش پر طوطي ها صحبت شده . خودتون شاهد بوديد چه بلايي سرش اورديد ، ديگه نگران چي هستيد؟! به زودي افسرده و اعتمادش سلب ميشه ، حرف شنوي نداره و اين كارتون رو مشكل كرد .

نبايد ميچيديد كه حالا بكشيد !! اينكار مهارت ميخواد و بايد در مسير رشد پر كشيده بشه و قبل از اون ريشه به جهت تازه وخوني نبودن بررسي بشه . اگر نتونيد ، درد و خونريزي داره براي اون زبون بسته و ممكنه ديگه جايگزين نشه يا به پر كورك دچار بشه . اجازه بديد تا زمان پرريزي اول كه أواخر يك سالگيه .
    سلام
    ممنون از پاسخ گويي تون
    آخه حدود يه هفته من هر روز ميومدم سر ميزدم ديدم هيچكس هيچ پيامي نميذاره احساس كردم تعطيل شده !!
    من راستش تازه عضو گروهتون شدم!
    در مورد تغذيه مطالب سايتتون رو خوندم - در مورد پرهاش هم وقتي قيچي كردم به اشتباهم پي بردم ولي پشيموني ديگه سودي نداشت.
    نبايد سه تاش رو ميچيدم بايد دوتاش رو نگه ميداشتم خب ديگه كار از كار گذشته اشتباه خودمه نميشه كاريش كرد.
    آخه بيشتر از اين كه واسه خودم بگم به خاطر خودش دلم ميسوخت ميرفت و ميخورد به در و ديوار گفتم يه بلايي سرش مياد.
    به هر حال پس بايد تا يك سالگيش صبر كنم تا خودش تو پرريزيش پرهاش عوض شه ...
    اينكه ميگيد اعتمادش سلب ميشه فكر نكنم چون وقتي اين كار رو كردم خيلي آروم تر شده نسبت به قبل - البته پارچه پيچيدم دورش و رو سرش هم پارچه انداختم و قيچي كردم . الان هم پيش خود من نسبت به بقيه آروم تره و رابطه‌اش با من بهتره
    ولي حرف شما رو قبول دارم اشتباه كردم توش شكي نيست!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ......................................
    شماره عضویت
    21969
    سلام من میخام یه ملنگو یا شاه طوطی بخرم کدوم بهتره وفرقشون چیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    22313
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad hossein.. نمایش پست ها
    سلام
    بهتر از چه لحاظ؟
    فرق شاه طوطي با ملنگو
    شاه طوطي از ملنگو بزرگتره و روي بالهاش پرهاي قرمز داره و همچنين نوك شاه طوطي بزرگتر از ملنگو هست.
    از نظر حرف زدن هم شاه طوطي بهتر از ملنگو هستش.
    ولي از لحاظ قيمت هم گرونتره تقريباً دو تا سه برابر ملنگو

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    کاکاتیل،باجیگار، ماهی گپی
    شماره عضویت
    22441
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad hossein.. نمایش پست ها
    با اجازه از همه مدیران،
    خب نمی تونیم بگیم کدوم بهتره یا بدتره؛ولی اگه از جنبه ها مختلف مقایسه بشن؛
    ملنگو ارزون تر از شاه طوطیه ، صحبت کردن شاه طوطی هم خیلی بهتره صداش هم همینطور اما شاه طوطی رفتار دو شکلی داره یعنی بعضی وقتا عصبی و بعضی وقتا مهربونه،شاه طوطی از ملنگو بیش تر گاز میگیره و دردناک تر هم هست،از لحاظ زیبای ظاهری به نظر بنده ملنگو زیبا تره چون طوقش از شاه طوطی خوشگل تره و اخلاق نرم تری هم داره،
    راستی اگه میخواین پرنده رو در خانه آزاد بگذارین ملنگو بهتره چون جیغ هاش کمتره و کثیف کاریش هم همینطور و اگه پراشو بزنی کم تر از شاه طوطی اذیت میشه و تقلا میکنه.....
    با احترام سعید

صفحه 469 از 529 نخستنخست ... 369419450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482483484485486487488519 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)