کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطي
    شماره عضویت
    21978

با سلام خدمت مديران و دوستان محترم
    الان كه ساعت ٥صبح هست از ناراحتي و كلافگي اومدم نت و با اين سايت اشنا شدم .
    من با جوجه ملنگو مشكل دارم و بشدت عصبيم و كلافه از وضعيتي كه مدام برام طي چند سال اتفاق ميفته .

جريان اينه كه بنده چند ساله براي بزرگ كردن جوجه ملنگو در اين فصل تلاش ميكنم وسالي يك عدد جوجه خريدم و همگي مردن .
    همه اونها هم اول ترشحاتي از بيني بعد هم گرفتگي صدا و ناتواني در جيك جيك كردن و خس خس و بعد هم ضعف عمومي و بيحالي و بي اشتهايي و در انتها مرگ.
    امسال دو عدد جوجه باهم خريدم . هردو خوب بودن . اولي كم كم صداش گرفت و بعد دو روز ترشحات شروع شد و بعد هم گرفتگي شديد صدا و عدم توانايي جيك جيك و الان هم وارد مرحله بي حالي و منگي و بي اشتهايي شده و تا پس فردا قطعا ميميره .
    دو ماه قبل هم باهمين علايم دقيقا يكي خريدم تلف شد . از اين دوتا كه الان دارم دومي هم تازه ابريزشش شروع شده و هنوز وارد مرحله بي اشتهايي نشده اما ترشحات و خس خس تا حدودي مشخصه .

براي اين بيماري چندين دكتربردمشون.. مثلادكتر اين دوتا داكسي سيلين دادهر١٢ ساعت يك. قطره
    شربت سرماخوردگي كودك داد روزي دو قطره
    با ب كمپلكسروزي دو قطره و بخور شربت برم هگزين
    امروز روز چهارم مصرف كردم ولي بيماري در حال گسترش ، براي جوجه قبلي يه انتي بيوتيك داد دكتر هفت روز مصرف كردم اخر هم همين شكل بيماري پرنده رو از پا دراورد . دو روز اخر هم شربت كواموكسي كلاو انساني رو بجا اون انتي بيوتيك كه يادم نيست چي بود داد كه اونم اثري نكرد .
    من حتي اين سري چراغ حرارتي كنار جوجه ها گذاشتم با دماسنج كه دما سرد نشه . اما بازم بي فايده بود.
    غذا هم سرلاكاي اصل ميخرم مخصوص جوجه اما بي فايدس .
    خلاصه دوتاشون الان روبرومن خواب خوابن و ميدونم بيماري در حال گسترشه و كمتر از دو روز وقت هست .
    تمام جوجه هاي ملنگو در اهواز ميميرن جز اندكي .
    من سوالم اينه اين بيماري لعنتي كه هميشه يه شكل ثابت داره چيه كه داروي دكترا جواب نميده .

اگر كسي براي اين دو روز باقي مونده راهكاري يا دارويي سراغ داره اينارو نجات بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    و يا بمن بگه اين بيماري لعنتي چند ساله چيه ؟؟؟؟؟؟؟

از همتون ممنونم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmadnajafi نمایش پست ها

با سلام خدمت مديران و دوستان محترم
    الان كه ساعت ٥صبح هست از ناراحتي و كلافگي اومدم نت و با اين سايت اشنا شدم .
    من با جوجه ملنگو مشكل دارم و بشدت عصبيم و كلافه از وضعيتي كه مدام برام طي چند سال اتفاق ميفته .

جريان اينه كه بنده چند ساله براي بزرگ كردن جوجه ملنگو در اين فصل تلاش ميكنم وسالي يك عدد جوجه خريدم و همگي مردن .
    همه اونها هم اول ترشحاتي از بيني بعد هم گرفتگي صدا و ناتواني در جيك جيك كردن و خس خس و بعد هم ضعف عمومي و بيحالي و بي اشتهايي و در انتها مرگ.
    امسال دو عدد جوجه باهم خريدم . هردو خوب بودن . اولي كم كم صداش گرفت و بعد دو روز ترشحات شروع شد و بعد هم گرفتگي شديد صدا و عدم توانايي جيك جيك و الان هم وارد مرحله بي حالي و منگي و بي اشتهايي شده و تا پس فردا قطعا ميميره .
    دو ماه قبل هم باهمين علايم دقيقا يكي خريدم تلف شد . از اين دوتا كه الان دارم دومي هم تازه ابريزشش شروع شده و هنوز وارد مرحله بي اشتهايي نشده اما ترشحات و خس خس تا حدودي مشخصه .

براي اين بيماري چندين دكتربردمشون.. مثلادكتر اين دوتا داكسي سيلين دادهر١٢ ساعت يك. قطره
    شربت سرماخوردگي كودك داد روزي دو قطره
    با ب كمپلكسروزي دو قطره و بخور شربت برم هگزين
    امروز روز چهارم مصرف كردم ولي بيماري در حال گسترش ، براي جوجه قبلي يه انتي بيوتيك داد دكتر هفت روز مصرف كردم اخر هم همين شكل بيماري پرنده رو از پا دراورد . دو روز اخر هم شربت كواموكسي كلاو انساني رو بجا اون انتي بيوتيك كه يادم نيست چي بود داد كه اونم اثري نكرد .
    من حتي اين سري چراغ حرارتي كنار جوجه ها گذاشتم با دماسنج كه دما سرد نشه . اما بازم بي فايده بود.
    غذا هم سرلاكاي اصل ميخرم مخصوص جوجه اما بي فايدس .
    خلاصه دوتاشون الان روبرومن خواب خوابن و ميدونم بيماري در حال گسترشه و كمتر از دو روز وقت هست .
    تمام جوجه هاي ملنگو در اهواز ميميرن جز اندكي .
    من سوالم اينه اين بيماري لعنتي كه هميشه يه شكل ثابت داره چيه كه داروي دكترا جواب نميده .

اگر كسي براي اين دو روز باقي مونده راهكاري يا دارويي سراغ داره اينارو نجات بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    و يا بمن بگه اين بيماري لعنتي چند ساله چيه ؟؟؟؟؟؟؟

از همتون ممنونم
    سلام . ممنون از توضيحات كاملتون . دوست عزيز ، وقتي مدتها درگير يك بيماري مشابه هستيد و ميبينيد كه داروها جواب نميده ، براي شناخت نوعش ، حتما ازمايش لازمه . اين بيماري شبيه سرماخوردگيه ولي وقتي درمان هاي مختلف جوابگو نيست ، تمركز كردن روي اون عامل، ديگه منطقي نيست .
    اگر تجهيزات دامپزشكي خوبي توي شهرتون هست يا متخصص طيور كه به بيماريها واقف باشه ، پيشنهاد ميكنم تست سرولوژي إلايزا ، PCR, رنگ اميزي ( گيمسا) ، ازمايش c.f.t، هر كدوم كه امكانش فراهم بود انجام بشه . اين تستها از ترشحات بيمار هم گرفته ميشه .

درسته كه جوجه ها در مقابل بيماريهاي خيلي ساده هم تحمل ندارن و از بين ميرن ولي با توصيفاتي كه از پيشرفتش ( با وجود مصرف داروهاي مناسب و تغذيه خوب ) شرح داده شد و مبتلا شدن مكرر جوجه ها در اين چندسال ، بيشتر به علايم كلاميديوز ( تب طوطي ) و يا مايكوپلاسموز شباهت داره .

اهواز ، شرايط اب و هوايي خوبي نداره و اين عامل الودگي ، شايد در محيط نگهداريشون ، خوراك ، اب و هوا ، شايد انتقالش از طريق حشرات ناقل يا الوده يا كك ، كنه ... از طريق جاهايي كه به فروش ميرسن ، و مسيري كه براي ورودشون به ايران طي ميشه ، وجود داشته باشه . لطفا همين امروز براي تست هاي بالا اقدام كنيد . اميدوارم تجهيزات دامپزشكي موجود باشه و بتونن اين بيماريو تشخيص بدن .

دارو و ويتامين خصوصي مينويسم . اول از همه محيط ، قفس ، وسايل ، لوازم و هر چيزي كه با جوجه ها ، مستقيم و غير مستقيم در تماسه ، با ضدعفوني كننده هاي بي خطر مثل جرمي سايد ، ضدعفوني كنيد . بستر مرتب تعويض بشه . فرش و هر جايي كه قابل جارو زدنه ، حتما جارو برقي بزنيد . دستها كاملا تميز باشه حين تماس و با دستكش . سن دقيقشونو بفرماييد .

مواردي كه رعايت ميكرديد ، مثل دما ، استفاده از چراغ هاي حرارتي ، تقويت با سرلاك هاي مناسب ، حتما ادامه داشته باشه . انشالله به نتيجه برسيم .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    21973
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، عكسشو بزاريد شايد ملنگوي أفريقايي باشه

اموزش قرار دادن عكس https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094
    لطفا جنسیت و حدود سنش را هم بگید
    http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20170608-193639.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/IMG-20170608-193645.jpg

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط dj_payam نمایش پست ها
    تشخيص سن از روي رنگ عنبيه ، فرمول ثابت و قطعي نيست . در صورتي ميشه يك گواهي معتبر داشت كه تاريخ تولد جوجه از ابتدا مشخص باشه. گاهي بالاي يكسال داره ولي عنبيه هنوز مشكي يا دودي رنگه . شكل منقار ، ساييدگيش ، پاها ، وضعيت قرار گرفتن پرها ، اندازه دم بيشتر قابل اعتماده تا عنبيه . به نظر مياد بين ٨ماه تا يكسال داشته باشه . جنسيتش هم هنوز مشخص نشده . بايد صبر كنيد اگر از ١/٥سالگي كم كم طوق نمايان شد نر هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    21973
    ممنون از راهنمایی شما
    حالا سوال اصلی اینجاست که چرا نوکش مشکی یا بهتر بگیم بادمجونیه؟؟؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط dj_payam نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما
    حالا سوال اصلی اینجاست که چرا نوکش مشکی یا بهتر بگیم بادمجونیه؟؟؟
    خواهش ميكنم
    احتمالا پاراكيت أفريقايييه . و تفاوتش با پاراكيت هندي همينه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی - ماهی اب شور
    شماره عضویت
    21854
    سلام مجدد
    از الان تو یه ظرف براش ارزن و تخمه بذارمش اشکالی داره!؟!!
    با پوست نخوره یهو
    مشکلی پیش نیاد واسش

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed28 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    از الان تو یه ظرف براش ارزن و تخمه بذارمش اشکالی داره!؟!!
    با پوست نخوره یهو
    مشکلی پیش نیاد واسش
    سلام
    سنشو نگفتيد. هنوز كه دانخور نشده . تخمه و دانهاي سنگين و چرب براي شروع مناسب نيست . اگر زمان كوتاهي تا دانخور شدن مونده ، با ارزن و كتان اسياب و ميوه جات خرد شده شروع كنيد . وقتي به خرد كردن عادت كرد و مسلط شد ، ديگه به اسياب شده نيازي نيست . تخمه هم از٣ماهگي به بعد بديد ، مطابق اصول ( نه به عنوان غذاي اصلي) كه مشكلات گوارشي پيش نياد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ......................................
    شماره عضویت
    21969
    سلام من حدود 8 روز پیش یک جوجه ملنگو خریدم الان2روزه که درست سرلاک نمی خوره و امروز متوجه شدم یک از سوراخ های بینیش بسته شده اتسه هم میکنه و

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ......................................
    شماره عضویت
    21969
    سلام من حدود 8 روز پیش یک جوجه ملنگو خریدم الان2روزه که درست سرلاک نمی خوره و امروز متوجه شدم یک از سوراخ های بینیش بسته شده اتسه هم میکنه لطفا کمکم کنید

صفحه 463 از 529 نخستنخست ... 363413444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472473474475476477478479480481482513 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)