کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20946
    نه ابریزش بینی داره نه شپش فقط بالای که شکسته و پرای ریزش داره میریزه

Sent from my SM-N920C using پارسی پت mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو(اسکندر)
    شماره عضویت
    21405
    با سلام سوالی از شما دوستان داشتم من به تازگی یک طوطی ملنگو خریدم روزی که به خانه آوردمش توی خانه آزادش کردم از دستم غذا میخورد ومیامد روی دستم از زمانی که بالهاش رو چیدم وقتی بهش غذا میدم باترس از دستم میگیره وفورا میره عقب چند کلمه هم حرف میزنه اما با من حرف نمیزنه هرچی هم سلام کردن رو براش تکرار میکنم چیزی به من نمیگه لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم طوطی من آبی رنگه ویک حلقه آبی کم رنگ دور گردنش داره ولی من نمیدونم نر هست یا ماده و چند سالشه لطفا راهنمایی کنید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط heidari1981 نمایش پست ها
    با سلام سوالی از شما دوستان داشتم من به تازگی یک طوطی ملنگو خریدم روزی که به خانه آوردمش توی خانه آزادش کردم از دستم غذا میخورد ومیامد روی دستم از زمانی که بالهاش رو چیدم وقتی بهش غذا میدم باترس از دستم میگیره وفورا میره عقب چند کلمه هم حرف میزنه اما با من حرف نمیزنه هرچی هم سلام کردن رو براش تکرار میکنم چیزی به من نمیگه لطفا منو راهنمایی کنید ممنونم طوطی من آبی رنگه ویک حلقه آبی کم رنگ دور گردنش داره ولی من نمیدونم نر هست یا ماده و چند سالشه لطفا راهنمایی کنید
    سلام ، باز هم اشتباه هميشگي !! پاسخ سوالتون كاملا مشخصه . چيدن بال .

نميدونم چرا صاحبان طوطي تصور ميكنن با چيدن بال اين زبون بسته ها لطف بزرگي بهشون دارن!! در صورتي كه مكررگفته شده انجامش نديد . خيلي از دوستان معترضند و إصرار به اينكار دارند كه نتيجشو به وضوح در رفتار طوطي ميبينن ولي باز متاسفانه ادامه ميدن !!

دوست گرامي ، طوطي يا حيوانات ديگه هم ، احساس و درك دارند. خشونت ، مهرباني ، احترام ، درد ، تنبيه و تشويق رو درك ميكنن. دارايي يك پرنده چيه؟ پرهاشه . وقتي بهتون اعتماد كرده ، از دستتون غذا ميگيره ، با شما احساس راحتي و دوستي داره ، يكدفعه همه دارايي و دلخوشيو ازش بگيريد انتظار داريد چه رفتاري داشته باشه؟! جسارتا خودتونو جاي اون بزاريد چه إحساسي بهتون دست ميده ؟ از اعتمادش پشيمون شده . درسته براي سلامت خودش اينكارو كرديد ، ولي حس ميكنه براتون بي ارزش بوده . چقدر واضح عكس العملشو نسبت به خودتون ميبينيد ." قابل توجه دوستاني كه معتقدند پرنده فقط يك مشت پٓره "

متاسفانه زمان زيادي لازم داره تا دوباره بهتون اعتماد كنه . بايد با محبت و رسيدگي ، جبران كنيد و تا وقتي كه اين ارتباط دوباره شكل نگيره ، انتظاري نداشته باشيد.

براي تعيين جنسيت و سنش عكس بزاريد https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    21377
    ملنگو باهوش تره یا عروس

Sent from my LG-D724 using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط parham271 نمایش پست ها
    ملنگو باهوش تره یا عروس

Sent from my LG-D724 using پارسی پت mobile app
    همه طوطيها هوش بالايي دارند اگر ازاين نعمت ، با اموزش دادن صحيح ، خوب استفاده بشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    21377
    راسته میگن ملنگو از شاه طوطی حرف زدن بیشتر یاد میگیره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    21456
    سلام.خسته نباشید تشکر ازسایت خوبتون.من دوماه پیش یه ملنگو خریدم اینترنتی‌.قرار بود جوجه باشه.آخر کار گفت جوجه تمام شده.گفت یه جوجه هفت هفت ماهه رام.یک کلمه هم حرف میزنه.ولی وقتی به دستم رسید یه ماده حدودا یک ساله وحشی حرف بلد نیست.از همه مهم تر یه تیکه از نوکش نیست .فروشنده گفت تو مسیر اینطوری شده ولی دروغ میگفت مشخص هست که چند وقت. هست که اینطوری بوده.خود نوک هم ترک و پوسته پوسته هست.دوطرف نوک هم پر ها از نوک فاصله داشت مثل پوسته پوسته روی پوست بود که پماد زدقارچ انسانی یکی دو بار زدم الان بهتر شده .روی پاهاش هم پوسته سفید رنگ هست .لطفا راهنمایی کنین .دلم برای پرنده بیچاره میسوزه.اشتها خوبه.مدفوع طبیعی هست .خودشم سرحال هست .غذا هم نخود عدس لوبیا تخم کتان تخمه .میوه وهر چند روز یکبار قطره مولتی ویتامین انسانی یکم داخل اب میریزم.هفته ای یک بار با اسپری حمام میکنم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامیرنیکفر نمایش پست ها
    سلام.خسته نباشید تشکر ازسایت خوبتون.من دوماه پیش یه ملنگو خریدم اینترنتی‌.قرار بود جوجه باشه.آخر کار گفت جوجه تمام شده.گفت یه جوجه هفت هفت ماهه رام.یک کلمه هم حرف میزنه.ولی وقتی به دستم رسید یه ماده حدودا یک ساله وحشی حرف بلد نیست.از همه مهم تر یه تیکه از نوکش نیست .فروشنده گفت تو مسیر اینطوری شده ولی دروغ میگفت مشخص هست که چند وقت. هست که اینطوری بوده.خود نوک هم ترک و پوسته پوسته هست.دوطرف نوک هم پر ها از نوک فاصله داشت مثل پوسته پوسته روی پوست بود که پماد زدقارچ انسانی یکی دو بار زدم الان بهتر شده .روی پاهاش هم پوسته سفید رنگ هست .لطفا راهنمایی کنین .دلم برای پرنده بیچاره میسوزه.اشتها خوبه.مدفوع طبیعی هست .خودشم سرحال هست .غذا هم نخود عدس لوبیا تخم کتان تخمه .میوه وهر چند روز یکبار قطره مولتی ویتامین انسانی یکم داخل اب میریزم.هفته ای یک بار با اسپری حمام میکنم
    سلام ، عكس كاملي از طوطي بزاريد ، منقار و پاها مشخص باشه . اموزش قرار دادن عكس https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094

تغذيه اش مناسب نيست . بخش طوطي سانان رو بخونيد ، مقاله هاي زيادي در مورد تغذيه صحيح هست.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    21456
    parsipet.ir/uploads/14920166746021827539600.jpgسلام.عکس از ملنگوی خودم گه گفته بودین بزار[IMG]parsipet.ir/uploads/14920166746021827539600.jpg[/IMG]

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامیرنیکفر نمایش پست ها
    parsipet.ir/uploads/14920166746021827539600.jpgسلام.عکس از ملنگوی خودم گه گفته بودین بزار
    معذرت ميخوام ، اپلود نشده!

صفحه 449 از 529 نخستنخست ... 349399430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467468499 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)