کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی(ملنگو)
    شماره عضویت
    21342
    سلام و عرض ادب:
    خیلی خیلی ممنون که در اسراء وقت جواب بنده دادید من هر کار کردم سایت ابلود سنتر سایت شما باز نشد مشکل از نت بنده نبود مجبور شدم عکس ها جایی دیگر ابلود کنم ممنون میشم عکس ها مشاهده کنید بنده بیشتر راهنمایی کنید و یک خسته نباشید و خدا قوت تقدیم میکنم واقعن ارزشمنده که انسان هایی مثل شما هنوز هستن که براشون جان حیوانات براشون مهمه و وقت و هزینه میزارن که بتونن جان برنده ایی از مرگ نجات بدن خدا اجری عظیم و قدرتی روز افزون بده بهتون سباسگذارم
    و یک مورد دیگر هم هست خیلی خودش میکشه یا بال هاش یا نوکش میزاره رو زمین باهاش میکشه و زیاد میخوابه در مورد غذاش اشتحاش خیلی خوبه با اینکه ده سی سی میدمش باز جبغ میزنه میخواد چیندانش بعد از خوردن ده سی سی میاد جلو ولی باز جیغ میزنه گردنش بایین و بالا میکنه باز میخواد نمیدونم بیشتر بدمش یا نه؟
    ببخشید بنده مقاله ایی که داده بودید کامل خوندم من زمانی که جوجه تهیه کردم به توصیه فروشنده که خودش هم همین کار کرده بود یک اکواریوم تهیه کردم با یک لامب رشته ایی که بالا سرش است و زیر باش خاک اره نرم ریختم و یک دما سنج دیجیتال که هم دما میگه هم رطوبت تهیه کردم که با یک سیم که بهش وصل میشه هم دما و رطوبت داخل اکواریم دارم هم دما و رطوبت اتاق ولی ثابت نگر داشتنش تقریبن غیر ممکن است دما اتاق بیشتر وقتا ثابت است 29 ولی دما داخل جای طوطی بین 27 تا 30 متغیر است هر کار کردم یا زیاد میاد بالا یا کم میشه

// s9.picofile.com/file/8290983118/%D8%B9

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsm64 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب:
    خیلی خیلی ممنون که در اسراء وقت جواب بنده دادید من هر کار کردم سایت ابلود سنتر سایت شما باز نشد مشکل از نت بنده نبود مجبور شدم عکس ها جایی دیگر ابلود کنم ممنون میشم عکس ها مشاهده کنید بنده بیشتر راهنمایی کنید و یک خسته نباشید و خدا قوت تقدیم میکنم واقعن ارزشمنده که انسان هایی مثل شما هنوز هستن که براشون جان حیوانات براشون مهمه و وقت و هزینه میزارن که بتونن جان برنده ایی از مرگ نجات بدن خدا اجری عظیم و قدرتی روز افزون بده بهتون سباسگذارم
    و یک مورد دیگر هم هست خیلی خودش میکشه یا بال هاش یا نوکش میزاره رو زمین باهاش میکشه و زیاد میخوابه در مورد غذاش اشتحاش خیلی خوبه با اینکه ده سی سی میدمش باز جبغ میزنه میخواد چیندانش بعد از خوردن ده سی سی میاد جلو ولی باز جیغ میزنه گردنش بایین و بالا میکنه باز میخواد نمیدونم بیشتر بدمش یا نه؟
    ببخشید بنده مقاله ایی که داده بودید کامل خوندم من زمانی که جوجه تهیه کردم به توصیه فروشنده که خودش هم همین کار کرده بود یک اکواریوم تهیه کردم با یک لامب رشته ایی که بالا سرش است و زیر باش خاک اره نرم ریختم و یک دما سنج دیجیتال که هم دما میگه هم رطوبت تهیه کردم که با یک سیم که بهش وصل میشه هم دما و رطوبت داخل اکواریم دارم هم دما و رطوبت اتاق ولی ثابت نگر داشتنش تقریبن غیر ممکن است دما اتاق بیشتر وقتا ثابت است 29 ولی دما داخل جای طوطی بین 27 تا 30 متغیر است هر کار کردم یا زیاد میاد بالا یا کم میشه

// s9.picofile.com/file/8290983118/%D8%B9
    سلام . سپاس از لطفتون . انجام وظیفست
    عذرخواهی میکنم عکسها اپلود نشده!

تازمانی که چینه دان کاملا خالی نشده نباید وعده بعدی رو شروع کنید. برای ملنگوی به این سن ، هر 3_4ساعت 8_10سی سی غذا لازمه. که مقدارش بسته به اشتهاش متغییره و حتما باید چینه دان خالی شده باشه وگرنه خدایی ناکرده احتمال خفگی یا پارگی چینه دان وجود داره. سرکه سیب هم همونطور که در مقاله نوشته شده بود ، هفته ای دوبار برای سلامت دستگاه گوارش و بالا بردن مقاومت بدن به غذاش اضافه کنید.

در مورد اکواریوم ، اصلا احتیاجی به اینکار نبود. نمیدونم دقیقا محیطی که براش ساختید و طرز قرار گرفتنش به چه صورته ولی نگهداری از یک طوطی در اکواریوم عجیب و برای جوجه هم خسته کنندست. بسته بودن فضای اطرافش که مانع از جریان داشتن هوا میشه ، میتونه عاملی برای سکونت و جایگزینی انگل، قارچ و شروع بیماریها باشه.

همینکه داخل جعبه های دست ساز یا اماده ، با ارتفاع ، کیفیت و بستر مناسب قرار بگیره کافیه. روزانه هم چند دقیقه ای در نور ملایم خورشید باشه ( بعلت سن کم و عدم پوشش کامل بدنی نباید زمان طولانی و مقابل نور مستقیم خورشید قرار بگیره) و ساعاتی رو که روشنایی کمتره استفاده از لامپهای uv مخصوص طوطی سانان با فاصله استاندارد ، نیاز به uvb رو برطرف میکنه.

از رفتاری هم که توضیحشو فرمودید چیزی متوجه نشدم. اگر میشد چند ثانیه ای از اینحالتش فیلم ارسال کنید کمک میکرد. شاید بخاطر پر بودن چینه دان و فشردگی تغذیست یا برای اینکه منقارشو تمیز کنه ،اونو روی زمین میکشه.

دمای محیط داخل اکواریوم خوبه ولی تغییر دمایی نباید ناگهانی باشه. برای جوجه همین حدود خوبه ولی برای سنین بالاتر 24_28 مناسبه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی(ملنگو)
    شماره عضویت
    21342
    سلام و عرض ادب:
    ببخشید اژلود سنتر سایت هر کار میکنم باز نمیکنه رو لود میمونه نمیشه جایه دیگری معرفی کنید هم فیلمش براتون بزارم هم عکس هاش تا بهتر بتونید نظرتون به بنده بگید برام خیلی مهمه بدونم میترسم اتفاقی برای لوتی عزیزم بیفته اسم طوطیم است ممنون سباسگذارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsm64 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب:
    ببخشید اژلود سنتر سایت هر کار میکنم باز نمیکنه رو لود میمونه نمیشه جایه دیگری معرفی کنید هم فیلمش براتون بزارم هم عکس هاش تا بهتر بتونید نظرتون به بنده بگید برام خیلی مهمه بدونم میترسم اتفاقی برای لوتی عزیزم بیفته اسم طوطیم است ممنون سباسگذارم
    سلام. خصوصی پیام گذاشتم براتون.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20946
    سلام شروع کرده داره پراش میریزه چی بهش بدم پراش نریزه خیلی نگرانم کرده

Sent from my SM-N920C using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadgr نمایش پست ها
    سلام شروع کرده داره پراش میریزه چی بهش بدم پراش نریزه خیلی نگرانم کرده

سلام ، دوره پرريزي اگر باشه بايد پرهاش بريزه ، نبايد و نميتونيد مانعش بشيد ، روند طبيعيه كه بايد طي بشه. اگر هم علت ديگه اي داره كه ببريدش دكتر . براي دوران پرريزي ، همينكه اصول تغذيه اي كه لينكهاشو براتون گذاشته بودم رعايت كنيد و از استرس ، سرو صدا ، نور طولاني مدت و مستقيم دور باشه كافيه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    21383
    سلام من چند روز پیش یک طوطی ملنگورا در پارکینگ خونمون پیدا کردم خیلی از انسان میترسه لب آب هم نمیزنه یکمیم به قفس نزدیک میشممیترسه واز در و دیوار قفس بالا میره چیکار کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20946
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، دوره پرريزي اگر باشه بايد پرهاش بريزه ، نبايد و نميتونيد مانعش بشيد ، روند طبيعيه كه بايد طي بشه. اگر هم علت ديگه اي داره كه ببريدش دكتر . براي دوران پرريزي ، همينكه اصول تغذيه اي كه لينكهاشو براتون گذاشته بودم رعايت كنيد و از استرس ، سرو صدا ، نور طولاني مدت و مستقيم دور باشه كافيه.
    از کجا میشه فهمید دوران پر ریزی یا مریضی؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadgr نمایش پست ها
    از کجا میشه فهمید دوران پر ریزی یا مریضی؟

باتغیر فصل اغلب طوطیها توی پرریزی میرن

اگر ابریزش بینی نداره یا شپشک لای پرهاش نمیبینید بیماری نیست

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad 007 نمایش پست ها
    سلام من چند روز پیش یک طوطی ملنگورا در پارکینگ خونمون پیدا کردم خیلی از انسان میترسه لب آب هم نمیزنه یکمیم به قفس نزدیک میشممیترسه واز در و دیوار قفس بالا میره چیکار کنم
    سلام ، اب و غذاي كافي براش بزاريد و قفسو جاي امن و آرامي منتقل كنيد ، سعي نكنيد بهش نزديك بشيد يا به إجبار دستيش كنيد ، جز اينكه ترس و وحشتش بيشتر و از استرس بيمار بشه نتيجه اي نداره . تازه وارد منزل شما شده و مشخصه كه از همه چيز ميترسه حتي سايه خودش . فقط رفتارشو يكي دو بار در روز از دور زير نظر بگيريد كه اگه غذا نخورد ببريد دكتر ولي اذيتش نكنيد ، اجازه بديد امنيت و ارامش داشته باشه تا يك مدت بگذره و اعتماد كنه.

صفحه 448 از 529 نخستنخست ... 348398429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466467498 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)