همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط danialdrp نمایش پست ها
    با سلام [emoji52] برادرا طوطی من سرش پشتش یکم کچل شده پراشم نا مرتب شده اند ایا در دورانه مقدس پر ریزی هستند یا زیر سر امریکاس؟

Sent from my iPhone using Parsipet
    توی پرریزی جایی کچل نمیشه کمی ممکنه بهمریخته و کم پشت بشه

اگر کچل شده عامل دیگه ای هست ممکنه جای خورده باشه یا پارازیت باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    21123
    سلام خدمت دوستان عزيز ...

طوطيم امروز از روز هاي قبل بيشتر در حال استراحت و خواب بود و وقتي كه بهش سيب دادم بعد خوردن سيب شروع به عطسه كردن كرد و يك بار هم سرش رو توي يكي از بال هاش قرار داد و بعد خوابيد يه مقدارم از روز هاي قبل پيشتر بال هاش پف كرده بودن
    گفتم ببينم ميتونه دليل بيماري باشه يانه...؟؟؟؟

يه سوال ديگم داشتم طوطي ها سرماخوردگي رو از انسان مي گرن يا نه ؟؟؟؟...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط parhamhosini نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزيز ...

طوطيم امروز از روز هاي قبل بيشتر در حال استراحت و خواب بود و وقتي كه بهش سيب دادم بعد خوردن سيب شروع به عطسه كردن كرد و يك بار هم سرش رو توي يكي از بال هاش قرار داد و بعد خوابيد يه مقدارم از روز هاي قبل پيشتر بال هاش پف كرده بودن
    گفتم ببينم ميتونه دليل بيماري باشه يانه...؟؟؟؟

يه سوال ديگم داشتم طوطي ها سرماخوردگي رو از انسان مي گرن يا نه ؟؟؟؟...

سلام ، وضعيت مدفوعش چطوره؟ دما پايين بوده ؟

انفلوانزا و سرماخوردگي هاي ويروسي شديد قابل انتقال به پرنده ها هست .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    21123

طوطی ملنگو-طوطی سبز-تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو)

نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سلام ، وضعيت مدفوعش چطوره؟ دما پايين بوده ؟

انفلوانزا و سرماخوردگي هاي ويروسي شديد قابل انتقال به پرنده ها هست .
    سلام مدفوعش مثل قبله و طبيعيه كاملا هم خشكه

دما هوا هم پايين نيست كنار بخاري هم بوده.

خودم يه مقداري احساس ميكنم كه سرماخوردم احتمال داره كه بهش منتقل كرده باشم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط parhamhosini نمایش پست ها
    سلام مدفوعش مثل قبله و طبيعيه كاملا هم خشكه

دما هوا هم پايين نيست كنار بخاري هم بوده.

خودم يه مقداري احساس ميكنم كه سرماخوردم احتمال داره كه بهش منتقل كرده باشم؟

سلام ، عرض كردم در چه صورتي احتمال انتقال هست . اگر انقدر ضعيف هست كه خودتون هم اطمينان از سرماخوردگيتون نداريد ، خير منتقل نميشه . عطسه هميشه نشونه سرماخوردگي نيست ، فصل بهاره و گرده گلها و ذرات ريز ديگه پراكنده است . پوست مرده بدن خود طوطي هم مدام در حال ريزشه كه وقتي وارد بيني ميشه ، اولين واكنش ، عطسه است . خواب الودگي در اين فصل هم بين حيوانات طبيعيه . ولي اگر به بي اشتهايي ،لاغري ، اسهال يا تغيير رنگ خاص مدفوع منجر شد ، يا علايم سرماخوردگي مشاهده كرديد ، مشكل جدي هست كه نياز به رسيدگي داره .
    براي تقويت سيستم ايمني و برطرف شدن مشكلات جزئي دستگاه گوارش ، بهتره هفته اي ٢بار ، نصف قاشق چايخوري سركه سيب رو در نصف ظرف ابخوريش حل كنيد ، چندين ساعت مصرف كنه. بعد از اون اب ساده بزاريد .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20946
    سلام.
    میخواستم ببینم دوتا جوجه هفت هشت ماه باهم توی ی قفس میسازند .... یا ی ملنگو ی عروس هردو جوجه باهم میسازند یا نه؟؟؟

Sent from my SM-N920C using پارسی پت mobile app

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadgr نمایش پست ها
    سلام.
    میخواستم ببینم دوتا جوجه هفت هشت ماه باهم توی ی قفس میسازند .... یا ی ملنگو ی عروس هردو جوجه باهم میسازند یا نه؟؟؟

Sent from my SM-N920C using پارسی پت mobile app
    سلام. کبوتر با کبوتر / باز با باز
    ملنگوهای جوجه با هم و عروسهای جوجه هم باهم. از نوع مختلف کنار هم بزارید احتمال درگیری هست.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی(ملنگو)
    شماره عضویت
    21342
    سلام و عرض ادب:
    ببخشید من حدود 8 روز است که یک جوجه طوطی(ملنگو) خریداری کردم فروشنده گفت حدود بیست روزش است و الان روز نهم است که بیش بنده است موقعی اوردمش زیر بال هاش خالی بود بر نداشت که الان بر سفید در اورده و فقط روی چیندانش خالی است یک دایره من بهش به توصیه فروشنده سرلاک غنچه با هر بار مخلوط رنده شده یا سیب درختی یا موز یا هویج و یا سیب زمینی اب بز میدم اشتهای خوبی داره ففط موقع غذا سرنگ میبینه سرش بالا و بایین میکنه و صدا میده و هر بار ده سی سی میخوره در چهار نوبت شب تا صبح هیچی دو مورد است که من نگران کرده برای همین امدم که اساتید بنده راهنمایی کنند
    مورد اول که خیلی مهمه برام دور منغارش و زیر گردنش یک چیزهای سفیدی مایل به زرد زده بیرون که نمیدونم چیه سرلاک مونده یا مریضی است هر کار کردم نه باک میشن نه تمیز و زبر شدن همش خودش تلاش میکنه برای باک کردنش
    مورد دوم روی منغارش بوسته سفید زده کم میخواستم بدونم اگر مریضی است ببرمش بیش دکتر البته بار اولم است و الان بشیمون شدم که این برنده عزیز از کوچیکی گرفتم که بهش عادت کنم و جلو چشمم بر بر بشه خیلی سخته دیدن مریضیشون که ادم نتونه براشون کاری کنه ولی از طرفی میخواستم طوطی داشته باشم که اهلی باشه و دستی خودم و تک بسرم که به توصیه دوستان این کار کردم ممنون میشم راهنمایی کنید بیشابیش از وقتی که برای بنده حقیر برای جواب دادن میزارید سباسگذارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط gsm64 نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب:
    ببخشید من حدود 8 روز است که یک جوجه طوطی(ملنگو) خریداری کردم فروشنده گفت حدود بیست روزش است و الان روز نهم است که بیش بنده است موقعی اوردمش زیر بال هاش خالی بود بر نداشت که الان بر سفید در اورده و فقط روی چیندانش خالی است یک دایره من بهش به توصیه فروشنده سرلاک غنچه با هر بار مخلوط رنده شده یا سیب درختی یا موز یا هویج و یا سیب زمینی اب بز میدم اشتهای خوبی داره ففط موقع غذا سرنگ میبینه سرش بالا و بایین میکنه و صدا میده و هر بار ده سی سی میخوره در چهار نوبت شب تا صبح هیچی دو مورد است که من نگران کرده برای همین امدم که اساتید بنده راهنمایی کنند
    مورد اول که خیلی مهمه برام دور منغارش و زیر گردنش یک چیزهای سفیدی مایل به زرد زده بیرون که نمیدونم چیه سرلاک مونده یا مریضی است هر کار کردم نه باک میشن نه تمیز و زبر شدن همش خودش تلاش میکنه برای باک کردنش
    مورد دوم روی منغارش بوسته سفید زده کم میخواستم بدونم اگر مریضی است ببرمش بیش دکتر البته بار اولم است و الان بشیمون شدم که این برنده عزیز از کوچیکی گرفتم که بهش عادت کنم و جلو چشمم بر بر بشه خیلی سخته دیدن مریضیشون که ادم نتونه براشون کاری کنه ولی از طرفی میخواستم طوطی داشته باشم که اهلی باشه و دستی خودم و تک بسرم که به توصیه دوستان این کار کردم ممنون میشم راهنمایی کنید بیشابیش از وقتی که برای بنده حقیر برای جواب دادن میزارید سباسگذارم
    سلام ، خيلي خوش امديد به انجمن ،

يك مورد خيلي مهم رو قبل از همه توضيح بدم . سرلاك هاي انساني مثل غذاي غنچه ، حاوي شير هست كه قند شير هم لاكتوزه . پرندگان فاقد لاكتاز ( انزيم هضم كننده لاكتوز) هستن ، بنابراين شير و ساير لبنيات براشون خطرناكه . به هيچ وجه از سرلاك انساني استفاده نكنيد . مخصوص طوطي وجود داره كه از پت شاپ يا كلينيك دامپزشكي ميتونيد تهيه كنيد : exact, roudybush , zupreem از بهترين نوع سرلاك طوطي هستن.

اين مقاله رو در مورد بزرگ كردن جوجه سرنگي مطالعه كنيد

https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=15575

و اما پاسخ ها

١- حتما عكس بزاريد ، ممكنه پرهاي تازه جوانه زده باشن كه از پوست خارج شدن و در حال رشد هستن.

اموزش قرار دادن عكس https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094)

٢- از منقارش هم عكس بزاريد . هنوز براي پوسته شدن در اثر كمبود كلسيم و املاح ديگه زوده . سنش كمه و بافت منقار ، نرمي دوران جوجگي رو داره . عكسو ببينم انشالله توضيح ميدم خدمتتون . بعد از هر وعده غذا حتما منقار، اطراف دهان و گردن رو با دستمال نرم يا پنبه كه كمي با اب جوشيده ولرم اغشته شده ، تميز و بعد خشك كنيد .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    جوجه طوطی(ملنگو)
    شماره عضویت
    21342
    سلام و عرض ادب:
    خیلی خیلی ممنون که در اسراء وقت جواب بنده دادید من هر کار کردم سایت ابلود سنتر سایت شما باز نشد مشکل از نت بنده نبود مجبور شدم عکس ها جایی دیگر ابلود کنم ممنون میشم عکس ها مشاهده کنید بنده بیشتر راهنمایی کنید و یک خسته نباشید و خدا قوت تقدیم میکنم واقعن ارزشمنده که انسان هایی مثل شما هنوز هستن که براشون جان حیوانات براشون مهمه و وقت و هزینه میزارن که بتونن جان برنده ایی از مرگ نجات بدن خدا اجری عظیم و قدرتی روز افزون بده بهتون سباسگذارم
    و یک مورد دیگر هم هست خیلی خودش میکشه یا بال هاش یا نوکش میزاره رو زمین باهاش میکشه و زیاد میخوابه در مورد غذاش اشتحاش خیلی خوبه با اینکه ده سی سی میدمش باز جبغ میزنه میخواد چیندانش بعد از خوردن ده سی سی میاد جلو ولی باز جیغ میزنه گردنش بایین و بالا میکنه باز میخواد نمیدونم بیشتر بدمش یا نه؟
    ببخشید بنده مقاله ایی که داده بودید کامل خوندم من زمانی که جوجه تهیه کردم به توصیه فروشنده که خودش هم همین کار کرده بود یک اکواریوم تهیه کردم با یک لامب رشته ایی که بالا سرش است و زیر باش خاک اره نرم ریختم و یک دما سنج دیجیتال که هم دما میگه هم رطوبت تهیه کردم که با یک سیم که بهش وصل میشه هم دما و رطوبت داخل اکواریم دارم هم دما و رطوبت اتاق ولی ثابت نگر داشتنش تقریبن غیر ممکن است دما اتاق بیشتر وقتا ثابت است 29 ولی دما داخل جای طوطی بین 27 تا 30 متغیر است هر کار کردم یا زیاد میاد بالا یا کم میشه

// s9.picofile.com/file/8290983118/%D8%B9

صفحه 447 از 529 نخستنخست ... 347397428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461462463464465466497 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)