کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد حسین شکیبا نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید در شهریور ماه طوطی ملنگو به عنوان هدیه کرفتم الان حدود 9 ماهش هست خیلی طول کشید تاکمی به ما عادت کند هنوز هم کامل اهلی نشده طرف فقسش که میروم فرار میکنه وروی دستم به سختی میاد ولی از دستم غذا میخوره اما سوال هایی که دارم 1- در طول روز خیلی کم در چندتا دونه تخمه یا خیلی کم د ر حدیک نوکیاچند نوک کدو حلوایی یا سیب میخوره تا شب ولی از 8یا9شب غذاکم کم می خوره ولی در روز خیلی کم اشتها ست ایا این طوطی مشکلی دارد قطره تابرنیلAD/E وقطره ویتا سول هم گاهی نوبتی توی ابش می ریزم اما روی اشتها اثز ی نداره 2-3 ماه رنگ پرهاش سیاه وکدر شده ونوکش خیلی بی رنگ هست اچیکار باید بکنم البته خدمتتان بکم این طوطی چون اهلی نبود هر غذایی را نمی خورد فقط تخمه انگور وسیب می خورد حدود 1ماه هست دارم روش کار میکنم تا کلم برکلی وحبوببات بهش بدم ولی هویج وذرت را نمی خوره خیلی اذیت میکنه پیرم کرده 3 -خیلی از غذا ها مل کلم وکدو وقتی توی ظرف هست نمی خوره اما وقتی من بادست بهش می د م میخوره نمی دونم این چه مدلش هست خلاصه توی غذا خوردن خیلی اذیت میکنه4-اصلا بازی نمی کنه فقط یه کوشه کز میکنه میشینه فقط صبح ها که از قفس بیرون می یاد جند تا جیغ از سر خوشحالی میکشد هر وسیله بازی هم که میدم علاقه ای نشا نمیدهد حدود 1ماه پیش هم پر های دمش کند الان نصف دم هم نداره لطفا راهنمایم کنید از کار زندگی درس افتادم پرهاش خیلی بد رنگ شده
    با تشکر
    سلام ، لطفا عكس كاملي ازش بزاريد / اموزش قرار دادن عكس https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=13094
    تغذيه اش همين بود ؟!!
    به اين سوالات هم لطفا پاسخ بديد : پرها شكل طبيعيشو از دست نداده ؟ در بافت منقار ، فرورفتگي يا خراشهاي نسبتا عميق نيست؟ شكستگي خود بخودي پر و خونريزي نداره؟ اسهال ، مشكل تنفسي ، كاهش وزن ، جراحت روي ناخن ، قهوه اي رنگ شدن قسمت بالاي منقار ، ترشحات چشمي كه تقريبا سبز رنگ باشه ، عفونت ، زخم در دهان يا اطراف منقار نميبينيد ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی /عروس هلندی /مینا
    شماره عضویت
    20702
    نقل قول نوشته اصلی توسط animal lover نمایش پست ها
    سن ، نوع تغذیه و شرایط نگهداری در رنگ و حالت منقار تاثیر داره. از نظر کلسیم تقویتش کنید. با مکملهای مخصوص زیر نظر دکتر ، پوست کوبیده تخم مرغ پخته شدو کف دریا. شبها به اندازه یک عدس ، قسمت اسیب دیده منقار رو با ویتامین ad چرب کنید

قفس کوچیکه. مخصوص طوطی بگیرید با سقف بلند
    تغذیشونم کامل نیست

تغذیه

http://www.parsipet.ir/thread15575.html

https://www.google.com/url?sa=t&sour...Yp5DJOHW072jrg

https://www.google.com/url?sa=t&sour...ecdSe28vbnROLQ

سرلاک انسانی لاکتوز داره اصلا مناسب نیست. مخصوص طوطی بگیرید.به تاریخشم دقت کنید

یک سوال در مورد تغذیه داشتم من تمام این حبوبات را پخته شده میتونم بدم . لوبیا قرمز . عدس . لپه . نخود . لوبیا چیتی .

و درمورد قسمت اسیب دیده منقار رو که گفتید با ویتامین ad چرب کنم نمیزاره وقتی دستم را میبرم سمتش فورا فرار میکنه یا گاز میگیره

یک سوال دیگه ام را پاسخ ندادید که اگر یک جوجه طوطی دیگه بیارم جفت طوطی هایم افسرده و دلخور نمیشن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط marzieh نمایش پست ها
    یک سوال در مورد تغذیه داشتم من تمام این حبوبات را پخته شده میتونم بدم . لوبیا قرمز . عدس . لپه . نخود . لوبیا چیتی .

و درمورد قسمت اسیب دیده منقار رو که گفتید با ویتامین ad چرب کنم نمیزاره وقتی دستم را میبرم سمتش فورا فرار میکنه یا گاز میگیره

یک سوال دیگه ام را پاسخ ندادید که اگر یک جوجه طوطی دیگه بیارم جفت طوطی هایم افسرده و دلخور نمیشن
    بله ٢٤ساعت خيسانده و بعد پخته بشه . به اندازه ، مصرف بيش از حدش مشكلات گوارشي ايجاد ميكنه
    اگر اجازه نميده كه با غذاهايي كه عرض كردم تقويتش كنيد
    چون جفت هستند و تنها نيستن ، با وجود عضو جديد كمتر متوجهش ميشن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    20735
    ا عرض سلام وخسته نباشید در شهریور ماه طوطی ملنگو به عنوان هدیه کرفتم الان حدود 9 ماهش هست خیلی طول کشید تاکمی به ما عادت کند هنوز هم کامل اهلی نشده طرف فقسش که میروم فرار میکنه وروی دستم به سختی میاد ولی از دستم غذا میخوره اما سوال هایی که دارم 1- در طول روز خیلی کم در چندتا دونه تخمه یا خیلی کم د ر حدیک نوکیاچند نوک کدو حلوایی یا سیب میخوره تا شب ولی از 8یا9شب غذاکم کم می خوره ولی در روز خیلی کم اشتها ست ایا این طوطی مشکلی دارد قطره تابرنیلAD/E وقطره ویتا سول هم گاهی نوبتی توی ابش می ریزم اما روی اشتها اثز ی نداره 2-3 ماه رنگ پرهاش سیاه وکدر شده ونوکش خیلی بی رنگ هست اچیکار باید بکنم البته خدمتتان بکم این طوطی چون اهلی نبود هر غذایی را نمی خورد فقط تخمه انگور وسیب می خورد حدود 1ماه هست دارم روش کار میکنم تا کلم برکلی وحبوببات بهش بدم ولی هویج وذرت را نمی خوره خیلی اذیت میکنه پیرم کرده 3 -خیلی از غذا ها مل کلم وکدو وقتی توی ظرف هست نمی خوره اما وقتی من بادست بهش می د م میخوره نمی دونم این چه مدلش هست خلاصه توی غذا خوردن خیلی اذیت میکنه4-اصلا بازی نمی کنه فقط یه کوشه کز میکنه میشینه فقط صبح ها که از قفس بیرون می یاد جند تا جیغ از سر خوشحالی میکشد هر وسیله بازی هم که میدم علاقه ای نشا نمیدهد حدود 1ماه پیش هم پر های دمش کند الان نصف دم هم نداره لطفا راهنمایم کنید از کار زندگی درس افتادم پرهاش خیلی بد رنگ شده
    با تشکر
    پرها شکل طبیعی دارن فقط سیاه شدن موقعیم که خرییدیمش منقارش خراش داشت که داره الان رفع میشه تو چشمشم مشکلی نیستش

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی /عروس هلندی /مینا
    شماره عضویت
    20702
    بله ٢٤ساعت خيسانده و بعد پخته بشه . به اندازه ، مصرف بيش از حدش مشكلات گوارشي ايجاد ميكنه
    اگر اجازه نميده كه با غذاهايي كه عرض كردم تقويتش كنيد
    چون جفت هستند و تنها نيستن ، با وجود عضو جديد كمتر متوجهش ميشن

ممنون کمک خیلی بزرگی به من کردید

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط shakibafa نمایش پست ها
    ا عرض سلام وخسته نباشید در شهریور ماه طوطی ملنگو به عنوان هدیه کرفتم الان حدود 9 ماهش هست خیلی طول کشید تاکمی به ما عادت کند هنوز هم کامل اهلی نشده طرف فقسش که میروم فرار میکنه وروی دستم به سختی میاد ولی از دستم غذا میخوره اما سوال هایی که دارم 1- در طول روز خیلی کم در چندتا دونه تخمه یا خیلی کم د ر حدیک نوکیاچند نوک کدو حلوایی یا سیب میخوره تا شب ولی از 8یا9شب غذاکم کم می خوره ولی در روز خیلی کم اشتها ست ایا این طوطی مشکلی دارد قطره تابرنیلAD/E وقطره ویتا سول هم گاهی نوبتی توی ابش می ریزم اما روی اشتها اثز ی نداره 2-3 ماه رنگ پرهاش سیاه وکدر شده ونوکش خیلی بی رنگ هست اچیکار باید بکنم البته خدمتتان بکم این طوطی چون اهلی نبود هر غذایی را نمی خورد فقط تخمه انگور وسیب می خورد حدود 1ماه هست دارم روش کار میکنم تا کلم برکلی وحبوببات بهش بدم ولی هویج وذرت را نمی خوره خیلی اذیت میکنه پیرم کرده 3 -خیلی از غذا ها مل کلم وکدو وقتی توی ظرف هست نمی خوره اما وقتی من بادست بهش می د م میخوره نمی دونم این چه مدلش هست خلاصه توی غذا خوردن خیلی اذیت میکنه4-اصلا بازی نمی کنه فقط یه کوشه کز میکنه میشینه فقط صبح ها که از قفس بیرون می یاد جند تا جیغ از سر خوشحالی میکشد هر وسیله بازی هم که میدم علاقه ای نشا نمیدهد حدود 1ماه پیش هم پر های دمش کند الان نصف دم هم نداره لطفا راهنمایم کنید از کار زندگی درس افتادم پرهاش خیلی بد رنگ شده
    با تشکر
    پرها شکل طبیعی دارن فقط سیاه شدن موقعیم که خرییدیمش منقارش خراش داشت که داره الان رفع میشه تو چشمشم مشکلی نیستش

سلام . مشکلی که داره گستردست و با یک راه حل ساده برطرف نمیشه.
    در مورد اشتها و غذا بهتره انواع غذاهای مجاز برای ملنگو رو به ترتیب و طی چند روز امتحان کنید . ویتامینهایی که میدید خوبه و جبران کمبودهای بدن ، روی اشتها هم تاثیر گذاره ، چرا موثرنباشه؟! برای غذاهای دیگه هم با دست تغذیه کردن رو امتحان کنید. بهتون وابسته شده و دوست داره از شما غذا بگیره و اینجوری توجهتونو جلب کنه.

تغییر رنگ پرها بخاطر خطوط استرسه. از تغذیه نامناسب و نوع نگهداریه. طوطیها پرندگان حساسی هستند و اگر به هر دلیلی مثل تغذیه . مصرف بیرویه و غیر اصولی دارو و حتی مکمل . نگهداری ... ..اسیب روحی و فیزیکی ببینن ، مشکل، به اینصورت یا شروع پرکنی خودشو بروز میده.

تغذیه https://www.google.com/url?sa=t&sour...ecdSe28vbnROLQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...Yp5DJOHW072jrg

http://www.parsipet.ir/thread15575.html

خطوط استرس
    https://www.parsipet.ir/showthread.php?t=14320

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی /عروس هلندی /مینا
    شماره عضویت
    20702
    سلام animal lover دو روزی هست که لانه کوزه را برداشتم و فعلا چون پول ندارم قفس مناسب بگیرم قفس را به این شکل در آوردم و امروز دیدم که طوطی هام یک بار جفت گیری کردن حالا من برای تقوییت ماده ام چکار کنم و اگه لانه کوزه را دوباره بگذارم ماده داخل لانه نمیره لطفا کمکم کن و متوجه شدم نر خیلی خجالتی هست همین که متوجه شد دارم نگاهشون میکنم جفت گیری را ادامه نداد سریع از ماده فاصله گرفت

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام.
    Openشده
    موقع جفتگیری نباید دورو برشون باشید . بزارید راحت باشن. این مدل قفس هم اعتماد به نفس و امنیتشونو برای جفتگیری ازشون میگیره. هیچ نقطه امنی ندارن.
    لینکهای تغذیه رو که براتون گذاشتم مطالعه کنید . کف دریا هم در قفس باشه
    محلول ویتامین ad3e ایرانی هم از داروخانه دامپزشکی بخرید روزانه 4 قطره در 40 سی سی ابخوردنشون بریزیدتا 10 ساعت باشه.
    ویتامین رو تا 10 روز اول هر روز و بعد از اون ،تا گذاشتن اولین تخم هفته ای 2_3بار بدید. بعد از تولد جوجه ها هم قطع بشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی /عروس هلندی /مینا
    شماره عضویت
    20702
    سلام.
    Openشده
    موقع جفتگیری نباید دورو برشون باشید . بزارید راحت باشن. این مدل قفس هم اعتماد به نفس و امنیتشونو برای جفتگیری ازشون میگیره. هیچ نقطه امنی ندارن.
    لینکهای تغذیه رو که براتون گذاشتم مطالعه کنید . کف دریا هم در قفس باشه
    محلول ویتامین ad3e ایرانی هم از داروخانه دامپزشکی بخرید روزانه 4 قطره در 40 سی سی ابخوردنشون بریزیدتا 10 ساعت باشه.
    ویتامین رو تا 10 روز اول هر روز و بعد از اون ،تا گذاشتن اولین تخم هفته ای 2_3بار بدید. بعد از تولد جوجه ها هم قطع بشه
    لطفا بگید چه لانه ای براش بگیرم فعلا از بیرون قفس میزارم و سقف قفس را هم نمیبندم تا راحت برن و بیان بیرون و داخل قفس اگه میشه عکس از لانه مناسب هم بفرستید درضمن پوست تخم مرغ را 20 دقیقه جوشاندم و ریز کردم و واسشون گذاشتم علاقه ای هم نشون ندادن سفیده تخم مرغ آپز شده میتونم براشون بگذارم یا نه؟؟؟؟ حبوبات پخته شده یکمی بازی بازی کردن خوردن و هفته ای یک بار بزارم براشون خوب هست میترسم قفس را جا به جا کنم ناراحت بشن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط marzieh نمایش پست ها
    لطفا بگید چه لانه ای براش بگیرم فعلا از بیرون قفس میزارم و سقف قفس را هم نمیبندم تا راحت برن و بیان بیرون و داخل قفس اگه میشه عکس از لانه مناسب هم بفرستید درضمن پوست تخم مرغ را 20 دقیقه جوشاندم و ریز کردم و واسشون گذاشتم علاقه ای هم نشون ندادن سفیده تخم مرغ آپز شده میتونم براشون بگذارم یا نه؟؟؟؟ حبوبات پخته شده یکمی بازی بازی کردن خوردن و هفته ای یک بار بزارم براشون خوب هست میترسم قفس را جا به جا کنم ناراحت بشن
    سلام. قفسو جابجا نکنید. لانه هم مورد مناسبی در دسترس ندارم که عکس بزارم. توی نت تحقیق کنید. پوسته رو بکوبید تا نرم بشه مثل ارد و هر بار به اندازه مصرفشون روی میوه و سبزی یا تخم مرغ بریزید. تخم مرغ هفته ای دوبار. کف دریا در قفس باشه. لانه رو اگر بیرون از قفس میزارید جایی باشه که از سه طرف بسته باشه. سقف لانه ، پوششی برای امنیت داشتنشونه ، فقط قسمت روبروی لانه باز باشه و در مسیر رفت و امد یا در دید نباشه که اذیت بشن.

https://www.google.com/url?sa=t&sour...HgWD0vM3iFLaYQ

https://www.google.com/url?sa=t&sour...J6WTSX6Agr763Q

صفحه 442 از 529 نخستنخست ... 342392423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457458459460461492 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)