صفحه 44 از 529 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 431 به 440 از 5288
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    پیشنهاد من به شما برای نگهداری جوجه طوطیتون :

1.دما رو تا 29-30 درجه سانتی گراد بالا ببرید
    2.رطوبت رو حد اقل روی 50 درصد نگهدارید...پیشنهاد من به شما 60% هست
    3.از سرلاک مخصوص جوجه طوطی استفاده کنید
    4.روزی 3-4 دفعه ولی به میزان کم غذا بدید.تو عکس مشخصه که اونقدر بهش غذا دادید که نمتیونه نفس بکشه!!! غذای زیاد باعث ایجاد حالت ترشیدگی و رشد قارچ در چینه دان میشه(به دلیل مرطوب و گرم بودن محیط) که 99% منجر به مرگ طوطی میشه
    5.سعی کنید تو هر 1 سی سی از سرلاکی که درست میکنید چند قطره آب لیموی تازه و یا سرکه بریزید تا محلول سرلاک اسیدی بشه.تو محیط های اسیدی رشد عفونت های قارچی و باکتریایی تا حدود بسیار زیادی کاهش پیدا میکنه
    6.سعی کنید لانش همیشه تمیز باشه و فضولات و مدفوع رو خیلی سریع خارج کنید.محیط زندگیش در این دوره باید تاریک و کم نور باشه

موفق باشی

سلام

این عکس تقریبا مال اولین روزایی هست که جوجه رو خریده بودم.وضع ظاهریش اینقدر بد بود که دلم سوخت تو مغازه بمونه واسه همین خریدم.همه تنش و پرهاش بیسکویت و آرد نخود چسبیده بود.پرهاش به هم چسبیده بودند.مدفوعش اینقدر رنگش تیره بود که انگار قیره.چند روزی کوتریموکسازول دادم تا روده هاش تمیز شد و مدفوعش طبیعی شد.پرهاش الان خیلی تمیزه.وضع ظاهریش خیلی خوبه و خدارو شکر کاملا سلامته.تمام مواردی که شما گفتید کم و بیش انجام میدادم ولی از این پس تمام موارد رعایت میکنم جز یک مورد و اونم سرلاک مخصوص که واقعا پولش ندارم بخرم.شنیدم میگن قیمت یه قوطی نیم کیلویی 50 هزار هست.بجاش آرد نخودچی و آرد برنج و آرد گندم میدم.

ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها
    سلام

این عکس تقریبا مال اولین روزایی هست که جوجه رو خریده بودم.وضع ظاهریش اینقدر بد بود که دلم سوخت تو مغازه بمونه واسه همین خریدم.همه تنش و پرهاش بیسکویت و آرد نخود چسبیده بود.پرهاش به هم چسبیده بودند.مدفوعش اینقدر رنگش تیره بود که انگار قیره.چند روزی کوتریموکسازول دادم تا روده هاش تمیز شد و مدفوعش طبیعی شد.پرهاش الان خیلی تمیزه.وضع ظاهریش خیلی خوبه و خدارو شکر کاملا سلامته.تمام مواردی که شما گفتید کم و بیش انجام میدادم ولی از این پس تمام موارد رعایت میکنم جز یک مورد و اونم سرلاک مخصوص که واقعا پولش ندارم بخرم.شنیدم میگن قیمت یه قوطی نیم کیلویی 50 هزار هست.بجاش آرد نخودچی و آرد برنج و آرد گندم میدم.

ممنون

آرد گندم؟!!!با آب قاطیش کنید ببینید چه شکلی میشه!!!چسبناک!!

ببین دوست عزیز اون پرنده نمیخواسته که بیاد پیش شما.شما خواستید و خریدیدش پس چاره ای نیست و باید براش هزینه کنید.حد اقل آرد گندم رو حذف کنید خیلی سنگین و ناجوره اصلا نمیتون هضمش کنه
    به جای آب هم از آب هویج و آب سیب طبیعی(خودتون بگیرید) استفاده کنید.موز هم بدید گاهی بهش(له شده)

هر چی هم اضافه موند بریزید دور و هر بار غذای تازه براش درست کنید
    خانم شیکرا یک سری مقاله داشت راجع به تهیه سرلاک برای طوطی...بگردید تو انجمن تغذیه طوطی سانان پیداش میکنید حتما

دمای غذاش هم ولرم باشه.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    آرد گندم؟!!!با آب قاطیش کنید ببینید چه شکلی میشه!!!چسبناک!!

ببین دوست عزیز اون پرنده نمیخواسته که بیاد پیش شما.شما خواستید و خریدیدش پس چاره ای نیست و باید براش هزینه کنید.حد اقل آرد گندم رو حذف کنید خیلی سنگین و ناجوره اصلا نمیتون هضمش کنه
    به جای آب هم از آب هویج و آب سیب طبیعی(خودتون بگیرید) استفاده کنید.موز هم بدید گاهی بهش(له شده)

هر چی هم اضافه موند بریزید دور و هر بار غذای تازه براش درست کنید
    خانم شیکرا یک سری مقاله داشت راجع به تهیه سرلاک برای طوطی...بگردید تو انجمن تغذیه طوطی سانان پیداش میکنید حتما

دمای غذاش هم ولرم باشه.
    سلام

غذای ولرم بهش میدم و اصلا غذای مونده بهش نمیدم.حتی اون 4 ملنگوی من هم که مردند به اونها هم غذای مونده نمیدادم.سرنگش هفته ای 1 بار عوض میکنم و جدیدش میخرم.ظروفی که بهش غذا درست میکنم 2 روز یکبار تو مایع ضد عفونی کننده که از دارو خانه خریدم مریزم و 1 ساعت میزارم بمونه بعد با مایع ظرف شویی تمیز میشورم.غذاش شل درست میکنم که چسبناک نباشه.حتما آرد گندم حذف میکنم.رو چشم.
    اون قبلی ها رو طبق گفته پرنده فروش با بیسکویت مادر و آرد نخودچی تغذیه میکردم.بعد خوندم دیدم بیسکویت بدلیل داشتن شکر و روغن و کلی اسید های مضر برای پرندگان از غذاییش حذف کردم.روز اول که خریده بودم چینه دانش طبق اون عکس که دیدید همیشه ورم داشت و حتی موقعی که گرسنه بود هم انگار چینه دانش پر به نظر می اومد.چند بار آب ولرم دادم تا اینکه چینه دانش خالی شد و الان موقع خالی بودم چینه دان کاملا خالی دیده میشه.نمیدونم به بدبخت چی داده بودند.بله حق با شماست چون من مسئولیت نگهداریش قبول کردم باید هزینه کنم.تا اونجا که توان مالیم اجازه بده مطمئن باشید براش کم نمیزارم.تمام مواردی که گوشزد کردید حتما با دقت انجام میدم.

ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    سلام

اینم عکس پاهاش میخوام تو انجمن سوال و جواب از آقای دکتر هم سوال کنم.

اگه عکسهای قبلیش هم ببینید میبینید چقدر پیشرفت کرده.فقط این پاهاش ناراحتم میکنه.البته از دیروز یکم خوب شده و تو قوطی راه میره ولی خیلی آروم.4 جوجه قبلیم خیلی روانتر راه میرفتند.همیشه با منقارش مدام با انگشتهای پاش ور میره.حس میکنم کلسیم بدنش کمه.نمیدونم نظر دوستان چیه؟
    کلا این جوجه با قبلیها فرق میکنه نمیدونم چرا؟مثلا بعضی وقتها حمله میکنه که برام عجیبه!!!!!!حتی یبار یه جوجه مینا که دارم و الان بزرگ شده بهش نزدیک شد(میدونید که مینا یکم فضول و شیطونن)با یه سرعتی طرفش حمله کرد که مینا با اون گنده گیش فرار کرد.:smile (165):

مرسی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم که ممنون میشم در صورت اطلاع راهنماییم کنید

طوطی من وقتی برنج میخوره رنگ مدفوعش به نارنجی تیره و قرمز میزنه
    این نشونه چیه؟
    مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    و یک موضوع دیگه هم اینکه من طوطیم رو با دوش میشورمش یکمی هم شامپو به بال هاش میزنم البته خیلی اذیت میکنه و گاز میگیره ولی خب مسئله اینجاست که بنده بعد حموم کامل سشوارش میکنم که البته از سشوار و صداش هم خیلی میترسه در حال سشوار دیگه تقریبا نیمه خشک که میشه شروع میکنه به لرزیدن چشماشم بی حال میشه ولی خب من از ترس اینکه سرما نخوره کامل سشوارش میکنم تا خشک خشک بشه
    ولی حدودا تا نیم ساعت بعد بدنش میلرزه تا اینکه دیگه کم کم حالش میاد سر جاش و شروع میکنه به شیطونی

ولی خب آخه این ترس و لرز؟
    به نظرتون چیکار کنم دوستان؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید. سپیده جان؟:smile (109):

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    مینا - مرغ عشق - عروس
    شماره عضویت
    4731
    نقل قول نوشته اصلی توسط lopasali نمایش پست ها
    و یک موضوع دیگه هم اینکه من طوطیم رو با دوش میشورمش یکمی هم شامپو به بال هاش میزنم البته خیلی اذیت میکنه و گاز میگیره ولی خب مسئله اینجاست که بنده بعد حموم کامل سشوارش میکنم که البته از سشوار و صداش هم خیلی میترسه در حال سشوار دیگه تقریبا نیمه خشک که میشه شروع میکنه به لرزیدن چشماشم بی حال میشه ولی خب من از ترس اینکه سرما نخوره کامل سشوارش میکنم تا خشک خشک بشه
    ولی حدودا تا نیم ساعت بعد بدنش میلرزه تا اینکه دیگه کم کم حالش میاد سر جاش و شروع میکنه به شیطونی

سلام دوست من

ببخشید من دخالت میکنم چون شما از سپیده خانم سوال کردید.ولی گفتم شاید حرفهام بدردتون بخوره.

دوست من به هیچ عنوان از شامپو برای شستن طوطیتون استفاده نکنید حتی خیلی جزئی.ممکنه در ترکیبات شامپو چیزی باشه که به پرندتون آسیب برسونه.شما تنها با آب ولرم طوطیتون بشورید و میتوانید بالهای طوطی را به آرامی با دست و آب ولرم تمیز کنید و از خیس کردن اطراف چشم،بینی،گوش جدا خودداری کنید.برای تمیز کردن اون ناحیه میتونید یه دستمال را کمی با آب ولرم مرطوب کرده و به قسمتهای سر و منقار طوطیتون بکشید تا پرهای سر و گردن تمیز شوند و دقت کنید که آب به داخل چشم و خصوصا بینی و گوش نره چون شاید آبی که داخل گوشش میره از گوش خارج نشه و به مرور زمان باعث عفونت گوش و پیشروی آن به سایر نقاط بدن بشه و دردسر بزرگی درست کنه.معمولا سشوار کشیدن پرنده در دفعات اول و دوم همراه با ترس پرنده هست ولی به مرور اکثر طوطیها به خاطر گرمایی که سشوار داره عاشقش میشوند.ولی شما سشوار را در درجه حرارت ملایم تنظیم کنید تا از سوزش پر و بدن طوطی جلوگیری بشه و حتما فاصله سشوار با پرنده را رعایت کنید.زیاد هم ترس فکر نکنم بهش غلبه کنه.اینکه میگید بی حال میشه و چشماش می بنده شاید فاصله سشوار با پرنده کم هست و باعث گرم شدن بیش از حد طوطی شده و درجه حرارت بدنش افزایش پیدا کرده و تعادل بدنش بهم میزنه.ضمن رعایت فاصله بعد از سشوار کردن یا لابلای سشوار کشیدن به طوطی حتما آب بدید تا تشنه نشه.برای سرعت بخشی به روند خشک شدن طوطی بلافاصله بعد از شستن پرنده اون داخل یک حوله به آرامی بپیچونید تا مقداری از آب پرها و بدن طوطی جذب حوله بشه و تا حد امکان زمان سشوار کردن کم کرده و در بین سشوار کشیدن هر چند لحظه یک بار به طوطی استراحت بدید و اگه اسباب بازی در اختیارش بذارید تا سرگرم بشه عالی خواهد بود .ضمنا میتونید در حین شستشو و سشوار کشیدن با مهربانی باهاش حرف بزنید تا ترسش بریزه و اعتمادش جلب بشه که هدف شما آزار و اذیت اون نیست.

خیلی ممنونم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    فلاور-دیسکس-انواع تترا - کاکادو-کاسکو-آرا
    شماره عضویت
    4092
    سلام دوستان
    یک سوال داشتم که ممنون میشم در صورت اطلاع راهنماییم کنید

طوطی من وقتی برنج میخوره رنگ مدفوعش به نارنجی تیره و قرمز میزنه
    این نشونه چیه؟
    مشکلی براش ایجاد نمیکنه؟

ممنون
    سلام
    چه نوع طوطی دارید؟برنج که میدهید همان برنج مصرقی خودتان هست؟

اقا شهاب گفتنی ها رو گفتند!
    شامپوها دارای مواد شیمیایی هستند که برای چربی موی انسان ساخته شده و باعث میشه پرهای طوطیان خشک بشن و در اثر مصرف زیاد حساسیت پوستی مشاهده شده!
    شما با اب ولرم پرنده رو خوب بشویید هیچ نیازی به تمیز کننده ندارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    نقل قول نوشته اصلی توسط فائقی نژاد نمایش پست ها
    سلام
    چه نوع طوطی دارید؟برنج که میدهید همان برنج مصرقی خودتان هست؟

ملنگو دارم-بله برنج مصرفی خودمونه

اقا شهاب گفتنی ها رو گفتند!
    شامپوها دارای مواد شیمیایی هستند که برای چربی موی انسان ساخته شده و باعث میشه پرهای طوطیان خشک بشن و در اثر مصرف زیاد حساسیت پوستی مشاهده شده!
    شما با اب ولرم پرنده رو خوب بشویید هیچ نیازی به تمیز کننده ندارید
    ای وای من با شامپو بچه میشستمش که بوی خوبی بگیره ولی ظاهرا روش جالبی نبوده
    ممنون دیگه اینکارو نمیکنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    4443
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahab نمایش پست ها

سلام دوست من

ببخشید من دخالت میکنم چون شما از سپیده خانم سوال کردید.ولی گفتم شاید حرفهام بدردتون بخوره.

دوست من به هیچ عنوان از شامپو برای شستن طوطیتون استفاده نکنید حتی خیلی جزئی.ممکنه در ترکیبات شامپو چیزی باشه که به پرندتون آسیب برسونه.شما تنها با آب ولرم طوطیتون بشورید و میتوانید بالهای طوطی را به آرامی با دست و آب ولرم تمیز کنید و از خیس کردن اطراف چشم،بینی،گوش جدا خودداری کنید.برای تمیز کردن اون ناحیه میتونید یه دستمال را کمی با آب ولرم مرطوب کرده و به قسمتهای سر و منقار طوطیتون بکشید تا پرهای سر و گردن تمیز شوند و دقت کنید که آب به داخل چشم و خصوصا بینی و گوش نره چون شاید آبی که داخل گوشش میره از گوش خارج نشه و به مرور زمان باعث عفونت گوش و پیشروی آن به سایر نقاط بدن بشه و دردسر بزرگی درست کنه.معمولا سشوار کشیدن پرنده در دفعات اول و دوم همراه با ترس پرنده هست ولی به مرور اکثر طوطیها به خاطر گرمایی که سشوار داره عاشقش میشوند.ولی شما سشوار را در درجه حرارت ملایم تنظیم کنید تا از سوزش پر و بدن طوطی جلوگیری بشه و حتما فاصله سشوار با پرنده را رعایت کنید.زیاد هم ترس فکر نکنم بهش غلبه کنه.اینکه میگید بی حال میشه و چشماش می بنده شاید فاصله سشوار با پرنده کم هست و باعث گرم شدن بیش از حد طوطی شده و درجه حرارت بدنش افزایش پیدا کرده و تعادل بدنش بهم میزنه.ضمن رعایت فاصله بعد از سشوار کردن یا لابلای سشوار کشیدن به طوطی حتما آب بدید تا تشنه نشه.برای سرعت بخشی به روند خشک شدن طوطی بلافاصله بعد از شستن پرنده اون داخل یک حوله به آرامی بپیچونید تا مقداری از آب پرها و بدن طوطی جذب حوله بشه و تا حد امکان زمان سشوار کردن کم کرده و در بین سشوار کشیدن هر چند لحظه یک بار به طوطی استراحت بدید و اگه اسباب بازی در اختیارش بذارید تا سرگرم بشه عالی خواهد بود .ضمنا میتونید در حین شستشو و سشوار کشیدن با مهربانی باهاش حرف بزنید تا ترسش بریزه و اعتمادش جلب بشه که هدف شما آزار و اذیت اون نیست.

خیلی ممنونم

خیلی خیلی ممنون
    فاصله سشوار از پرنده حدودا چقدر باید باشه؟

صفحه 44 از 529 نخستنخست ... 25262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061626394144 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)