کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط فرزاد لندی نمایش پست ها
    سلام در مورد کنگره شدن یک طرف شاه بال چه مشکلی دارد؟
    سلام ، اكثرا بخاطر اراستن بيش از حد طوطيه . وقتي كناره هاي شاه پر رو با منقارش مرتب ميكنه حالت پيچ و خم به بالها ميده كه استرس باعث تشديد اينحالت ميشه . كمبود ويتامينهاي گروه ب مثل ب٦و بيوتين و اسيد امينه متيونين و تماس پرها با قفس ، به طوري كه مرتب بين ميله ها قرار بگيره هم تاثير گذاره .
    چه محلولی میشه در خانه درست کرد که قفس و لولزم چوبی و پلاستیکی تمیز و زدعفونی کرد؟
    تركيب سركه و اب گرم ، ضدعفوني كننده خوبيه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20265
    یک مشکلی من با طوطیم دارم اینکه الان نزدیک سه ماه به من هدیه دادن ولی فکر میکنم که از دسته طوطی که از حیاط و حش گرفته شده اول اینکه یکی از پاهاش دوتا ناخوناش قطع شده که بعید میدونم که دیگه ناخونش در بیاد دوم اینکه از اول اوردم خونه یک بالش زخمی بود حالا هر وقت که میگیرمش البته با دسکتش و زوری که بازدید کنم طوطیو از بالش خون میاد از انتهایه شاه بالش اگه امکانش هست چیکار کنم که زود خوب بشه چون هر سری که میگیرمش خون میاد از بالش در حد یک قطره

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    یک مشکلی من با طوطیم دارم اینکه الان نزدیک سه ماه به من هدیه دادن ولی فکر میکنم که از دسته طوطی که از حیاط و حش گرفته شده اول اینکه یکی از پاهاش دوتا ناخوناش قطع شده که بعید میدونم که دیگه ناخونش در بیاد دوم اینکه از اول اوردم خونه یک بالش زخمی بود حالا هر وقت که میگیرمش البته با دسکتش و زوری که بازدید کنم طوطیو از بالش خون میاد از انتهایه شاه بالش اگه امکانش هست چیکار کنم که زود خوب بشه چون هر سری که میگیرمش خون میاد از بالش در حد یک قطره
    سلام. با مشخصاتی که دادید حتما نباید پرنده وحشی باشه .وقتی بد نگهداری بشه همین بلاها سرش میاد. اگر ناخن از عصب قطع نشده باشه امکان رشدش هست.

اون قسمت از بال هم که میفرمایید ، با بقیه فرق نداره؟ ناهماهنگ و خراب نشده؟ پوست ریشه بال رو بررسی کنید ، ابسه یا برامدگی نداره؟ موقع گرفتنش اجازه ندید بهش فشار بیاد و زاویه پر تغییر کنه.
    اون قسمت رو کمی فشار بدید و نگه دارید . اگر خونریزی زیاد بود یه کم ارد روش بریزید ( فقط همون قسمت)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20265
    مرسی از جواب انجام میدم خدمتتون عرض میکنم در مورد برامدگی در پوست

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    20027
    سلام خسته نباشید
    طوطی ملنگوی من دو هفتس که داره صدایی مثل سوت و جیغ از خودش درمیاره.این صدارو اکثرا صبح ها و عصرا درمیاره.فکر کنم تازه حنحرش باز شده چون این یک ماهی که خریدیمش این مدت تازه صداش دراومده.اما حرف نمیزنه.داخل قفس که هست یاد گرفته و راحت میاد رو دست وایمیسته اما بیرون که میاد رو دست نمیاد و فرار میکنه گاهی اوقات بیرون قفس فرار نمیکنه و غذا میکیره از دست حتی صبر میکنه نازش کنیم.نمیدونم چطوری باید کاملا اهلیش کنم واقعا دلم میخواد اهلی شه و راحت بیاد تو دستم تا نازش کنم و باهاش بازی کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید چطور رامش کنم تا تو دستم بمونه

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه ۶۸ نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    طوطی ملنگوی من دو هفتس که داره صدایی مثل سوت و جیغ از خودش درمیاره.این صدارو اکثرا صبح ها و عصرا درمیاره.فکر کنم تازه حنحرش باز شده چون این یک ماهی که خریدیمش این مدت تازه صداش دراومده.اما حرف نمیزنه.داخل قفس که هست یاد گرفته و راحت میاد رو دست وایمیسته اما بیرون که میاد رو دست نمیاد و فرار میکنه گاهی اوقات بیرون قفس فرار نمیکنه و غذا میکیره از دست حتی صبر میکنه نازش کنیم.نمیدونم چطوری باید کاملا اهلیش کنم واقعا دلم میخواد اهلی شه و راحت بیاد تو دستم تا نازش کنم و باهاش بازی کنم خواهش میکنم راهنماییم کنید چطور رامش کنم تا تو دستم بمونه
    سلام، با همین روش پیش برید اما به هیچ وجه نترسونیدش یا به کاری مجبورش نکنید. اجازه بدید کاملا با اعتماد بهتون نزدیک بشه.اگر سنش کم هست هم براش صدای ضبط شده بگذارید تو جیغ و دادهای صبحگاهی تمرین هم بکنه

Sent from my D6503 using parsipet mobile app

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه ۶۸ نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    سلام . در مورد جلب اعتماد طوطی ، دلایل ترس طوطی از دست و نحوه روی دست آوردن و تربیت طوطی مقالاتی تو بخش های زیر هست . قبل از هر کاری مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=909

http://www.parsipet.ir/forumdisplay.php?f=761

سعی کنید با دست بهش غذاهای خوشمزه بدین . غذای مورد علاقش ( غذاهای خشک مثل آجیل ) رو برای تمرین روی دست آوردن استفاده کنید . روش های روی دست آوردن رو تو لینک های بالا گذاشتم . با توجه به رفتار و شخصیت طوطیتون یه روش درست انتخاب کنید . بذارید با میل خودش و با علاقه بیاد روی دست اما تمرین رو قطع نکنید . اگه به حال خودش رها بشه دیگه سخت میشه که اهلیش کرد چون ملنگو تو سنین بالا خیلی آموزش پذیر نیست ( هرچند استثنا هم هست )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20265
    سلام من طوطی ملنگو دارم از چه نوع لامپی میتونم جبران نور خورشیدو براش فراهم کنم؟ در ضمن اصلا امکان گذاشتن پشت پنجره بیرون بردن ندارم

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام من طوطی ملنگو دارم از چه نوع لامپی میتونم جبران نور خورشیدو براش فراهم کنم؟ در ضمن اصلا امکان گذاشتن پشت پنجره بیرون بردن ندارم
    سلام. از لامپ uvb یا full spectrum light که فروشگاهها یا پت شاپها ( برای طیور) دارند استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    20265
    مرسی از جواب میشه لطف کنید قیمتش چنده و دقیقا از کجا میشه تهیه کرد؟

صفحه 438 از 529 نخستنخست ... 338388419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445446447448449450451452453454455456457488 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)