کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی- طوط ملنگو
    شماره عضویت
    15988
    سلام خسته نباشید بابت اسباب بازی هر چند وقت یه دونه میگیرم
    بابت میوه هم دارم انار و انگور چند تا دادم خورد سیب زمینی هویجم ابپز کردم دادم کم خورد ولی تخمه مرغ ابپز سفیدشه خورد اینا امتحان کردم
    برای ازاد گذاشتنم امروز یکم ازاد کردم همش رو خودم امد و به انگوشتام زبون میزد و خیس میکر خیسش یه چیز ژله بود این چیه ؟؟ و این کارش چیه ؟؟ و بغد این کارش یه صدای در می اور میرفت کنار حالت ناز کرد

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط sana_1 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید بابت اسباب بازی هر چند وقت یه دونه میگیرم
    بابت میوه هم دارم انار و انگور چند تا دادم خورد سیب زمینی هویجم ابپز کردم دادم کم خورد ولی تخمه مرغ ابپز سفیدشه خورد اینا امتحان کردم
    برای ازاد گذاشتنم امروز یکم ازاد کردم همش رو خودم امد و به انگوشتام زبون میزد و خیس میکر خیسش یه چیز ژله بود این چیه ؟؟ و این کارش چیه ؟؟ و بغد این کارش یه صدای در می اور میرفت کنار حالت ناز کرد
    سلام
    اينها نشونه جلب توجه و درخواست محبت از شماست ، دوست داره نوازشش كنيد . اون ماده ژله اي هم بزاقشه و با اينكار علاقش رو به شما نشون ميده . داره كم كم دستي ميشه ، سعي كنيد بيشتر بهش نزديك بشيد ، با نوازش ، غذا دادن ، احترام به ساعات تفريح و استراحتش ... با همين راههاي ساده ميتونيد اين امنيت خاطر و اعتماد رو بهش بديد.

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام دوستان...این ملنگو رو یکی دوماهه دوستم خریده فروشنده به عنوان جوجه دوماهه بهش فروخته و گفته نوک سیاهش علامت جوجگیش هست و به مرور که بزرگ میشه قرمز میشه. دوست منم ساده ... لطفا راهنمایی کنید سنش چقدره و به نظرتون تغییر رنگ نوکش به خاطر چیه؟ ... تو این مدت هم تغذیه اش فقط تخمه و سیب و بلال بوده. گاهی هم تو آبش عسل حل میکنه یا مولتی ویتامین میده ... ممنون ...

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    سلام ، دوماهه نيست . عنبيه جوجه دوماهه مشكي رنگه . ولي سفيدي عنبيش يعني حدود يكسال داره و تا يكسالگي واژه جوجه رو به كار ميبرن.
    پرهاش تقريبا كركيه و سن بيشتر رو نشون نميده . ولي خب سخت ميشه سن طوطيها رو مشخص كرد. مگر اينكه از تولد داشته باشن . طوق گردن ديده نميشه ، پس يا مادست يا نر نا بالغ.
    رنگ نوك بيشتر به تغذيه و سن وابستست . از شكل و نامنظمي پرها و لاغر بودنش مشخصه تغذيه خوبي نداره. تخمه غذاي مناسبي نيست ، چربي بالايي داره و در دراز مدت باعث مشكلات كبدي و چربي خون ميشه . نبايد به عنوان غذاي اصلي داده بشه . گاهي ٢-٣بار در هفته به مقدار كم ، يا بعنوان تشويقي مانعي نداره . عسل اگر طبيعي باشه استفاده كمش ايرادي نداره . ولي عسل هاي معمول بازار، طعم و رنگ طبيعي ندارند وقند مصنوعي و مواد حاوي گلوكز در تركيباتش به كار ميره كه ميزان قندش بالاست . مصرف بيش از حد عسل هم بخاطر ايجاد سم بوتولينوم براي حيوانات و حتي كودكان زير دو سال هم مجاز نيست .

روزانه حتما چند دقيقه اي افتاب بگيره . مولتي ويتامين مخصوص طوطي بايد باشه نه انساني . مثل توتال تابرنيل هفته اي سه بار ٨قطره در ٤٠-٥٠سي سي اب تا ١٠ ساعت و بعد اب بدون دارو بزارن.

لينك تغذيه http://www.parsipet.ir/showthread.php?t=7498

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    ممنون از راهنمایی کاملتون.. نر و ماده بودنش از چه سنی مشخص میشه؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی کاملتون.. نر و ماده بودنش از چه سنی مشخص میشه؟
    سلام ، خواهش ميكنم
    اگر نر باشه از جوجگي طوق دودي خيلي كمرنگ ناقص زير گردن مشخصه كه بعد از ٢.٥-٣سالگي اين طوق پررنگ ، وسيع و كامل ميشه ، يعني از زيرنوک تا پشت گردن. به همراه طوق نارنجي كه در زير رنگ مشكي قرار ميگيره. ولي ماده از ابتدا هيچ طوقي به گردن نداره . بنابراين اگر طوطي رو بدون اين مشخصات ديديد يا نري هست كه هنوز به سن بلوغ نرسيده يا ماده است .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    20027
    سلام .من یه طوطی ملنگو دارم که سنشو نمیدونم.دو هفتس که خریدم.داخل قفس گاهی میارمش بیرون. داخل قفس از دست غذا میگیره.ولی گاهی بی قراری میکنه و فرار میکنه.رو دست نمیاد و وقتی بیرون قفس سمت ما نمیاد و ترجیح میده دور از ما باشه و اگر بیاد رو دست اولش حسابی گاز میگیره.
    چجوری کاملا رامش کنیم طوری که از ما نترسه و وقتی بیرون قفس رو دست بیاد و کنارمون باشه.م یخوام بدونم طوطی ملنگو از چه سنی حرف زدن یاد میگیره ؟و اینکه ملنگو سروصدا داره ؟اخه طوطیه من تو این دوهفته فقط دوبار جیغ زده اونم خیلی خیلی یواش چون من طوطی برزیلی داشتم مدام سروصدا میکرد اما ملنگوم ساکت.غذاشو خوب میخوره اما اب کم میخوره در طبیعیه؟فردا یه عکس خوب ازش میگیرم میفرستم که سنشو بهم بگید.من فقط نگرانم که طوطیم لال باشه به خاطر این ساکت بودنش.غذا تخمه و سیب حسابی میخوره دیگه چیا بهش بدم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    16790
    نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه ۶۸ نمایش پست ها
    سلام .من یه طوطی ملنگو دارم که سنشو نمیدونم.دو هفتس که خریدم.داخل قفس گاهی میارمش بیرون. داخل قفس از دست غذا میگیره.ولی گاهی بی قراری میکنه و فرار میکنه.رو دست نمیاد و وقتی بیرون قفس سمت ما نمیاد و ترجیح میده دور از ما باشه و اگر بیاد رو دست اولش حسابی گاز میگیره.
    چجوری کاملا رامش کنیم طوری که از ما نترسه و وقتی بیرون قفس رو دست بیاد و کنارمون باشه.م یخوام بدونم طوطی ملنگو از چه سنی حرف زدن یاد میگیره ؟و اینکه ملنگو سروصدا داره ؟اخه طوطیه من تو این دوهفته فقط دوبار جیغ زده اونم خیلی خیلی یواش چون من طوطی برزیلی داشتم مدام سروصدا میکرد اما ملنگوم ساکت.غذاشو خوب میخوره اما اب کم میخوره در طبیعیه؟فردا یه عکس خوب ازش میگیرم میفرستم که سنشو بهم بگید.من فقط نگرانم که طوطیم لال باشه به خاطر این ساکت بودنش.غذا تخمه و سیب حسابی میخوره دیگه چیا بهش بدم
    سلام

زمان کمی هست که ملنگو رو آوردید خونه فعلا بهش زمان بدید تا بیشتر باهاتون آشنا شه و به شما اعتماد کنه ...روی دست آوردن نیاز به آموزش داره و پیش زمینه این آموزش این هست که طوطی نباید ترسی از شما داشته باشه پس فعلا زوده این تمرین رو کنید....ملنگو اگر میخواید سخنگو بشه بهترین زمان تازه دونخو ری هست که یم جوجه تازه دونخور تهیه کنید و باهاش تمرین سخنگویی کنید...فکر نمیکنم طوطی شما لال باشه بهش فرصت بدید...تغذیه اش رو هم میتونید به پلت تغییر بدید چون پلت نیاز هاش رو برطرف میکنه سعی کنید پلت های رنگی نخرید...

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی کوتوله برزیلی
    شماره عضویت
    20027
    سلام خسته نباشید.
    اگر یکی از دم های بلند طوطی بشکنه .دوباره درمیاد؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    -
    شماره عضویت
    19995
    نقل قول نوشته اصلی توسط معصومه ۶۸ نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    اگر یکی از دم های بلند طوطی بشکنه .دوباره درمیاد؟
    سلام. اگر از ریشه جدا بشه و ریشه خونی باشه تا دوران پرریزی بعدی در نمیاد. اگر پر خشک و به اصطلاح مرده و فاقد رگ خونی باشه زودتر رشد میکنه.

صفحه 426 از 529 نخستنخست ... 326376407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441442443444445476526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)