کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sobhahussaini نمایش پست ها
    به ملنگوم بازی بگیر وبده رو یاد میدادم که جسمو میگیره و به دستش میده بعدم میندازتش رو زمین 3 روزه دارم بهاش تمرین میکنم ولی اصلا نمیفهمه باید جسمو بندازه رو دستم . وقتی با دستش جسمو میگیره دیگه مسلما نمیتونه حرکت کنه خب میندازتش پایین دیگه چی کارکنم با دست نگیرتش و با نوک به کارش ادامه بده ممنون؟
    اموزش این بازی تو امضای من هتس بخونید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima.n.s نمایش پست ها
    سلام بر استادان و عزیزان!!
    چند روز پیش این ملنگو رو گرفتم200/000 چطوره؟[IMG][/IMG]
    فروشنده گفت سنش1سالو 2 یا 3 ماهشه آیا درست گفته به نظرتون؟؟
    آیا میتونم دستیش کنم و حرف زدن بهش یاد بدم؟؟؟
    از من خیلی خیلی میترسه به طوریکه حسابی به خوش آسیب میرسونه چیکارش کنم میشه یه راه بگین سریع تر اهلیش کنم و حرف زدن یادش بدم؟؟میخام زود باهام دوست بشه!!!
    خیلی خیلی ممنون
    اگه یه اشتباهی ازم سر زد به بزرگی خودتون ببخشین اخه من تازه واردم
    شرمنده بابت تاخیر

طوطی شما حدودا دو سه سالشه ..بهتره عوضش کنید و جوجه بگیرید . ملنگو تو این سن خیلی سخت رام میشن . البته استثنا هم هست . ممکنه با تمرین مداوم یه ملنگو تو این سن رام بشه . فقط از راه های خشونت امیز استفاده نشه .

کنار قفس بشینید جایی که طوطی نمیترسه و فرار نمیکنه . کم کم به قفس نزدیک بشید طوریکه طوطی متوجه نزدیک شدن شما نشه . بعد که به قفس نزدیک شدین سعی کنید از بین میله ها بهش غذا بدین

تا زمانی که طوطی از دست شما بدون ترس غذا بگیره

تا این مرحله برسید بعد اینجا اعلام کنید . ممکنه چندین روز یا چند ماه طول بکشه . بستگی به طوطی شما و تمریناتتون داره

سعی نکنید بزور بگیریدش . یا با دست دنبالش نکنید . اینا باعث میشه بیشتر از شما فراری بشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    19663
    من وقتی طوطیمو خریدم خیلی وحشی بود همون روزی که خریدم ققط و فقط میرفتم جلوش میشستم و دستمو میزاشتم روقفس خیلی اذیت میشد و خودشو میزد اینور اونور ولی کم کم فهمید نمیخوام بهش صدمه بزنم اروم تر برخورد کرد .فرداش گشنش گذاشتم و بی تابی کرد وقتی دستمو از پشت میله های قفس جلو بردم و تخمه دستم بود هی تحریک میشد بیاد بگیره ولی جیغ میزد خلاصه کم کم خیلی باهام خوب شد در حدی که الان منو میبینه از پشت قفس بیتابی میکنه . من طی 2 روز طوطیمو رام کردم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    19663
    باسلام . طوطی ملنگو دارم که دیشب فقط سیب خورد و خوراک هرروزش تخمه هست . امروز صبح هیچ تحرکی نداشته و یکسره خواب بوده و بی اشتها هم شده . کمک کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    19663
    الان ازادش کردم خیلی بی حاله و اصلا تخمه به لب نمیزنه و فقط اب مینوشه یک چشمشم هی بسته میشه اما اون چشمش بازوسالمه چی کار کنم لطفا کمک کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    الان ازادش کردم خیلی بی حاله و اصلا تخمه به لب نمیزنه و فقط اب مینوشه یک چشمشم هی بسته میشه اما اون چشمش بازوسالمه چی کار کنم لطفا کمک کنید
    تا ۲۴ ساعت اگه این حالت ادامه داشت ببریدش دامپزشکی. فعلا جاشو گرم نگه دارید . اب و غذا در اختیارش باشه.

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    19663
    من تا 1 هفته دیگه به دامپزشک دسترسی ندارم بیرون از شهرم متاسفانه .چشماش یکسره بسته است و چرت میزنه و کمی قرمز شده هیچی هم نخورده فقط اب میخوره هر 15 دقیقه یه بارم یه صدایی از منقارش میده یکی راهنمایی کنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من تا 1 هفته دیگه به دامپزشک دسترسی ندارم بیرون از شهرم متاسفانه .چشماش یکسره بسته است و چرت میزنه و کمی قرمز شده هیچی هم نخورده فقط اب میخوره هر 15 دقیقه یه بارم یه صدایی از منقارش میده یکی راهنمایی کنه
    شما هم میتونید با دکتر برهانی کیا در تهران تماس بگیرید و شرایط پرندتون و اینکه امکان مراجعه ندارید رو بهش بگید . شمارش در لینک زیر هست

http://www.parsipet.ir/showthread.ph...ll=1#post41753

امیدوارم راهنماییتون کنه...

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Parsipet mobile app

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    19816
    سلام من یه ملنگو بالغ اطراف خونمون ول بود زیاد هم نمیتونست پرواز کنه احتمالا گربه میخوردش بعد با تخمه و اینا گولش زدم تا اومد تو بالکن بعد هم خیلی تشنه بود با یه ظرف آب دوباره گولش زدم گرفتمش
    گذاشتیمش تو قفس که از قفس اومد بیرون ماشالا با تجربه بود الان هم گوشه سالن خونه واسه خودش رو میل پرده نشسته هر از گاهی هم از گیاه آپارتمانیامون میره بالا و روشون میشینه وقتی گشنشه هم میاد از قفسش که رو زمینه تخمه برمیداره البته بهش هلو و خربزه هم میدم
    فقط مشکل اینه که اولا کسی نزدیکش میره جیغ میزد الان آروم شده با دست بهش میوه میدیم میگیره اما میندازه پایین بعد هم میتونه بیرون خونه رو ببینه این براش بده؟
    یه چیز دیگه این که تو خونه آزاد باشه یا نه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط zahra213 نمایش پست ها
    سلام من یه ملنگو بالغ اطراف خونمون ول بود زیاد هم نمیتونست پرواز کنه احتمالا گربه میخوردش بعد با تخمه و اینا گولش زدم تا اومد تو بالکن بعد هم خیلی تشنه بود با یه ظرف آب دوباره گولش زدم گرفتمش
    گذاشتیمش تو قفس که از قفس اومد بیرون ماشالا با تجربه بود الان هم گوشه سالن خونه واسه خودش رو میل پرده نشسته هر از گاهی هم از گیاه آپارتمانیامون میره بالا و روشون میشینه وقتی گشنشه هم میاد از قفسش که رو زمینه تخمه برمیداره البته بهش هلو و خربزه هم میدم
    فقط مشکل اینه که اولا کسی نزدیکش میره جیغ میزد الان آروم شده با دست بهش میوه میدیم میگیره اما میندازه پایین بعد هم میتونه بیرون خونه رو ببینه این براش بده؟
    یه چیز دیگه این که تو خونه آزاد باشه یا نه؟
    سلام . شرمنده بابت تاخیر

اگه بالغ باشه و وحشی امید کمی به رام شدنش هست . احتمالا از خونه ای فرار کرده .

موقعی که ازاده در و پنجره بسته باشه یا با توری بسته شده باشه چون علاقه زیادی به پرواز کردن به سمت پنجره دارن. باد هم باشه بهشون اوج میده

ازادی بیش از حد بعدها برای خودتون دردسر سازه . بعد اگه یه روز بیرون باشید تحمل موندن تو قفس رو نداره

بهتره فقط چند ساعت در روز بیرون باشه و مهمتر اینکه شبا حتما تو قفس بخوابه

قفسش رو روی یه پایه بذارید تا مکان نشستنش همونجا باشه . نذارید به سمت گیاه های خونه بره ممکنه براش سمی باشن .

غذاهایی مثل حبوبات پخته شده یا جوانه زده حتما بهش بدید سبزیجات و میوه جات هم تو غذاییش باشه. ملنگو ها اکثرا خوش خوراک هستن و از غذاها استقبال می کنن .

در مورد جیغ زدن که طبیعیه چون نمیشناسه شما رو و اعتماد نداره . بااید کم کم اعتمادشو جلب کنید . با دست نگیریدش . دنبالش نکنید ... کاری نکنید که ناراحت شه و کینه به دل بگیره یا حاطره بد از شما تو ذهنش بمونه و تا مدت طولانی به شما اعتماد نکنه . سعی کنید با دادن غذاهای خوشمزه با دست اعتمادشو جلب کنید .

صفحه 422 از 529 نخستنخست ... 322372403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425426427428429430431432433434435436437438439440441472522 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)