کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط Babak3030 نمایش پست ها
    درود...آقا این پسته ما فقط تخمه میخوره!!! مثلا دیروز واسش ماکارونی پخته بدون نمک و روغن ‍ذاشتم لب نزد!!! باز بعدش براش ماش پختم چند بار هم قبل از پختن ماش آبشو هی عوض کردم بعد که براش ‍ذاشتم اونم لب نزد!! تازه تخمه رو هم برداشته بودم!! تا آخر شب بعد دیدم رفته ته قفس داره پوست تخمه ها رو می‍‍‍‍‍کرده ببینه تخمه پیدا میکنه یا نه !! که منم دلم سوخت و براش تخمه ‍ذاشتم دوباره.....چه کنم با این پسته ‍‍کوکولیم؟؟ چه جوری باید به خوردش بدم!!! ؟؟؟ میخوام برم واسش قطره مولی ویتامین توتال بکیرم تا حداقل ویتامینهای لازمشو بدست بیاره
    از غذاهای مجاز دیگه استاده کنید سیب-ذرت- سبزیجات-هویج
    اگه نخورد قاطی تخمهکنید
    بادست بهش غذا بدید
    جلوش همون غذا رو بخورید
    یکم زمان میبره
    استفاده از مولتی ویتامین مخصوص پرندگان هم خوبه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    18308
    سلام
    من نمیدونم چرا این طوطیام اینطور درومدن
    فقط شاه طوطیم با ی ماره ملنگوم همه چی میخوردن

الان این نره ک دارم هر کار میکنم هیچی نخورد
    هر روش بگید کردم تا عادت غذایش تغیر کنه نکرد تخمه و سیب حذف کردم نخورد کنار غذاش گذاشتم نخورد خودم خوردم جلوش نخورد
    اگه راهی دارید بگید
    حالا جالبه ارزن میخوره ولی

این از غذاش

این اقا تو اتاق ازاده و هرجا بخاد میره و دستی هم نیست
    خودش عشقش بکشه میاد تا نیم متریم می ایسته جیغ میزنه اسمشو میگه ولی من نباید اصلا طرفش برم
    خودم از روش اعتماد جلب کردن قبلیارو دستی کردم ولی این قصد دستی شدن نداره با این ک میدونه کارش ندارم
    ی علتش اینه من نخاستم زوربش بگم
    و گزاشتم قوی داستان باشه
    باز اگه راهی ب نظرتون رسید بگید ما این اقارو رفیق بشیم باش
    من دوست ندارم تنها بمونه میخام با خودم ببرمش بیرون دور بزنه

ماده براش خریدم محل نداد بعد جداشون کردم ندا عشق سر دادن جفتشون دیگه نمیدونم چکارش کنم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseingt نمایش پست ها
    سلام
    من نمیدونم چرا این طوطیام اینطور درومدن
    فقط شاه طوطیم با ی ماره ملنگوم همه چی میخوردن

الان این نره ک دارم هر کار میکنم هیچی نخورد
    هر روش بگید کردم تا عادت غذایش تغیر کنه نکرد تخمه و سیب حذف کردم نخورد کنار غذاش گذاشتم نخورد خودم خوردم جلوش نخورد
    اگه راهی دارید بگید
    حالا جالبه ارزن میخوره ولی

این از غذاش

این اقا تو اتاق ازاده و هرجا بخاد میره و دستی هم نیست
    خودش عشقش بکشه میاد تا نیم متریم می ایسته جیغ میزنه اسمشو میگه ولی من نباید اصلا طرفش برم
    خودم از روش اعتماد جلب کردن قبلیارو دستی کردم ولی این قصد دستی شدن نداره با این ک میدونه کارش ندارم
    ی علتش اینه من نخاستم زوربش بگم
    و گزاشتم قوی داستان باشه
    باز اگه راهی ب نظرتون رسید بگید ما این اقارو رفیق بشیم باش
    من دوست ندارم تنها بمونه میخام با خودم ببرمش بیرون دور بزنه

ماده براش خریدم محل نداد بعد جداشون کردم ندا عشق سر دادن جفتشون دیگه نمیدونم چکارش کنم
    برای عادت کردن به غذاهای جدید یکم زمان میبره شما هر روز براشغذا بذار به غیر از اونایی که دوست داره
    میتونید برای اشنا کردن به غذاهای جدید از طوطی دیگتون هم استفاده کنید
    غذاهارو از سقف قفس اویزون کنید براش
    اگه بالغ هست دیگه فکر دستی کردنش نباشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    18308
    سلام مجدد

ابولفضل جان من قبول ندارم اینکه بالغ نه دستی میشه نه حرف یاد نمیگیره
    من این طوطیم بالغه و اسمشو میگه با این ک من دوست ندارم طوطی از حالت طبیعی در بیاد دستی شدنم فقط برا خودش میگم وگرنه دوست دارم اون حس کنه ک اون ب من غلبه داره و کاری میکنم ک فک کنه من میترسم
    من این اقارو ی بار دستی کردم ولی چون بش فشار اوردم اذیت شد خودم ناراحت بودم ولش کردم اینم کاملا وحشی شد
    اون مادم همه چی میخورد اما روش تاثیر نداشت
    و غذا همش مکرر گذاشتم اما محل نداد میومد مینداخت از ظرف بیرون
    اصلا خیلی اخلاقش بده اسباب بازی ساختم اصلا نک بزنه بش نزد
    اون اولین طوطیم اون موقع نت نبود من از خودم جلو رفتم اخر بعد ی مدت خودش دستی شد خیلی الکی بر اساس اعتماد ب مکان نشستنش دستی شد گاز زد دید محکمه دستی شد دمش گرم

من خودم گشنگی دادنو اصلا درست نمیدونم ولی شما تایید کنید میکنم نظرتون چیه

بعد من میخاستم براش ی لونه چوبی درست کنم و با نرده بان بره تا بالا سقف ک بدون دست کسی بش نمیرسه بره توش بخابه چون واقعا سختشه شبا لق لق میخوره میترسه سرشو نمیزاره روکمرش بخابه

خیلی ممنون ک میخونید متن بلند منو

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام مجدد

من این طوطیم بالغه و اسمشو میگه با این ک من دوست ندارم طوطی از حالت طبیعی در بیاد دستی شدنم فقط برا خودش میگم وگرنه دوست دارم اون حس کنه ک اون ب من غلبه داره و کاری میکنم ک فک کنه من میترسم
    من این اقارو ی بار دستی کردم ولی چون بش فشار اوردم اذیت شد خودم ناراحت بودم ولش کردم اینم کاملا وحشی شد
    اون اولین طوطیم اون موقع نت نبود من از خودم جلو رفتم اخر بعد ی مدت خودش دستی شد خیلی الکی بر اساس اعتماد ب مکان نشستنش دستی شد گاز زد دید محکمه دستی شد دمش گرم

بعد من میخاستم براش ی لونه چوبی درست کنم و با نرده بان بره تا بالا سقف ک بدون دست کسی بش نمیرسه بره توش بخابه چون واقعا سختشه شبا لق لق میخوره میترسه سرشو نمیزاره روکمرش بخابه

اینجا ما نه گرسنگی دادن رو تایید میکنیم نه فشار اوردن و به زور دستی کردن رو بخاطر همین میگم دستی نمیشه اگرم بشه اونطوری که باید اعتماد نمیکنه وگرنه پرنده رو بعضیا با اذیت کردن دستی میکنن که ما تایید نمیکنیم
    برای غذا خوردنش هم در هر صورت شما غذاهای دیگه رو بذار بلاخره یکروز عادت میکنه و غذا میخوره
    اگه جفت داره لونه بذارید اگه نداره لازم نیست

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام مجدد

سلام ازاد گذاشتن بیش از حد خوب نیست . روند دستی شدنش رو کند می کنه . شما یه توضیح بدین که ارتباطش با شما و بقیه اعضا چطوره ؟ وقتی داخل قفسه ، وقتی خارج از قفسه ... تا چه حد میتونید بهش نزدیک بشید ؟ کجا تمرین کردین باهاش ؟ چطور تمرین کردید ؟ از دست شما غذا میگیره؟ چه غذایی رو بیشتر دوست داره ؟
    نذارید بره بالای سقف. هرچقدر از شما بالاتر باشه این حس بهش دست میده که از شما قوی تره ... و کار شما رو برای دستی کردن سخت می کنه

Sent from my Lenovo TAB S8-50LC using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    18308
    سلام
    کوکو با من و بچه زیر4سال خوبه اونم بعضیاشون با ادم بزرگا اصلا خوب نیست و بیان تو اتاقم میره زیر تخت چون قفسش بقل تخته
    من تا نیم متریش اینا میتونم برم مثلا میاد بقل صندلیم وقتی من از صندلی دورم تو اون قسمت براقش خودشو میبینه و اسمشو میگه من نزدیکش میشم و باش حرف میزنم در نمیره
    بعد با این ک پراش کامله اصلا پرواز نمیکنه بره بالا در اینا بشینه
    بعد اصلا از اتاق بیرون نمیره ینی ب زور باید بکنمش بیرون نمیدونم چرا اینطوره مثلا در بازه میاد برام سوت میزنه ک من بیام خودش بیرون نمیاد یا میاد دم در نگاه میکنه منو اما نمیاد بیرون
    یا نباشم بال بال میزنه یا صدا درمیاره ک جلب کنه منو برم پیشش
    کلا تو قفس نمیکنمش
    همیشه رو قفسه
    کلا غذا سیب و انار سیرین و تخمه دوست داره وهرچیزی ک شیرین و سرخ باشه
    از دستم غذا نمیگیره

ابولفضل جان من کاری ک کردم باش این بود بردم تو ی اتاق ک کوچیک باشه وجا پنهان شدن نداشته باشه بعد رفتم پیشش اون رفت کنار اتاق کنج اتاق طبق معمول میخاست منو با گازش بترسونه من دستمو سفت نگه داشتم ب صورت باز و اون برا رد شدن باید از رو دست من رد میشد و گاز میگرفت رد میشد طی این روند اعتمادش بیشتر شد و میموند رو دستم زمان بیشتری اون روز گشنش شد بعد چند بار ک بش سیب با دستم دادم
    ولی کلا اون چیزی ک میخاستم نشد میخاست در بره
    ولی الان اعتماد بیشتری داره

من نمیخام طوطیم تنها باشه فقط میخام وقتی میرم بیرون اونم بزارم با خودم ببرم باش بازی کنم ک حوصلش سر نره
    ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی سبز
    شماره عضویت
    18350
    سلام .چند مدته رنگ نوک طوطیم کم رنگ شده وزرد رنگ میزنه .لطفا راهنماییم کنید

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    سلام
    کوکو با من و بچه زیر4سال خوبه اونم بعضیاشون با ادم بزرگا اصلا خوب نیست و بیان تو اتاقم میره زیر تخت چون قفسش بقل تخته
    من تا نیم متریش اینا میتونم برم مثلا میاد بقل صندلیم وقتی من از صندلی دورم تو اون قسمت براقش خودشو میبینه و اسمشو میگه من نزدیکش میشم و باش حرف میزنم در نمیره
    بعد با این ک پراش کامله اصلا پرواز نمیکنه بره بالا در اینا بشینه
    بعد اصلا از اتاق بیرون نمیره ینی ب زور باید بکنمش بیرون نمیدونم چرا اینطوره مثلا در بازه میاد برام سوت میزنه ک من بیام خودش بیرون نمیاد یا میاد دم در نگاه میکنه منو اما نمیاد بیرون
    یا نباشم بال بال میزنه یا صدا درمیاره ک جلب کنه منو برم پیشش
    کلا تو قفس نمیکنمش
    همیشه رو قفسه
    کلا غذا سیب و انار سیرین و تخمه دوست داره وهرچیزی ک شیرین و سرخ باشه
    از دستم غذا نمیگیره

ابولفضل جان من کاری ک کردم باش این بود بردم تو ی اتاق ک کوچیک باشه وجا پنهان شدن نداشته باشه بعد رفتم پیشش اون رفت کنار اتاق کنج اتاق طبق معمول میخاست منو با گازش بترسونه من دستمو سفت نگه داشتم ب صورت باز و اون برا رد شدن باید از رو دست من رد میشد و گاز میگرفت رد میشد طی این روند اعتمادش بیشتر شد و میموند رو دستم زمان بیشتری اون روز گشنش شد بعد چند بار ک بش سیب با دستم دادم
    ولی کلا اون چیزی ک میخاستم نشد میخاست در بره
    ولی الان اعتماد بیشتری داره

من نمیخام طوطیم تنها باشه فقط میخام وقتی میرم بیرون اونم بزارم با خودم ببرم باش بازی کنم ک حوصلش سر نره
    ممنون
    دوست عزیز شاه طوطی و ملنگو جزو طوطی هایی هستند که زیاد با صاحبشون رفیق نمیشن و ارتباط عمیقی مثل طوطی های دیگه برقرار نمیکنند,حتی اگر ملنگوی شما اهلی باشه و همش آزاد بمونه از اهلی بو دنش کاسته میشه و دیگه گوشش به حرف شما بدهکار نیست,شما یا باید آزاد نگهش دارید و از داشتن یک طوطی زیبا لذت ببرید یا با روشهای درست سعی کنید اهلیش کنید که باز هم چون بالغ شده اونطوری که باید اهلی نمیشه,در مورد تغذیه هم بنده برای طوطی های جدیدی که میان تو خونم این کارو میکنم که یک ظرف استیل جدا تهیه میکنم و کنار نشیمنی که بیشتر وقت طوطی روش نشسته نصب میکنم و غذاهایی که باید بخوره رو براش میریزم داخل اون,تو ظرفهای دیگه هم غذاهایی که عادت داره رو میریزم اما به قدری میریزم که باهاشون بتونه جلوی ضعف کردنش رو بگیره و برای سیر شدن مجبور باشه غذاهای دیگه رو تست کنه,سعی میکنم غذاهاشو متنوع کنم تا بالاخره شروع کنند به خوردن و تا الان هم 100 درصد روی همه طوطی هام جواب داده
    نکته دیگه که در صحبتهاتون متوجه شدم اینه که دوست دارید با خودتون ببریدش بیرون که حوصلش سر نره که این روش غلطیه,اولا بیرون از منزل احتمال بیمار شدن وطی شما خیلی بیشتر میشه,ثانیا امکان فرار طوطی حتی اگر شاه پرهاشم چیده باشید هست
    برای سرگرم شدن طوطی روشهای دیگه ای وجود داره مثل تهیه یک قفس مناسب با چندین مدل اسباب بازی چوبی و حتی الامکان رنگی و یا تهیه پارک بازی و ...
    پیشهاد میکنم همین تاپیک رو از ابتدا مطالعه کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    جوجه شاه طوطی یکماهه
    شماره عضویت
    18833
    سلام...امروز هر طور بود و به هر سختی که بود پستمو از قفس اوردم بیرون..متاسفانه در هنگام نوازش کردن سرش با صحنه وحشتناکی روبرو شدم ...!! یه زخم خشک شده دقیقا روی سرش که به احتمال زیاد زیاد در اثر برخورد با قسمتهای تیز و برنده قفس .و یا اسباب بازیهاش اینگونه شده ...منهم رفتم داروخونه و یه پماد ویتامین آ گرفتم و حسابی چرب کردم قسمت زخم سرشو...بسیار جالب بود که در هنگام نوازش کردن سرش به هیچ عنوان اعتراض نمیکرد و بسیار دوست داشت اینکارو ...از همین یکساعت پیش که اوردمش بیرون و دوباره کردمش تو قفس یه پرنده دیگه شد!!؟؟؟ بسیار مظلوم و آرووم شد.. توی این ده روزی که خریدمش این اولی بار بود که آوردمش بیرون از قفس....عکسای زخم سرشو آپلود کردم...یکی از دوستان اگر منو کامل راهنمایی کنه بسیار ممنون میشم
    http://up.parsipet.ir/uploads/22222_6fca2.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/33333_5ea2b.jpg

http://up.parsipet.ir/uploads/4444_8b355.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/5555_e306e.jpg
    http://up.parsipet.ir/uploads/6666_f90a7.jpg

این سه تای آخر هم عکس قفس و طرز چیدمان وسایل میباشد جهت راهنمایی بهتره دوستان

آقا یه سوال کوچولوی تکراری هم دارم : این پسته خانوم ما چند وقتشه تقریبا ؟؟

پیروز و سربلند باشید

صفحه 406 از 529 نخستنخست ... 306356387388389390391392393394395396397398399400401402403404405406407408409410411412413414415416417418419420421422423424425456506 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)