صفحه 40 از 529 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

هرچی گشتم چیزی که مد نظر شما بود پیدا نکردم.... مسلما لامپ مادون قرمز یکی از بهترین روش ها برای گرم نگهداشتن پرنده هست چون با جریان همرفتی کار نمیکنه و همونطور که میدونید چون گرمای ویژه ی هوای خیلی زیاده در روش همرفتی (مثل استفاده از بخاری) بین محیط و هوای لا به لای پرها تداخل پیش میاد.... اما لامپ مادون قرمز اطراف خودش رو گرم نمیکنه و فقط با جریان تابشی گرما رو منتقل میکنه و این یک مزیته.... حالا اینکه بزرگی توان لامپ چقدر باشه بستگی به ابعاد فضای نگهداری و همچنین دمای محیط داره.... اگه در شهر های سرد یا در فصل های سرد باشید و ابعاد جعبه حدودا یک سوم متر مربع باشه لامپ 50 واتی لازمه، در شرایط کم تر از این باید همون 35 کافی باشه، متاسفانه هرچی گشتم نتونستم دقیقش رو پیدا کنم.... بهترین راه اینه که از لامپ های ترموستات دار یا درجه دار استفاده کنید و با دماسنج درجه مناسب رو پیدا کنید.... برای لامپ ترموستات دار که کارتون راحته و بعد از تنظیم درجه خودش حواسش هست ولی بدون ترموستاتش رو باید با دماسنج درجه مناسب رو پیدا کنید.... فقط حواستون باشه مخزن دماسنج کامل مقابل چراغ قرار نگیره، فقط بدنه دماسنج رو مقابلش قرار بدید طوری که یک کوچولو گرما به مخزن هم برسه....
    البته همین کار رو با لامپ های ثابت متعدد هم میتونید انجام بدید

لامپ ترموستات دار

درجه دار (بدون ترموستات)

معمولی

با سپاس

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام ممنون da vinchi جان
    من یدونه از همون عکس اول ترموستات دارشو توی یه سایت پیدا کردم و سفارش دادم ولی 150 وات بود. کمترشو جایی نداشت
    برای استفاده باید بزارم جلی قفس پرنده؟ یعنی روبروش؟
    فعلا براش بخاری برقی گذاشتم اونم همش میاد وامیسته جلوش فاصله قفس تا بخاری یک متره
    فاصله این لامپ باید چقدر باشه؟
    ممنون از کمکت

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام ممنون da vinchi جان
    من یدونه از همون عکس اول ترموستات دارشو توی یه سایت پیدا کردم و سفارش دادم ولی 150 وات بود. کمترشو جایی نداشت
    برای استفاده باید بزارم جلی قفس پرنده؟ یعنی روبروش؟
    فعلا براش بخاری برقی گذاشتم اونم همش میاد وامیسته جلوش فاصله قفس تا بخاری یک متره
    فاصله این لامپ باید چقدر باشه؟
    ممنون از کمکت
    سلام

راستش رو بخایین من از کاربرد اینها مطلع نیستم.... عکس اولی رو هم ویرایش کردم و اون ترموستات همراهش نیست ولی چون توی سایتش نوشته بود همراهش ترموستات هست برای اینکه معلوم بشه یک عکس ترموستات رو اضافه کردم به عکسش

بخاری گازی یا بخاری برقی نباید روبروی پرنده باشند و هیچ تماس مستقیمی (هوایی) نباید بینشون باشه چون هم بخاری های برقی هم گازی با جریان همرفتی کار میکنن و این برای پرهای پرنده خوب نیست (این موضوع در باره سشوار هم صدق میکنه و نباید مستقیم و از نزدیک سشوار کرد) .... استفاده از بخاری باید به این صورت باشه که بخاری محیط اتاق رو گرم کنه و قفس هم در جای دیگه اتاق (حداقل 2 متر و بدون تماس مستقیم هوایی) قرار بگیره.... بدی این کارر اینه که هم انرژی زیادی مصرف میشه هم اینکه شرایط زندگی رو به آدم سخت میکنه.... زمستون سال پیش که جوجم هنوز پر در نیاورده بود پدرم در اومد چون تو اون هوای گرم پای کامپیوتر نشستن واقعا وحشتناک بود :smile (164):

به هر حال، با لامپ همونطور که گفتم از دماسنج استفاده کنید.... شما فرض کنید دماسنج پرندتونه، دماسنج رو بذارید جلوی لامپ و انقد درجه رو پایین بالا کنید و لامپ رو جلو عقب ببرید تا دماسنج 27-28 رو نشون بده (البته هر بار سه چهار دقیقه صبر کنید تا عدد ثابتی رو نشون بده).... لامپ هم باید روبروی پرنده باشه ولی طوری که اگه گرمش شد بتونه از دیدرسش خارج بشه و در ضمن خارج از قفس باشه تا پرنده نتونه خودش رو بهش بچسبونه.... راستی مطمئن شدید که لامپی که سفارش دادین درجه داره؟ چون در غیر این صورت 150 وات نعنا رو جزغاله میکنه خدای نکرده :smile (86):
    یه چیز دیگه، کسایی که از بخاری گازی برای گرم کردن استفاده میکنند حتما یه پنجره ای چیزی باز بذارن برای تردد هوا.... هرچند خیلی اصراف میشه ولی چاره ای نیست و باید هوای تازه در جریان باشه

با سپاس

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    :smile (207):واوووو من نمیدونستم باید 2 متر فاصله باشه-یک هفته ای میشه بخاری میذارم براش
    خوبه تا حالا بچم آب پز نشده
    :43: آره واقعا سخته بابام که صداش در اومده دیگه

آخه خودشم میره غذا میخوره بعد میاد دوباره می ایسته جلوی بخاری
    امیدوارم درجه داشته باشه هنوز که نیاوردنش

یه سوال دیگه هم بپرسم؟
    نعنا تشنه که میشه توی یک نعلبکی براش آب میریزیم بهش میدیم آخه وقتی توی ظرفش آب میذارم هرچقدر هم کم باشه نمیدونم چطوری کله شو میکنه توش و خودشو خیس میکنه با توجه به اینکه پراش کامل نشده یعنی احتیاج به آب بازی داره؟
    واسه آب دادنش چیکار کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    :smile (207):واوووو من نمیدونستم باید 2 متر فاصله باشه-یک هفته ای میشه بخاری میذارم براش
    خوبه تا حالا بچم آب پز نشده
    :43: آره واقعا سخته بابام که صداش در اومده دیگه

آخه خودشم میره غذا میخوره بعد میاد دوباره می ایسته جلوی بخاری
    امیدوارم درجه داشته باشه هنوز که نیاوردنش

یه سوال دیگه هم بپرسم؟
    نعنا تشنه که میشه توی یک نعلبکی براش آب میریزیم بهش میدیم آخه وقتی توی ظرفش آب میذارم هرچقدر هم کم باشه نمیدونم چطوری کله شو میکنه توش و خودشو خیس میکنه با توجه به اینکه پراش کامل نشده یعنی احتیاج به آب بازی داره؟
    واسه آب دادنش چیکار کنم؟
    البته اونقدر ها هم نگران کننده نیست.... اگه از الان جابجا کنید دیگه مشکلی پیش نمیاد.... فقط همونطور که گفتم در دو متری بازم روبروی بخاری نباشه.... باید محیط یکنواخت گرم بشه و قفس هم با همین دمای محیط گرم بشه نه این که مستقیم از بخاری گرما بگیره (این حالت ایده عالیه ولی واجب واجب نیست)

برای آب هم نباید بذارید خودشو خیس کنه چون مشکل سینوسی داره، شاید چون تب داره این کارو میکنه (برای اینکه متوجه بشید تب داره یا نه ببینید آیا خودشو پف میکنه؟) با نعلبکی آب دادن هم که کار ساده ای نیست و چون در دوران نقاهته باید زود به زود آب بخوره.... بهترین راه استفاده از بطری آب پرندگانه (تصویر پایین) حالا نمیدونم بازار تهران مثل مشهد پیشرفته هست و شما اونجا از این چیزا پیدا میکنید یا نه
    :smile (249): ولی اگه پیدا کردین برای یاد دادن به پرنده وقتی به قفس وصل کردید باید فشارش بدین تا یه قطره ازش معلق بشه و بعد طوطی رو تشویق کنید تا اونو بخوره، اینطوری خیلی سریع یاد میگره که ازش استفاده کنه.... خوبی این بطری ها اینه که خیلی بهداشتی ترن و جلبک و اینجور چیزا هم نمیگیرن

برای اطلاع بیشتر درباره آبخوری طوطی سانان به ایــنــجــا مراجعه کنید
    موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام ممنون از کنمکت
    من هرچی توی نت گشتم فقط بطری همستر پیدا کردم اینم لینکش همستر - ایران اولین و تنها مرکز تخصصی جوندگان در ایران - بطري آب پلاستیکی مخصوص جوندگان کد 6051 :smile (119):

اینا رو میشه استفاده کرد؟
    من جایی ندیدم توی تهران:smile (119): ( البته خوب جایی هم نرفتم خیلی):smile (260):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام ممنون از کنمکت
    من هرچی توی نت گشتم فقط بطری همستر پیدا کردم اینم لینکش همستر - ایران اولین و تنها مرکز تخصصی جوندگان در ایران - بطري آب پلاستیکی مخصوص جوندگان کد 6051 :smile (119):

من جایی ندیدم توی تهران:smile (119): ( البته خوب جایی هم نرفتم خیلی):smile (260):
    سلام

بله نفیسه خانم از اونها هم میشه استفاده کرد.... فرقشون فقط در ساچمه خروجی آبه که طوطی زود یاد میگیره ازش استفاده کنه.... جایی دیدم گفته بود به فنچ هم یاد داده ازشون استفاده کنه.... البته مارک Lixit بطری پرندگان توی بازار هست نمیدونم چه طور پیدا نکردید.... توی اینترنت هم که ریخته.... فقط یک دونه بخرید که رنگش کدر باشه (مثل همونی که لینکش رو گذاشتین) چون اینطوری مولتی ویتامین رو بهتر نگه میداره.... وقتی خریدینش تقریبا هر دو سه روز باید آبشو عوض کنید (البته اگه توش مولتی ویتامین بریزید روزی یکبار باید عوض بشه).... برای یاد دادن به طوطی هم که گفتم باید چی کار کرد، ولی اگه مشکلی پیش اومد باز هم در خدمتم

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام ممنون از کنمکت

سلام دوست عزیز
    شما برای آب دادن به پرنده لازم نیست حتما از ظرف مخصوص همستر استفاده کنید می تونید یک ظرف کم عمق پیدا کنید مثلا یک کاسه و یک لیوان را توی ظرف برگردانید .... و بعد توی ظرف آب بریزید لیوانی که برعکس توی کاسه گذاشتید اجازه نمیده که پرنده خودش را خیس کنه و در ضمن می تونه به راحتی آب بخوره اگر متوجه نشدی بگو بیشتر برات توضیح بدهم
    در مورد دما .... متاسفانه لامپهای مادون قرمزی که توی بازار ما هست برای طوطی مناسب نیست فکر خریدش را از سر بیرون کنید .... به من بگید که دمای خانه تان چند درجه است ..... ؟ الان هوا گرمه و طوطی حتی اگر بیمار هم باشه دمای خانه برای تیمارش کافی است .... دقیقا به من بگید که دمای خانه چند درجه است .... و دیگه اینکه بگید که دکتر به شما دقیقا گفتند که پرنده را در چه دمایی نگهداری کنید ؟

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام shikra و da vinchi عزیز
    من دو روز پیش لامپ رو سفارش دادم امروز آوردن متاسفانه ترموستات نداره / دمای خونه ۲۵-۲۶ درجه اس ولی دکتر گفتن باید بالای ۳۰ باشه امروز که براش گذاشتم خیلی خوشش اومده و همش میاد جلوش وامیسته
    در مورد ظرف آب هم پیشنهاد خیلی خوبیه حتما همین کارو میکنم /
    چشمش بهتر نشده و از عکسای قبلی بیشتر ورم کرده بود از هفته پیش هم ثابت مونده حالت چشمش/ دکتر میگن باید دوباره تزریق داشته باشه:smile (207):
    دکتر میگن سلامتیش خوبه ولی سینوزیت داره فقط. من نمیدونم این بچه کی خوب میشه طفلکی:smile (261):
    راستی پرای سینه و دمش هم داره در میاد
    واسش دعا کنید زود خوب بشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام shikra و da vinchi عزیز
    من دو روز پیش لامپ رو سفارش دادم امروز آوردن متاسفانه ترموستات نداره / دمای خونه ۲۵-۲۶ درجه اس ولی دکتر گفتن باید بالای ۳۰ باشه امروز که براش گذاشتم خیلی خوشش اومده و همش میاد جلوش وامیسته
    در مورد ظرف آب هم پیشنهاد خیلی خوبیه حتما همین کارو میکنم /
    چشمش بهتر نشده و از عکسای قبلی بیشتر ورم کرده بود از هفته پیش هم ثابت مونده حالت چشمش/ دکتر میگن باید دوباره تزریق داشته باشه:smile (207):
    دکتر میگن سلامتیش خوبه ولی سینوزیت داره فقط. من نمیدونم این بچه کی خوب میشه طفلکی:smile (261):
    راستی پرای سینه و دمش هم داره در میاد
    واسش دعا کنید زود خوب بشه
    سلام
    خب ... خیلی خوبه که تونستی یک لامپ براش بخری .... با اینکه ترموستات نداره بهتر از هیچی است ... امیدوارم حالش خوب بشه ... امیدوارم مقاومت کنه و سلامتی اش را به دست بیاره .... به هر حال به نظر میاد که شما تمام تلاشت را کردی و می کنی .... من از صمیم قلب امیدوارم خوب بشه ...

صفحه 40 از 529 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990140 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)