صفحه 4 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222354104504 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 5288
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4272
    سلام
    من روز یکشنبه یه جوجه گوشتی ملنگو خریدم
    دو روز اول رو خوب غذا میخورد
    اما بعدش اصلا غذا نخورد و باید به زور بهش غذا میدادم
    از دیروز هم هرچی بهش غذا میدم بالا میاره
    خیلی بی جون شده
    نمی تونه رو پاهاش وایسه
    چشماش بسته میشه
    رو چینه دونش هم یه تاول بزرگ زده
    توروخدا کمکم کنید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهناز نمایش پست ها
    سلام
    من روز یکشنبه یه جوجه گوشتی ملنگو خریدم
    دو روز اول رو خوب غذا میخورد
    اما بعدش اصلا غذا نخورد و باید به زور بهش غذا میدادم
    از دیروز هم هرچی بهش غذا میدم بالا میاره
    خیلی بی جون شده
    نمی تونه رو پاهاش وایسه
    چشماش بسته میشه
    رو چینه دونش هم یه تاول بزرگ زده
    توروخدا کمکم کنید
    سلام
    از اتفاقی که براتون افتاده متاسفم
    و باز هم باید بگم که متاسفاه اکثر جوجه گوشتی هایی که توسط مغازه های پرنده فروشی ، توزیع میشن معمولا بیمار هستند ...
    تنها توصیه من به شما این هست که به دامپزشک مراجعه کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    4272
    پسته رو بردم دامپزشکی
    گفت خیلی دیر آوردیش ، حالش خیلی بده ، عفونت ویروسی گرفته
    گفت امیدی به زنده بودنش نیست
    براش دوتا قطره نوشته بهش بدم
    گفت اگه تا فردا شب زنده بمونه ، شانس بهبودش میره بالا
    من طاقت دیدنش رو نداشتم ، دادمش داداشم بردش خونشون
    براش دعا کنید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4271

ملنکو

سلام خدمت شما دوست عزیز.
    یکی از دوستان یک ملینگو به من داده که حدودا 30 سانتیمتر طول دارد و زیر گردنش خط مشکی و پشت کردن یک خط صورتی رنگ داره و سرش تقریبا ابی رنگ هست.
    میخواستم بدونم این طوطی چقدر سن داره. ضمنا اول صبح خیلی سرو صدا می کنه ولی در ادامه روز ساکت هست.
    العان دو روزه که یک پارچه نرمی می کشم روی دستم و دستم رو میبرم داخل قفس. العان میاد روی دستم و خیلی سعی می کنه پارچه رو گاز بگیره و اونو از روی دستم برداره .
    ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghi نمایش پست ها
    سلام خدمت شما دوست عزیز.
    یکی از دوستان یک ملینگو به من داده که حدودا 30 سانتیمتر طول دارد و زیر گردنش خط مشکی و پشت کردن یک خط صورتی رنگ داره و سرش تقریبا ابی رنگ هست.
    میخواستم بدونم این طوطی چقدر سن داره. ضمنا اول صبح خیلی سرو صدا می کنه ولی در ادامه روز ساکت هست.
    العان دو روزه که یک پارچه نرمی می کشم روی دستم و دستم رو میبرم داخل قفس. العان میاد روی دستم و خیلی سعی می کنه پارچه رو گاز بگیره و اونو از روی دستم برداره .
    ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید.
    سلام
    میشه لطفا یک عکس از طوطی تون بذارید؟ فقط سرش آبی است ؟ یا اینکه همه بدنش آبی رنگ است ؟
    اگر طوق انداخته دو سال سن را داره ...
    خودش میاد روی دستتون ...؟* آیا وقتی میاد روی دستتون ،*شما دستتون را از قفس میارید بیرون ؟ معمولا تمرین روی دست آمدن را بدون پارچه انجام می دهند اگر عادت کنه اون وقت دیگه باید همیشه با پارچه این کار را انجام بدهید ... و از دستتون می ترسه ...

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    3611
    سلام
    دو تا سوال داشتم:
    1.جوجه ملنگو رو میشه اوایل تابستون هم گیر اورد؟
    2.مشخصات یه جوجه ملنگو خوب چیه؟

ممنون:smile (144):

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_p نمایش پست ها
    سلام
    دو تا سوال داشتم:
    1.جوجه ملنگو رو میشه اوایل تابستون هم گیر اورد؟
    2.مشخصات یه جوجه ملنگو خوب چیه؟

ممنون:smile (144):
    سلام
    چه سوالهای سختی ...
    1- شدن که میشه بستگی به این داره که بتونن از مرز بار بیارن یا نه ... گاهی اوقات مرزها را می بندند و می بینی که یه مدت هیچ طوطی نمیاد ...
    2- والا نمیشه در این مورد چیزی گفت ... سالم ترین و شاداب ترین طوطی ها به لحاظ ظاهری هم می تونن بیماری داشته باشند... خرید جوجه گوشتی یک قمار 50-50 است ... از ظاهرشون نمیشه فهمید که چه جوری هست ... به وقت شده یک جوجه میگری ... سرحاله .. غذا می خوره ... بزرگ میشه ... پر در میاره.... بعد یک روز صبح می بینی افتاده کف قفس مرده ... این ماجرا بارها و بارها برای بسیار از دوستان که علاقه به بزرگ کردن جوجه گوشتی داشتند اتفاق افتاده برای گرفتن جوجه ملنگو یا جوجه شاه طوطی گوشتی توی ایران باید به دل نترس داشت ... خرید و ریسک کرد... یا جواب میده یا جواب نمیده... این نظر من بود... شاید بقیه دوستان نظری متفاوت داشته باشند
    با این حال میشه گفت یه جوجه خوب ،*جوجه ای است که با صدای بلند جیرجیر کنه ،*سرحال باشه ... کز نکنه ،*مدفوعش طبیعی باشه ..هنگام نفس کشیدن سینه اش خس خس یا تیک تیک صدا نده.. برا ی غذا خوردن مشتاقانه نوکش را باز کنه ... بینی یا چشمش ترشح نداشته باشه
    ویرایش توسط Shikra : 26th April 2011 در ساعت 09:42 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

من توی این یک ماهی که ملنگو ی بالغم را خریدم خیلی حوصله به خرج دادم . الان تقریبا یک ماه و چند روزه که میگذره . الان تازه با کلی احتیاط از دستم غذا میخوره . اونم وقتی گرسنه باشه . البته به نظر خودم پیشرفت خوبیه چون از دست کسایی که نمیشناسه به هیچ وجه غذا نمیگیره . بعد 3 روزه که در قفس را باز میکنم میاد بیرون . روی آینه اتاق که باز باشه واسه خودش آواز میخونه . کلا هر پرنده ای را که میبینه شروع میکنه صدا در آوردن . وقتی میاد جلوی پنجره پرنده های تو کوچه را میبینه جیغ میزنه . این خوبه یا بده ؟ یعنی باید بگذارم بیرون را ببینه ؟ یا خودش را توی آینه ببینه ؟

بعد یه سوال دیگه . الان یک ماه آفتاب نخورده . اتاق منم آفتاب گیر نیست . میخواستم ببینم میشه با قفس ببرمش هوا خوری ؟ چون توی یه سایت خوندم نباید قفس طوطی را جابه جا کرد . یعنی اگه بخواهیم مسافرت هم بریم میتونم با قفس ببرمش ؟ یا باید یه قفس دیگه برای بیرونش داشته باشه ؟

میوه هایی که میخوره : سیب - هندوانه و تخمه هندوانه خیلی دوست داره . کیوی و پرتقال را به زور اگه زیاد گرسنه باشه یه گاز میزنه . هویج هم گاز میزنه میندازه کف قفس . من نگرانم کمبود ویتامین پیدا کنه .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

من توی این یک ماهی که ملنگو ی بالغم را خریدم خیلی حوصله به خرج دادم . الان تقریبا یک ماه و چند روزه که میگذره . الان تازه با کلی احتیاط از دستم غذا میخوره . اونم وقتی گرسنه باشه . البته به نظر خودم پیشرفت خوبیه چون از دست کسایی که نمیشناسه به هیچ وجه غذا نمیگیره . بعد 3 روزه که در قفس را باز میکنم میاد بیرون . روی آینه اتاق که باز باشه واسه خودش آواز میخونه . کلا هر پرنده ای را که میبینه شروع میکنه صدا در آوردن . وقتی میاد جلوی پنجره پرنده های تو کوچه را میبینه جیغ میزنه . این خوبه یا بده ؟ یعنی باید بگذارم بیرون را ببینه ؟ یا خودش را توی آینه ببینه ؟

بعد یه سوال دیگه . الان یک ماه آفتاب نخورده . اتاق منم آفتاب گیر نیست . میخواستم ببینم میشه با قفس ببرمش هوا خوری ؟ چون توی یه سایت خوندم نباید قفس طوطی را جابه جا کرد . یعنی اگه بخواهیم مسافرت هم بریم میتونم با قفس ببرمش ؟ یا باید یه قفس دیگه برای بیرونش داشته باشه ؟

میوه هایی که میخوره : سیب - هندوانه و تخمه هندوانه خیلی دوست داره . کیوی و پرتقال را به زور اگه زیاد گرسنه باشه یه گاز میزنه . هویج هم گاز میزنه میندازه کف قفس . من نگرانم کمبود ویتامین پیدا کنه .

سلام
    خیلی هم پیشترفتت خوب بوده ... عالیه ... همینطور ادامه بده .... طوطی بالغ تربیت کردن خیلی سخته ...بهت تبریک میگم :smile (96):
    نذار آینه را ببینه .... نذار بره پشت پنجره تا رام رام بشه ...
    فعلا برای هواخوری زوده بذار بیشتر رام بشه ....
    برای اینکه بتونی به خوردن سایر خوراکی ها علاقه مندش کنی باید کمی صبوری به خرج بدهی.. ..طوطی ها وقتی به خوردن چیزی عادت می کنند ... دیگه درامتحان کردن مزه های جدید تنبل میشن... شما شب ظرف تخمه اش را بردار صبح که پا میشه از خواب هیچ ظرف غذایی نباشه ...بعد ظرف غذاش را از میوه های مختلف پرکن ... مثل لوبیا سبز، هویج ، کدو سبز ... سیب ... ذرت خام . بذار به حال خودش باشه ... تا عصر صبر کن... بعد براش ظرف تخم اش را بذار ... خواستی از قفس درش بیاری شب دربیار که به ساعت خوابش نزدیک باشه ... بعد که میره توی قفسش بخوابه ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    4322

راهنمایی می خوام

سلام....من تازه عضو شدم.....قبلا یه طوطی ملنگو داشتم که هشت سالش بود .....الان یه جوجه ملنگو خریدم اما اصلا سر و صدا نداره ...28 روزشه....فقط وقتی تو دستمه یا همش پیششم یه کوچولو سر و صدا می کنه خیلی کم.....می خواستم بدنم از کی به صورت طبیعی صداش در میاد؟همش دوست داره یه جای تاریک باشه....البته وقتی تو دستمه هم سرشو هی فشار میده که بره تو گودی دستم که تاریمتر و گرمتره....جیغ جیغ نمیکنه....نکنه مریضه؟...البته هیچ علامت بدی نداره....فقط همین بی سر و صدا بودنش نگرانم کرده

صفحه 4 از 529 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222354104504 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)