صفحه 39 از 529 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889139 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 381 به 390 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام دوباره

نرم افزار داروخانه دامپزشکی میذارم برای دانلود هر کی دوست داشت دانلود کنه.فرمت این نرم افزار جاوا بوده و قابل نصب و اجرا بر روی اکثر گوشیها بجز گوشیهای چینی میباشد.فایل را پس از دانلود و انتقال به گوشی نصب کنید.

توجه : فایل فشرده نیست.

http://www.4shared.com/file/9zjdxByS/pharmovet11.html

امیدوارم مفید باشه

اخطار : این نرم افزار صرفا جهت آشنایی و اطلاعات در مورد داروها میباشد لذا مسئولیت نابجا و بدون تجویز دامپزشک و خود سرانه به عهده خود شخص میباشد و جز ظلم در حق پرنده زبان بسته سود دیگری ندارد.اینجانب فقط از این نرم افزار در زمانی استفاده میکنم (که دکتر دارویی برای طوطی هام تجویز کرده باشه ) تا از این طریق بتوانم تا حدودی به بیماری پرنده ام پی ببرم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    tabriz 10 عزیز . ممنون از نرم افزار خوبی که معرفی کردی .

ببینم الان برای جوجو هات داری از آناناس استفاده می کنی ؟ شما بودی که راجع به آناناس یه مطلب گفتی . درست میگم یا نه ؟ به حافظه خودم شک کردم .

راستی اسم جو جو ها را چی گذاشتی ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام

من مخلص همه هستم دوست دارم هر مطلبی یا چیزی که برای دوستان مفید باشه و خودم هم مطالعه میکنم در اختیار همه هم بذارم.بله استفاده میکنم.حالا شاید کسی باور نکنه ولی واقعا کمک میکنه در هضم غذا هم دارای ویتامینهای طبیعی هست.البته صرفا بنده خودم از این استفاده میکنم به کسی توصیه نمیکنم و فقط در جواب سوال شما این گفتم.اسم جوجه ها هم " ندا و تینا " هست.

مرسی که بنده پست بنده رو قابل ارزش دانستید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام

آهک

آهک ماده مهمی است که تمامی پرندگان برای رشد پرها ،ترمیم و رشد منقار و ناخن ها و نیز تقویت استخوانهایشان بدان نیازمند میباشند.ماسه حاوی آهک است ولی مقدار آن به تنهایی تامین کننده نیاز طوطی نخواهد بود.پرنده ذرات ریزی از ماسه را نیز تغذیه میکندکه برای هضم غذا در معده اش کمک موثری است.بهتر آن است که حتی الامکان از ماسه های طبیعی استفاده نگردد ، زیرا احتمال آلوده بودن آنها نتیجتا خطر بیماریهای عفونی و حمله جانوران ریز مضر وجود دارد.ماسه مخصوص در بازار به اندازه های مختلف عرضه شده و مخلوطی خرد شده از سنگ آهک ، صدف ، آهک فسفات دار ، کوارتز همراه با ید ، آهن و املاح معدنی دیگر است.بجای سنگ ریزه های معدنی ، سپیا (صدف ماهی مرکب)یا صدف حلزونها نیز مناسب است.
    از آنجا که همه طوطیان استقبال یکسانی از سنگ های معدنی ، سپیا و پوسته حلزون ندارند توصیه آن هست که روزانه مقدار کمی پودر آهکی روی خوراکشان بپاشید.معروفترین پودر آهکی که در بازار یافت میشود ( متعلق به شرکت vitakraft) ویتا کالک نام دارد که حاوی مواد زیر است :

کلسیم ، فسفر ، سدیم ، منیزیم ، روی ، مس ، آهن ، منگنز ، کوبالت ، ید ، کلرید کولین ، پنتو فنات و ویتامینهای A,E,C,D ,B1,B2,B4,B12 و نه آرین می باشد.

منبع : کتاب طوطی نوشته پترادایمر ترجمه دکتر علی فرشچی

امیدوارم مفید باشه
    تبریز جان این چیزایی که میگی خیلی مفیده، دلم میخواد منم کمکت کنم و بهشون مطلب اضافه کنم(البته اگه اجازه هست) ولی جان ما یه جا بذار همه بتونن استفاده کنن، تو این تالار کاربر کم میاد، بذارشون تو وبلاگ ها یا بخش مقالات دیگه داداش من

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام مجدد

من کتاب " طوطی (نگهداری،تربیت،تغذیه،بیما یها و شناخت حالات) " نوشته پترا دایمر و ترجمه دکتر علی فرشچی رو دارم کتاب بسیار جالبی هست.توصیه میکنم دوستان این کتاب تهیه کنند.قیمتش هم 2500 هست که خیلی مناسبه.
    در حدود 92 صفحه(مفید) هست از انتشارات روز بهان میباشد.اگه به هر دلیل (مساله مالی،حوصله خواندن نداشتن،کمبود وقت مطالعه ،عدم دسترسی در شهری که زندگی می کنید)نتونستید تهیه کنید من هر روز مقداری از مطالب اون به صورت خلاصه و مفید(از قسمتهای مهم و روزمره) در مورد بیماری ها و روش صحیح تغذیه و شرایط نگهداری طوطی در بخش بلاگ (خودم) در همین سایت می نویسم اگه دوست داشتید بخونید.

اینم لینک نوشته ها که در صورت تمایل به مطالعه وقتتون بابت جستجو هدر نشه.

http://www.parsipet.ir/forum/blogs/tabriz10/

پیشنهاد هم داشتید بفرمایید.

ممنونم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام مجدد

من کتاب " طوطی (نگهداری،تربیت،تغذیه،بیما یها و شناخت حالات) " نوشته پترا دایمر و ترجمه دکتر علی فرشچی رو دارم کتاب بسیار جالبی هست.توصیه میکنم دوستان این کتاب تهیه کنند.قیمتش هم 2500 هست که خیلی مناسبه.
    در حدود 92 صفحه(مفید) هست از انتشارات روز بهان میباشد.اگه به هر دلیل (مساله مالی،حوصله خواندن نداشتن،کمبود وقت مطالعه ،عدم دسترسی در شهری که زندگی می کنید)نتونستید تهیه کنید من هر روز مقداری از مطالب اون به صورت خلاصه و مفید(از قسمتهای مهم و روزمره) در مورد بیماری ها و روش صحیح تغذیه و شرایط نگهداری طوطی در بخش بلاگ (خودم) در همین سایت می نویسم اگه دوست داشتید بخونید.

اینم لینک نوشته ها که در صورت تمایل به مطالعه وقتتون بابت جستجو هدر نشه.

http://www.parsipet.ir/forum/blogs/tabriz10/

پیشنهاد هم داشتید بفرمایید.

ممنونم
    پیشنهاد :

این لینکی که دادی را با یک عنوان مناسب (مثلا عنوان همون کتاب) توی امضای خودت قرار بده . چون مطالب خیلی مفیده و اینطوری هر جا مطلب بنویسی بقیه این لینک را توی امضات میبینن و علاقه مندان بیشتری جذب میشن .

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4527
    سلام
    دوستان طوطی من عاشق میوه کاج شده و در 1 روز 1 دونه نابود میکنه
    خواستم ببینم مقداری که میخوره براش بد نیست ؟
    اینم تو یک وبلاگ خوندم ولی برای تایید صحتش گفتم از شما هم بپرسم
    ميوه كاج : ميوه كاج يكي از محبوب ترين ابزاري است كه شما مي توانيد بواسطه آن كاسكويتان را سرگرم كنيد. ميوه كاج بواسطه داشتن مواد معدني منبع مغذي بسيار خوبي براي كاسكوست ضمنأ در كوتاه نگه داشتن نوك و ناخن كاسكو هم بسيار كمك مي كند.
    با تشکر:smile (228):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPei نمایش پست ها
    سلام

سلام

میوه کاج دوتا مشکل داره: اول اینکه کثیفه و چون خلل و فرج زیاد داره به سختی میشه پاکش کرد.... دوم اینکه به مقدار کم آغشته به شیره درخت کاج هست

1.اگه یادتون باشه قبلا ترجیح دادیم واکسن نزنیم چون طوطی هامون با پرنده های بیرون ارتباط ندارند، خب میوه کاج میتونه یه منبع خوب برای بیماری های واگیر دار از دیگر پرنده باشه.... بعلاوه جایی خوندم خود ترکیبات تخم کاج هم برای حیوانات کوچک مثل همستر و باجریگار مشکلات سینوسی ایجاد میکنه، خب شاید در دراز مدت برای طوطی های بزرگ هم مشکل ساز بشه (ولی احتمالش خیلی کمه)

2. شیره درخت کاج اگه به پر ها بچسبه جدا کردنش خیلی سخته و تقریبا برای همیشه ظاهر پر رو خراب میکنه.... شاه طوطی ها و ملنگو های سطح شهر هم هیچ وقت دیده نشده روی درخت کاج لانه سازی کنند، شاید به خاطر همین شیره درخت کاج هست

البته برای هر کدوم از این ها راه هایی هم پیشنهاد شده، شما میتونید میوه کاج رو خشک کنید و بعدشم به مدت کم بجوشونیدش، اینطوری به احتمال زیاد دیگه هم شیره خشک میشه هم میکروب ها نابود میشن.... هرچند افراد محافظه کاری مثل من باز هم این ریسک رو قبول نمیکنن.... خشک کردن رو نمیدونم به چه شکل انجام میدن ولی سعی میکنم پیداش کنم

مورد دیگه هم میزان مصرف هست، دونه کاج خیلی چربه بنابراین باید به مقدار خیلی کم مصرف بشه.... نمیدونم توی یک میوه کاج چندتا دونه هست ولی مواظب باشید طوطیتون در مجموع روزانه بیشتر از چهار پنج تا دونه ی میوه ی کاج نخوره

موفق باشید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPei نمایش پست ها
    سلام

سلام
    همکارم در مورد میوه کاج یه شما توضیح کامل دادند ... اگر یک وقت خواستید بهش بدهید حتما به مدت یکساعت بجوشانید تا تمام مواد صمغی و سایر آلودگی هاش از بین بره ....

خود طوطی ها در طبیعت ایران ( حداقل در پارکهای تهران که شاه طوطی و ملنگو زیاد هست ) از میوه کاج تغذیه می کنند منتها اونها از میوهای سبزش که در نوک درختان هستند می خورند ... من بارها و بارها اونها را در حال خوردن میوه کاج دیدم ...خودشون میوه را انتخاب می کنند و دانه داخلش را می خورند. باید به این نکته توجه کرد که اونها به خوردن میوه کاج عادت کردند ....

اما طوطی هایی که در مغازه ها به فروش می رسند ... 90 درصدشون بومی ایران نبوده و مال سایر مناطق خصوصا هندوستان هستند احتمالا اونها به خوردن چنین چیزی عادت ندارند شما هم بهتره که در دادنش به طوطی احتیاط کنید ولی برای سرگرمی می تونه چیز مناسبی باشه به شرطی که حتما بجوشانید .... بعد از جوشاندن در آفتاب بذارید تا کاملا خشک بشه ... ( معمولا دو یا سه روز طول میکشه تا خشک بشه)

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    دوستان گلم سلام یه سوال فنی دارم:60:
    نعنا کوچولو رو که بردم دکتر آقای برهانی کیا گفتن واسه گرم نگه داشتنش از لامپ مادون قرمز استفاده کنم
    حالا موندم که چند وات باید باشه و اینکه لامپهایی که من گشتم و پیدا کردم برای خزندگان استفاده میشه منم میتونم از همونا بگیرم مثلا 35 واتشو؟

صفحه 39 از 529 نخستنخست ... 20212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575889139 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)