مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط masuods70 نمایش پست ها
    نه منظورم از رنگ پرها همون پر رنگ تر شدن پرها بود
    رنگ دور اون نوار طوسی نزدیک به سفید هست
    اخه چندتا تاپیک خونده بودم شب یا زمانی که سر و صدا میکنه پارچه بندازید ساکت میشه جواب هم میداد اما جدیدا فایده نداره روش پارچه نباشه که یکسره جیغ میکشه ول کن نیست تا بیرون نیاد

غذاهای پروتئین دار ، ویتامین A دار و کلسیم دار به غذاش اضافه کنید پرهاش با کیفیت تر میشه

2 تا 3 سال سن داره

گذاشتن کاور روی قفس موقع خواب فرق میکنه یا موقعی که طوطی جیغ میزنه . موقع شب هدف ساکت کردن طوطی نیست ، هدف اینه که طوطی بدون دیدن حرکات اطراف قفس بتونه راحت بخوابه .. فقط شب براش کاور بذارید . میتونید برای اینکه زودتر بخوابه برق رو هم خاموش کنید یا روشنایی اتاق رو کم کنید . بازم میگم فقط موقع خواب نه برای جیغ زدن ..

اگه کسی هم به شما گفته که برای ساکت کردنش پارچه بذارید یا ببرید تو اتاق تاریک توجه نکنید . اینا تنبیه طوطی هست با تنبیه فقط اوضاع بدتر میشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامین ملکی نمایش پست ها
    باسلام و ممنون از پاسختتون.من تمرین بعدی رام کردن رو کی شروع کنم دوباره امروز با گرسنگی از دستم غذا گرفت اما بدون گرسنگی غذا نمیگیره چیکار کنم؟بعد ببخشید طوطی من تا دیر وقت بیداره پارچه هم میندازمروش به طور وحشتناک میترسه چیکار کنم؟بعد ببخشید بنظرتون سیدی آموزشی کاسکو برای طوطی من مناسبه؟بعد به طوطی چه غذاهایی و میوه هایی میتونم بدم انار بخاطر دانه داخلش مضر نیست؟
    سلام . فعلا فقط وقتی گرسنه هست با دست غذا بدین . کم کم وقتی به مرحله ای رسید که بدون ترس از دست شما غذا بگیره و دنبال دست بیاد برای گرفتن غذا ، اونقوت میتونین وارد مرحله بعد بشید که روی دست آوردن هست . شما شرایط طوطی رو اینجا اعلام میکنید روشی که براتون منااسب هست رو بهتون میگیم . فقط عجله نکنید

CD آموزشی برای چی ؟ شما هنوز رامش نکردین ، آموزش هاش بدردتون نمیخوره . روش هایی که اینجا هم به شما گفته میشه همه با توجه به روش های تربیت کننده های طوطی هست . نگران نباشید

این بخش رو مطالعه کنید :

اصول تغذیه طوطی سانان

دونه انار مشکلی نداره ، انار یه غذای خوشمزه و جذاب برای طوطی هاست

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . فعلا فقط وقتی گرسنه هست با دست غذا بدین . کم کم وقتی به مرحله ای رسید که بدون ترس از دست شما غذا بگیره و دنبال دست بیاد برای گرفتن غذا ، اونقوت میتونین وارد مرحله بعد بشید که روی دست آوردن هست . شما شرایط طوطی رو اینجا اعلام میکنید روشی که براتون منااسب هست رو بهتون میگیم . فقط عجله نکنید

CD آموزشی برای چی ؟ شما هنوز رامش نکردین ، آموزش هاش بدردتون نمیخوره . روش هایی که اینجا هم به شما گفته میشه همه با توجه به روش های تربیت کننده های طوطی هست . نگران نباشید

این بخش رو مطالعه کنید :

اصول تغذیه طوطی سانان

دونه انار مشکلی نداره ، انار یه غذای خوشمزه و جذاب برای طوطی هاست
    سلام خدمت اساتید محترم ببخشید من شنیدم طوطی بالغی که مست باشه غذاش رو بالا میاره و دوباره میخوره آیا درسته؟من چیکار میتونم بکنم این جوری نشه؟آیا همه طوطی های بالغ این جوری اند؟برای شادابی و سرحال شدن طوطی چه چیزهایی رو پیشنهاد میکنید؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامین ملکی نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید محترم ببخشید من شنیدم طوطی بالغی که مست باشه غذاش رو بالا میاره و دوباره میخوره آیا درسته؟من چیکار میتونم بکنم این جوری نشه؟آیا همه طوطی های بالغ این جوری اند؟برای شادابی و سرحال شدن طوطی چه چیزهایی رو پیشنهاد میکنید؟
    سلام بله ممکنه . رفتارهای جفت یابی فقط بالا آوردن نیست . ممکنه رفتارهای پرخاشگرانه از خودش نشون بده گاز بگیره ، حس قلمرو طلبی بیشتری از خودش نشون بده و یا جیغ زذنش بیشتر شه و در مقابل نوازش کردن واکنش های جنسی بیش از حد از خودش نشون بده ، ...

فقط از کارهایی که باعث تحریکش میشه باید خودداری کنید . مثلا در مقابل آینه قرارش ندین ، محیط تاریک در قفس براش ایجاد نکنید مثلا لونه براش نذارید ، غذاهای پرکالری پر چرب و با پروتئین بالا و غذاهای نشاسته دار و گرم و محرک مثل جوانه گندم و شاهدانه رو در غذاییش کم کنید بیشتر میوه جات و سبزیحات بهش بدین ، بیش از حد نوازشش نکنید . مخصوصا قسمت پشت و زیر شکم طوطی رو ..اطمینان داشته باشید که 11 12 ساعت خواب شبانه داشته باشه در خاموشی یا نور کم . اگه نمیتونید چراغ ها رو خاموش کنید حتما از کاور استفاده کنید نور بیش از حد باعق تقویت رفتارهای جفت یابی میشه ، اسباب بازی های مختلف براش بذارید و اسباب بازی هایی که ذهنش رو درگیر میکنه مثلا بتونید غذا رو داخلش پنهان کنید که طوطی با تلاش خودش بهش برسه

برای شاد شدنش اسباب بازی های مختلف براش قرار بدین . در طول روز ذهنش رو درگیر کنید با فعالیت و بازی کردن

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    غذاهای پروتئین دار ، ویتامین A دار و کلسیم دار به غذاش اضافه کنید پرهاش با کیفیت تر میشه

2 تا 3 سال سن داره

گذاشتن کاور روی قفس موقع خواب فرق میکنه یا موقعی که طوطی جیغ میزنه . موقع شب هدف ساکت کردن طوطی نیست ، هدف اینه که طوطی بدون دیدن حرکات اطراف قفس بتونه راحت بخوابه .. فقط شب براش کاور بذارید . میتونید برای اینکه زودتر بخوابه برق رو هم خاموش کنید یا روشنایی اتاق رو کم کنید . بازم میگم فقط موقع خواب نه برای جیغ زدن ..

اگه کسی هم به شما گفته که برای ساکت کردنش پارچه بذارید یا ببرید تو اتاق تاریک توجه نکنید . اینا تنبیه طوطی هست با تنبیه فقط اوضاع بدتر میشه
    من الان به یه مشکل جدی بنظرم خوردم قبلا اصلا اینطوری نبود
    الا این دوروزه مخصوصا امروز دیوونمون کرده دقیقا از ساعت 11 صبح شروع کرده تا همین الان که ساعت 5 داره یک ریز جیغ بلند میکشه
    تو حال بود ساکت نمیشد گفتم الان اپارتمانه همسایه ها میان هم خودمو هم طوطی رو میندازن بیرون بردمش تو اتاق در رو بستم مگه فایده داره دیگه هیچی حتی همون پارچه انداختن روش هم جوابگو نیست فقط مگه اینکه بیارمش بیرون که اگرم بیارم به محض اینکه برگردونم بعد چند ساعت باز شروع میکنه بهترین زمان هم که گفته شده 4 الی 5 ساعته الان چکار کنم ساکت شه این دیونممون کرد قبلا جیغ میزد اما نه اینطور زیاد و پشت سر هم غذا هم داره بنظرم قبلا روزی 8 الی 9 ساعت بیرون بوده بد عادت شده الان راه حل چیه؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    ضمنا ممنون میشم علاوه بر پاسخ پست قبلیم چند نمونه از غذاهای پروتئین دار ، ویتامین A دار و کلسیم دار هم معرفی کنید یا اگر تاپیک داره ادرسشو بدید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    من الان به یه مشکل جدی بنظرم خوردم قبلا اصلا اینطوری نبود
    الا این دوروزه مخصوصا امروز دیوونمون کرده دقیقا از ساعت 11 صبح شروع کرده تا همین الان که ساعت 5 داره یک ریز جیغ بلند میکشه
    تو حال بود ساکت نمیشد گفتم الان اپارتمانه همسایه ها میان هم خودمو هم طوطی رو میندازن بیرون بردمش تو اتاق در رو بستم مگه فایده داره دیگه هیچی حتی همون پارچه انداختن روش هم جوابگو نیست فقط مگه اینکه بیارمش بیرون که اگرم بیارم به محض اینکه برگردونم بعد چند ساعت باز شروع میکنه بهترین زمان هم که گفته شده 4 الی 5 ساعته الان چکار کنم ساکت شه این دیونممون کرد قبلا جیغ میزد اما نه اینطور زیاد و پشت سر هم غذا هم داره بنظرم قبلا روزی 8 الی 9 ساعت بیرون بوده بد عادت شده الان راه حل چیه؟
    ضمنا ممنون میشم علاوه بر پاسخ پست قبلیم چند نمونه از غذاهای پروتئین دار ، ویتامین A دار و کلسیم دار هم معرفی کنید یا اگر تاپیک داره ادرسشو بدید
    سلام . شما همیشه میتونید همین 8 9 ساعت بیرون نگهش دارید ؟ اگه می تونید بذارید بیرون باشه . اما برای خواب همیشه و همیشه باید تو قفسش بخوابه .

اگه خودتون هم دوست ندارید که زیاد بیرون باشه از 8 9 ساعت کم کنید آروم آروم . مثلا تو یه هفته 7 ساعت بذارید بیرون باشه

یه نکته مهم اینکه وقتی جیغ میزنه اصلا واکنش نشون ندین . اصلا از قفس بیرون نیاریدش چون فقط بهش ثابت میکنید که با اینکار میتونه به خواستش برسه . بذارید اگه فقط 5 دقیقه ساکت شد سریع بیاریدش بیرون . اینحوری می فهمه که وقتی جیغ نمیزنه میاریدش بیرون .

حبوبات منبع پروتئین ، هویج غذای ویتامین A دار ، بروکلی کلسیم دار

مقالات این بخش رو بخونید غذاهای بیشتری معرفی شده :

اصول تغذیه طوطی سانان

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    سلام . شما همیشه میتونید همین 8 9 ساعت بیرون نگهش دارید ؟ اگه می تونید بذارید بیرون باشه . اما برای خواب همیشه و همیشه باید تو قفسش بخوابه .

اگه خودتون هم دوست ندارید که زیاد بیرون باشه از 8 9 ساعت کم کنید آروم آروم . مثلا تو یه هفته 7 ساعت بذارید بیرون باشه

یه نکته مهم اینکه وقتی جیغ میزنه اصلا واکنش نشون ندین . اصلا از قفس بیرون نیاریدش چون فقط بهش ثابت میکنید که با اینکار میتونه به خواستش برسه . بذارید اگه فقط 5 دقیقه ساکت شد سریع بیاریدش بیرون . اینحوری می فهمه که وقتی جیغ نمیزنه میاریدش بیرون .

حبوبات منبع پروتئین ، هویج غذای ویتامین A دار ، بروکلی کلسیم دار

مقالات این بخش رو بخونید غذاهای بیشتری معرفی شده :

اصول تغذیه طوطی سانان
    یعنی مشکلی پیش نمیاد بذارم بیشتر ا ز 5 ساعت بیرون باشه؟ مثلا روزی 10 ساعت بصورت مداوم مشکل بوجود نمیاره
    اخه شنیده بودم بد عادت میشن و تو قفس تاب نمیارن یا وقتی میری بیرون از خونه چون قبلا به اون تایم عادت داشته و حالا کسی نیست بیرون بیارش ناراحت میشه و امکان پرکنی هم زیاد میشه این درست نیست؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    یعنی مشکلی پیش نمیاد بذارم بیشتر ا ز 5 ساعت بیرون باشه؟ مثلا روزی 10 ساعت بصورت مداوم مشکل بوجود نمیاره
    اخه شنیده بودم بد عادت میشن و تو قفس تاب نمیارن یا وقتی میری بیرون از خونه چون قبلا به اون تایم عادت داشته و حالا کسی نیست بیرون بیارش ناراحت میشه و امکان پرکنی هم زیاد میشه این درست نیست؟
    ببینید من همیشه به همه میگم که 3 تا 4 ساعت کافی هست . اما بستگی به این داره ک صاحب طوطی چقدر بتونه طوطی رو بیرون از قفس نگه داره .

بله این مشکلات ممکنه پیش میاد ، اما شما مشکلتون اینه که نمیتونید جیغ هاش رو تحمل کنید یا به خاطر همسایه ها دوست دارید صدای جیغش قطع بشه .

برای همین به شما پیشنهاد میکنم . ساعت بیرون بودن طوطی رو به تدریج کم کنید و همونطور که تو پست قبل گفتم فقط زمانی بذارید بیاد بیرون که ساکت باشه .. زمانی که جیغ میزنه اصلا بیرون نیاریدش

از 8 ساعت یه تدریج کم کنید تا برسه به 4 ساعت ، عادت میکنه

ولی تو قفس اسباب بازی وسایل سرگرم کننده همیشه در دسترسش باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    green parrot
    شماره عضویت
    18332
    بمن یه کمک کوچیک بکنید
    من یهجوجه
    ملنگو
    7 ماهه گرفتم....گاز نمیگیره ولی از دست میترسه .بزور میاد طرف دست.....درضمن به هیچی بجز تخمه علاقه نشون نمیده و نمیخوره .طرف اسباب بازیایی که واسش گرفتمم نمیره.فقط میره بالای قفسش میشینه
    من با این چیکارکنم تا قشنگ دستی بشه.از همه مهم تر غذا خوردنشه که لج میکنه هیچی نمیخوره.نه از دست از ظرف غذاش.
    لطفا کسایی که تجربه کافی دارن راهنماییم بکنن

صفحه 375 از 529 نخستنخست ... 275325356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392393394425475 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)