کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    1.5 2 سال داشت

در مورد ساکت بودن طوطی شما ، هم مشکلی نداره ، اگه تو خونه شما بیشتر احساس راحتی کنه و از کسی ترسی نداشته باشه بعدها ممکنه سرو صداش بیشتر شه
    سلام من هم امیدوارم طوطی من با سعی و تلاش بتونه فقط و فقط یه کلمه رو تقلید کنه.شما طوطی تون رو از بچگی نگهداشته بودید یا با همون سن 1/5یا2خریدید؟میشه بگید چه قدر زمان گذشت تا صحبت کرد؟بعد راسته میگن طوطی بالغ رام نمیشه تسلیم میشه؟بعد طوطی من خوردن پسته و بادام زمینی رو بلد نیس چیجوری میشه بهش یاد داد؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    15631
    من نظرم این هست که وقتی نمیخواد نازش نکنید . چون از دست شما ناراحته فعلا دوست نداره نازش کنید که این خواسته ش طبیعیه .

این روش رو امتحان کنید ، هر دو دست رو باه ببرید سمتش ، یکی از پشت و یکی از جلو ، دست پشتی طوطی رو به سمت دست جلویی هدایت میکنه . وقتی روی دست شما نشست . فقط جاهایی که دوست داره ببریدش .. غذاهایی که دوست داره بهش بدین .

روش دوم اینکه دست رو از پشت سر بهش نزدیک کنید . من برای اینکه طوطی دوستم دستم رو گاز نگیره از این روش استفاده میکنم . دست رو از پشت سر ببرید سمت پاهاش تا بیاد روی دست

اگه هیچ کدوم از این روش ها فایده نداشت . فقط زمانی که دارید از قفس میاریدش بیرون بیاریدش رو دست که فکر کنه دست شما همیشه وقتی نزدیکش میشه چیزای خوب به همراه داره ، غذای خوب ، آزادی بیشتر ... برای نوازش سر هم که اصلا تلاشی نکنید .. باید یه مدت بگذره .. و تو موقعیتی قرار نگیره که بتونه گاز بگیره

اصلا برای از بین بردن رفتار های منفی نباید از تنبیه استفاده کرد چون فقط روابط رو بدتر میکنه . باید از تقویت مثبت استفاده کرد .

مثلا وقتی روی دست میاد بهش جایزه بدین . یا وقتی روی دست اومد و شما گذاشتینش روی یه نشیمن دیگه ، بهش آفرین بگید و یه جایزه بهش بدین یا اگه از دست غذا رو قبول نمیکنه ، بذارید کنارش ..

با منقارش هم بازی نکنید اصلا گفتم تو موقعیتی قرارش ندین که دستتون رو گاز بگیره و مدام این رفتار رو تقویت کنه

3 4 ساعت زمان مناسبی هست برای بیرون بودن از قفس .
    ممنون واقعا لطف میکنید اینقد کامل توضیح میدید متشکر
    دو روشی که گفتید رو تست کردم فایده نداره از پشت هم میبرم یهو برمیگرده گاز میگیره محکم
    از بالا هم میبرم همونطور بنظرم فقط باید خوشحال باشم که از تو قفس میاد رو دست جالب اینجاست وقتی روی قفس هم هست نمیاد و گاز میگیره
    فقط وقتی میارمش از تو قفس بیرون میذاره نازش کنم اونم با تقلا رو همون کار میکنم ببینم مفید واقع میشه یا نه
    الان مثلا میخوام انتقالش بدم تو قفس باید بسپارم به کس دیگه چون منو گاز میگیره حتی دوسه بار داشتم بهش از دست غذا میدادم بینش یه دفعه بی دلیل انگشتمو گاز گرفت بازم ممنون
    ویرایش توسط masuods70 : 13th September 2015 در ساعت 10:05 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    18308
    سلام من ي ملنگو دارم ميخاستم ي ماده براش بخرم ك تو مواقعي ك من نيستم تنها نباشه بعد انقد ميره خودش جلو اينه زل ميزنه ب عكسش ديونه ميشم حس ميكنم ميتونم ي كاري براش بكنم ك نيازشه ولي نكردم بعد اين قبلا كنارش ي ماده بود گويا چون تو فصل جفت گيري نبوده باش جفت نشد ماده ميزد بچمو
    ي چيز ديگه من ميبينم ك بقيه ميگن طوطيشون همه چي ميخوره حسوديم ميشه
    والا من بهترين ميوه ها رو غلاتو ميزارم جلوش نميخوره تخمشو دو روزه كم كردم گردو اينا گزاشتم بقلش مياد ميندازه بيرون منم ميبينم هيچي نميخوره كم كم تخمه اضافه ميكنم براش
    ممنون ميشم جواب بديد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدامین ملکی نمایش پست ها
    سلام من هم امیدوارم طوطی من با سعی و تلاش بتونه فقط و فقط یه کلمه رو تقلید کنه.شما طوطی تون رو از بچگی نگهداشته بودید یا با همون سن 1/5یا2خریدید؟میشه بگید چه قدر زمان گذشت تا صحبت کرد؟بعد راسته میگن طوطی بالغ رام نمیشه تسلیم میشه؟بعد طوطی من خوردن پسته و بادام زمینی رو بلد نیس چیجوری میشه بهش یاد داد؟
    سلام . نه من طوطیمو پیدا کردم که بعد از یک سال که صاحبش پیدا شد بهش تحویل دادم . دقیقا یادم نیست کی به حرف اومد ..

طوطی بالغ رام نمیشه تسلیم میشه !؟ متوجه سوالتون نشدم یعنی به زور اهلی میشه ؟ اگه منظور شما اینه ، تا زمانی که از راه درست برای اهلی کردنش استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد، شما دارید اعتمادش رو به دست میارید به زور که اهلیش نمیکنید ه بخواد تسلیم بشه

بادوم زمینی به طوطی ندین .

پسته هم یه دونه براش بذارید فقط . خودتون هم میتونید جلوش پسته بخورید تا یاد بگیره پسته بخوره .. اما اصراری نیست حالا میتونید غذاهای دیگه بهش بدین . اگه برای تمرین کردن میگید ، از تخمه استفاده کنید

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط masuods70 نمایش پست ها
    ممنون واقعا لطف میکنید اینقد کامل توضیح میدید متشکر
    دو روشی که گفتید رو تست کردم فایده نداره از پشت هم میبرم یهو برمیگرده گاز میگیره محکم
    از بالا هم میبرم همونطور بنظرم فقط باید خوشحال باشم که از تو قفس میاد رو دست جالب اینجاست وقتی روی قفس هم هست نمیاد و گاز میگیره
    فقط وقتی میارمش از تو قفس بیرون میذاره نازش کنم اونم با تقلا رو همون کار میکنم ببینم مفید واقع میشه یا نه
    الان مثلا میخوام انتقالش بدم تو قفس باید بسپارم به کس دیگه چون منو گاز میگیره حتی دوسه بار داشتم بهش از دست غذا میدادم بینش یه دفعه بی دلیل انگشتمو گاز گرفت بازم ممنون
    خواهش میکنم . پس همون فقط موقع بیرون اومدن روی دست بیاریدش

اینکه نمیذاره موقع خواب شما بذاریدش تو قفس طبیعیه . طوطی منم این اجازه رو به کسی جز من نمیداد و اگه شخصی غیر از من تو قفس میذاشتش به شدت گاز میگرفت . طوطی دوست من که الان پیش ماست هم همینطوره و دوست نداره من بذارمش تو قفس ... شما اصلا نذاریدش تو قفس ، چون برگشتن به قفس یعنی یه اتفاق بد از نظر طوطی ها مگر اینکه با بازی و نوازش همراه باشه که شما این امکان رو ندارید. شما میخواید بهش نشون بدین که هر وقت میاد روی دست شما اتفاقای خوب قراره میوفته . پس گذاشتن تو قفس رو به شخص دیگری بسپارید

تو پست قبل گفتم برای نوازش سرش اصرار نکنید .. همین که روی دست شما بیاد کافیه ..

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoseingt نمایش پست ها
    سلام من ي ملنگو دارم ميخاستم ي ماده براش بخرم ك تو مواقعي ك من نيستم تنها نباشه بعد انقد ميره خودش جلو اينه زل ميزنه ب عكسش ديونه ميشم حس ميكنم ميتونم ي كاري براش بكنم ك نيازشه ولي نكردم بعد اين قبلا كنارش ي ماده بود گويا چون تو فصل جفت گيري نبوده باش جفت نشد ماده ميزد بچمو
    ي چيز ديگه من ميبينم ك بقيه ميگن طوطيشون همه چي ميخوره حسوديم ميشه
    والا من بهترين ميوه ها رو غلاتو ميزارم جلوش نميخوره تخمشو دو روزه كم كردم گردو اينا گزاشتم بقلش مياد ميندازه بيرون منم ميبينم هيچي نميخوره كم كم تخمه اضافه ميكنم براش
    ممنون ميشم جواب بديد
    سلام . متوجه سوال اولتون نشدم . خب باراش جفت بگیرید . جلوی آینه هم نذارید بمونه

گردو که مثل تخمه جز غذاهای چرب هست . 1/4 در روز کافیه . غذای روزانش رو 3 وعده کنید . فقط در 2 وعده به مقدار کم براش تخمه بذارید . مثلا یک قاشق . شب موقع خواب براش 2 قاشق تخمه بذارید .

در عوض غذاهای دیگه رو براش بذارید . اگه دیدین نمیخوره مهم نیست تخمه نذارید . میبینه اگه اون غذا رو نخوره شما براش تخمه میذارید دیگه برای خوردن غذاهای دیگه تلاش نمیکنه .

روش دیگه این هست که شما با دست بهش غذاهای دیگه رو بدین تا کم کم به خوردنشون عادت کنه

روش دیگه اینه که جلوش غذاهای دیگه رو بخورید

ملنگو طوطی شکمویی هست غذاهای مختلف رو میخوره . اما عجله نکنید کم کم غذاییش رو تغییر بدین

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    سلام . نه من طوطیمو پیدا کردم که بعد از یک سال که صاحبش پیدا شد بهش تحویل دادم . دقیقا یادم نیست کی به حرف اومد ..

طوطی بالغ رام نمیشه تسلیم میشه !؟ متوجه سوالتون نشدم یعنی به زور اهلی میشه ؟ اگه منظور شما اینه ، تا زمانی که از راه درست برای اهلی کردنش استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد، شما دارید اعتمادش رو به دست میارید به زور که اهلیش نمیکنید ه بخواد تسلیم بشه

بادوم زمینی به طوطی ندین .

پسته هم یه دونه براش بذارید فقط . خودتون هم میتونید جلوش پسته بخورید تا یاد بگیره پسته بخوره .. اما اصراری نیست حالا میتونید غذاهای دیگه بهش بدین . اگه برای تمرین کردن میگید ، از تخمه استفاده کنید
    سلام خیلی ممنون از پاسختتون آخه من از چن تا سایت خوندم طوطی بالای یکساله اصلا و به هیچ عنوان رام نمیشه اگه هم بشه تسلیم و اسیر میشه این جمله راسته بنظر شما؟بعد من واقعا نگران شدم طوطی من طوقش کامله و عنبیه سفید مایل به نباتی داره چند سالشه؟بعد طوطی من با این سن و بالغ شدن ممکنه صداهایی از قبیل سوت یا صدای زنگ آیفون در بیاره؟الان طوطی من مواقعی که گرسنه میشه خیلی راحتتر از قبل از دست غذا میگیره امیدوارم از این بهتر هم بشه؟این طوطی های بالغ رو که ما رام میکنیم در حد یه جوجه سرلاکی رام میشه؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18229
    سلام خیلی ممنون از پاسختتون آخه من از چن تا سایت خوندم طوطی بالای یکساله اصلا و به هیچ عنوان رام نمیشه اگه هم بشه تسلیم و اسیر میشه این جمله راسته بنظر شما؟بعد من واقعا نگران شدم طوطی من طوقش کامله و عنبیه سفید مایل به نباتی داره چند سالشه؟بعد طوطی من با این سن و بالغ شدن ممکنه صداهایی از قبیل سوت یا صدای زنگ آیفون در بیاره؟الان طوطی من مواقعی که گرسنه میشه خیلی راحتتر از قبل از دست غذا میگیره امیدوارم از این بهتر هم بشه؟این طوطی های بالغ رو که ما رام میکنیم در حد یه جوجه سرلاکی رام میشه؟
    بعد ببخشید چیجوری میشه رو آواتارم عکس بزارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    18308
    بعد ي چيز ديگه اين طوطي من و اون قبليه علاقه شديد ب تلوزيون دارن علت اين چيه ؟
    سوال بعدمم اينه اين طوطي من اصلن ب اسباب بازي نگا هم نميكنه در صورتي ك اون طوطيم تا نابود نميكرد اونو ول نميكرد من هر چي تو سايت بود ساختم بگو ي بار نك بزنه بهش نزد ترسم نداره ازشون ك بگم بخاطر اينه
    اين روش خوردن غذا جلو طوطي جواب نداد تخمرو كم كردم نشستم جلوش ب هويج خوردن اول نگا كرد ب من بعد ظرفشو نگا كرد ديد نداره يكي گذاشتم جلوش خودمم خوردم فقط ي بار زبون زد بش نخورد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه اینطور نیست . بودن طوطی هایی که بالای 1 سال داشتن و رام شدن . البته من تو پست های قبلی گفتم طوطی ملنگو کلا مغروره و دلیل نمیشه چون دست یک نفر رام شده دست یک نفر دیگه هم رام بشه . اما چون شما قصدتون نگهداری از طوطی هست پس وقت کافی برای تمرین دارید . بدون عجله و استرس براش وقت بذارید . بهش محبت کنید . ایشالا که به زودی نتیجه میگیرید

در مورد تسلیم شدن یا اسیر شدن من در صورتی با این حرف موافقم که شما به اجبار طوطی رو رام کنید یا از روش های یکی دو روزه برای رام شدنش استفاده کنید . راه هایی که و ما به هیچ عنوان توصیه نمیکنیم . تو این فروم همیشه به همه افرادی که میخوان طوطی رو رام کنن چه افرادی که طوطی های زیر یک سال دارن و چه افرادی که طوطی های بالای یک سال دارن روش هایی رو پیشنهاد میدیم که باهاش اعتماد طوطی رو بدست بیارن . بنابراین طوطی تو این روش ها تسلیم نمیشه به میل خودش سمت شما میاد .

بالای دو سال سن داره ..

در مورد یاد گرفتن صداها ، معمولا صدا یا زنگ تلفن یا در رو اکثر طوطی ها زودتر از کلمات یاد میگیرن . اما دلیل نمیشه طوطی شما هم یاد بگیره .. باید منتظر بمونید .

امیدوارم . آخه بستگی به طوطی داره این موارد رو من نمی تونم مشخص کنم براتون . ممکنه اینقدر به شما اعتماد پیدا کنه که مثل یه جوجه سرلاکی رام بشه .. ممکنه فقط در حد روی دست اومدن با شما ارتباط برقرار کنه یا فقط اجازه سر خاروندن به شما بده

استرس یا نگرانی نداشته باشید . امیدوار باشید که رام میشه و ارتباط خوبی با شما پیدا میکنه . به روزای خوب فکر کنید که زودتر بهش برسید

بعد ببخشید چیجوری میشه رو آواتارم عکس بزارم
    این تاپیک فقط در مورد طوطی ملنگو هست سوالاتی از این قبیل رو باید در این بخش مطرح کنید :

http://www.parsipet.ir/thread1350-47.html

این بخش رو مطالعه کنید :

http://www.parsipet.ir/faq.php?faq=v...atures_avatars

صفحه 373 از 529 نخستنخست ... 273323354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384385386387388389390391392423473 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)