کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام

یه جفت ملنگو دارم که با هم جفت خوردن، یکبار هم تخم گذاشتن که جوجه نشد. ملنگوی نر خیلی خیلی ترسوئه در حدی که نزدیک قفس بشیم پشتشو میکنه به ما و میچسبه به قفس، ازاد هم که باشه تو خونه، میره دائم روبروی پنجره میشینه و بیرون رو نگاه میکنه.
    ملنگوی ماده برعکسه، یعنی دوست داره دائم پیش ادمها باشه و بیاد رو سر و دست، ولی نکتش اینه که یهو گازهای بدجور میگیره، درنتیجه امکانش نیست. خیلی هم جیغ میکشه و تو قفس نمیمونه.

حالا میخوام ببینم یه همچین جفتی رو میشه تو طبیعت ازاد کرد؟ جایی که گله طوطی ملنگو داشته باشه مثل پارک جمشیدیه یا طرفای کاخ سعداباد؟ اگر تو گله باشن از پس زندگیشون برمیان؟ (البته من بیشتر نگران ماده هستم چون خیلی دوست داره پیش ادم باشه)

مرسی

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام

یه جفت ملنگو دارم که با هم جفت خوردن، یکبار هم تخم گذاشتن که جوجه نشد. ملنگوی نر خیلی خیلی ترسوئه در حدی که نزدیک قفس بشیم پشتشو میکنه به ما و میچسبه به قفس، ازاد هم که باشه تو خونه، میره دائم روبروی پنجره میشینه و بیرون رو نگاه میکنه.
    ملنگوی ماده برعکسه، یعنی دوست داره دائم پیش ادمها باشه و بیاد رو سر و دست، ولی نکتش اینه که یهو گازهای بدجور میگیره، درنتیجه امکانش نیست. خیلی هم جیغ میکشه و تو قفس نمیمونه.

حالا میخوام ببینم یه همچین جفتی رو میشه تو طبیعت ازاد کرد؟ جایی که گله طوطی ملنگو داشته باشه مثل پارک جمشیدیه یا طرفای کاخ سعداباد؟ اگر تو گله باشن از پس زندگیشون برمیان؟ (البته من بیشتر نگران ماده هستم چون خیلی دوست داره پیش ادم باشه)

مرسی
    سلام . من قبلا از یه رفتارشناس طوطی درباره برگردوندن طوطی ها به حیات وحش پرسیدم که ایشون گفتن اگه طوطی چند سال داخل خونه نگهداری بشه و به آدما وابسته بشه امکان آزاد سازی وجود نداره و به سادگی میمیره . حتی اگه قبلا تو این محیطا حضور داشته ..حالا این پارکا حیات وحش نیست اما به هرحال باید بتونن غذا پیدا کنن

در مورد طوطی نر شما فکر میکنم میتونید آزادش کنید اما طوطی ماده رو فکر نمیکنم .

جلوی پنجره حتما توری بذارید ..

بذارید دوستان دیگه هم نظراتشون رو بگن ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    سلام

مرسی
    به نظر من طوطی هایی که در اسارت بزرگ شدن را نمیشه رها کرد چون غذا همیشه براشون مهیا بوده اگر هم از پس خودشون برای غذا بر بیایند ممکنه کلاغ یا گربه اون ها را بخوره به نظر من رها کردن طوطی ها در جایی که زادگاهشون نیست کار کاملا اشتباهی مخصوصا توی ایران سریعا میمیرند مثل کاسکوی یکی از فامیل های ما مواد غذایی مورد نیازشون توی ایران مهیا نیست اگر هم خودتون نمیخواید نگهداری کنید میتونید لااقل به باغ پرندگان بسپریدشون که هم ازاد باشن هم مواد غذایی براشون مهیا باشه و در خطر حیوانات دیگه نباشند همه ی پرنده ها در اسارت اگر ازاد باشند میرن پشت پنجره و مثل طوطی من حسرت میخورن ولی انها نمیدونن که بیرون در معرض چه خطرهایی هستند یه بار کاسکوی من یه کلاغ اومد نزدیک پنجره اینقدر ترسید که داشت قلبش می ایستاد و جیغ میزد من تا حالا شاهد کشته شدن پرنده ها ازطریق کلاغ و گربه بودم من تا اونجایی که میدونم طرفای کاخ سعداباد وحتی داخلش زیاد برای طوطی مناسب نیست و ممکنه غذای کافی براش مهیانباشه اینطور که خودتون گفتید شاید به ملنگوی نرتون تا یه مقداری بتونه از پس خودش بر بیاد ولی مادهه به شما عادت کرده کلا به نظر من طوطی یا هر پرنده ای حتی کبوتر و مرغ هم که در اسارت بزرگ شده باشند نمیتوندر محیط بیرون از پس خودشون بر بیایند چون تجربشو ندارند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکوی تمینه
    شماره عضویت
    17934
    من یه سوال درباره ی ملنگو داشتم حرف زدن ملنگو مثل کاسکو هست یا مقداره یادگیریش محدوده؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط فلفلی نمایش پست ها
    من یه سوال درباره ی ملنگو داشتم حرف زدن ملنگو مثل کاسکو هست یا مقداره یادگیریش محدوده؟
    قابل مقایسه با کاسکو نیس نه تن صداش مث کاسکو هستش نه تعداد کلماتی که یاد میگیره اندازه کاسکو هستش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    سلام

مرسی
    سلام
    اگه حرفه ای پرواز میکنن میتونید تو همون جاهایی که گله طوطی هست ازادشون کنید و احتمال زنده بودنشون هست چون اونجا رفتار رو از بقیه گروه یاد میگیرن
    ولی اگه میخواید مطمعن باشید تو باغ پرندگان یا باغ وحش که محیط بزرگ برا طوطی ها درست کردن ازادشون کنید البته اونا هم بعیده خیلی خوب برسن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18090
    سلام و خسته نباشید .من یک طوطی ملنگو خریدم که خود فروشندش گفت :جوجه ست و گفت یک هفته کامل برای عادت کردن به محیط جدید اصلا سربهسرش نذارید .همون شب که اوردیمش تا یه خورده نزدیکش میشدم بال بال میزد و نمیزاشت اب و دونش بزارم و خیلی هم افسرده شد یک دفه .تو مغازه خیلی سرحال بود فردای اون روز هم غذا نمیخورد و یکسره سرش پایین بود حس کردم ناراحته .از دور باهاش کلی حرف زدمو براش کلی شعر خوندم روحیش تغییر کرد و شروع کرد از در و دروار قفس بالا رفتن.و تا حدودی با هاموندوست شد چون یکی وجبی قفسشم میشستم دیگ بال بال نمیزد اما با توجه به اینکه تموم اینکارها فردای همون روز ورودش انجام گرفت و هنوز انس کافی رو با محیط جدید نداشته تو شرایط رام شدنش تاثیر منفی نداره؟اخه همین یک روزه رفتارش خیلی تغییر کرد
    ممنون میشم پاسخ بدید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sogand1379013 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید .من یک طوطی ملنگو خریدم که خود فروشندش گفت :جوجه ست و گفت یک هفته کامل برای عادت کردن به محیط جدید اصلا سربهسرش نذارید .همون شب که اوردیمش تا یه خورده نزدیکش میشدم بال بال میزد و نمیزاشت اب و دونش بزارم و خیلی هم افسرده شد یک دفه .تو مغازه خیلی سرحال بود فردای اون روز هم غذا نمیخورد و یکسره سرش پایین بود حس کردم ناراحته .از دور باهاش کلی حرف زدمو براش کلی شعر خوندم روحیش تغییر کرد و شروع کرد از در و دروار قفس بالا رفتن.و تا حدودی با هاموندوست شد چون یکی وجبی قفسشم میشستم دیگ بال بال نمیزد اما با توجه به اینکه تموم اینکارها فردای همون روز ورودش انجام گرفت و هنوز انس کافی رو با محیط جدید نداشته تو شرایط رام شدنش تاثیر منفی نداره؟اخه همین یک روزه رفتارش خیلی تغییر کرد
    ممنون میشم پاسخ بدید
    سلام
    بله یکی دو هفته باید زمان بدید تا به محیط ادت کنه و تو یان روزا فقط باهاش حرف بزنید و اب و غذا بهش بدید
    وقتی به محیط جدید میرن بخاطر استرس جا به جایی ممکنه بی اشتها به نظر بیان و کم تر غذا بخورن و کم تحرک باشن که به مرور درست میشه
    شما تو انجمن بگردید و اطلاعاتتون رو بالا ببرید بخصوص برای غذاش و تشخیص سنش

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    18090
    اخه با همین حرف زدنا خیلی روحیش خب شد و دوست شد باهامون اگه هر روز همینجوری باهاش حرف بزنم و بهم اعتماد کنه نمیتونم زود تر رامش کنم؟الان حتی اگه به قفسشم بچسبم نمیترسه فقط اگه دستمو ببرم تو قفس واکنش نشون میده.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط sogand1379013 نمایش پست ها
    اخه با همین حرف زدنا خیلی روحیش خب شد و دوست شد باهامون اگه هر روز همینجوری باهاش حرف بزنم و بهم اعتماد کنه نمیتونم زود تر رامش کنم؟الان حتی اگه به قفسشم بچسبم نمیترسه فقط اگه دستمو ببرم تو قفس واکنش نشون میده.
    تاثیر داره و به رام شدن سریع ترش کمک میکنه
    ولی اینطر نیست که بخواید یک روزه رامش کنید کم کم نزدیک شید و بذارید به محیط عادت کنه

صفحه 365 از 529 نخستنخست ... 265315346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375376377378379380381382383384415465 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)