کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17761
    سلام ببخشید یه سوال قبلا پرسیده بودم که ملنگو تن صداش خیلی ضعیفه، میخواستم بدونم واسه صداش مولتی ویتامین خوبه بدیم بهش؟؟؟؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعیدپور نمایش پست ها
    سلام ببخشید یه سوال قبلا پرسیده بودم که ملنگو تن صداش خیلی ضعیفه، میخواستم بدونم واسه صداش مولتی ویتامین خوبه بدیم بهش؟؟؟؟
    سلام . اگه قبلا پرسیدین حتما دوستان جواب دادن ، مولتی ویتامین ربطی به صدا نداره .. به تمرین مداوم شما بستگی داره .. طوطی وقتی کلمه ای رو یاد میگیره اول به صورت ناواضح هست . با تکرار بیشتر کلمات رو واضح تر میگه

اگه میوه و سبزیجات کم میخوره و نمیتونید روزی تقریبا یه ربع طوطی رو در معرض آفتاب قرار بدین ، میتونید از مولتی ویتامین استفاده کنید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم/ملنگو
    شماره عضویت
    12632
    سلام

توی لیست میوه های مجاز که توی سایت هست البالو رو قرار ندادین...آلبالو برای ملنگو ضرر داره؟

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط grey_89 نمایش پست ها
    سلام

توی لیست میوه های مجاز که توی سایت هست البالو رو قرار ندادین...آلبالو برای ملنگو ضرر داره؟
    سلام، یکدونه براش کافیه، هستش رو اول در بیارید بعد بهش بدید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17844
    سلام من یک جوجه ملنگو یک ماهو ۱۸ روزه دارم چند روزه عطسه میزنه و دوبارم ابریزش بینی البته من فقط دوبار دیدم دیگه بازم داشته نمیدونم وبشدت بی اشتها اصلا غذایی که درست میکنم نمیخوره خودش گاهی نوک میزنه ولی خیلی خیلی کم تو گلدون که میذارمش همش خاک و سنگ ریزه میخوره دیروز یک کم تخمه براش پوست کندم هر کدومم به سه قسمت تقسیم کردم خورد ولی امروز هیچب نخورد یک هویج خیلی کوچولو تو پاش گرفت دو سه تا دونه کوچیک خورد دیگه هیچ من براش غذا درست میکنم با بد بختی فقط یک مقدار بسیار کم مبتونم شکمشو پر کنم اونم اینقدر کم که سریع باز خالی میشه یا با قاشق یا سرنگ بار هر دو ولی غذا رو تف میکنه کلا خیلی ضعیف شده ولی در عوض خوب پرواز میکنه خیلی خیلی خوب چند وقت هم هست گهگاهی ناله میکنه بردمش دکتر سه دارو داد یک شربت سیفلیکسیم ۴قطره هر ۱۲ ساعت که طوطیم عاشق طعمش شده با حرص میخوره شربت برم هگزی هر روز یک قطره و قرص اسپریم بچه به هشت قسمت ویک قسمتشو بدم خوراکی بخوره منم الان روز دومه دارم میدمش ولی نگران اینم که هیچی نمیخوره دائم شکمش خالیه چیکار کنم بگم که خیلی لاغر شده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadyousefi91 نمایش پست ها
    سلام من یک جوجه ملنگو یک ماهو ۱۸ روزه دارم چند روزه عطسه میزنه و دوبارم ابریزش بینی البته من فقط دوبار دیدم دیگه بازم داشته نمیدونم وبشدت بی اشتها اصلا غذایی که درست میکنم نمیخوره خودش گاهی نوک میزنه ولی خیلی خیلی کم تو گلدون که میذارمش همش خاک و سنگ ریزه میخوره دیروز یک کم تخمه براش پوست کندم هر کدومم به سه قسمت تقسیم کردم خورد ولی امروز هیچب نخورد یک هویج خیلی کوچولو تو پاش گرفت دو سه تا دونه کوچیک خورد دیگه هیچ من براش غذا درست میکنم با بد بختی فقط یک مقدار بسیار کم مبتونم شکمشو پر کنم اونم اینقدر کم که سریع باز خالی میشه یا با قاشق یا سرنگ بار هر دو ولی غذا رو تف میکنه کلا خیلی ضعیف شده ولی در عوض خوب پرواز میکنه خیلی خیلی خوب چند وقت هم هست گهگاهی ناله میکنه بردمش دکتر سه دارو داد یک شربت سیفلیکسیم ۴قطره هر ۱۲ ساعت که طوطیم عاشق طعمش شده با حرص میخوره شربت برم هگزی هر روز یک قطره و قرص اسپریم بچه به هشت قسمت ویک قسمتشو بدم خوراکی بخوره منم الان روز دومه دارم میدمش ولی نگران اینم که هیچی نمیخوره دائم شکمش خالیه چیکار کنم بگم که خیلی لاغر شده
    سلام
    وثتی پرندتون حرفه ای پرواز میکنه یعنی به دونه خور شدن نزدیک شده
    و وقتی به دونه خور شدن نزدیک میشن کم اشتها میشن
    شما براش انواع غذاهای مجاز رو درست کنید برذارید خودش کم کم بازی میکنه باهاشون و میخوره
    غذاها مثل گندم پخته-جو پخته- هویج ابپز -تخمه مرغ ابپز سفیده با کمی زردش
    عطسه هم ممکنه به خاطر این باشه که غذا پریده تو نایش و عطسه کرده

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17844
    سلام طوطیم بی اشتهاییش داره اذیتم میکنه نوک میزنه کم ولی نمیخوره کلا چینه دانش خالیه معلومه ضعف داره طفلی به زور و بطور بسیار وحشتناک بهش با سرنگ غذا میدم ولی همشو تف میکنه واس همین زیاد چینه دونش پر نمیشه ودر عرض یک ساعت دوباره خالی میشه دیروز گفتین داره به دونخور شدن نزدیک میشه تا کی طول میکشه حیوونی خیلی ضعیف شده نمیتونم سیرش کنم چیکار کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید دیروز به دکترش گفتم اسم یک دارویی گفت شبیه به کیمیا گوری دقیق اسمش یادم نیست گفت ویتامین بدنش نسبتا تامین میکنه کمک کنید از خدا میخوام هر کی طوطی مریض داره خوب بشه

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadyousefi91 نمایش پست ها
    سلام طوطیم بی اشتهاییش داره اذیتم میکنه نوک میزنه کم ولی نمیخوره کلا چینه دانش خالیه معلومه ضعف داره طفلی به زور و بطور بسیار وحشتناک بهش با سرنگ غذا میدم ولی همشو تف میکنه واس همین زیاد چینه دونش پر نمیشه ودر عرض یک ساعت دوباره خالی میشه دیروز گفتین داره به دونخور شدن نزدیک میشه تا کی طول میکشه حیوونی خیلی ضعیف شده نمیتونم سیرش کنم چیکار کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید دیروز به دکترش گفتم اسم یک دارویی گفت شبیه به کیمیا گوری دقیق اسمش یادم نیست گفت ویتامین بدنش نسبتا تامین میکنه کمک کنید از خدا میخوام هر کی طوطی مریض داره خوب بشه
    سلام
    از غذاهای نرم براش استفاده کنید
    در مرود به زرو غذا دادن اگه تو نایش بپره احتمال ریاد داره خفه بیشه
    تقریبا 70و80 روزگی دونه خور میشن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17853
    سلام دوستان
    من 3 ماهه یه ملنگو خریدم که نر هست و حلقه دور گردنش کامل شده و با توجه به چشمهاش به نظر میرسه که بالغ باشه و چند نفر گفتن احتمالا بالای 3 سال داره.
    از روزی که خریدمش مرتب غذا بالا میاره به طوری که غذاها هضم نشده هستن و اونارو دوباره میخوره. اگر 100 بار غذا و خوراکی در روز بخوره بالای 150 بار این کار رو تکرار میکنه که خیلی ناراحت هستم از این کارش. بعضی وقتا اطراف قفسش بو میگیره از بالا آوردنش. حتی بعضی وقتا آب میخوره که بتونه بالا بیاره. یا اگر مثلا میوه ای مثل فلفل بخوره اونو که بالا میاره علناً انگار آب فلفل بالا میاره !
    آیا همچین بیماری ای بین طوطی سانان متداوله ؟ من خودم فکر میکنم این رفتارش بیشتر ناهنجاری رفتاری هست و بیماری نیست ؟ اما نمیدونم چطور باید این رفتار رو از سرش بیرون کنم. میتونین کمکم کنین ؟
    سوال بعدی اینکه من یه هفته بردمش مسافرت. و وقتی برگشتم یه هفته هم خونه کسی مهمون بودم باهاش ! یعنی دو هفته ای خونه خودمون نبودیم. از وقتی از مسافرت برگشتیم منزوی شده و اصلا دوست نداره بیرون از قفس باشه. قبلاً اگر دستم خوراکی میدید خودش رو میکشت تا ازم بگیره. اما الان خوراکیش رو هم از قفسش بردارم و ببرم اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده. نمیدونم استرس جابه جایی گرفته ؟ و اینکه این چطور استرسی هست و معمولا چقدر طول میکشه و من چطوری کمکش کنم خوب شه ؟ چون خیلی دپرس و افسرده هست.
    الان 10 روزه اینجوریه. و دو روزه که شدیدن پرریزی داره به طوری که فک کنم امروز 20 یا 30 تا پر به سایزهای مختلف از تنش ریخته ته قفس. دیروز هم یکی از دم های بلند و سالمش افتاد.
    وقتی خریدمش 2 تا دم داشت که شکست و اونا رو بردم برام کشیدن. حالا 4 تا دم در آورده بود که دوتای زیریش کوتاه تر بود. دوباره الان یکی از دم های کوچیکش شکسته. الان همانطور که گفتم یه دم سالمش افتاده و یکی از کوچیکاش که شکسته رو داره تلاش میکنه از بدنش جدا کنه. دلیل افتادن اون دم سالمش چیه ؟
    از استرس و افسردگی پرریزی گرفته یا فصلشه ؟ چقدر طول میکشه و چطور کمکش کنم ؟
    کلا چندتا دم باید داشته باشه ؟ الان ببرم 2 تا دم سالم دیگه اش رو هم بکشم تا دوباره دم در بیاره یا نه؟
    حالا سوالای دیگه هم دارم که کم کم میپرسم.
    با عرض پوزش و تشکر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    سلاااااااااااااام

من چندتا سوال دارم باهم میپرسمشون
    طوطیم داره دوران پر ریزیشو میگذرونه خدا رو شکر زیاد سخت نیست یعنی اذیت کنند نیست فک میکردم خیلی بدتر باشه
    پرای زیادی ازش میریزه مثلا با یه تکون سه چهارتا ازش میریزه کلی هم پر تازه دراورده
    براش ماش هم گذاشتم جونه کنه هم ابپز اما نمیخوره منو حرص میده اما من میزارم مثلا با بقیه غذاهاش قاطی میکنم ام با نوکش میگرده دنبال سیب مثلا سیبو میخوره اینجوری ممکنه بخوره ماشو ؟ روش دیگه ای .جود نداره ؟

بعد سوال بعدیم پرای بالش دراومدن و کوچیکن میخواد باهاشون بپره اما فک کنم یبار من حواسم نبود پرید یکی از پرای جدیدش ریش ریش شد خوب نمیشه باید وایسم تا اینم بیوفته دوباره در بیاد ؟ چیکارش کنم اصلا نزارم بپره ؟ میترسمم بخوره جایی چیزیش بشه

امروزم بردمش حمام یعنی با ابپاش یکم بدنشو خیس کردم زیاد خوشش نیومد با سشوارم خشکش کردم چون وقتی کلشو میکنه تو ظرف ابش اب توی بینیش میره ترسیدم سرما بخوره تو افتاب سایه هم نیم ساعت گذاشتمش

ببخشید طولانی شد یه سوال دیگه طوطیم گاز نمیگیره فقط بوس میکنه الان نزدیک یک ماه شده اومده پیشم بالغم هست فک کنم 2و سالو نیمو داره الان تخمه بهش بدم میگیره میخوره یا سیب قبلا تخمه رو میگرفت مینداختش الان نه
    امروز دیدم اجازه میده سرشو ناز کنم خیلی کم اما یا سرشو رو دستم دراز میکنه من نازش میتونم بکنم

بنظرتون میتونم تیریکی یادش بدم یا یه شیرین کاری؟ اگه اره چی اسونه براش ؟؟
    اگه بخوام جوجه مینا هم بخرم اینا با هم مشکلی پیدا نمیکنن ؟
    ویرایش توسط قاصدک24 : 14th June 2015 در ساعت 09:13 PM

صفحه 356 از 529 نخستنخست ... 256306337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364365366367368369370371372373374375406456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)