کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17743
    سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم ازتون ممنون میشم بهم کمک کنین
    من یه جوجه ملنگو خریدم که اون موقع که خریدمش تقریبا یک هفته داشت و الان یه ماهشه دیگه پرهاش در اومده ،موقعی که خریدمش بدنش کاملا لخت بود حتی کرک هم نداشت و به اندازه یه تخم مرغ بود .من براش سرلاک اگزکت خریدم و از همون اول همونو میخوره من با سرنگ کم کم داخل دهانش میریزم تا قورت بده تقریبا هر 4 ساعت بهش 8 سی سی میدادم اوایل مثل همه طوطیا که در موردشون خونده بودم با اشتیاق غذا میخورد و اون حالت هد زدن رو داشت ولی بعد دیگه این کارو نمکرد و خیلی آروم غذا میخوره فقط صدای جیر جیر در میاره و الان دو روزی هست که زیاد به غذاش علاقه ای نشون نمیده گاهی سرشو تکون میده به چپ و راست و غذا رو بیرون میریزه فکر کردم براش میوه رنده شده بزارم پس منم رنده سیب و هویج پخته شده و موز رو امتحان کردم که بهشون لب نمیزنه به زبونش که میخوره سرشو تکون میده انگار بدش میاد. یه چند روزی هست که یه حلقه سبز روشن دور گرنش در اومده که برام عجیبه چرا این حلقه رو داره .من از روز اول داخل جعبه گذاشتمش و فقط برای غذا خوردن بیرون آوردمش جعبه داخلش تاریکه فقط روی درش یه طلق گذاشتم که نور کمی داخل جعبه بره ولی در کل همیشه در جعبه بسته هست ، با این وجود که از اول پیش من بوده و با دست غذا خورده و من موقع غذا خوردن بسیار آروم باهاش حرف میزنم و نازش میکنم ولی به شدت از بیرون جعبه میترسه نمیدونم چرا . یعنی کلا وقتی بیرونه و دارم بهش غذا میدم تا وقتی بین حولش هست و داره غذا میخوره آرومه به محض اینکه حوله بره کنار فوری فرار میکنه میره طرف جعبه و وقتی هم که در جعبشو باز میکنم تا بیرون بیارمش صدای عصبانی در میاره .ببخشید خیلی حرف زدم ولی هر چی بود و گفتم .ممنون میشم در مورد غذا خوردنش کمکم کنید و اینکه چرا انقدر میترسه .
    از همگی دوستان ممنون
    ویرایش توسط maryam.hk : 28th May 2015 در ساعت 02:53 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17611
    سلام و خسته نباشيد..من يه جوجه ملنگو گرفتمواز اول خودم بزرگش کردم الان ديگه بزرگ شده و پرواز ميکنه ...چند تا سوال داشتم الان چند روزه که انگار صداش گرفته ولى بازى گوشى ميکنه وقتى منو ميبينه صداش در مياد و جيغ جيغ ميکنه فک يکنم که مريض شده باشه چون هيچ علايمى نداره فقط صداش گرفته...راجب تغذيهم با سرلاک بزرگش کردم ولى ديگه بهش سرلاک نميدم چون نميخوره تخم مرغ اب پز و هويج و ...رو چند بار امتحان کردن بهش بدم ولى جواب نداد سيب ميخوره موز ميخوره مغز تخمه هم ميخوره ولى تخمه با پوست هنوز نديدم که بخوره لطفا راجب تغذيش راهنمايى کنيد ببخشيد و ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsh نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشيد..من يه جوجه ملنگو گرفتمواز اول خودم بزرگش کردم الان ديگه بزرگ شده و پرواز ميکنه ...چند تا سوال داشتم الان چند روزه که انگار صداش گرفته ولى بازى گوشى ميکنه وقتى منو ميبينه صداش در مياد و جيغ جيغ ميکنه فک يکنم که مريض شده باشه چون هيچ علايمى نداره فقط صداش گرفته...راجب تغذيهم با سرلاک بزرگش کردم ولى ديگه بهش سرلاک نميدم چون نميخوره تخم مرغ اب پز و هويج و ...رو چند بار امتحان کردن بهش بدم ولى جواب نداد سيب ميخوره موز ميخوره مغز تخمه هم ميخوره ولى تخمه با پوست هنوز نديدم که بخوره لطفا راجب تغذيش راهنمايى کنيد ببخشيد و ممنون
    سلام
    تغییر صدا اکه با علائم دیگه بیماری همراه باشه باید دامپزشکی ببریدش
    در مورد تغذیه هم قاطی چیزایی که دوست داره میوه های دیگه هم بذارید مثلن سیب با موز و هویج ابپز بذارید مزه کنه میخوره
    جوانه گندم مقدار کم -حبوباتی که خوب تو اب مونده و ابپز شده
    تو قسمت مقالات غذاهای مجاز رو میتونید همشو بهش کم کم معرفی کنید شاید خورد
    اگرم نخرود با غذاهایی که دوست داره قاطی کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.hk نمایش پست ها
    سلام دوستان من تازه عضو این سایت شدم ازتون ممنون میشم بهم کمک کنین
    من یه جوجه ملنگو خریدم که اون موقع که خریدمش تقریبا یک هفته داشت و الان یه ماهشه دیگه پرهاش در اومده ،موقعی که خریدمش بدنش کاملا لخت بود حتی کرک هم نداشت و به اندازه یه تخم مرغ بود .من براش سرلاک اگزکت خریدم و از همون اول همونو میخوره من با سرنگ کم کم داخل دهانش میریزم تا قورت بده تقریبا هر 4 ساعت بهش 8 سی سی میدادم اوایل مثل همه طوطیا که در موردشون خونده بودم با اشتیاق غذا میخورد و اون حالت هد زدن رو داشت ولی بعد دیگه این کارو نمکرد و خیلی آروم غذا میخوره فقط صدای جیر جیر در میاره و الان دو روزی هست که زیاد به غذاش علاقه ای نشون نمیده گاهی سرشو تکون میده به چپ و راست و غذا رو بیرون میریزه فکر کردم براش میوه رنده شده بزارم پس منم رنده سیب و هویج پخته شده و موز رو امتحان کردم که بهشون لب نمیزنه به زبونش که میخوره سرشو تکون میده انگار بدش میاد. یه چند روزی هست که یه حلقه سبز روشن دور گرنش در اومده که برام عجیبه چرا این حلقه رو داره .من از روز اول داخل جعبه گذاشتمش و فقط برای غذا خوردن بیرون آوردمش جعبه داخلش تاریکه فقط روی درش یه طلق گذاشتم که نور کمی داخل جعبه بره ولی در کل همیشه در جعبه بسته هست ، با این وجود که از اول پیش من بوده و با دست غذا خورده و من موقع غذا خوردن بسیار آروم باهاش حرف میزنم و نازش میکنم ولی به شدت از بیرون جعبه میترسه نمیدونم چرا . یعنی کلا وقتی بیرونه و دارم بهش غذا میدم تا وقتی بین حولش هست و داره غذا میخوره آرومه به محض اینکه حوله بره کنار فوری فرار میکنه میره طرف جعبه و وقتی هم که در جعبشو باز میکنم تا بیرون بیارمش صدای عصبانی در میاره .ببخشید خیلی حرف زدم ولی هر چی بود و گفتم .ممنون میشم در مورد غذا خوردنش کمکم کنید و اینکه چرا انقدر میترسه .
    از همگی دوستان ممنون
    سلام
    اگه پرهاش کامل شده میتونید تو قفس بذاریدش البته بازم نباید بهش باد بخوره
    در مورد تغذیش هم فعلن همون اگزکت رو باید مصرف کنید براش غذای نرم بذارید شاید کم کم خودش بتونه بخوره البته هنوز تا سن 75و80 روزگی که دونه خور بشه باید سرلاک بخوره ولی در حد همون بازی کردن با میوه ها و غذاها باعث میشه زودتر غذا خور شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    سلااام
    کنجد منو میشسناسید که امروز صبح که رو قفسشو برداشتم یکی از دماش کف قفس بود بلند ترین دمش چرااااا؟ دمش خراب نبود
    سالمه فک میکنم این از همه هم بلند تر بوده بنظر نمیاد کنده شده باشه شایدم کنده نمیدونم اخه اهلش نیست همیشه با ملایمت پراشو مرتب میکنه
    یه چیزه دیگه که باعث تعجب خییییییییلی زیادم شد من از صبح ساعت هفت که ترکش کردم تا ساعت پنج ظرف غذاشو دیدم کپ کردم تخمه نخورده بود چرااااااااااا؟؟ همیشه تمامشون میکرد سیب اما خورده بود اما بازم زنظرم نسب به روزای قبل کمتر
    چه اتفاقی افتاده ؟

اینم دمش که گفتم

ویرایش توسط قاصدک24 : 30th May 2015 در ساعت 06:28 PM دلیل: افزودن عکس

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک24 نمایش پست ها
    سلااام
    کنجد منو میشسناسید که امروز صبح که رو قفسشو برداشتم یکی از دماش کف قفس بود بلند ترین دمش چرااااا؟ دمش خراب نبود
    سالمه فک میکنم این از همه هم بلند تر بوده بنظر نمیاد کنده شده باشه شایدم کنده نمیدونم اخه اهلش نیست همیشه با ملایمت پراشو مرتب میکنه
    یه چیزه دیگه که باعث تعجب خییییییییلی زیادم شد من از صبح ساعت هفت که ترکش کردم تا ساعت پنج ظرف غذاشو دیدم کپ کردم تخمه نخورده بود چرااااااااااا؟؟ همیشه تمامشون میکرد سیب اما خورده بود اما بازم زنظرم نسب به روزای قبل کمتر
    چه اتفاقی افتاده ؟

اینم دمش که گفتم

سلام، احتمال زیاد تو پرریزی رفته، پر ریزی از پرهای بزرگ شروع میشه

تخمه رو کم کنید تو غذاییش روزی یک مشت کافیه

تو دوران پرریزی غذاهای کلسیم دار و مواد معدنی بهش برسونید.

از مکمل "مودا" برند تابرنیل هم میتونید استفاده کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    سلام ممنونم چیکار کنم پر ریزی نکنه
    دیروز برای اولین بار رفت حمام خودش سرشو توی ظرف ابش شست در واقع یه کم خیس شد منم با حوله ابشو گرفتم و سشوار از دور بهش اروم گرفتم خشکش کردم برای اون نیست ؟
    باشه حتما براش میگیرم
    یه کم هم دیروز عدس خورد اما خیلی کم
    این مکملو چه جوری بهش بدم اب زیاد نمیبینم بخوره

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط قاصدک24 نمایش پست ها
    سلام ممنونم چیکار کنم پر ریزی نکنه
    دیروز برای اولین بار رفت حمام خودش سرشو توی ظرف ابش شست در واقع یه کم خیس شد منم با حوله ابشو گرفتم و سشوار از دور بهش اروم گرفتم خشکش کردم برای اون نیست ؟
    باشه حتما براش میگیرم
    یه کم هم دیروز عدس خورد اما خیلی کم
    این مکملو چه جوری بهش بدم اب زیاد نمیبینم بخوره
    پر ریزی یه سیکل طبیعیه و ممکنه در سال دوبار هم اتفاق بیوفته و بخاطر تغیرات دما و فصول هست

این مکمل رو باید تو ظرف آبش اضافه کنید، دو ساعت ظرف ابش رو بردارید بعد مکمل رو اضافه کنید و براش بگذارید

دستور مصرفش تو انجمن هست سرچ کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    سلام دوستان بند در چند پست بالا گفته بودم که طوطی من که با سرنگ غذا میدادم غذا نمیخوره بعد از کمی تحقیق گفتند که با سرنگ شیلنگ دار غذا بدید همین کارو انجام دادم پرها در اومده داره شاه پر هارو بلند و تخت میکنه مشکلی که غذا خودش نمیخوره میلی نداره !

ارزن بزارم پیشش ؟ چخ کار کنم باز هم به همون روال سرلاک بریزم تو معدش ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی - ماهی - قناری -
    شماره عضویت
    17670
    دوستان توجه کنند تجربه ای که خودم داشتم در بزرگ کردن ملنگو ، معمولا نوشته شده که برای بزرگ کردن ، سرلاک مخصوص بگیرد این درسته ولی میتونید اگه نمیتونید خرید کنید سرلاک مخصوص طوطی ،

از ساقه طلایی + آب طبیعی سیب + آب طبیعی هویچ استفاده کنید بزارید کامل خمیر بشه و با سرنگ بهش بدید میتونید صبح 3 قطره مولتی ویتامین اضافه کنید تا قوی تر بشه - این تجربه بنده بود گفتم در اختیار شما هم قرار بدم واسه ملنگوتون هیچ مشکلی پیش نمیاره بنده خودم دادم اگه نتیجه نداده بود نمیگفتم

در ضمن ارد نخود ارد برنج در معده سفت میشه و دفع نمیشه من یک شاه طوطی داشتم از اینا که استفاده میکردم همین جور شده بود و مرد . البته اولین تجربه بنده بود در چند سال پیش .

موفق باشید .

صفحه 345 از 529 نخستنخست ... 245295326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351352353354355356357358359360361362363364395445 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)