کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    درضمن من میخوام سرلاکی بگیرم ولی چون صبح تا شب سرکارم وقت رسیدگی ندارم میشه تا وقتی پرهاش در میاد و دونخور میشه بدم کسی از اقوام غذاشو بده بعد ازش بگیرم؟وابسته به اون طرف نمیشه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو , عروس هلندی , کوتوله برزیلی , مرغ عشق , فنچ , کبوتر ,
    شماره عضویت
    16023
    نقل قول نوشته اصلی توسط he200619 نمایش پست ها
    درضمن من میخوام سرلاکی بگیرم ولی چون صبح تا شب سرکارم وقت رسیدگی ندارم میشه تا وقتی پرهاش در میاد و دونخور میشه بدم کسی از اقوام غذاشو بده بعد ازش بگیرم؟وابسته به اون طرف نمیشه؟
    ملنگو طوطیه مغروری هستش و وابستگیش زیاد نیس اگه هم وابسته بشه بعد از مدتی که شما ازش نگهداری کنید شمارو به عنوان صاحب خودش میشناسه ولی بجای این یک ملنگو تازه دون خور شده بگیر خیلی بهتره

این نظر من بود بقیه دوستان بهتر راهنمایی میکنن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    پس اون دوستمون گفت یه سالس و نره خردمم همین نظرو دارم چون داره حالت طوق نارنجی داره
    دیشب غذاشو برداشتم تا صبح صبح ساعت 9 بود رفتم پیشش و با دست بهش سیب دادم قشنگ میومد گاز میگرفت میخورد ولی تخمه نه با نوکش میگیره و میندازه. نظرتون چیه دیگه باید مراحل بعدی رو چیکار کنم
    شما عکس واضح از چشم و سرش گذاشتید منم نظر خودم رو گفتم . ملنگو تقریبا از 1.5 سالگی به بعد طوقش کم کم در میاد . سنش نقریبا 2 سال هست از نظر من . شاید یکم کمتر ، نمی تونم سن دقیق بگم .. ولی بیشتر از یک ساله ..

من گفتم که اگه صبر و تحملتون کم هست این طوطی مناسب شما نیست ولی اگه پیشرفت داشتید تو این چند روز میتونید شانستون رو امتحان کنید . فعلا باید با دست بهش غذا بدید تا براش عادی بشه .. تا یکی دو هفته ، هر زمان که بدون ترس کنار شما بمونه و برای گرفتن غذا دنبال دست بیاد ، میتونید وارد مراحل بعد بشید

سرلاکی رو در کنار این طوطی میخواید نگه دارید ؟ اگه آره بهتره تو یه اتاق جدا باشن که اگه طوطی سرلاکی بیمار باشه ، بیماری به این طوطی منتقل نشه ..

بهترین زمان رام کردن ملنگو موقعی هست که دونخور شده ، پس مشکلی نداره اگه کسی تا زمان دونخور شدن ازش نگه داری کنه ...به اون شخص اعتماد میکنه اما چون کلا دستی هست شما رو هم زودتر میپذیره .. گاهی اوقات خودتون هم برید پیشش که شما رو هم ببینه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    شما عکس واضح از چشم و سرش گذاشتید منم نظر خودم رو گفتم . ملنگو تقریبا از 1.5 سالگی به بعد طوقش کم کم در میاد . سنش نقریبا 2 سال هست از نظر من . شاید یکم کمتر ، نمی تونم سن دقیق بگم .. ولی بیشتر از یک ساله ..

من گفتم که اگه صبر و تحملتون کم هست این طوطی مناسب شما نیست ولی اگه پیشرفت داشتید تو این چند روز میتونید شانستون رو امتحان کنید . فعلا باید با دست بهش غذا بدید تا براش عادی بشه .. تا یکی دو هفته ، هر زمان که بدون ترس کنار شما بمونه و برای گرفتن غذا دنبال دست بیاد ، میتونید وارد مراحل بعد بشید

سرلاکی رو در کنار این طوطی میخواید نگه دارید ؟ اگه آره بهتره تو یه اتاق جدا باشن که اگه طوطی سرلاکی بیمار باشه ، بیماری به این طوطی منتقل نشه ..

بهترین زمان رام کردن ملنگو موقعی هست که دونخور شده ، پس مشکلی نداره اگه کسی تا زمان دونخور شدن ازش نگه داری کنه ...به اون شخص اعتماد میکنه اما چون کلا دستی هست شما رو هم زودتر میپذیره .. گاهی اوقات خودتون هم برید پیشش که شما رو هم ببینه .
    خب پیشرفتش همین امروز بود که از دستم سیب خورد وگرنه همون ترس قبل رو داره دوس دارم الان که وقت میزارم یه جوجه باشه که کامل اهلی شه اینم فک میکردم اینم جوجس میشه امیدی داشت اگه اینطوره که باید ردش کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    الان دوشبه طوطیم میخواد بیاد بیرون وقتی محلش نمیدم میاد بالای در قفس آویزون میشه همینجوری ثابت میمونه نگرانم چیزیش نشه اخه گفتید شبا حتما باید تو قفس بخوابه واسه همین صبح ها خودش میاد بیرون تا شب بیرونه که شب خودم جاش میکنم ولی بی تابی میکنه و اینجوری آویزون میشه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    الان دوشبه طوطیم میخواد بیاد بیرون وقتی محلش نمیدم میاد بالای در قفس آویزون میشه همینجوری ثابت میمونه نگرانم چیزیش نشه اخه گفتید شبا حتما باید تو قفس بخوابه واسه همین صبح ها خودش میاد بیرون تا شب بیرونه که شب خودم جاش میکنم ولی بی تابی میکنه و اینجوری آویزون میشه
    سلام . مشکلی نداره . عادت میکنه ..توجه نکنید و شب رو بذارید حتما تو قفس بخوابه ..

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    امروز عسل رو بردم پیش دامپزشک که معاینه کنه ش گفتش که کچلی سرش میتونه به چند دلیل باشه

1 تو لک رفتن. پر ریزی
    2 بیماری انگلی
    3 کمبود ویتامین
    گفتم خوب نمیشه فهمید از انگله یا نه ؟گفت برای فهمیدنش باید ازمایش خون بگیرم و بفرستم ازمایشگاه که خیلی هزینه بره شما بهتره هر سه راه رو بری جلو
    یه چیز پماد مانند که داروی زد انگله که توش یه مایع بود اورد یکمشو ریخت پشت گردنش گفت بقیشو هفته بعد تا 4 هفته بریزم
    یه قطره مولتی ویتامین هم داد گفت بریز تو ابش هر ماه یک هفته شو
    تمام پر های شکسته و مرده شو هم کشید که دوباره در بیاد مدفوعش رو هم چک کرد گفت که مشکلی نداره

با این خرجی که امروز کردم به نظر شما خیالم راحت باشه؟
    گزینه 1 فکر نمیکنم باشه
    اگه بهتر شد حتمن اطلاع بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    سلام . مشکلی نداره . عادت میکنه ..توجه نکنید و شب رو بذارید حتما تو قفس بخوابه ..
    باشه ممنونم دیشب همونجور گذاشتم برقا خاموش شد براش عادی شد الانم سر کارم نمیدرنم اومده بیرون دیروز بهش سیب میدادم میخورد ولی چیزی دیگه نه الان باید چند وقت اینکارو بکنم؟در ضمن تو قفس هیچی از دستم نمیگیره فقط بیرون

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    باشه ممنونم دیشب همونجور گذاشتم برقا خاموش شد براش عادی شد الانم سر کارم نمیدرنم اومده بیرون دیروز بهش سیب میدادم میخورد ولی چیزی دیگه نه الان باید چند وقت اینکارو بکنم؟در ضمن تو قفس هیچی از دستم نمیگیره فقط بیرون
    سلام . بله براش عادی میشه و کم کم یاد میگیره که شبا فقط تو قفس بخوابه ..

یکی دو هفته اینکار رو ادامه بدین . غذاهای دیگه مثلا تخمه رو هم با دست بدین بهش . اوایل فقط براش یه جا نگه دارید وقتی که احساس کردین ترسش کمتر شده ، جاهای مختلف دستتون رو نگه دارید که بیاد و از دست غذا بگیره در واقع دنبال کنه دست رو . به این مرحله که رسیدین روی دست اوردن رو میتونید شروع کنید . فقط اصلا عجله نکنید که فکر کنه دارید سو استفاده میکنید . فعلا اجازه بدین کاملا دست شما براش عادی بشه و دست رو وسیله ای برای به دست آوردن غذای مورد علاقش بدونه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    سلام . بله براش عادی میشه و کم کم یاد میگیره که شبا فقط تو قفس بخوابه ..

یکی دو هفته اینکار رو ادامه بدین . غذاهای دیگه مثلا تخمه رو هم با دست بدین بهش . اوایل فقط براش یه جا نگه دارید وقتی که احساس کردین ترسش کمتر شده ، جاهای مختلف دستتون رو نگه دارید که بیاد و از دست غذا بگیره در واقع دنبال کنه دست رو . به این مرحله که رسیدین روی دست اوردن رو میتونید شروع کنید . فقط اصلا عجله نکنید که فکر کنه دارید سو استفاده میکنید . فعلا اجازه بدین کاملا دست شما براش عادی بشه و دست رو وسیله ای برای به دست آوردن غذای مورد علاقش بدونه .
    ممنونم ولی تخمه رو همونطور که گفتم از دست نمیخوره میبرم جلوش با نوک میگیره و میندازه ولی سیب رو راحت میخوره گاز میزنه حتی اگه گرسنه باسه و عقب بگیرم میاد دنبالش و نوک میزنه درضمن طوطی من فقط تخمه و سیب میخوره و چیز دیگه ای زیاد دوس نداره نارنگی هم خیلی دوس داره اشکالی نداره تغذیش همینا باشه؟کلم برکلی گذاشتم نمیخوره کیوی هم کم میخوره

صفحه 332 از 529 نخستنخست ... 232282313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348349350351382432 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)