صفحه 33 از 529 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 321 به 330 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

خب یکم دقیق تر بگو مشکل چیه شاید کمکی از دست ما هم براومد.... من قبلا هم اشاره کردم که بهتره هرچی دامپزشک میگه بی برو برگرد عمل نکنیم اما مورد کم لطفی دوستان قرار گرفت.... به هر حال دامپزشک باید مدرک تحصیلی معتبر داشته باشه تا بشه دامپزشک و در حال حاضر رشته های دامپزشکی معتبر اکثرا صنعتین.... درسته که بنده یا افرادی مثل من تحصیلات تخصصی ندارن ولی لااقل میشه با کمک گرفتن و روی هم ریختن تجربیات هم دیگه بهترین تصمیم رو بگیریم

تا جایی که میدونم اگر چینه دون غذا رو پس میفرسته باید غذای سبک و در عین حال مقوی بدی بهش نه ماست و دلستر که خیلی هم سنگین و دیر هضم هستن.... طول روده پرنده نسبت 1 به 4 داره با قد در حالی که مثلا روده گاو نسبت 1 به 27 داره، برای همین در حالت عادی هم پرنده بالغ مجبوره غذای مغذی و سبک بخوره چه برسه به جوجه اونم مریضش

من خودم هر وقت میدیدم جوجم بیحال شده فوری آب عسل و آب پرتغال رقیق شده رو مخلوط میکردم که حالت اسیدیش هم بیاد پایین و خیلی هم مقوی و سرشار از ویتامین بشه.... باید توجه کنید که پس دادن غذا و آبریزش بینی از علائم خطرناک هستن و باید به سرعت تحت درمان قرار بگیرن.... اگر جزئیات بیشتری بگید شاید بتونم کمک کنم

امیدوارم هر چه زود تر حالشون خوب بشه

موفق باشید
    سلام.

آب ریزش بینی و بینیش گرفتگی پیدا میکنه و نفس کشیدن سخت میشه و به ناچار بیچاره منقارش باز میکنه نفس میکشه.همش بینیش با دستمال کاغذی آروم پاک میکنم و باز خلط میگیره .خش خش در تنفش موقع نفس کشیدن.اشتها داره و خوب میخوره ولی بعد از مدتی بالا میاره.اگر داروش ندم بالا نمیاره ولی بعد از غذا (3 ساعت بعد از غذا)داروش میدم بالا میاره.اگه دارو مدم خوب نمیشه و اگر غذا ندم ضعف میکنه هر دوتاش با هم میدم بالا میاره.

ممنون

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    سلام دوستان
    طوطی من الان حدود سه ماهشه ( نژادش دورگه ملنگو و شاه طوطیه)
    نزدیک قفس که میرم اصلا تحویل نمیگیره هرچی نازش و میکشم و باهاش حرف میزنم و غذا بهش میدم
    اما وقتی از دور صداش کنم و باهاش حرف بزنم شروع میکنه به تقلا کردن که حرف بزنه و صدایی شبیه چریق چروق در میده اما جیغ نیست( ببخشید چیزه دیگه ای به ذهنم نیومد)
    به نظرتون چکارش کنم؟؟؟
    راستی یه موقعه هایی تو قفس شروع میکنه به تند تند بال زدن حدود 20-30 ثانیه , این یعنی چی؟/

ممنون

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    دوست عزیز tabriz10 کاملا درکتون می کنم. و می دونم که الان عصبی هستید .
    این یک واقعیت هست که همه ی دامپزشک ها تجربه و علم کافی رو ندارند همان طور که پزشکان انسانی همشون علم و تجربه ی کافی ندارند.
    مخصوصا علم دامپزشکی که در ایران خیلی قدمت نداره .
    دکتر دامپزشک این سایت هم یکی از بهترین دامپزشک ها هستند که خیلی از مواردی رو که بسیاری از دامپزشک ها نتوانستند درمان کنند ایشون درمان کردند.
    و ایشون به علت مشغله ی کاری و تعداد مراجعه کنندگانشون خیلی فرصت ندارند که به سایت سر بزنند. ایشون در یکی از بیمارستان های دامپزشکیه شبانه روزی فعالیت می کنند.
    من با مدیریت سایت صحبت خواهم کرد تا ترتیبی بدند که دوباره شاهد این موارد نباشیم . و کسی از دوستان پرنده عزیزش رو از دست نده.
    شما تلفنی با دامپزشکانی که در تهران هستند صحبت کنید. و جریان رو کاملا توضیح بدید شاید قادر به کمک به شما باشند حتی غیر حضوری. امیدتون رو از دست ندید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    tabriz 10 عزیز جوجو هات چطورن؟
    خیلی ناراحتم از این اتفاق که واسه جوجه هات افتاده:smile (109):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    tabriz 10 عزیز جوجو هات چطورن؟
    خیلی ناراحتم از این اتفاق که واسه جوجه هات افتاده:smile (109):
    سلام

مرسی بیاد من و جوجه هام بودی

خدا رو شکر وضعشون بهتره.دلیل بالا آوردنشون دارو هست.چون دارو تلخه واسه همسن بالا میاره تا تلخی دهنش بره واسه همین هر چی میخوره میریزه بیرون.البته من به دارو یه مقدار عسل یا یه چیزی اضافه میکنم که کمی از تلخیش بکاهه ولی بیفایده هست.الان دارو رو ندادم از صبح بالا نیاورده.یکیش حالش خوبه فقط یه مقدار اسهال داره که تلاش میکنم برطرف بشه.اون یکی هم بالا میاره و آبریزش که بالا آوردنش رو فهمیدم از چیه و آبریزش بینیش خدارو شکر خیلی کم شده.غذا رو کم کم میدم و تا هضم نشده و چینه دان خالی نشده غذا نمیدم.من با سرنگ غذا نمیدم چون کنترل سرنگ سخته و ممکنه یه موقع غذا زیاد از سرنگ خارج بشه و تو گلوش بپره و خدا نکرده خفه بشه.باقاشق خیلی کوچیک چای خوری میدم که خیلی بهتر از سرنگه.خودش قاشق میگیره با منقارش و آروم آروم غذاش میخوره.در کل درصد پیشرفت رو به بهبودیش خوبه.

ممنونم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    آقای دامپزشک خان به خیال خودش فکر میکنه که جوجه مسموم شده واسه همین دلستر و با دوغ گفت مخلوط کن.دوغ مسمومیتش بگیره و دلستر روده هاش شستشو بده.اینها هم که بردم کلینک تخصصی دامپزشکی هستند.سر خود جایی نبردم.زنگ زدم اداره دامپزشکی گفتند تو اداره دیگه دکتر معاینه نمیکنه ببرید بیرون کلینک های بخش خصوصی معاینه کنند.نهایتا 5 تا تو شهر کلینیک هست که من تا حالا 3 تاش بردم.

خوب شما جای من البته خدا نکنه پرنده هاتون مریض بشند.میری پیش دامپزشک بهت آنتی بیوتیک میده که " اریترومایسین " هست.میاری دارو رو میدی اصلا به حالش تاثیری نداره.دوباره میری پیش یه دکتر دیگه جریان تعریف میکنی و میگی دکتر قبلی این دارو ها رو نوشته این بار دکتر جدید واست آنتی بیوتیک جدید به اسم "سیپروفلوکساسین" تجویز میکنه میاری این بار این دارو رو میدی بعد از چند روز میبینی اینم فرق نکرد.چون دلت نمیخواد پرندت بمیره به ناچار میری پیش یه دکتر دیگه.آقا دکتر جدید همه داستان را میشنوه و دست به قلم میشه و این بار یه آنتی بیوتیک جدید " کوتریموکزازول" واست مینویسه میای خونه چند روز هم این دارو رو میدی بازم طوطیت بهتر نمیشه. حالا به نظرت در ادامه باید چیکار کرد؟بدبخت جوجه از بس دارو خورده که من خودم ناراحتم.من چای اون بودم تا حالا مرده و پوسیده شده بودم.

سلام.

آب ریزش بینی و بینیش گرفتگی پیدا میکنه و نفس کشیدن سخت میشه و به ناچار بیچاره منقارش باز میکنه نفس میکشه.همش بینیش با دستمال کاغذی آروم پاک میکنم و باز خلط میگیره .خش خش در تنفش موقع نفس کشیدن.اشتها داره و خوب میخوره ولی بعد از مدتی بالا میاره.اگر داروش ندم بالا نمیاره ولی بعد از غذا (3 ساعت بعد از غذا)داروش میدم بالا میاره.اگه دارو مدم خوب نمیشه و اگر غذا ندم ضعف میکنه هر دوتاش با هم میدم بالا میاره.

ممنون

سلام

عامل مسمومیت که کاملا بعیده، احتمالا دامپزشک اولیه طوطی رو با گاو و گوسفند اشتباه گرفته چون در اون ها همچین عاملی هست.... ولی از بین بیماری باکتریایی و قارچی و ویروسی و عفونت و عامل خارجی، مورد شما خیلی شبیه عفونت دستگاه تنفسیه، در این عفونت ها عطسه، خس خس و تنفس سخت از نشانه های اصلیه، دامپزشکی هم که "اریترومایسین" (Erythromycin) رو تجویز کرده به خاطر اینه که این دارو جایگزین
    پنی سیلین
    هاست و حتما تشخیص اون دامپزشک هم عفونت بوده، استفراغشم به خاطر اینه که "اریترومایسین" رو باید با معده خالی مصرف کنی در غیر این صورت تهوع، استفراغ، احساس ناراحتی در شکم و اسهال از جمله عوارضش هستن پست دیگه باید با اطمینان بگیم عفونت مشکل شماست

"Ciprofloxacin " هم که دکتر دومی تجویز کرده برای عفونت های تنفسی و ادراریه و دقیقا همون مسائل "Erythromycin" برای اونم هست، یعنی باید با معده خالی استفاده بشه وگرنه استفراغ و تهوع و... پیش میاد؛ البته این دارو برای سنین پایین تجویز نمیشه و همون "Erythromycin" ازش بهتره

"Co-trimoxazole"هم که اصلا مال عفونت گوشه، تازه مثل اینکه آقای دکتر اسمشم بلید نیستن چون شما گفتی "کوتریموکزازول" ولی اسمش"کوتریموکسازول" هست، البته ممکنه تلفظ انگلیسیش رو اشتباه نوشته باشید.... این دارو هم استفراغ و تهوع به همراه داره

البته برای این که مطمئن بشیم میتونی از سایت " allexperts.com " سوال کنی، اونجا دامپزشک های آنلاین و مجرب هستن.... اگر نمیتونی چند تا عکس از طوطیت و مدفوعش بذار تا من بپرسم

در همین سایت گفته خلط بینی رو باید پاک کنید، با یه دستمال نرم و گرم و مرطوب.... و متاسفانه باید بگم برای عفونت ها، شما از زمان اولین نشانه های بیماری بیشتر از دو روز وقت نداری.... بهتره عجله کنی

سلام

مرسی بیاد من و جوجه هام بودی

خدا رو شکر وضعشون بهتره.دلیل بالا آوردنشون دارو هست.چون دارو تلخه واسه همسن بالا میاره تا تلخی دهنش بره واسه همین هر چی میخوره میریزه بیرون.البته من به دارو یه مقدار عسل یا یه چیزی اضافه میکنم که کمی از تلخیش بکاهه ولی بیفایده هست.الان دارو رو ندادم از صبح بالا نیاورده.یکیش حالش خوبه فقط یه مقدار اسهال داره که تلاش میکنم برطرف بشه.اون یکی هم بالا میاره و آبریزش که بالا آوردنش رو فهمیدم از چیه و آبریزش بینیش خدارو شکر خیلی کم شده.غذا رو کم کم میدم و تا هضم نشده و چینه دان خالی نشده غذا نمیدم.من با سرنگ غذا نمیدم چون کنترل سرنگ سخته و ممکنه یه موقع غذا زیاد از سرنگ خارج بشه و تو گلوش بپره و خدا نکرده خفه بشه.باقاشق خیلی کوچیک چای خوری میدم که خیلی بهتر از سرنگه.خودش قاشق میگیره با منقارش و آروم آروم غذاش میخوره.در کل درصد پیشرفت رو به بهبودیش خوبه.

ممنونم
    الان این پستت رو خوندم، خدا رو شکر که حالشون بهتر شده، انشالله که اندازه "مینا" میشن و جای خالیش رو پر میکنن

بهتره غذا بهشون ندید.... باید تا کامل حالشون خوب نشده دارو ها رو مصرف کنید و برای همین غذا نباید بدی.... اگه عسل قاطیشون کنی اثرشون کم تر میشه..... همونطور که گفتم استفراغ به دلیل عوارض دارو هاست نه تلخیشون.... باید با معده خالی مصرف بشن
    .... راستی فقط از یکی از سه تا دارو استفاده کنیا.... به نظر من همون "Erythromycin" از همه بهتره

راستی میزان مصرف دارو که دکتر گفته چقدره؟ چون نیمه عمرش تقریبا 3.5 ساعته برای همین اگه فاصله ها، بیشتر از 7 ساعت باشن میتونی بینشون غذای سبک بدی.... مثلا اگر هر هشت ساعت هست 4 ساعت بعد از مصرف دارو یک وعده کوچولو آب عسل

البته تمام مدت درمان میتونی برای اینکه معدش خالی نباشه آب تنها بدی بهشون

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط smwin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    طوطی من الان حدود سه ماهشه ( نژادش دورگه ملنگو و شاه طوطیه)
    نزدیک قفس که میرم اصلا تحویل نمیگیره هرچی نازش و میکشم و باهاش حرف میزنم و غذا بهش میدم
    اما وقتی از دور صداش کنم و باهاش حرف بزنم شروع میکنه به تقلا کردن که حرف بزنه و صدایی شبیه چریق چروق در میده اما جیغ نیست( ببخشید چیزه دیگه ای به ذهنم نیومد)
    به نظرتون چکارش کنم؟؟؟
    راستی یه موقعه هایی تو قفس شروع میکنه به تند تند بال زدن حدود 20-30 ثانیه , این یعنی چی؟/

ممنون
    سلام

این جور ناهنجاری های رفتاری تو این سن طبیعیه، طوطی من یهو شروع میکرد به جیغ زدن، یه جا دیگه تا صدای آیفون رو میشنید یهویی میپرید، طوطی یکی دیگه تا صدای هم زدن لیوان رو میشنید واکنش میداد و یه کی دیگه هم تا تو قفس مذاشتنش.... باید صبر کنید و به این رفتار ها واکنش نشون ندید، خودش خوب میشه

بال زدنشم برای اینه که بگه من بال دارم دلت بسوزه! همه پرنده ها این کارو میکنن.... شما دیگه زیادی نگرانید

سلام

طوطی شما بالغه و ماده هست.فکر کنم بالای 2 سال داشته باشه.از آنجایی که قسمت پایین منقار بعد از بالغ شدن از رنگ قرمز به رنگ سیاه تغییر میکنه در نتیجه اگه در منقار طوطیت دقت کنی متوجه سیاهی میشی که این نشانه بالغ بودن و ماده بودن طوطی شماست.45 یکم گرونه واسه ماده.چون تقریبا درصد جوجه کشی از ملنگو برای افرادی امثال ما تقریبا صفر است(مگر آنکه پاسیو باشه و حالت طبیعی مانند درخت داشته باشه چون ملنگو روی تنه درختان تخم میکنه)در نتیجه کمتر کسی علاقه به خرید ماده میده.ضمنا ملنگو نر بدلیل طوق دور گردن خوشگلتر از ماده هست بنابراین قیمت طوطی نر از ماده در ملنگو ها بیشتر هست.
    راستی "tabriz10" عزیز، میشه درباره این سیاه شدن نک به دلیل بلوغ یکم توضیح بدی؟ ما که از آقای اژیده پرسیدیم جوابمون رو ندادن

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    سلام

این جور ناهنجاری های رفتاری تو این سن طبیعیه، طوطی من یهو شروع میکرد به جیغ زدن، یه جا دیگه تا صدای آیفون رو میشنید یهویی میپرید، طوطی یکی دیگه تا صدای هم زدن لیوان رو میشنید واکنش میداد و یه کی دیگه هم تا تو قفس مذاشتنش.... باید صبر کنید و به این رفتار ها واکنش نشون ندید، خودش خوب میشه

بال زدنشم برای اینه که بگه من بال دارم دلت بسوزه! همه پرنده ها این کارو میکنن.... شما دیگه زیادی نگرانید

راستی "tabriz10" عزیز، میشه درباره این سیاه شدن نک به دلیل بلوغ یکم توضیح بدی؟ ما که از آقای اژیده پرسیدیم جوابمون رو ندادن

موفق باشید
    سلام

من یه طوطی ماده بالغ که حدودا 3 سال بیشتر داشت یه مدتی داشتم اما وحشی بود زیاد باهاش کار کردم ولی باهام رابطه برقرار نکرد و من هم دیدم که از من خوشش نمیاد گفتم اذیت نشه و پسش دادم.

بله منقار که از دو قسمت پایینی و بالایی درست شده و قسمت بالایی کمی بلند تر از پایینی هست.اگه در عکس طوطی های بالغ نگاه کنی متوجه میشی قسمت پایینی منقار از رنگ قرمز به رنگ سیاه تغییر رنگ داده ولی چون در نر ها بدلیل
    طوق گردن که از قسمت منقار با رنگ سیاه شروع و نهایتا در پشت کردن با رنگ قرمز مایل به صورتی تموم میشه که در نر ها به دلیل همین طوق ، سیاهی منقار زیاد به چشم نمیاد ولی در ماده ها چون طوق ندارند این سیاهی کاملا معلومه.از این طریق میشه فرق بین طوطی نابالغ با طوطی ماده که به هم شباهت دارند تشخیص داد.

من این نشانه رو دیدم و برای اینکه مطمئن بشم هر موقع از جلو پرنده فروشی ها رد بشم اگه طوطی ماده ببینم به منقارش دقت میکنم که تا به حال 99% ماده ها به همین شکل هستند.

در مورد اسم " کوتریموکسازول " هم باید بگم دکتر اسمش اشتباه ننوشته من موقع تایپ بعضی موقع ها بی دقتی میکنم که این مورد نباید از نادانستن دکتر فرض کنید.

من میدونم که آنتی بیوتیک ها رو باید با معده خالی خورد و قبل از استفاده از دارو از سایتهای اطلاعات دارویی به نحوه مصرف و عوارض جانبی و هشدار هاش نگاه میکنم که دقیقا بدونم چطوری باید استفاده کنم.ولی از آنجایی که جوجه ها خیلی ضعیف هستند و به خاطر استفراع ضعف بدنیشون بیشتر هم شده دلم نیومد با شکم خالی داروی به اون تلخی رو بدم بهش.راستش دلم میسوزه به حالشون .بعضی وقتها یه جوری به من نگاه میکنند که انگار میخوان بگن که من اذیت نکن.

"اریترومایسین" رو هم 4 روز کامل طبق تجویز دکتر با رعایت دوره درمان دادم ولی آبریزش بینی قطع نشد.
    مقدار تمام آنتی بیوتیک ها رو هم یک چهارم قرص و با فاصله زمانی 6 ساعت برای اریترومایسین و فاصله زمانی 12 ساعت برای دو تای دیگر باید رعایت می کردم.در ضمن من اونقدر هم نادان نیستم که چند آنتی بیوتیک با هم بدم.چشم بازم رعایت میکنم.

از آدرس اون سایت هم خیلی ممنونم که دادید راستش دنبال همچین آدرسی میگشتم.

اگه بازم چیزی به نظرتون برسه ممنون میشم بگید.

من هیچ وقت نمیتونم مینام از یاد ببرم.خیلی خیلی دوسش داشتم.طوطی خیلی مهربون و بی آزاری بود.از هیچ کس نمیترسد و کاملا باهوش و با استعداد بود:46:.

اینم عکس هاش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    آخییی . چقدر با نمک بوده این مینا . دلم کباب شد .

راستش میخواستم از Da vinci جان تشکر کنم . گفتم هر چی تشکر را بزنم کمه . البته می دونم دور از آداب فوروم بازی هست و این پست ها اسپم محسوب میشه . تا حالا خیلی چیز از شما یاد گرفتم که برای تصمیمات آینده ام مفیده .

راستی سالار را بردم حمام . از دوش اصلا خوشش نیومد ولی خب خیسش کردم . هی فرار میکرد . ولی از سشوار به شدت خوشش اومد . تازه فهمیدم وقتی گفته میشه یه پرنده از یه چیزی (غیر از غذا) خوشش میاد دقیقا یعنی چی . انقدر با مزه بود . هی خودشو میاورد جلوی سشوار . پرهاش رو میگرفت جولوش . پشتش را میگرفت . خلاصه وضعیت خوشحالی یک پرنده را هم درک کردم .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام

من یه طوطی ماده بالغ که حدودا 3 سال بیشتر داشت یه مدتی داشتم اما وحشی بود زیاد باهاش کار کردم ولی باهام رابطه برقرار نکرد و من هم دیدم که از من خوشش نمیاد گفتم اذیت نشه و پسش دادم.

بله منقار که از دو قسمت پایینی و بالایی درست شده و قسمت بالایی کمی بلند تر از پایینی هست.اگه در عکس طوطی های بالغ نگاه کنی متوجه میشی قسمت پایینی منقار از رنگ قرمز به رنگ سیاه تغییر رنگ داده ولی چون در نر ها بدلیل
    طوق گردن که از قسمت منقار با رنگ سیاه شروع و نهایتا در پشت کردن با رنگ قرمز مایل به صورتی تموم میشه که در نر ها به دلیل همین طوق ، سیاهی منقار زیاد به چشم نمیاد ولی در ماده ها چون طوق ندارند این سیاهی کاملا معلومه.از این طریق میشه فرق بین طوطی نابالغ با طوطی ماده که به هم شباهت دارند تشخیص داد.

من این نشانه رو دیدم و برای اینکه مطمئن بشم هر موقع از جلو پرنده فروشی ها رد بشم اگه طوطی ماده ببینم به منقارش دقت میکنم که تا به حال 99% ماده ها به همین شکل هستند.

در مورد اسم " کوتریموکسازول " هم باید بگم دکتر اسمش اشتباه ننوشته من موقع تایپ بعضی موقع ها بی دقتی میکنم که این مورد نباید از نادانستن دکتر فرض کنید.

من میدونم که آنتی بیوتیک ها رو باید با معده خالی خورد و قبل از استفاده از دارو از سایتهای اطلاعات دارویی به نحوه مصرف و عوارض جانبی و هشدار هاش نگاه میکنم که دقیقا بدونم چطوری باید استفاده کنم.ولی از آنجایی که جوجه ها خیلی ضعیف هستند و به خاطر استفراع ضعف بدنیشون بیشتر هم شده دلم نیومد با شکم خالی داروی به اون تلخی رو بدم بهش.راستش دلم میسوزه به حالشون .بعضی وقتها یه جوری به من نگاه میکنند که انگار میخوان بگن که من اذیت نکن.

"اریترومایسین" رو هم 4 روز کامل طبق تجویز دکتر با رعایت دوره درمان دادم ولی آبریزش بینی قطع نشد.
    مقدار تمام آنتی بیوتیک ها رو هم یک چهارم قرص و با فاصله زمانی 6 ساعت برای اریترومایسین و فاصله زمانی 12 ساعت برای دو تای دیگر باید رعایت می کردم.در ضمن من اونقدر هم نادان نیستم که چند آنتی بیوتیک با هم بدم.چشم بازم رعایت میکنم.

از آدرس اون سایت هم خیلی ممنونم که دادید راستش دنبال همچین آدرسی میگشتم.

اگه بازم چیزی به نظرتون برسه ممنون میشم بگید.

من هیچ وقت نمیتونم مینام از یاد ببرم.خیلی خیلی دوسش داشتم.طوطی خیلی مهربون و بی آزاری بود.از هیچ کس نمیترسد و کاملا باهوش و با استعداد بود:46:.

اینم عکس هاش
    دوباره سلام

بابا ما مخلصیم، نگفتم که خدای نکرده نادان یا بی فکری، فقط هرچی میدونستم رو گفتم و مطمئن بودم بخش اعظمش رو خودت میدونی و بیشتر برای اونایی که این صفحه ها رو میخونن و خودم گذاشتم تا اشکالاتش معلوم بشه.... از این به بعد این جمله رو ابتدا و انتهای پست هام میذارم تا سوء تفاهم نشه

راحع به نک هم راست میگی چک کردم دیدم هیمن طوریه.... اولش که گفتی فکر کردم میگی حاشیه های فک بالایی سیاه میشه ولی الان منظورت رو کامل متوجه شدم.... راستی برای همه نژاد ها اینطوری نیست نه؟ فکر کنم فقط رینگ نک ها این علامت رو دارن

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    آخییی . چقدر با نمک بوده این مینا . دلم کباب شد .

راستش میخواستم از Da vinci جان تشکر کنم . گفتم هر چی تشکر را بزنم کمه . البته می دونم دور از آداب فوروم بازی هست و این پست ها اسپم محسوب میشه . تا حالا خیلی چیز از شما یاد گرفتم که برای تصمیمات آینده ام مفیده .

راستی سالار را بردم حمام . از دوش اصلا خوشش نیومد ولی خب خیسش کردم . هی فرار میکرد . ولی از سشوار به شدت خوشش اومد . تازه فهمیدم وقتی گفته میشه یه پرنده از یه چیزی (غیر از غذا) خوشش میاد دقیقا یعنی چی . انقدر با مزه بود . هی خودشو میاورد جلوی سشوار . پرهاش رو میگرفت جولوش . پشتش را میگرفت . خلاصه وضعیت خوشحالی یک پرنده را هم درک کردم .
    همچین میگی انگار من علامه دهرم!.... نه بابا ما هم همین اینترنت رو گشتیم از خودمون که چیزی نمیدونیم :smile (230):.... باور کن اینم که هی گیر میدم به خاطر اینه که قبلا طوطی بزرگ رو تربیت کردم و خوب درک میکنم چه حسی داره

با سپاس

صفحه 33 از 529 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515283133 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)