مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط منصور نمایش پست ها
    بله حرف شما درسته و قبول دارم منم بهش گفتم ولی گوش نمیده خودمم موافق نیستم و هیچ تجربه ای ندارم اونم تجربه ای نداره ولی میخواد بخره منصرف نمیشه با توجه به اینکه فصل اومدن جوجه گوشتی به بازاره و قیمت اینجا هم ارزونه پارسال یکی از دوستایه داداشم دو تا خرید دونه ای 70 تومن و هر دو سالم و سرحالن بخاطر همین وسوسه به خرید شده من این مطلب رو قبلا هم خوندن برای خرید جوجه گوشتی به چشم و بینی و سرحالی توجه کرد کافیه؟اگه از دوستان حدود قیمت رو هم بگه ممنون میشم
    سلام . بله بیشتر باید به این موارد توجه کنید ، حالا دوستان دیگه هم اگه مواردی رو لازم دیدن مطرح میکنن .

در مورد قیمت هم من اطلاعاتی ندارم ، شما هم که میگید قیمت تو شهر شما متفاوت و ارزونه

فقط یه نکته مهم رو بگم ، اگه برادر شما تو خونه مشترک با شما زندگی میکنه ، طوطی جدید رو به هیچ وجه تو اتاق کاسکو نگه ندارید . چون ممکنه ناقل بیماری باشه..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17437
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    2.5و 3سالگی طوق باید کامل شه حالا این هنوز کامل نشده 2 سال باید داشته باشه چشمش هم که سفید شده احتمالن
    عزیز الان طوق نارنجی کمرنگ هست و دور چشمشم نارنجیه فک نمیکنم اینقد باشه سنش

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط he200619 نمایش پست ها
    عزیز الان طوق نارنجی کمرنگ هست و دور چشمشم نارنجیه فک نمیکنم اینقد باشه سنش
    سنش اگه پایین تر هم باشه باز داره بالغ میشه اموزش پذیر هست ولی نه مثل یک جوجه ی چشم سیاه یا طوسی
    چشم نارنجی نیست رگه های خونی توش باعث میشه نارنجی دیده بشه یا سیاه (جوجه) یا طوسی (جوجه بزرگ تر) یا سفید(تقریبااز جوجگی داره در میاد) یا زرد و نباتی هست(کاملن بالغ)
    عکس زیر طوطی یکی از کاربرا هست که بالغه قسمت سفید چشم رو نگاه کنید بعد از نوار طوسی
    برای اینکه بفهمید چشم پرندتون چه رنگیه تو نور طبیعی نگاه کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام
    آرتا 5شنبه شب رفت تو قفسش. دیروز هم بردمش حمام و بعدش تو قفسش بود امروزم از صبح که بیدار شده بیرون بود تا الان که رفت غذاشو بخوره. دیروزم سعی کردم زیاد نزدیک قفسش باشم. بالاشو کوتاه نکردم اگه موفق شدم تو قفسش بود بهش غذا بدم بعدا بالاشو کوتاه میکنم الان به پایین در قفسش نخ بستم جوری که از دور میکشمش در بسته بشه که نیاز به هدایت طوطی نباشه.
    الان دو تا سوال داشتم با اینکه نزدیکش نمیشم ولی وقتایی که تصمیم دارم بگیرمش میفهمه و حدودا 6 ساعت طول میکشه تا قبول کنه بره تو یعنی از شبش تا بعد از ظهر روز بعد غذا نخوره مشکلی براش پیش نمیاد؟
    یه روز در میون 5 6 ساعت بیرون باشه خوبه یا حتما هر روز باید بیرون بیاد چون عادت داره؟
    بعضی وقتا تو قفسش بیقراری میکنه معلومه که یه جوری میخواد بیاد بیرون با نوکشم میله هارو گاز میگیره. دفعه های پیش که میگرفتمش اصلا این کارارو نمیکرد! تا میگرفتمش میبردمش آب بازی فکر کنم همون آرومش میکرد

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام
    آرتا 5شنبه شب رفت تو قفسش. دیروز هم بردمش حمام و بعدش تو قفسش بود امروزم از صبح که بیدار شده بیرون بود تا الان که رفت غذاشو بخوره. دیروزم سعی کردم زیاد نزدیک قفسش باشم. بالاشو کوتاه نکردم اگه موفق شدم تو قفسش بود بهش غذا بدم بعدا بالاشو کوتاه میکنم الان به پایین در قفسش نخ بستم جوری که از دور میکشمش در بسته بشه که نیاز به هدایت طوطی نباشه.
    الان دو تا سوال داشتم با اینکه نزدیکش نمیشم ولی وقتایی که تصمیم دارم بگیرمش میفهمه و حدودا 6 ساعت طول میکشه تا قبول کنه بره تو یعنی از شبش تا بعد از ظهر روز بعد غذا نخوره مشکلی براش پیش نمیاد؟
    یه روز در میون 5 6 ساعت بیرون باشه خوبه یا حتما هر روز باید بیرون بیاد چون عادت داره؟
    بعضی وقتا تو قفسش بیقراری میکنه معلومه که یه جوری میخواد بیاد بیرون با نوکشم میله هارو گاز میگیره. دفعه های پیش که میگرفتمش اصلا این کارارو نمیکرد! تا میگرفتمش میبردمش آب بازی فکر کنم همون آرومش میکرد
    سلام . شما میخوای قفس رو براش جذاب کنی اگه یه روز تمام داخل قفس بمونه میفهمه که چقدر تو قفس موندن ، اتفاق بدیه . چون محدودش میکنه .. هدف شما باید این باشه که قفس براش یه پناهگاه یا یه خونه امن باشه ..شما برای شروع کار باید سعی کنی که شب رو حتما داخل قفس بخوابه .. روزانه میتونی 5 6 ساعت هم بذاریش داخل قفس ولی شب از همه مهمتره ..

برای هدایتش داخل قفس قرار نیست بگیریش فقط هدایتش کن . حتی شده با کمک یکی دیگه از اعضای خونواده هدایتش کنید داخل قفس . بهش دست نزنید، بعد یه مدت یاد میگیره وقتی گفتید برو داخل قفس ، یا یه هدایت کوچیک خودش میره . تو قفس هم حتما براش اسباب بازی بذار ، مخصوصا اسباب بازی چوبی چون ملنگو خیلی از جویدن خوشش میاد و باید قفس براش جذاب بشه .. غذاهایی که دوست داره هم وقتی داخل قفس هست بهش بده که بفهمه قفس چه جای خوبیه ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    از وقتی میتونه پرواز کنه دیگه نمیشه که هدایت بشه همش میره بالا. قبلنا همینطور بود راحت میرفت بیشتر وقتا.
    منم نگرفتمش نخو از دور میکشم که وقتی قفسه در بسته شه. اشکالی داره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    از وقتی میتونه پرواز کنه دیگه نمیشه که هدایت بشه همش میره بالا. قبلنا همینطور بود راحت میرفت بیشتر وقتا.
    منم نگرفتمش نخو از دور میکشم که وقتی قفسه در بسته شه. اشکالی داره؟
    من متوجه نشدم منظور شما از بالا چیه ؟ بالای قفس ؟ اگه یه عکس از محل نگهداریش بذاری عالی میشه

نه اشکالی نداره هر مدلی دوست داری در رو ببند ولی به هر حال باید بهش یاد بدی وقتی شما گفتی بره داخل قفس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    من متوجه نشدم منظور شما از بالا چیه ؟ بالای قفس ؟ اگه یه عکس از محل نگهداریش بذاری عالی میشه

نه اشکالی نداره هر مدلی دوست داری در رو ببند ولی به هر حال باید بهش یاد بدی وقتی شما گفتی بره داخل قفس
    بالای قفس نه پرواز میکنه میره بالا. از رو کمد رو تابش از تابش رو رو کمد. زیادم که اصرار بشه دیگه خودشو میکوبه به درو دیوار. اگرم بالاخره بیاد پایین وقتی میخوای هدایتش کنی یا از بقل قفس رد میشه یا از روش میپره. 2 3 بار باید این اتفاقا میوفتاد تا بره قفس. یه بارم نفهمیدم خودشو کجا کوبید زخمی شد که من از اون موقع دیگه گذاشتم همیشه بیرون بمونه، حال خودم بد میشد دیگه به قفس رفتنش فکر میکردم . میدونم منظور شما چیه ولی هدایت برا پرنده ایه که فقط رو زمین راه بره. آرتا دیگه 3 بعدی فرار میکنه. اوایل با کوچیکترین اشاره ای میرفت قفسش کشو ها رو مثل پله گذاشتم خودش میرفت بالا. همیشه هم بهش برو تو میگفتم فهمیده بد برا چی میرم دنبالش. یه مدت که گذشت دیگه میرفت پشت کشو ها قایم میشد به جای اینکه بره قفسش. بعدش قفسو میذاشتم زمین اطرافشو میبستم بازم بعضی وقتا میخواست نره ولی راحتتر بود. میدونست چی میخوام ولی نمیخواست گوش بده. بالاشم که بلند شد دیگه بدتر منم اصلا بهش نمیگم اگه موفق شم یواشکی میگیرمش. خیلی دوست دارم آرتا هدایت شه قفسش ولی حتی اون موقع ها هم که بالاش قیچی بود از رو قفسش که میخواست بیاد پایین هرچقدرم آروم میرفتم سمتش مستقیم میرفت خودشو میکوبید به کمد تا بیاد پایین. الان نخه هر جا میرم حتی بیرون اتاق دستمه تا بره غذاشو بخوره ولی بازم سخت میره تو و میفهمه کی میخوام بگیرمش گشنه میمونه یکم تا بره. بعضی وقتا هم خودشو از بیرون میکشه یه تخمه یا سیبشو برمیداره فرار میکنه !
    اینم عکس قفسش مربع که اضافه شده ارتفاع 80 سانته

[
    ویرایش توسط Artaa : 12th April 2015 در ساعت 10:47 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    بالای قفس نه پرواز میکنه میره بالا. از رو کمد رو تابش از تابش رو رو کمد. زیادم که اصرار بشه دیگه خودشو میکوبه به درو دیوار. اگرم بالاخره بیاد پایین وقتی میخوای هدایتش کنی یا از بقل قفس رد میشه یا از روش میپره. 2 3 بار باید این اتفاقا میوفتاد تا بره قفس. یه بارم نفهمیدم خودشو کجا کوبید زخمی شد که من از اون موقع دیگه گذاشتم همیشه بیرون بمونه، حال خودم بد میشد دیگه به قفس رفتنش فکر میکردم . میدونم منظور شما چیه ولی هدایت برا پرنده ایه که فقط رو زمین راه بره. آرتا دیگه 3 بعدی فرار میکنه. اوایل با کوچیکترین اشاره ای میرفت قفسش کشو ها رو مثل پله گذاشتم خودش میرفت بالا. همیشه هم بهش برو تو میگفتم فهمیده بد برا چی میرم دنبالش. یه مدت که گذشت دیگه میرفت پشت کشو ها قایم میشد به جای اینکه بره قفسش. بعدش قفسو میذاشتم گذاشتم زمین اطرافشو میبستم بازم بعضی وقتا میخواست نره ولی راحتتر بود. میدونست چی میخوام ولی نمیخواست گوش بده. بالاشم که بلند شد دیگه بدتر منم اصلا بهش نمیگم اگه موفق شم یواشکی میگیرمش. منم خیلی دوست دارم آرتا هدایت شه قفسش ولی حتی اون موقع ها هم که بالاش قیچی بود از رو قفسش که میخواست بیاد پایین هرچقدرم آروم میرفتم سمتش مستقیم میرفت خودشو میکوبید به کمد تا بیاد پایین. الان نخه هر جا میرم حتی بیرون اتاق دستمه تا بره غذاشو بخوره ولی بازم سخت میره تو و میفهمه کی میخوام بگیرمش گشنه میمونه یکم تا بره. بعضی وقتا هم خودشو از بیرون میکشه یه تخمه یا سیبشو برمیداره فرار میکنه !
    اینم عکس قفسش مربع که اضافه شده ارتفاع 80 سانته

اگه تصمیمت اینه که نگهش داری پرهاشو کوتاه کن حتما ، نگران نباش اتفاقی نمی افته فقط سرعت و فاصله ای که میتونه پرواز کنه کمتر میشه و خیلی زود بعد از تو لک رفتن پرهای پروازیش کامل میشه، اما اگه نمی خوای نگهش داری ، تا زمانی که پیشت هست باید این سختی ها رو تحمل کنی تا کم کم یاد بگیره قفس بهترین جا برای پناه بردن هست، تابش رو بردار و کلا بالای اتاق چیزی براش نذاز که بتونه بپره روش ، در و در کمد رو هم ببند .. باید کاری کنی که بالاترین جایی که میمونه بالای قفس خودش باشه نه جاهای دیگه ...

میز زیر قفس رو هم اون گوشه نذاز چون ممکنه پشت کمد بره ، جوری بذار که پشت کمد دقیقا به سمت یکی از دیوار ها باشه که راحت تر هم بتونی ظرف آب و غذا و سینی کف قفس رو عوض کنی ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    اگه تصمیمت اینه که نگهش داری پرهاشو کوتاه کن حتما ، نگران نباش اتفاقی نمی افته فقط سرعت و فاصله ای که میتونه پرواز کنه کمتر میشه و خیلی زود بعد از تو لک رفتن پرهای پروازیش کامل میشه، اما اگه نمی خوای نگهش داری ، تا زمانی که پیشت هست باید این سختی ها رو تحمل کنی تا کم کم یاد بگیره قفس بهترین جا برای پناه بردن هست، تابش رو بردار و کلا بالای اتاق چیزی براش نذاز که بتونه بپره روش ، در و در کمد رو هم ببند .. باید کاری کنی که بالاترین جایی که میمونه بالای قفس خودش باشه نه جاهای دیگه ...

میز زیر قفس رو هم اون گوشه نذاز چون ممکنه پشت کمد بره ، جوری بذار که پشت کمد دقیقا به سمت یکی از دیوار ها باشه که راحت تر هم بتونی ظرف آب و غذا و سینی کف قفس رو عوض کنی ..
    شما هم اگه اینجا بودیدو میدیدید الان که از قفس اومده بیرون چقدر خوشحاله و چه جوری داره بازی و پرواز میکنه نمیتونستید ببریدش پراش کوتاه شه وقتی قفسشه یه جوری میشینه انگار یکی زده تو سرش ولی بیرون که میاد خودشو میکشه قدش بلندتره.
    چه قدر طول میکشه پراش بلند شه؟! یکی بهم گفت بالغ باشن دیگه در نمیاد؟ اون دفعه هم خودش همه پرا نصفه رو کند که دراومد. همین الانم یکی کنده تا یذره به حرفش گوش نکنی یکی میکنه فکر کنم. دیروزم یه پر بالشو کنده
    ویرایش توسط Artaa : 12th April 2015 در ساعت 12:38 PM

صفحه 329 از 529 نخستنخست ... 229279310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345346347348379429 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)