مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Metallica نمایش پست ها
    سلام من تقریبا یک ماهه یک ملنگو نر از باغ پرندگان خریدم . چند تا سوال داشتم : طوطیم اصلا آب نمیخوره و فقط سیب و تخمه میخوره هر چیز دیگه ای گذاشتم نمیخوره . جوجه واسه اردیبهشت پارساله . برای اهلی کردنش از برداشتن غذاش قبل خوابش شروع کردم و صبح ها سیب که خیلی دوست داره از کنار قفسش میگرفتم تو ولی به هیچ وجه نمیومد بگیره از دستم این کارو تقریبا ده روز تکرار کردم ولی افاقه نکرد . فروشنده بهم گفت با دستکش بگیرش و سعی کن نازش کنی ولی من چند جا خوندم این کار باعث استرس پرنده میشه و اینکارو نکردم و بدون دستکش هم یکبار سعی کردم که خیلی ترسید و گاز گرفت دستمو دیگه سعی نکردم میخواستم ببینم بهترین راه اهلی کردنش چیه ؟
    سلام . به پارسی پت خوش اومدین . راهی که فروشنده پیشنهاد کرد رو فراموش کنید ، اول از همه یه عکس از خودش و قفسش ( ظرف آب و غذا هم معلوم باشه ) بذارید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877

طوطی ملنگو-طوطی سبز-تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو)

نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . به پارسی پت خوش اومدین . راهی که فروشنده پیشنهاد کرد رو فراموش کنید ، اول از همه یه عکس از خودش و قفسش ( ظرف آب و غذا هم معلوم باشه ) بذارید .
    سلام دوست عزيز به دليل اينكه پرنده شما بالغ هست و اهلي هم نيست دستي كردنش كار خيلي طاقت فرسايي هستش و صبر و حوصله خيلي زيادي ميخاد شما اول بايد بفهمي چند سالشه و در چه وضعيتي يه كاملا وحشي هستش يا نه پرنده هاي كاملا وحشي كه از طبيعت گرفته شدن به ندرت رام ميشن و اگه هم بشن به زمان و وقت زيادي احتياج دارن تا با انسان كمي خو بگيرن

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط wow2005dlta : 6th April 2015 در ساعت 01:53 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17411
    http://8pic.ir/images/se7zqoee5sfc2ibwzu98.jpg
    http://8pic.ir/images/10ivjd99dwb1yjkjvf86.jpg
    سلام عکسارو اینجا نمیدونستم چجوری آپلود کنم جای دیگه آپلود کردم
    ویرایش توسط Metallica : 6th April 2015 در ساعت 10:27 AM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17411

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    http://8pic.ir/images/se7zqoee5sfc2ibwzu98.jpg
    http://8pic.ir/images/10ivjd99dwb1yjkjvf86.jpg
    سلام عکسارو اینجا نمیدونستم چجوری آپلود کنم جای دیگه آپلود کردم
    سلام . طوطی شما بیشتر از 2 سال سن داره و جوجه پارسال نیست . اگه قبلا رام نبوده و تو این یک ماه از دست شما غذا نگرفته پس خیلی سخت رام میشه . یه بار هم سعی کردین با دست بگیریدش که تاثیر بدی روش گذاشته و همین باعث میشه کار شما سخت تر بشه .

آب هم میخوره هر وقت تشنش شد ( شاید شما نبینید ) چون ظرفش جایی هست که آب در دسترسش هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    ببخشید
    فیلم میگرفتم برا اینکه آرتا ساکت نشه گوشی زمین بود فیلم تصویر نداشت آپارات حذف کردش. امروز دوباره گرفتم. راستی این جیغی که اولش میزنه کار امروزش بود. قبلا این شکلی جیغ نمیزد صداهای وسط فیلمو درمیاره همیشه

ویرایش توسط Artaa : 6th April 2015 در ساعت 04:03 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    ببخشید
    فیلم میگرفتم برا اینکه آرتا ساکت نشه گوشی زمین بود فیلم تصویر نداشت آپارات حذف کردش. امروز دوباره گرفتم. راستی این جیغی که اولش میزنه کار امروزش بود. قبلا این شکلی جیغ نمیزد صداهای وسط فیلمو درمیاره همیشه

سلام . 5 6 بار گوش دادم صداشو . چند قسمتش مشکوک بود که تقلید یه کلمه باشه که که فقط آهنگ کلمه رو تکرار میکنه ثانیه 38 و 51 56 اما بقیش جیغ عادی بود . یکم هم سر و صدای بیرون باعث این نوع جیغ زدنش هست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . 5 6 بار گوش دادم صداشو . چند قسمتش مشکوک بود که تقلید یه کلمه باشه که که فقط آهنگ کلمه رو تکرار میکنه ثانیه 38 و 51 56 اما بقیش جیغ عادی بود . یکم هم سر و صدای بیرون باعث این نوع جیغ زدنش هست .
    یه سوال آرتا 6 ماه یا شایدم بیشتر پیشم بود ولی هیچ کدوم از این صداهای جیغو نداشت به جز یه جیغ بلند مثل صدای مرغ عشق که اینجا اصلا نیس. حتی اگه این صداها تقلید هیچ صدا یا کلمه ای نباشه میشه معنی خاصی داشته باشه برا خودش مثلا ارتباط برقرار کردن یا جلب توجه ، ترس یا ناراحتی یا خوشحالی از صدایی که میاد؟
    البته همونطور که گفتید 90 % وقتایی که میخونه یه صدای دیگه باعثش میشه مثلا آهنگ ، صدای کلیپایی که میبینم ، سرو صدای بیرون ولی نمیدونم چرا خودم فکر میکنم این یه مرحله پیشرفت براش (نه برا سخنگویی برا عادت کردنش به اینجا) به خاطر اینکه خیلی پیشم بودو اصلا صدا نداشت! راستی فکر کنم یه ربطی به قفس نرفتنشم داره تو قفس هیچ وقت اینجوری نمیخوند!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877

طوطی ملنگو-طوطی سبز-تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو)

سلام من تقریبا یک ماهه یک ملنگو نر از باغ پرندگان خریدم . چند تا سوال داشتم : طوطیم اصلا آب نمیخوره و فقط سیب و تخمه میخوره هر چیز دیگه ای گذاشتم نمیخوره . جوجه واسه اردیبهشت پارساله . برای اهلی کردنش از برداشتن غذاش قبل خوابش شروع کردم و صبح ها سیب که خیلی دوست داره از کنار قفسش میگرفتم تو ولی به هیچ وجه نمیومد بگیره از دستم این کارو تقریبا ده روز تکرار کردم ولی افاقه نکرد . فروشنده بهم گفت با دستکش بگیرش و سعی کن نازش کنی ولی من چند جا خوندم این کار باعث استرس پرنده میشه و اینکارو نکردم و بدون دستکش هم یکبار سعی کردم که خیلی ترسید و گاز گرفت دستمو دیگه سعی نکردم میخواستم ببینم بهترین راه اهلی کردنش چیه ؟
    اينكه اب نميخوره دليلش ميتونه اين باشه كه چون از ميوه ها تغذيه ميكنه اب بدنش از همين راه تامين ميشه و نيازي به اب خوردن نداره در اون موقع اگه تشنش بشه اب هم ميخوره بهتره شما هر روز اب شو با اب تازه عوض كنيد
    در مورد دستي شدنش هم همينطور كه دوستان گفتن پرنده شما بالغه اگر تصميم خودتون رو گرفتيد كه نگه داريدش بهتره تا چند هفته باهاش كاري نداشته باشيد تا با محل جديد اشنا بشه

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط wow2005dlta : 7th April 2015 در ساعت 02:20 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    یه سوال آرتا 6 ماه یا شایدم بیشتر پیشم بود ولی هیچ کدوم از این صداهای جیغو نداشت به جز یه جیغ بلند مثل صدای مرغ عشق که اینجا اصلا نیس. حتی اگه این صداها تقلید هیچ صدا یا کلمه ای نباشه میشه معنی خاصی داشته باشه برا خودش مثلا ارتباط برقرار کردن یا جلب توجه ، ترس یا ناراحتی یا خوشحالی از صدایی که میاد؟
    البته همونطور که گفتید 90 % وقتایی که میخونه یه صدای دیگه باعثش میشه مثلا آهنگ ، صدای کلیپایی که میبینم ، سرو صدای بیرون ولی نمیدونم چرا خودم فکر میکنم این یه مرحله پیشرفت براش (نه برا سخنگویی برا عادت کردنش به اینجا) به خاطر اینکه خیلی پیشم بودو اصلا صدا نداشت! راستی فکر کنم یه ربطی به قفس نرفتنشم داره تو قفس هیچ وقت اینجوری نمیخوند!
    سلام . به نظر من این سر و صداهاش نشون دهنده راحت بودنش تو این محیطه . چون گاهی اوقات طوطی ها تا وقتی به محیط اعتماد نداشته باشن سرو صدا نمی کنن .

صفحه 326 از 529 نخستنخست ... 226276307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344345376426 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)