کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.ne نمایش پست ها
    باعرض سلام وممنون از راهنمایی شما، باتوجه به اینکه وضعیت پرنده خیلی وخیم بود(تقریبا دور روز بود چیزی نخورده بود اصلا هم تعادل نداشت) بردمش پیش دامپزشک ، بعد از رادیوگرافی که ا نجام شد دکتر کفت تخم شکسته وبدن پرنده پر از عفونت هست وامیدی نیست بعد یه دارویی بهش تزریق کرد که دوباره 24 ساعت دیگه باید تزریق بشه خلاصه اوردمش خونه فقط یه خورده انار خورد الان هم گذاشتم توی یه جعبه چون اصلا نمیتونه روی چوب وایسته ، نمیدونم چراا این جوری شد شاید باید کلسیم رو قبل از جوجه کشی خیلی جدی میگرفتم ... توکل به خدا
    اگر غذا میخوره پس کسی نمیتونه بگه ۱۰۰٪ میمیره ، کدوم کلینیک دامپزشکی بردید؟ با دامپزشکش مشورت کنید ، در چنین شرایطی انار قاعدتا بهترین غذای ممکن نیست . طوطی که ۲ روز غذا نخورده نیاز شدید به یک غذایی سرشار از ویتامین و مواد معدنی و پروتسین داره . البته اگر انار تنها چیزیست که میخوره از جلوش بر ندارید ولی معمولا مواد غذایی مثل زرده تخم مرغ و ... در این شرایط بسیار بسیار تاثیر گذارند . خودتون بدون مشورت کاری نکنید ولی حتما با دامپزشکش صحبت کنید

رطوبت بالا و یک محیط گرم کمک زیادی به طوطی و البته سیستم ایمنی بدنش میکنه . در این شرایط اصلا با دست نگیریدش چون به دلیل ضعف شدید اگر زیاد تقلا کنه قدرت تنفس ازش سلب میشه و باعث خفگی میشه.... مورد دیگه اینکه پوست روی پاش رو با دوانگشت بگیرید تا جمع بشه و رها کنید ... اگر به حالت عادی برگشت که هیچ ولی اگر مثل خمیر سفت سر جاش موند و همون جوری حالت گرفت یعنی آب بدنش کمه و وضعیتش بحرانیست ... در این صورت باز هم با دامپزشکش مشورت کنید تا از طریق سرم زیر پوستی یا حتی وریدی آب از دست رفته رو جبران کنند

معمولا طوطی هایی که غذا نمیخورن قبل از اینکه عفونت یا بی غذایی باعث مرگشون بشه از کم آبی بدن میمیرن....مورد دیگری که باعث مرگ میشه استفاده از آنتی بیوتیک و دارو در زمان کم آبیست . اگر بدن طوطی کم آب باشه دریافت دارو و حتی مولتی ویتامین آسیب جدی به کبد طوطی وارد میکنه که در این شرایط فعلی ۱۰۰٪ باعث مرگ میشه . همه اینا رو با دامپزشک در میون بزارید و خبرش رو بدید

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 2nd April 2015 در ساعت 12:24 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام و سال نو مبارک
    ملنگوی ماده من چند روزه که همش له له میزنه، دمای اتاق تغییری نکرده و گرمتر نشده، اب تازه هم همیشه تو قفسش هست و امروز صبح هم حموم کرده و فکر نمیکنم از گرما و تشنگی باشه، ولی بازهم حالت له له داره. علت چیه؟ خدای نکرده نشونه بیماریه؟ چکار باید کنم؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام و سال نو مبارک
    ملنگوی ماده من چند روزه که همش له له میزنه، دمای اتاق تغییری نکرده و گرمتر نشده، اب تازه هم همیشه تو قفسش هست و امروز صبح هم حموم کرده و فکر نمیکنم از گرما و تشنگی باشه، ولی بازهم حالت له له داره. علت چیه؟ خدای نکرده نشونه بیماریه؟ چکار باید کنم؟
    سلام . سال نو شما هم مبارک

له له زدن طوطی شما ممکنه به دلیل تحریک شدنش باشه .. کلا 3 تا دلیل داره این رفتار :

ناراحتی های تنفسی که همراه با حرکت غیر عادی دم هست

گرمای بیش از حد که تو این حالت طوطی بال خودش رو از بدنش دور نگه میداره

تحریک جنسی هم وقتی اتفاق میفته که طوطی ماده در حال خودارضایی هست و یا حرکاتی از طرف جفت یا صاحب طوطی انجام شده که طوطی رو تحریک کرده مثل سرخاروندن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877

طوطی ملنگو-طوطی سبز-تاپیک جامع گفتگو در مورد طوطی کوچک اسکندر (ملنگو)

به نظر شما ميشه يه عروس هلندي هم تو قفس ملنگوم نگهداري كنم؟ مشكلي پيش نمياد بينشون؟ ملنگو م رام هست و دستي هستش
    و سوال بعدي پرنده من خيلي كم سر صداس اخرين باري كه صداي ازش در اومد ٣ هفته پيش بود كه يه جيغ زد اين مشكلي نداره؟
    البته اگه از چيزي خيلي خيلي ناراحت بشه غار ميزنه مثلا يه بار داشت قفس گردي ميكرد پاش گير كرد به ميله هاي قفص شروع كرد به قار زدن پاشو در اوردم ساكت شد
    من شنيدم پرنده ها هم ميتونن لال بشن ايا پرنده من لاله؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط wow2005dlta : 4th April 2015 در ساعت 03:57 AM

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    به نظر شما ميشه يه عروس هلندي هم تو قفس ملنگوم نگهداري كنم؟ مشكلي پيش نمياد بينشون؟ ملنگو م رام هست و دستي هستش
    و سوال بعدي پرنده من خيلي كم سر صداس اخرين باري كه صداي ازش در اومد ٣ هفته پيش بود كه يه جيغ زد اين مشكلي نداره؟
    البته اگه از چيزي خيلي خيلي ناراحت بشه غار ميزنه مثلا يه بار داشت قفس گردي ميكرد پاش گير كرد به ميله هاي قفص شروع كرد به قار زدن پاشو در اوردم ساكت شد
    من شنيدم پرنده ها هم ميتونن لال بشن ايا پرنده من لاله؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

سلام اگر بهم عادت ندارن نه نمیشه پیش هم نگهداری کرد .ملنگو به عروس آسیب میزنه.
    کم س وصدا بودن پرندتون طبیعی هست و خیلی هم خوبه.نه پرندتون لال نیست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . سال نو شما هم مبارک

له له زدن طوطی شما ممکنه به دلیل تحریک شدنش باشه .. کلا 3 تا دلیل داره این رفتار :

ناراحتی های تنفسی که همراه با حرکت غیر عادی دم هست

گرمای بیش از حد که تو این حالت طوطی بال خودش رو از بدنش دور نگه میداره

تحریک جنسی هم وقتی اتفاق میفته که طوطی ماده در حال خودارضایی هست و یا حرکاتی از طرف جفت یا صاحب طوطی انجام شده که طوطی رو تحریک کرده مثل سرخاروندن
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون
    مورد اول و دوم که نیست، فکر کنم سومی باشه. حدودا دو ماهی بود لونه داشتن با چهار تا تخم که متاسفانه جوجه نشدن و دیروز لونه رو برداشتم ولی چند روزه که اینطوری میکنه یعنی قبل از برداشتن لونه.
    و یه چیز دیگه، تقریبا از همون موقع که این رفتارش شروع شد، خیلی هم تلاش میکنه بیاد بیرون و بیاد بغلم ولی خب چون بدجور گاز میگیره من اجازه نمیدادم. چون با عروس هام توی یه اتاقن فکر میکردم حسودی اونا رو میکنه، چون عروسم کاملا دستیه.
    حالا با این اوصاف راه حل چیه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    خیلی ممنون از پاسخ کاملتون
    مورد اول و دوم که نیست، فکر کنم سومی باشه. حدودا دو ماهی بود لونه داشتن با چهار تا تخم که متاسفانه جوجه نشدن و دیروز لونه رو برداشتم ولی چند روزه که اینطوری میکنه یعنی قبل از برداشتن لونه.
    و یه چیز دیگه، تقریبا از همون موقع که این رفتارش شروع شد، خیلی هم تلاش میکنه بیاد بیرون و بیاد بغلم ولی خب چون بدجور گاز میگیره من اجازه نمیدادم. چون با عروس هام توی یه اتاقن فکر میکردم حسودی اونا رو میکنه، چون عروسم کاملا دستیه.
    حالا با این اوصاف راه حل چیه؟
    سلام . فقط باید سعی کنید طوطی تو موقعیتی قرار نگیره که تحریک بشه . مثلا بغلش نکنید ، نوازشش نکنید ( اگه هم نوازش میکنید فقط سر و گردن )

وقتی با دیدن شما و نزدیک بودن شما این حالت پیش اومد ازش دور بشید .

با گذاشتن اسباب بازی مخصوصا اسباب بازی هایی که غذا داخلش پنهان شده سعی کنید ذهنش رو مشغول کنید ، غذاهای محرک بهش ندین ...

لونه رو که برداشتید ، در صورت امکان مکان قفس رو هم تغییر بدین تو این حالت طوطی تا وقتی به مکان جدید عادت نکرده ، اون مکان رو مناسب جفتگیری نمیبینه ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام موفق شدم صدای آرتارو وقتی صدا دیگه ای نیس ضبط کنم. آخه بیشتر وقتا همراه با آهنگ میخونه. میخواستم دوستانی که ملنگو دارن راهنمایی کنن این صداها صدای عادی یه پرنده اس یا داره چیزیو تقلید میکنه؟ آخه قبلنا فقط صدای جیغ داشت تقریبا میشه گفت بیصدا بود! من خیلی وقته باهاش کار نکردم چون بالغ و وحشی بود و دیگه ازش نا امید شدم. و صدای حرفم نمیشنوه همیشه تو اتاق تنهاییم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام موفق شدم صدای آرتارو وقتی صدا دیگه ای نیس ضبط کنم. آخه بیشتر وقتا همراه با آهنگ میخونه. میخواستم دوستانی که ملنگو دارن راهنمایی کنن این صداها صدای عادی یه پرنده اس یا داره چیزیو تقلید میکنه؟ آخه قبلنا فقط صدای جیغ داشت تقریبا میشه گفت بیصدا بود! من خیلی وقته باهاش کار نکردم چون بالغ و وحشی بود و دیگه ازش نا امید شدم. و صدای حرفم نمیشنوه همیشه تو اتاق تنهاییم
    سلام . دوست من لینکش مشکل داره . چیزی پخش نمیشه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    17411
    سلام من تقریبا یک ماهه یک ملنگو نر از باغ پرندگان خریدم . چند تا سوال داشتم : طوطیم اصلا آب نمیخوره و فقط سیب و تخمه میخوره هر چیز دیگه ای گذاشتم نمیخوره . جوجه واسه اردیبهشت پارساله . برای اهلی کردنش از برداشتن غذاش قبل خوابش شروع کردم و صبح ها سیب که خیلی دوست داره از کنار قفسش میگرفتم تو ولی به هیچ وجه نمیومد بگیره از دستم این کارو تقریبا ده روز تکرار کردم ولی افاقه نکرد . فروشنده بهم گفت با دستکش بگیرش و سعی کن نازش کنی ولی من چند جا خوندم این کار باعث استرس پرنده میشه و اینکارو نکردم و بدون دستکش هم یکبار سعی کردم که خیلی ترسید و گاز گرفت دستمو دیگه سعی نکردم میخواستم ببینم بهترین راه اهلی کردنش چیه ؟

صفحه 325 از 529 نخستنخست ... 225275306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343344375425 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 5 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 5 مهمان ها)