کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    بله میشه . منم برای طوطی ها با همین روش ذرت ذخیره میکنم . البته بهتره یه چند دقیقه بجوشه .

یکی از دلایلی که طوطی های وحشی اسیر شده از دست می ترسن این هست که افرادی که اینا رو اسیر میکنن با دست میگیرنشون و باعث میشن طوطی ها خاطره بعدی از دست داشته باشن ولی خب خیلی از طوطی های دیگه هم هستن که کلا تا به کسی اعتماد نکردن دوست ندارن اون شخص بهشون نزدیک بشه ، سرشون رو نوازش کنه یا روی دستش بشینن . اون طوطی های وحشی هم که میبینید روی دست میشنن و غذا میگیرن ، به اون اشخاص اعتماد کردن و چون دست اون افراد کاری جز غذا دادن به اونها انجام نداده و خطری براشون ایجاد نکرده . شما اگه خوب کلیپ رو دیده باشید ( اگه منظور شما اون کلیپی هست که یه آقایی با دو تا بچه به طوطی وحشی غذا میدن ) میبینید که یکی از کاکادوها خیلی محتاطانه برخورد میکرد و با احتیاط نزدیک دست اون شخص میشد . فقط غذا رو از روی دست برمیداشت و دور میشد .. این طوطی ها کم کم اعتماد کردن ...

اما در مورد طوطی شما ، یکی از ایرادات کار شما این هست که اجازه میدی طوطی هرچقدر که میخواد به سقف نزدیک بشه . به هر روشی که بتونی بهش کمک میکنی تو ارتفاع بیشتر از شما بمونه . ارتفاعی که بهش برتری میده .. . . اول از همه باید تکلیف خودت رو مشخص کنی که آیا واقعا میخوای رام بشه ؟ حتی اگه به نتیجه نرسی ؟ نمیتونم دقیق به شما بگم که 100% رام میشه یا 100% رام نمیشه . حتی نمیتونم بگم امکانش کمه چون همه چی بستگی به طوطی و شما داره . طوطی منم وحشی بود اما تا جایی باهاش کار کردم که از دست غذا بگیره .. و وقتی نزدیک قفس بودم نمی ترسید.. بعد از اون دیگه هیچ تمرینی باهاش نکردم .

پر طوطی هم برای رام شدن بهتره کوتاه بشه (البته درست کوتاه بشه ) من میتونم به ترتیب بگم چه کار کنی برای رام شدن اما اول از همه بهتره تصمیم بگیری .
    مرسی دوستم . متاسفانه آرتا خاطره بدم زیاد داره ازم ، ولی خیلی ازش گذشته فقط به خاطر این بود که فکر میکردم مجبوره دیگه تا شب بره قفسش و هر چی گذشت سخت تر راضی میشد بره زیاد شده بود با پارچه به زور بگیرمش. الان چند ماهه شبا هم بالا در کمد میخوابه و من هیچ کاری بهش نداشتم. فقط ماهی یه بار برا حمامش یه روز نصفه روز شایدم بیشتر وقت میذارم تا بفهمه دیگه اجازه نمیدم غذاشو تا کامل نرفته تو بخوره بالاخره یه بارش بمونه تا درو ببندم. اگه سختتون نیست بهم بگید اول چیکار کنم؟ من دیگه خجالت کشیدم انقدر اینجا سوال پرسیدم
    ویرایش توسط Artaa : 24th March 2015 در ساعت 10:29 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    مرسی دوستم . متاسفانه آرتا خاطره بدم زیاد داره ازم ، ولی خیلی ازش گذشته فقط به خاطر این بود که فکر میکردم مجبوره دیگه تا شب بره قفسش و هر چی گذشت سخت تر راضی میشد بره زیاد شده بود با پارچه به زور بگیرمش. الان چند ماهه شبا هم بالا در کمد میخوابه و من هیچ کاری بهش نداشتم. فقط ماهی یه بار برا حمامش یه روز نصفه روز شایدم بیشتر وقت میذارم تا بفهمه دیگه اجازه نمیدم غذاشو تا کامل نرفته تو بخوره بالاخره یه بارش بمونه تا درو ببندم. اگه سختتون نیست بهم بگید اول چیکار کنم؟ من دیگه خجالت کشیدم انقدر اینجا سوال پرسیدم
    دوست عزیزم اینجا فرومه و فروم یعنی سوال و جواب . هر سوالی داری باید بپرسی ..

خب پس با اتفاقاتی که در گذشته اتفاق افتاده نباید خیلی امید داشته باشی اما امتحان کن چون به گفته خودت صبرت زیاده.

1. بالش ، درست کوتاه بشه . بهتره شما هم کوتاه نکنی چون به جمع خاطرات بدش از شما اضافه میشه

2.نذارید همش تو ارتفاع باشه . بالاترین ارتفاعی که میتونه بهش دسترسی داشته باشه ، روی قفسش هست .

3. تا چند روز یا شاید چند هفته کنار قفسش باش . مثلا داری کتاب میخونی درست نزدیک قفس باش یا کنار قفس به کاراری روزانت برس ، هر کاری که طوطی رو نمیترسونه .. هیچ کاری باهاش نداشته باش . حتی نگاهش هم نکن. اینکار باعث میشه به نزدیک موندن شما عادت کنه و بفهمه شما مثل سابق نمیخوای کاری خلاف میلش انجام بدی یا خطری براش ایجاد کنی . میتونی باهاش صحبت کنی یا یه کلمه خاص رو براش تکرار کنی .

4.قفس رو تو ارتفاع مناسب بذار . مثلا 60 70 سانت بالاتر از سطح زمین . شبا باید تو قفس بخوابه و روزا باید بیشتر تو قفسش بمونه و برای بردنش داخل قفس باید هدایتش کنی . نباید بگیریش ..

5. یکی از غذاهایی که خیلی دوست داره مثلا تخمه باید از غذای روزانش حذف بشه که برای گرفتنش از دست شما مشتاق بشه .

6.وقتی به حضور شما کنار قفس عادت کرد ، تمرین با چوب نشانگر رو باید انجام بدی. چوب نشانگر میتونه همون چوب بستنی باشه یا چاپستیک

تا مرحله 3 که پیش رفتی بقیه مراحل رو بیشتر توضیح میدم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17374
    سلام من عضو جدیدم من ى طوطی ملنگو دارم که نزدیکه ى هفته اس خریدم مشکلم اینه وقتی دستمو
    ممیبرم نزدیکش میترسه و جیغ میکشه و چطور میتونم رامش کنم؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17374
    کسی هست کمکم کنه . راهنماییم کنید لطفا

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط asena نمایش پست ها
    سلام من عضو جدیدم من ى طوطی ملنگو دارم که نزدیکه ى هفته اس خریدم مشکلم اینه وقتی دستمو
    ممیبرم نزدیکش میترسه و جیغ میکشه و چطور میتونم رامش کنم؟
    سلام، خوش اومدید

سن طوطیتون چقدره؟ ازش عکس بگذارید لطفا. قبلا رام بوده یا وحشی؟

یک هفته برای عادت کردن به محیط جدید هم کمه چه برسه به رام شدن.

مراحل پست قبلی رو شماهم بخونید و انجام بدید البته بعد از دو هفته که به محیط جدید عادت کرد و بدون اینکه از قفس بیرون بیاد. قفسش در ارتفاع 80_90 از زمین باشه

اصلا نباید طوطی رو بگیرید و تا وقتی بهتون اعتماد نکرده کاری سرخود و از روی عجله انجام ندید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17374
    سنش و نمیدونم فروشنده گفت هفت هشت ماه. رام نبوده اما خیلی وحشى ام نیس
    ازم میترسه روزای اول اصلا صدا ازش در نمى اومد اما چند روزه ى صداهای خیلی کم در میاره
    تخمه و سیب بهش میدم. میترسم حرف نزنه مدام براش تکرا ر میکنم کلمه سلام و.

چطور میتونم عکس بفرستم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط asena نمایش پست ها
    سنش و نمیدونم فروشنده گفت هفت هشت ماه. رام نبوده اما خیلی وحشى ام نیس
    ازم میترسه روزای اول اصلا صدا ازش در نمى اومد اما چند روزه ى صداهای خیلی کم در میاره
    تخمه و سیب بهش میدم. میترسم حرف نزنه مدام براش تکرا ر میکنم کلمه سلام و.

چطور میتونم عکس بفرستم
    سلام . فروشنده ها معمولا سن همه طوطی ها رو 7 8 ماه میگن که خریدار راضی به خرید بشه. شما باید از چشمش و از خودش یه عکس خوب بذارید :

http://www.parsipet.ir/thread13094.html

تا بشه تشخیص داد که رام شدنی هست و به حرف میاد یا نه .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17184
    با عرض سلام وتبریک سال نو،دوستان کمک اورزانسی میخوام من تجربه اولم تو جوجه کشی هست متاسفانه تخم توی شکم ماده گیر کرده ( زیر شکمش حالت یه توپ کوچولو)حالشم خیلی بده ،اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره لطفا دریغ نکنه

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.ne نمایش پست ها
    با عرض سلام وتبریک سال نو،دوستان کمک اورزانسی میخوام من تجربه اولم تو جوجه کشی هست متاسفانه تخم توی شکم ماده گیر کرده ( زیر شکمش حالت یه توپ کوچولو)حالشم خیلی بده ،اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره لطفا دریغ نکنه
    سلام بهترین کار این هست که به دامپزشک مراجعه کنید اما چون امروز تعطیله باید خودتون کمکش کنید البته خیلی خیلی باید مراقب باشید .

راه هایی که پیشنهاد شده :

تو محیطی قرارش بدین که بخار باشه . بهترین جا حموم هست . آب داغ رو باز کنید تا بخار ایجاد بشه تو محیط . طوطی رو روی یه حوله مرطوب بذارید این گرما و رطوبت ایجاد شده باعث میشه دریچه مقعد شل بشه و تخم راحت تر خارج بشه

روی دریچه مقعد و عضلات کنارش رو با روغن زیتون چرب کنید . آروم ماساژ بدین . اما خیلی مراقب باشید که تخم داخل شکمش نشکنه . آروم این کار رو انجام بدین، مطابق این دو کلیپ:

http://up.parsipet.ir/uploads/108203...20192695-n.mp4

http://up.parsipet.ir/uploads/108268...68540459-n.mp4

قرار گرفتن تو یه محیطی که بخار هست و چرب کردن مقعد با روغت زیتون به تنهایی به دفع کردن تخم کمک میکنه اگه دیدین تخم رو نمیتونه دفع کنه با ماساژ دادن عضلات اطراف مقعد بهش کمک کنید .

بازم میگم خیلی خیلی مراقب باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    17184
    باعرض سلام وممنون از راهنمایی شما، باتوجه به اینکه وضعیت پرنده خیلی وخیم بود(تقریبا دور روز بود چیزی نخورده بود اصلا هم تعادل نداشت) بردمش پیش دامپزشک ، بعد از رادیوگرافی که ا نجام شد دکتر کفت تخم شکسته وبدن پرنده پر از عفونت هست وامیدی نیست بعد یه دارویی بهش تزریق کرد که دوباره 24 ساعت دیگه باید تزریق بشه خلاصه اوردمش خونه فقط یه خورده انار خورد الان هم گذاشتم توی یه جعبه چون اصلا نمیتونه روی چوب وایسته ، نمیدونم چراا این جوری شد شاید باید کلسیم رو قبل از جوجه کشی خیلی جدی میگرفتم ... توکل به خدا

صفحه 324 از 529 نخستنخست ... 224274305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342343374424 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)