کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی-لاک پشت
    شماره عضویت
    17146
    سلام
    اینکه می گن شاه طوطی با ملنگو متفاوت چقدر متفاوت هم از نظر خصوصیات رفتاری و هم صحبت کردن
    هر کدومشون حدودا چند کلمه می تونن صحبت کنن ?

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط dark angel نمایش پست ها
    سلام
    اینکه می گن شاه طوطی با ملنگو متفاوت چقدر متفاوت هم از نظر خصوصیات رفتاری و هم صحبت کردن
    هر کدومشون حدودا چند کلمه می تونن صحبت کنن ?
    سلام، جثه شاه طوطی از ملنگو بزرگتر هست و روی شونه هاش لکه قرمز داره و نوک بزرگ تری داره

از نظر اخلاقی شبیه هم هستند، تن صدای شاه طوطی بم هست و ملنکو صدای زیری داره

اگر از سن مناسب باهاشون کار بشه میتونن تعداد زیادی کلمه و جمله رو تکرار کنن

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    ممنون این هم عکس
    نژاد که همون indian ringneck هست .

چه غذایی میدین بهش ؟ کلا غذاییش چیه ؟

عکسهاشو تو تاپیکتون هم دیدم . پرهاش بی کیفیت و بهم ریختست . تو لکه ؟

برای دامپزشک هم کلینیک دامپزشکی آوین ، دکتر برهانی کیا

آدرس : خیابان کبیری (دزاشیب)، خیابان رمضانی ، نبش کوچه بنفشه ، پلاک 53

تلفن : 22205998-22209543

حتما ببریدش پیش دامپزشک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    نژاد که همون indian ringneck هست .

چه غذایی میدین بهش ؟ کلا غذاییش چیه ؟

عکسهاشو تو تاپیکتون هم دیدم . پرهاش بی کیفیت و بهم ریختست . تو لکه ؟

برای دامپزشک هم کلینیک دامپزشکی آوین ، دکتر برهانی کیا

آدرس : خیابان کبیری (دزاشیب)، خیابان رمضانی ، نبش کوچه بنفشه ، پلاک 53

تلفن : 22205998-22209543

حتما ببریدش پیش دامپزشک
    غذایی ش تخمه. کنسرو ذرت.سیب.کنسرو سیب پرتقال هستش اشتهاش خوبه
    منظور شما رو از تو لک رفتن نمیفهمم اخه من زیاد از پرنده سرشته ندارم پرندم رو ساعت 11 در قفس رو باز میکنم میاد بیرون تا ساعت 4.5 جنب جوش داره هی میره اینور قفس اونور قفط از ساعت 5 به شکل پف کرده در میاد پر هاشو مرتب میکنه تا اخر شب به همون صورته
    پرندم تکه
    ویرایش توسط wow2005dlta : 23rd March 2015 در ساعت 01:42 AM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    غذایی ش تخمه. کنسرو ذرت.سیب.کنسرو سیب پرتقال هستش اشتهاش خوبه
    منظور شما رو از تو لک رفتن نمیفهمم اخه من زیاد از پرنده سرشته ندارم پرندم رو ساعت 11 در قفس رو باز میکنم میاد بیرون تا ساعت 4.5 جنب جوش داره هی میره اینور قفس اونور قفط از ساعت 5 به شکل پف کرده در میاد پر هاشو مرتب میکنه تا اخر شب به همون صورته
    پرندم تکه
    غذاییش کلا مشکل داره . از مواد غذایی کنسروی استفاده نکنید از مواد افزودنی و نگهدارنده استفاده می کنن .

شما میتونید ذرت رو از سوپرمارکت به صورت کیلویی بخرید از کنسروی استفاده نکنید

از میوه ها و سبزیجات تازه ( نه کنسروی ) و حبوبات و غذاهایی که حاوی پروتئین و ویتامین A هستند استفاده کنید حتما ..

از این پست به بعد، حتما بخونید ؛ تو چندتا پست درمورد تغذیه توضیح دادم :

http://www.parsipet.ir/thread95-322.html#post245742

تو لک رفتن یعنی دوره ای که پرهای جدید ، جایگزین پرهای قدیمی طوطی میشه . پرهای قدیمی موقع پرآرایی یا موقع بال زدن یا در حالت عادی با ریشه جدا میشه و میفته، ، بدون اینکه طوطی دخالتی تو این روند داشته باشه

پرهای با ریشه کف قفس ندیدین ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    غذاییش کلا مشکل داره . از مواد غذایی کنسروی استفاده نکنید از مواد افزودنی و نگهدارنده استفاده می کنن .

شما میتونید ذرت رو از سوپرمارکت به صورت کیلویی بخرید از کنسروی استفاده نکنید

از میوه ها و سبزیجات تازه ( نه کنسروی ) و حبوبات و غذاهایی که حاوی پروتئین و ویتامین A هستند استفاده کنید حتما ..

از این پست به بعد، حتما بخونید ؛ تو چندتا پست درمورد تغذیه توضیح دادم :

http://www.parsipet.ir/thread95-322.html#post245742

تو لک رفتن یعنی دوره ای که پرهای جدید ، جایگزین پرهای قدیمی طوطی میشه . پرهای قدیمی موقع پرآرایی یا موقع بال زدن یا در حالت عادی با ریشه جدا میشه و میفته، ، بدون اینکه طوطی دخالتی تو این روند داشته باشه

پرهای با ریشه کف قفس ندیدین ؟
    خیلی ممنون از پاسخ نه هیچ پری نیست کف قفس
    منظور شما ذرت خام هستش؟اون که خیلی صفت هستش میتونه بخوره؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نه منظورم ذرت نیم پزی هست که برای ذرت مکزیکی استفاده میشه . سوپرمارکت به صورت کیلویی میفروشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    ملنگو من که فقط خام دوست داره ذرتو تابستون کلی خریدم دون کردم فریزره هر روز یکم میخوره. آرتا پخته باشه اصلا نمیخوره. بستگی به سلیقه طوطیت داره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    16293
    سلام یه سوال تا حالا شده کسی تونسته باشه پرنده ی آزادو بدون قفس رام کنه؟ من توی فیلمای همین سایت دیدم که به طوطیا ی وحشیه آزاد جنگل وقتی گرسنه بودن غذا میدادن. احساس میکنم ملنگوی بالغ وحشیم از یه سال پیش که خریدمش خیلی ترسش کمتر شده. وقتی بیرونه آرومتره میتونم بعضی وقتا وقتی رو در کمد نشسته از پایین تابش بدم و از کمد لباس بردارم نپره ولی تو قفس به جز وقتایی که حمام میره نمیشه نزدیکش شد ولی آبو دوس داره و حواسش به آب بازی گرمه دستمم رو قفسشم میذارم خیلی نمیترسه. احساس میکنم بیشتر ترسش ازم به خاطر این بود که مجبور بودم باهاش هر روز درگیر بشم بره تو قفسش و از وقتی همش آزاده بهتر شده ولی بازم از یه فاصله ای نزدیکتر شم میپره مخصوصا اگه قفسش باشه ولی نسبت به من ترسش از بقیه کمتر شده. اولش پراش قیچی شده بود ولی خودش فقط همون پرای قیچی شده رو کند و الان پروازم میکنه تو اتاقم مخصوصا صبح زود. از این که آزاده خوشحالمو دلم نمیخواد پراشو دوباره قیچی بشه. میترسم هم رام نشه هم الکی محدودش کنم. الان به نظرم خودش خوشحال تره ولی تو قفس کردنش تقریبا غیر ممکن شده اوایل که پراش قیچی بود راحت تا دنبالش میرفتم میرفت تو ولی دوست دارم پراش بلند باشه که اگه به هر دلیلی نتونستم نگهش دارم جایی باشه که قفسی نشه و پرواز کنه. برای اینکه برا رام شدنش تلاش کنم راه دیگه ای جز قیچی کردن پرش نیس؟ دوس دارم یه بار دیگه سعی کنم چون فکر میکنم الان آرتا بیشتر آمادگیشو داره. راستی هیچ عجله ای ندارم که زود به نتیجه برسم ولی کلا بنظرتون امکان پذیر هست رام شدنش؟؟؟
    ویرایش توسط Artaa : 24th March 2015 در ساعت 08:41 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    ملنگو من که فقط خام دوست داره ذرتو تابستون کلی خریدم دون کردم فریزره هر روز یکم میخوره. آرتا پخته باشه اصلا نمیخوره. بستگی به سلیقه طوطیت داره
    بله میشه . منم برای طوطی ها با همین روش ذرت ذخیره میکنم . البته بهتره یه چند دقیقه بجوشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط Artaa نمایش پست ها
    سلام یه سوال تا حالا شده کسی تونسته باشه پرنده ی آزادو بدون قفس رام کنه؟ من توی فیلمای همین سایت دیدم که به طوطیا ی وحشیه آزاد جنگل وقتی گرسنه بودن غذا میدادن. احساس میکنم ملنگوی بالغ وحشیم از یه سال پیش که خریدمش خیلی ترسش کمتر شده. وقتی بیرونه آرومتره میتونم بعضی وقتا وقتی رو در کمد نشسته از پایین تابش بدم و از کمد لباس بردارم نپره ولی تو قفس به جز وقتایی که حمام میره نمیشه نزدیکش شد ولی آبو دوس داره و حواسش به آب بازی گرمه دستمم رو قفسشم میذارم خیلی نمیترسه. احساس میکنم بیشتر ترسش ازم به خاطر این بود که مجبور بودم باهاش هر روز درگیر بشم بره تو قفسش و از وقتی همش آزاده بهتر شده ولی بازم از یه فاصله ای نزدیکتر شم میپره مخصوصا اگه قفسش باشه ولی نسبت به من ترسش از بقیه کمتر شده. اولش پراش قیچی شده بود ولی خودش فقط همون پرای قیچی شده رو کند و الان پروازم میکنه تو اتاقم مخصوصا صبح زود. از این که آزاده خوشحالمو دلم نمیخواد پراشو دوباره قیچی بشه. میترسم هم رام نشه هم الکی محدودش کنم. الان به نظرم خودش خوشحال تره ولی تو قفس کردنش تقریبا غیر ممکن شده اوایل که پراش قیچی بود راحت تا دنبالش میرفتم میرفت تو ولی دوست دارم پراش بلند باشه که اگه به هر دلیلی نتونستم نگهش دارم جایی باشه که قفسی نشه و پرواز کنه. برای اینکه برا رام شدنش تلاش کنم راه دیگه ای جز قیچی کردن پرش نیس؟ دوس دارم یه بار دیگه سعی کنم چون فکر میکنم الان آرتا بیشتر آمادگیشو داره. راستی هیچ عجله ای ندارم که زود به نتیجه برسم ولی کلا بنظرتون امکان پذیر هست رام شدنش؟؟؟
    یکی از دلایلی که طوطی های وحشی اسیر شده از دست می ترسن این هست که افرادی که اینا رو اسیر میکنن با دست میگیرنشون و باعث میشن طوطی ها خاطره بعدی از دست داشته باشن ولی خب خیلی از طوطی های دیگه هم هستن که کلا تا به کسی اعتماد نکردن دوست ندارن اون شخص بهشون نزدیک بشه ، سرشون رو نوازش کنه یا روی دستش بشینن . اون طوطی های وحشی هم که میبینید روی دست میشنن و غذا میگیرن ، به اون اشخاص اعتماد کردن و چون دست اون افراد کاری جز غذا دادن به اونها انجام نداده و خطری براشون ایجاد نکرده . شما اگه خوب کلیپ رو دیده باشید ( اگه منظور شما اون کلیپی هست که یه آقایی با دو تا بچه به طوطی وحشی غذا میدن ) میبینید که یکی از کاکادوها خیلی محتاطانه برخورد میکرد و با احتیاط نزدیک دست اون شخص میشد . فقط غذا رو از روی دست برمیداشت و دور میشد .. این طوطی ها کم کم اعتماد کردن ...

اما در مورد طوطی شما ، یکی از ایرادات کار شما این هست که اجازه میدی طوطی هرچقدر که میخواد به سقف نزدیک بشه . به هر روشی که بتونی بهش کمک میکنی تو ارتفاع بیشتر از شما بمونه . ارتفاعی که بهش برتری میده .. . . اول از همه باید تکلیف خودت رو مشخص کنی که آیا واقعا میخوای رام بشه ؟ حتی اگه به نتیجه نرسی ؟ نمیتونم دقیق به شما بگم که 100% رام میشه یا 100% رام نمیشه . حتی نمیتونم بگم امکانش کمه چون همه چی بستگی به طوطی و شما داره . طوطی منم وحشی بود اما تا جایی باهاش کار کردم که از دست غذا بگیره .. و وقتی نزدیک قفس بودم نمی ترسید.. بعد از اون دیگه هیچ تمرینی باهاش نکردم .

پر طوطی هم برای رام شدن بهتره کوتاه بشه (البته درست کوتاه بشه ) من میتونم به ترتیب بگم چه کار کنی برای رام شدن اما اول از همه بهتره تصمیم بگیری .

صفحه 323 از 529 نخستنخست ... 223273304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341342373423 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)