مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید به همه

میخواستم اول بهم بگید ک طوطی من سنش چقدره اگر امکانش هست، یکسالو نیم ک پیش خودمه حدودا
    و این که تو این عکسی ک گذاشتم جلو سینش بعضی جاها رو بالش پرهاش اینشکلی شده قبلا اینطوری نبود میخواستم بدونم دلیلش چیه؟
    بیشتر اینطور به نظر میاد و هست ک انتهای بعضی از پرهاش اینطوریه

در طول روز سیب و پرتقال خیلی میخوره و حدودا 30 40 دونه تخمک افتابگردون غیر از میوه های فصلی مثل انار. غیره...- هر از گاهی یکم کاهو کلم بروکلی خیلی کم میخواستم راهنمایی کنید چطور مجبورش کنم چیزهای دیگه هم بخوره..
    و این بسته های غذایی مناسب برای ملنگو چی هست؟

ممنون میشم راهنمایی کنید
    سلام . توضیحات رو آقای قلیخانی گفتن ، در مورد رنگ پرها ، بعد از تو لکی اینطور شده یا الان تو لکه ؟ از کی اینطور شده ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . توضیحات رو آقای قلیخانی گفتن ، در مورد رنگ پرها ، بعد از تو لکی اینطور شده یا الان تو لکه ؟ از کی اینطور شده ؟
    سلام خسته نباشید تو لک نیست اصلا سرحال و دیونست پرهاش انگار کیفیت نداره نمیدونم چطور بگم خودم حدس میزنم کمبود ویتامین باشه نمیدونم بازم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام خسته نباشید تو لک نیست اصلا سرحال و دیونست پرهاش انگار کیفیت نداره نمیدونم چطور بگم خودم حدس میزنم کمبود ویتامین باشه نمیدونم بازم
    دوست من شما نگفتید که تو لک رفته بوده قبلا یا نه . اما شبیه خطوط استرس هست . به این معنی که موقعی که تو لک بوده تغذیه مناسبی نداشته . سایر دلایل هم تو این تاپیک توضیح داده شده :

http://www.parsipet.ir/thread14320.html

در طول روز نبايد سيب و پرتقال خيلي بخوره . پرتقال هفته اي 3 4 بار کافيه اونم يه مقدار کوچيک . سيب هم به اندازه بدين در روز . 1 چهارم يا کمتر . ميتونيد میوه ی به هم بدين بهش . مثل سيب برش بدين .. هويج هم دوست دارن معمولا . سبزيجات تيره مثل کلم پيچ، اسفناج، گشنيز، کلم، شلغم ، کدو، کدو تنبل، هويج ، فلفل قرمز خشک شده، فلفل دلمه تازه زرد، سبز و قرمز . اينا رو ميتونيد بهش بدين . اگه هم نخورد و آب ميوه دوست داشته باشه ميتونيد ، آب بگيريد . انواع حبوبات و ذرت هم حتما تو غذاییش باشه .

هر غذایی مخصوصا میوه ها رو اگه بیش از حد بهش بدین، جلوی خوردن غذاهای دیگه رو میگیره . پس سعی کنید هر غذایی رو به اندازه به طوطی بدین

از مکمل ها ، مولتی ویتامین و کلسیم و سنگ مینرال هم استفاده کنید .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    دوست من شما نگفتید که تو لک رفته بوده قبلا یا نه . اما شبیه خطوط استرس هست . به این معنی که موقعی که تو لک بوده تغذیه مناسبی نداشته . سایر دلایل هم تو این تاپیک توضیح داده شده :

http://www.parsipet.ir/thread14320.html

در طول روز نبايد سيب و پرتقال خيلي بخوره . پرتقال هفته اي 3 4 بار کافيه اونم يه مقدار کوچيک . سيب هم به اندازه بدين در روز . 1 چهارم يا کمتر . ميتونيد میوه ی به هم بدين بهش . مثل سيب برش بدين .. هويج هم دوست دارن معمولا . سبزيجات تيره مثل کلم پيچ، اسفناج، گشنيز، کلم، شلغم ، کدو، کدو تنبل، هويج ، فلفل قرمز خشک شده، فلفل دلمه تازه زرد، سبز و قرمز . اينا رو ميتونيد بهش بدين . اگه هم نخورد و آب ميوه دوست داشته باشه ميتونيد ، آب بگيريد . انواع حبوبات و ذرت هم حتما تو غذاییش باشه .

هر غذایی مخصوصا میوه ها رو اگه بیش از حد بهش بدین، جلوی خوردن غذاهای دیگه رو میگیره . پس سعی کنید هر غذایی رو به اندازه به طوطی بدین

از مکمل ها ، مولتی ویتامین و کلسیم و سنگ مینرال هم استفاده کنید .
    سلام خسته نباشید
    تو لک نرفته بوده نه
    خیلی خیلی ممنون درسته همون استرسه
    برای هم ممنون
    خورد و خوراکشو درست کنم بهتر میشه؟

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    سلام خسته نباشید
    تو لک نرفته بوده نه
    خیلی خیلی ممنون درسته همون استرسه
    برای هم ممنون
    خورد و خوراکشو درست کنم بهتر میشه؟
    سلام . با توجه به اون تاپیک یه استرسی ( غذایی ، روحی و روانی ) داشته . این حالت قبل از تو لکی اتفاق می افته . باعث میشه پرای جدید کیفیت مناسبی نداشته باشن .

غذاییش رو اصلاح کنید و هیچ استرسی بهش وارد نکنید مخصوصا وقتی تو لک هست از مکمل ها هم استفاده کنید . بعد از تو لکی بعدی ، پرش به حالت عادی برمی گرده .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام . با توجه به اون تاپیک یه استرسی ( غذایی ، روحی و روانی ) داشته . این حالت قبل از تو لکی اتفاق می افته . باعث میشه پرای جدید کیفیت مناسبی نداشته باشن .

غذاییش رو اصلاح کنید و هیچ استرسی بهش وارد نکنید مخصوصا وقتی تو لک هست از مکمل ها هم استفاده کنید . بعد از تو لکی بعدی ، پرش به حالت عادی برمی گرده .
    تشکر و ممنون واقعا کمک کردین - الان آرامش دارم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    تشکر و ممنون واقعا کمک کردین - الان آرامش دارم
    یک نکته رو فراموش کردم بگم . طوطی برای داشتن پر با کیفیت به پروتئین و ویتامین A نیاز داره . از غذاهایی مثل حبوبات و سبزیجاتی به رنگ نارنجی و قرمز و زرد هم حتما استفاده کنید . مثلا
    حبوبات به صورت جوانه و پخته شده و سبزیجات خام و بخارپز . هر مدلی که میخوره امتحان کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    سلام ضمن تبریک سال نو چند تا سوال داشتم اول اینکه ملنگو من زیر بال هاش زرده امتداد بال های اخرش و دمش هم زرده این منگو من جز کدوم نژاد هستش
    سوال بعدی
    طوطی من یک ماه پیش یکم شیطونی کرد دم ش گیر کرد جای و کنده شده و کمی خون ریزی کرد الان دم نداره چقدر طول میکشه دمش دربیاد دوباره مثل قبل بشه
    سوال اخر میشه یه دامپزشک با تجربه در مورد ملنگو و منصف از لحاظ قیمت معرفی کنید عسل رو ببرم پیشش یه چکاف کامل بکنه طوطی مو ؟من تهران هستم خیلی ممنون از وقتی که بابت خوندن پستم گزاشتید با تشکر

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط wow2005dlta نمایش پست ها
    سلام ضمن تبریک سال نو چند تا سوال داشتم اول اینکه ملنگو من زیر بال هاش زرده امتداد بال های اخرش و دمش هم زرده این منگو من جز کدوم نژاد هستش
    سوال بعدی
    طوطی من یک ماه پیش یکم شیطونی کرد دم ش گیر کرد جای و کنده شده و کمی خون ریزی کرد الان دم نداره چقدر طول میکشه دمش دربیاد دوباره مثل قبل بشه
    سوال اخر میشه یه دامپزشک با تجربه در مورد ملنگو و منصف از لحاظ قیمت معرفی کنید عسل رو ببرم پیشش یه چکاف کامل بکنه طوطی مو ؟من تهران هستم خیلی ممنون از وقتی که بابت خوندن پستم گزاشتید با تشکر
    سلام دوست عزیز سال نو شما هم مبارک،برای جواب سوال اولتون بهتره از ملنگوتون عکس بذارید تا بشه راحت تر تشخیص داد،از زمانی که پرها کنده میشن یا پرریزی اتفاق میفته پرهای جدید شروع به رشد خواهند کرد اما این روند حداقل ۱تا۲ماه طول خواهد کشید اگر آسیبی به اونها نرسیده باشه،تو این زمان تغذیه خوب و سالم بسیار اهمیت داره، خصوصا دادن غذاهای که دارای کلسیم و آنتی اکسیدان بیشتری هستند،برای معرفی دامپزشک به زودی بهتون پیام خصوصی خواهم داد،موفق باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز سال نو شما هم مبارک،برای جواب سوال اولتون بهتره از ملنگوتون عکس بذارید تا بشه راحت تر تشخیص داد،از زمانی که پرها کنده میشن یا پرریزی اتفاق میفته پرهای جدید شروع به رشد خواهند کرد اما این روند حداقل ۱تا۲ماه طول خواهد کشید اگر آسیبی به اونها نرسیده باشه،تو این زمان تغذیه خوب و سالم بسیار اهمیت داره، خصوصا دادن غذاهای که دارای کلسیم و آنتی اکسیدان بیشتری هستند،برای معرفی دامپزشک به زودی بهتون پیام خصوصی خواهم داد،موفق باشید

Sent from my ASUS PadFone using Tapatalk
    ممنون این هم عکس

صفحه 322 از 529 نخستنخست ... 222272303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326327328329330331332333334335336337338339340341372422 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)