صفحه 32 از 529 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 5288
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام

جوجه هام مریض شدن تا میخورن بالا میارند.از بس بردم دامپزشکی خسته شدم.خدا شاهده هیچی بارشون نیست فقط بلدن پول بگیرن و دارو بنویسند چه حیون بمیره چه زنده بمونه واسشون فرق نداره یه ذره وجدان ندارن.از اسم دامپزشک دیگه حالم به هم میخوره.بیشتر از 20 تومن پول دامپزشک دادم هیچ کاری واسه طوطی هام انجام ندادند.مینا(عکسش تو آواتارم دیده میشه) من 2.5 ماهه بود قشنگ پرواز میکرد یه ذره مریض شد بردم پیش یکی از اینها گفت ماست بده با یه دارو به خدا قسم قبل اینکه به دستوراش عمل نکرده بودم حال طوطیم خراب نبود.مریض بود ولی آنطور نه که بمیره تا ماست و دارو رو دادم به **** 15 دقیقه نکشید مینام افتاد مرد.امروز جوجه هام بردم گفتم وضعیتشون به این شکل هست غذا میخوره بالا میاره و آبریزش بینی داره بی حاله چیکار کنم.بهم میگه خوب میشه بیسکویت پتی بور بده مسمومیت غذایی دارن.آخه این هم شد حرف؟؟؟بیسکویت پتی بور بدم آبریزش بینیش قطع میشه؟؟؟؟

در یه سایت دیگه بخش دامپزشکی هست که به سئوالات جواب میدن .مدیرانش هم دامپزشک هستند.قبل از این که مینا بمیره سئوال پرسیدم در مورد مریضیش الان مینا 15 روزه هم مرده هنوز آقای دامپزشک جواب نداده به سئوالم.

ممنون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

متاسفم tabriz10 جان . بهت حق میدم از همه چی شاکی باشی . ولی همه دامپزشک ها مثل هم نیستن . این یکی که من بردم پیشش با این که هیچ شناختی هم ازش نداشتم و صرفا به خاطر اینکه نزدیک ترین به محل زندگیم بود بردمش ، با این که پول زیاد گرفت (24 تومن برای یک ویزیت یک ربعه) ولی سرماخوردگی سالار خوب شد . خیلی هم خوب با سالار برخورد کرد . جواب سوالم را هم میداد . کارش هم تمیز و مجهز بود . البته به من گفت فردا(فردای اون روز) برم برای واکسن که دیگه حس کردم داره سو استفاده میکنه . آخه چیزیش نبود بچم .
    شما طوطی هات رو تو دو جای جدا بزرگ کن که هر دوشون یه مریضی نگیرن .

خب من با یه خبر خوشحال کننده (برای خودم ) اومدم . امروز سالار کاملا اومد روی دست راستم و تخمه هایی(حدود 15 تا) که روی دست چپم بود کامل خورد . مطمئنم هیچ کس توی موقعیت من طاقت نمیاره . که یه موجود خوشکل و نرم و با نمک و... بیاد روی دستش و گازش نگیره . نمی دونید چقدر سخت بود . حدود دو دقیقه همینطور ثابت دستام را نگه داشته بودم . البته الان خیلی وقته که دارم باهاش تمرین میکنما . اول همونطور که گفتم یه پاش را میذاشت روی دستم و خودش را دراز میکرد . امروز که طبق معمول داشت همین کار را میکرد خودش احساس کرد که اگه اون پاش رو هم بذاره راحت تره . یه بار این کار را کرد و بلافاصله خودش ترسید و در رفت . بعد دوباره اومد جلو و اینبار کامل اومد رودستم ولی دوباره بلافاصله پر زد و در رفت . انگار میخواست امتحان کنه ببینه خطر نداره براش . بار سوم دیگه دل را زد به دریا و اومد دو پایی روی دستم و شروع کرد به تخمه خوردن . البته معلوم بود استرس داره چون خیلی تند تند میخورد . منم همینطور یواش یواش دستام را از قفس فاصله میدادم . اصلا متوجه نشد . وقتی تخمه ها را خورد خودش پر زد رفت روی قفس . الان خیلی خوشحالم .

بعد ، ما مسافرت بودیم . از قدیم گفتن ملنگو را باید توی سفر شناخت . خیلی عذاب کشید ولی نذاشتم بهش سخت بگذره . چند تا غذای جدید هم خورد . یکیش توت سفید و قرمز بود که هر دو را در کمال تعجب بسیار دوست داشت . حتی به سیب هم ترجیح میداد . هر چند تا براش میذاشتم میخورد ولی من سعی کردم زیاد بهش ندم . گفتم شاید خوب نباشه .دومی آلبالو بود . اونجا که رفته بودیم یه درخت آلبالو بود که هر روز چند تا دونه تقریبا رسیده داشت . هر آلبالو که براش میذاشتم نصفش را میخورد . و سومی گیلاس بود . که اون را هم نصفش را خورد ولی خیلی خوشش نیومد . چهارمی هم گوجه سبز بود که وقتی پشت ماشین بود توی گرمای ظهر از فرط تشنگی یه گاز زد و خوشش اومد تا تهش را خورد . فکر کنید توی یه سفر 2 . 3 روزه چهار تا غذای جدید را خورد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    tabriz 10 عزیز ایشالا جوجه هات خوب میشن
    مینای منم صداش گرفته بود زنگ زدم همون دکتر که مانی رو وزیت کرد گفت 2قطره سرکه سیب بده شاید عفونت داره
    خوبیش اینه که تلفونی راهنمایی میکنه الانم صدای مینا خیلی بهتر شده و بی نهایت شیطون شده تو جعبه میزام یه جور در میاد تو قفس دوس نداره البته فعلا که زوده اما امتحانی گذاشتم کشت خودشو . پرم میزه یه راست میشینه رومون پرو خان
    حالا اینکه تلفن دکتررو بدم بدرت بخوره یا نه رو نمی دونم ! اما یه دکتر دیگه پیدا کن
    مثل من زنگ بزن اداره دامپزشکی شهرتون بگو جایی رو نمیشناسی شاید راهنمایی کردن یه دکتر خوبو.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    دوستان ایشالا طوطیه همتون همیشه سالم باشه.
    attakh این حس قشنگیه که حیوون با آدم ارتباط پیدا میکنه مخصوصن اگه طوطی باشه اونم سالار خوشگله باشه :smile (102):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    tabriz 10 عزیز ایشالا جوجه هات خوب میشن
    مینای منم صداش گرفته بود زنگ زدم همون دکتر که مانی رو وزیت کرد گفت 2قطره سرکه سیب بده شاید عفونت داره
    خوبیش اینه که تلفونی راهنمایی میکنه الانم صدای مینا خیلی بهتر شده و بی نهایت شیطون شده تو جعبه میزام یه جور در میاد تو قفس دوس نداره البته فعلا که زوده اما امتحانی گذاشتم کشت خودشو . پرم میزه یه راست میشینه رومون پرو خان
    حالا اینکه تلفن دکتررو بدم بدرت بخوره یا نه رو نمی دونم ! اما یه دکتر دیگه پیدا کن
    مثل من زنگ بزن اداره دامپزشکی شهرتون بگو جایی رو نمیشناسی شاید راهنمایی کردن یه دکتر خوبو.

من یه دکتر نبردم تا حالا 3 تا دامپزشک عوض کردم.3 تا کلینک مجهز بود.دروغ هم نمیگم اگه کسی بخواد نسخه هاش اسکن میکنم میذارم سایت ببینید که چند تا دکتر عوض کردم.یکی میگه ماست بده اون یکی میگه من نمیگم هیچ وقت به طوطی ماست و دوغ بدین.این دامپزشک امروز هم که تحوه بود میگه دلستر با دوغ مخلوط کن بده.آخه من به جوجه 10 روزه دلستر بدم؟؟؟؟؟از دستشون دارم دیونه میشم دیگه عمرن برم پیش دامپزشک.طوطی من اینطوری بمیره بهتر از این هست که بدم دست این جلاد ها

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    عزیزم یه چیزی که منو به شک انداخت اینه که شاید خیلی از دکترا زیاد سر از طوطی سانان در نمی یارن نمی دونم چرا خودمم به دامپزشکامون متاسفانه یک کم این شکو دارم شاید چون به اندازه ای که با حیوونای دیگه کار کردن و درمان کردن با طوطی سانان برخورد نداشتن (البته اینا فکر منه که خب می تونه کاملا اشتباه باشه)
    اما ایشالا جوجو هات خوب میشن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    من یه دکتر نبردم تا حالا 3 تا دامپزشک عوض کردم.3 تا کلینک مجهز بود.دروغ هم نمیگم اگه کسی بخواد نسخه هاش اسکن میکنم میذارم سایت ببینید که چند تا دکتر عوض کردم.یکی میگه ماست بده اون یکی میگه من نمیگم هیچ وقت به طوطی ماست و دوغ بدین.این دامپزشک امروز هم که تحوه بود میگه دلستر با دوغ مخلوط کن بده.آخه من به جوجه 10 روزه دلستر بدم؟؟؟؟؟از دستشون دارم دیونه میشم دیگه عمرن برم پیش دامپزشک.طوطی من اینطوری بمیره بهتر از این هست که بدم دست این جلاد ها
    سلام

خب یکم دقیق تر بگو مشکل چیه شاید کمکی از دست ما هم براومد.... من قبلا هم اشاره کردم که بهتره هرچی دامپزشک میگه بی برو برگرد عمل نکنیم اما مورد کم لطفی دوستان قرار گرفت.... به هر حال دامپزشک باید مدرک تحصیلی معتبر داشته باشه تا بشه دامپزشک و در حال حاضر رشته های دامپزشکی معتبر اکثرا صنعتین.... درسته که بنده یا افرادی مثل من تحصیلات تخصصی ندارن ولی لااقل میشه با کمک گرفتن و روی هم ریختن تجربیات هم دیگه بهترین تصمیم رو بگیریم

تا جایی که میدونم اگر چینه دون غذا رو پس میفرسته باید غذای سبک و در عین حال مقوی بدی بهش نه ماست و دلستر که خیلی هم سنگین و دیر هضم هستن.... طول روده پرنده نسبت 1 به 4 داره با قد در حالی که مثلا روده گاو نسبت 1 به 27 داره، برای همین در حالت عادی هم پرنده بالغ مجبوره غذای مغذی و سبک بخوره چه برسه به جوجه اونم مریضش

من خودم هر وقت میدیدم جوجم بیحال شده فوری آب عسل و آب پرتغال رقیق شده رو مخلوط میکردم که حالت اسیدیش هم بیاد پایین و خیلی هم مقوی و سرشار از ویتامین بشه.... باید توجه کنید که پس دادن غذا و آبریزش بینی از علائم خطرناک هستن و باید به سرعت تحت درمان قرار بگیرن.... اگر جزئیات بیشتری بگید شاید بتونم کمک کنم

امیدوارم هر چه زود تر حالشون خوب بشه

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    راستی عزیزم آّ ب هندونه هم خوبه واسه مریض و پرنده ها
    اینو اون دکتره بهم گفت

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    tabriz10 عزیز به نظر من هم ابریزش بینی 2حالت داره یا سرماخوردگیه یا عفونت البته ممکنه سینوزیت هم باشه
    جوجه من اولش ابریزش داشت بردم دکتر بهش انتی بیوتیک داد
    ولی تا حالا نشنیدم کسی به جوجه دلستر بده بادوغ:68:
    منم با بهار موافقم حتی میتونی توی نت کلینیک پرندگان توی شهرتون رو سرچ کنی احتمالا جواب میده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام
    tabriz10 عزیز به نظر من هم ابریزش بینی 2حالت داره یا سرماخوردگیه یا عفونت البته ممکنه سینوزیت هم باشه
    جوجه من اولش ابریزش داشت بردم دکتر بهش انتی بیوتیک داد
    ولی تا حالا نشنیدم کسی به جوجه دلستر بده بادوغ:68:
    منم با بهار موافقم حتی میتونی توی نت کلینیک پرندگان توی شهرتون رو سرچ کنی احتمالا جواب میده
    آقای دامپزشک خان به خیال خودش فکر میکنه که جوجه مسموم شده واسه همین دلستر و با دوغ گفت مخلوط کن.دوغ مسمومیتش بگیره و دلستر روده هاش شستشو بده.اینها هم که بردم کلینک تخصصی دامپزشکی هستند.سر خود جایی نبردم.زنگ زدم اداره دامپزشکی گفتند تو اداره دیگه دکتر معاینه نمیکنه ببرید بیرون کلینک های بخش خصوصی معاینه کنند.نهایتا 5 تا تو شهر کلینیک هست که من تا حالا 3 تاش بردم.

خوب شما جای من البته خدا نکنه پرنده هاتون مریض بشند.میری پیش دامپزشک بهت آنتی بیوتیک میده که " اریترومایسین " هست.میاری دارو رو میدی اصلا به حالش تاثیری نداره.دوباره میری پیش یه دکتر دیگه جریان تعریف میکنی و میگی دکتر قبلی این دارو ها رو نوشته این بار دکتر جدید واست آنتی بیوتیک جدید به اسم "سیپروفلوکساسین" تجویز میکنه میاری این بار این دارو رو میدی بعد از چند روز میبینی اینم فرق نکرد.چون دلت نمیخواد پرندت بمیره به ناچار میری پیش یه دکتر دیگه.آقا دکتر جدید همه داستان را میشنوه و دست به قلم میشه و این بار یه آنتی بیوتیک جدید " کوتریموکزازول" واست مینویسه میای خونه چند روز هم این دارو رو میدی بازم طوطیت بهتر نمیشه. حالا به نظرت در ادامه باید چیکار کرد؟بدبخت جوجه از بس دارو خورده که من خودم ناراحتم.من چای اون بودم تا حالا مرده و پوسیده شده بودم.

صفحه 32 از 529 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182132 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)