کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی-ماهی-طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    16731
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    برا ملنگو بهتره همون ظرف های پلاستیکی یا استیل که قفس های 1033و1032 دارن استفاده کنید
    آخه دوست عزیز ظرفشو نو خیلی کثیف و آلوده می کنن...
    یعنی کلا از این ظرفهای لوله ای مخصوص آب ، آب نمیخورن یا نمی تونن بخورن ؟!
    با سپاس

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdigolpari نمایش پست ها
    آخه دوست عزیز ظرفشو نو خیلی کثیف و آلوده می کنن...
    یعنی کلا از این ظرفهای لوله ای مخصوص آب ، آب نمیخورن یا نمی تونن بخورن ؟!
    با سپاس
    سلام . سوالتون بی جواب نمیمونه دوست عزیز .

ملنگو های شما رام هستن ؟ اگه رام باشن خیلی راحت تر میتونید بهشون معرفی کنید . البته ملنگو ها کلا کنجکاون اگه وسیله ی جدید تو قفس و در جای مناسب قرار بگیره مطمئنا سراغش میرن . اما ممکنه روزای اول ازش بترسن پس نباید عجله کنید . تا وقتی هم که عادت نکردن با آب خوردن از ظرف جدید ، ظرف آب مخصوص خود قفس باید داخل قفس باقی بمونه . وقتی سمتش رفتن و فهمیدن چجوری باید آب بخورن از این ظرف جدید .. کم کم ظرف قبلی رو بردارید ..

این ظرف رو در راستای چوب نشیمن سمت راست یا چپ قفس قرار بدین . اما از نظر منم بهتره که از همون ظرف خودشون استفاده بشه . چون تمیز کردنش هم راحت تره . اینو مطمئنا میدونید که شما در هر حالت باید روزانه آب رو تعویض کنید . اگه ظرف رو کثیف میکنن در طول روز چند نوبت باید تعویض بشه .. و اینکه ملنگو ها معمولا تو ظرف آب حموم میکنن .. پس بعد از عادت کردن طوطی به آب خوردن از ظرف جدید، باید گاهی اوقات ظرف قدیم رو هم براشون بذارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    15810
    سلام طوطی ملنگوی من حدود یک سالو نیمشه یکی از اقوام یه ملنگو داره که مثل بلبل حرف میزنه اگه یه جند وقتی طوطیمو پیشه اون بزارم زودتر به حرف میاد؟اخه میخوام از سن به حرف اومدنش نگزره!لطفا زود تر راهنماییم کنین 3ماهه دارمش ولی وقتی تنهاست یه چیزایه نا مفهومی میگه؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhane-sh نمایش پست ها
    سلام طوطی ملنگوی من حدود یک سالو نیمشه یکی از اقوام یه ملنگو داره که مثل بلبل حرف میزنه اگه یه جند وقتی طوطیمو پیشه اون بزارم زودتر به حرف میاد؟اخه میخوام از سن به حرف اومدنش نگزره!لطفا زود تر راهنماییم کنین 3ماهه دارمش ولی وقتی تنهاست یه چیزایه نا مفهومی میگه؟
    سلام
    نه لازم نیست پیش پرنده ی دیگه ای بذاریدش
    پرنده ی شما اگه جوجه باشه احتمال خیلی زیاد حرف یاد میگیره

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط reyhane-sh نمایش پست ها
    منم با آقا ابوالفضل موافقم . اگه پیش طوطی دیگه ای باشه بیشتر صداهای اون طوطی رو یاد بگیره تا دقیقا خود کلمات رو .. شما بهتره خودتون کلمات رو بهش یاد بدین ..

توثع اینو نداشته باشید که مثل بلبل حرف بزنه اما تو این سن هم کلمات رو یاد میگیرن ..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16731
    دوستان درود
    ملنگوهای من خیلی ساکتن البته سرحالن...
    تو این چند هفته هیچ سروصدایی نداشتن بجز دعواهای خانوادگی کوچیک خودشون!
    دیشب همینطوری نمیدونم کار درستی بود یا نه چندتا صدای ملنگو دانلود کردم و واسه پرنده هام پخش کردم ...
    نمیدونم تواین صداها ملنگوها چی میگفتن (فحش بود،ناله بود،داداوبی دادبود یا هرچی) تا پرنده هام شنیدن شروع کردن به جیغ و داد!!!
    البته فقط ملنگو مادم شروع به جیغ داد کرد ولی پرنده نر فقط غرغر می کرد !!!
    (لامصب جیغ می کشید شیشه ها می لرزید ) منم از ترس صدارو قطع کردم.
    سئوالم اینه که چرا فقط ماده میخوند و نر عکس العملی نشون نمی داد و آیا بنظرتون پخش صدارو هرزگاهی انجام بدم ؟
    با سپاس

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    دوستان درود
    ملنگوهای من خیلی ساکتن البته سرحالن...
    تو این چند هفته هیچ سروصدایی نداشتن بجز دعواهای خانوادگی کوچیک خودشون!
    دیشب همینطوری نمیدونم کار درستی بود یا نه چندتا صدای ملنگو دانلود کردم و واسه پرنده هام پخش کردم ...
    نمیدونم تواین صداها ملنگوها چی میگفتن (فحش بود،ناله بود،داداوبی دادبود یا هرچی) تا پرنده هام شنیدن شروع کردن به جیغ و داد!!!
    البته فقط ملنگو مادم شروع به جیغ داد کرد ولی پرنده نر فقط غرغر می کرد !!!
    (لامصب جیغ می کشید شیشه ها می لرزید ) منم از ترس صدارو قطع کردم.
    سئوالم اینه که چرا فقط ماده میخوند و نر عکس العملی نشون نمی داد و آیا بنظرتون پخش صدارو هرزگاهی انجام بدم ؟
    با سپاس
    سلام . خب معمولا این اتفاق میفته وقتی که برای یه طوطی صدای طوطی های دیگه یا طوطی های هم نوعشون رو بذاریم ممکنه واکنش نشون بدن . ملنگوی خودم وقتی حرف میزد صداش رو ضبط میکردم. وقتی برای خودش همون صدا رو پخش میکردم شروع میکرد به جیغ و داد زدن ، طوری که به نظر می رسید فکر میکنه یکی مثل خودش داره باهاش حرف میزنه ...نمیتونم دقیق بگم که چرا طوطی نر و ماده واکنش متفاوتی نسبت به این صدا داشتن . طوطی ها وقتی وارد یه محیط میشن برای اینکه خودشون رو تو گروه تثبیت کنن باید زبان گروه جدید یاد بگیرن یا عبارات و کلماتی که زیاد تکرار میشه رو تقلید کنن تا تو گروه جدید پذیرفته بشن .. ما هم اگه وارد یه کشور جدید بشیم باید زبان اون کشور رو یاد بگیریم .. و اگه یکی رو ببینیم که مثل ما فارسی حرف می زنه حتما توجهمون جلب میشه و شاید یه واکنشی نشون بدیم . جایی خوندم که وقتی طوطی ها وارد گروه جدید میشن تا ارتباط برقرار کردن رو یاد بگیرن ممکنه یکم طول بکشه و صاحب طوطی ممکنه فکر کنه که طوطیش کند ذهنه . برعکس این هم اتفاق میفته یعنی اگه یه انسان وارد گروه طوطی ها بشه اونا هم راجع به این آدم همچین فکری میکنن . چون اونا میدونن چطور باید باهم صحبت کنن یا با هم ارتباط برقرار کنن ولی اون شخص باید تازه یاد بگیره . اینو گفتم چون شما گفتید نمیدونم تو اون صدا چی بوده و چی میگفتن به هم .. میخوام بگم که اونا هم زبان خاص خودشون رو دارن .. تحقیق هم کردن راجع به این موضوع که هر گروه گویش خاصی دارن که با استفاده از اون اعضای گروه خودشون رو از اعضای گروه های دیگه تشخیص میدن . پس مطمئنا بیشتر به صداهایی واکنش نشون میدن که براشون آشنا تر باشه و اگه صداهایی بشنون که براشون نا آشنا باشه اونا رو نادیده میگیرن و یا واکنش خاصی بهش نشون نمیدن ..

نمیتونم بگم حتما اینطور بوده اما طوطی ماده ممکنه این صدا براش آشنا بوده باشه و واکنش نشون داده اما نر نه ..و فکر می کنم غر غر نر هم بیشتر به خاطر جیغ ماده بوده تا واکنش به اون صدا . چون غر غر ملنگو رو موقع شنیدن صداهای خاص شنیدم و برام عجیب نیست . این نظر منه . اگه دوستان دیگه اطلاعات بیشتری داشته باشن حتما مطرح می کنن .

به نظر من نیازی نیست براشون این صداها رو بذارید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    16731
    نقل قول نوشته اصلی توسط sepideh نمایش پست ها
    سلام . خب معمولا این اتفاق میفته وقتی که برای یه طوطی صدای طوطی های دیگه یا طوطی های هم نوعشون رو بذاریم ممکنه واکنش نشون بدن . ملنگوی خودم وقتی حرف میزد صداش رو ضبط میکردم. وقتی برای خودش همون صدا رو پخش میکردم شروع میکرد به جیغ و داد زدن ، طوری که به نظر می رسید فکر میکنه یکی مثل خودش داره باهاش حرف میزنه ...نمیتونم دقیق بگم که چرا طوطی نر و ماده واکنش متفاوتی نسبت به این صدا داشتن . طوطی ها وقتی وارد یه محیط میشن برای اینکه خودشون رو تو گروه تثبیت کنن باید زبان گروه جدید یاد بگیرن یا عبارات و کلماتی که زیاد تکرار میشه رو تقلید کنن تا تو گروه جدید پذیرفته بشن .. ما هم اگه وارد یه کشور جدید بشیم باید زبان اون کشور رو یاد بگیریم .. و اگه یکی رو ببینیم که مثل ما فارسی حرف می زنه حتما توجهمون جلب میشه و شاید یه واکنشی نشون بدیم . جایی خوندم که وقتی طوطی ها وارد گروه جدید میشن تا ارتباط برقرار کردن رو یاد بگیرن ممکنه یکم طول بکشه و صاحب طوطی ممکنه فکر کنه که طوطیش کند ذهنه . برعکس این هم اتفاق میفته یعنی اگه یه انسان وارد گروه طوطی ها بشه اونا هم راجع به این آدم همچین فکری میکنن . چون اونا میدونن چطور باید باهم صحبت کنن یا با هم ارتباط برقرار کنن ولی اون شخص باید تازه یاد بگیره . اینو گفتم چون شما گفتید نمیدونم تو اون صدا چی بوده و چی میگفتن به هم .. میخوام بگم که اونا هم زبان خاص خودشون رو دارن .. تحقیق هم کردن راجع به این موضوع که هر گروه گویش خاصی دارن که با استفاده از اون اعضای گروه خودشون رو از اعضای گروه های دیگه تشخیص میدن . پس مطمئنا بیشتر به صداهایی واکنش نشون میدن که براشون آشنا تر باشه و اگه صداهایی بشنون که براشون نا آشنا باشه اونا رو نادیده میگیرن و یا واکنش خاصی بهش نشون نمیدن ..

نمیتونم بگم حتما اینطور بوده اما طوطی ماده ممکنه این صدا براش آشنا بوده باشه و واکنش نشون داده اما نر نه ..و فکر می کنم غر غر نر هم بیشتر به خاطر جیغ ماده بوده تا واکنش به اون صدا . چون غر غر ملنگو رو موقع شنیدن صداهای خاص شنیدم و برام عجیب نیست . این نظر منه . اگه دوستان دیگه اطلاعات بیشتری داشته باشن حتما مطرح می کنن .

به نظر من نیازی نیست براشون این صداها رو بذارید .
    ممنون از پاسخ جامع و کاملتون و سپاس بابت وقتکیه میزارین...
    در مورد گذاشتن یا نزاشتن صدا براشون از چند نفر سئوال پرسیدم ، گفتن که خوبه واسشون پخش کنم چون از حالت کسالت و استرس خارج میشن و احساس نشاط می کنن ، کلا احساس می کنن در طبیعت هستن و دور وبرشون همنوعاشون وجود داره حتی با نشون دادن جیغ و داد...
    با سپاس
    ویرایش توسط mehdigolpari : 30th December 2014 در ساعت 02:14 PM

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    ممنون از پاسخ جامع و کاملتون و سپاس بابت وقتکیه میزارین...
    در مورد گذاشتن یا نزاشتن صدا براشون از چند نفر سئوال پرسیدم ، گفتن که خوبه واسشون پخش کنم چون از حالت کسالت و استرس خارج میشن و احساس نشاط می کنن ، کلا احساس می کنن در طبیعت هستن و دور وبرشون همنوعاشون وجود داره حتی با نشون دادن جیغ و داد...
    با سپاس
    خواهش می کنم . وظیفست .

شما گفتید طوری جیغ می کشید که شیشه ها می لرزید . خب معمولا همه تحمل همچین صداها و جیغ هایی رو ندارن . طوطی ها معمولا صداها رو زودتر از کلمات یاد میگرن . ممکنه چند وقت که بگذره این صداها رو تکرار کنن . اگه برای شما قابل تحمل هست . بذارید .. تصمیم با شماست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6816
    ملنگو چه رنگایی داره؟؟؟؟؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    خاکستری داره؟؟؟؟؟

صفحه 307 از 529 نخستنخست ... 207257288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325326357407 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)