کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9877
    خدمت شما

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    سلام
    ملنگوی ماده من چند وقتی بود که مست شده بود بدجور و بنا به توصیه دوستان براش جفت گرفتم، یک هفته دو تا قفس جدا از هم ولی در یک اتاق بودن و بعد از یک هفته درهای قفس ها رو رو به هم باز گذاشتم که میتونن برن و بیان.
    ولی اصلا نر به ماده توجهی نداره ماده هم معلوم نیست با خودش چند چنده، گاهی میره طرف نر اروم با نوکش پرهاشو میگیره و گاهی هم بدجور میزنتش که البته حالت دوم بیشتره.
    الان مشکل من اینه که حالتهای ماده با جفت نر عوض نشد و باز سراغ لونه عروسا میرفت و جیییغ میزنه، یه لونه الکی براش گذاشتم بازهم جیغ میزنه، بیرون هم میاد جیغ میزنه، کلا جیغ میزنه
    [emoji26]
    تمام مدت توجه میخواد و وقتی جیغ میزنه دوست داره یکی بره طرفش، اونوقت میچسبه به قفس و یه حالی به بدنش میده که سرشو میگیره بالا و شکل اس میشه و چشماشو میبنده و اروم اروم میخونه. این حالتش یعنی چی؟ کلا باید چکار کنم؟
    لطفا راهنمایی کنید دیگه کم آوردم، خودشم اذیت میشه [emoji25]
    ببخشید که طولانی شد

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط میترا نمایش پست ها
    سلام
    ملنگوی ماده من چند وقتی بود که مست شده بود بدجور و بنا به توصیه دوستان براش جفت گرفتم، یک هفته دو تا قفس جدا از هم ولی در یک اتاق بودن و بعد از یک هفته درهای قفس ها رو رو به هم باز گذاشتم که میتونن برن و بیان.
    ولی اصلا نر به ماده توجهی نداره ماده هم معلوم نیست با خودش چند چنده، گاهی میره طرف نر اروم با نوکش پرهاشو میگیره و گاهی هم بدجور میزنتش که البته حالت دوم بیشتره.
    الان مشکل من اینه که حالتهای ماده با جفت نر عوض نشد و باز سراغ لونه عروسا میرفت و جیییغ میزنه، یه لونه الکی براش گذاشتم بازهم جیغ میزنه، بیرون هم میاد جیغ میزنه، کلا جیغ میزنه
    [emoji26]
    تمام مدت توجه میخواد و وقتی جیغ میزنه دوست داره یکی بره طرفش، اونوقت میچسبه به قفس و یه حالی به بدنش میده که سرشو میگیره بالا و شکل اس میشه و چشماشو میبنده و اروم اروم میخونه. این حالتش یعنی چی؟ کلا باید چکار کنم؟
    ببخشید که طولانی شد
    سلام
    جای پرندهاتون رو تغییر بدید جوری که نتونن همدیگرو ببینن
    ملنگو عادت کرده بره اونارو اذیت کنه
    اون حالتش هم میتونه جوری ارتباط برقرار کردن باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl نمایش پست ها
    سلام
    جای پرندهاتون رو تغییر بدید جوری که نتونن همدیگرو ببینن
    ملنگو عادت کرده بره اونارو اذیت کنه
    اون حالتش هم میتونه جوری ارتباط برقرار کردن باشه
    ملنگو ها رو جا به جا کنم یا عروس و ملنگوها رو از هم دور کنم؟ برای جیغ زدن هاش چکار کنم؟ قبلا اصلا اینطوری نبود.
    موقع جیغ زدن بهش توجه کنم یا نه؟ بد عادت میشه؟
    ویرایش توسط میترا : 27th December 2014 در ساعت 07:51 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    ملنگو ها رو جا به جا کنم یا عروس و ملنگوها رو از هم دور کنم؟ برای جیغ زدن هاش چکار کنم؟ قبلا اصلا اینطوری نبود.
    موقع جیغ زدن بهش توجه کنم یا نه؟ بد عادت میشه؟
    یکی از دوتا گونه باید جدا بشن از هم یا هلندیا یا ملنگو
    بستگی به جا و مکان خودتون داره
    ولی اگه هلندیا مولدن دست نزنید بهشون و ملنگوهارو جا به جا کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    [emoji26]
    ببخشید که طولانی شد

سلام

ملنگوی ماده شما دستی بوده؟

سعی کنید کمتر بهش محبت کنید . تا وابستگیش بهتون کمتر بشه و توجهش به جفتش جلب بشه

قفس عروس ها در دیدشون نباشه و اگر بتونید کلا صدای هم رو هم نشنون بهتره

این حالتی که میگیره همون زیر دادن برای جفت گیری هست که فکر میکنم شما رو به عنوان جفت قبول کرده

غذاهای گرم مثل جوانه ها و شاهدانه رو از غذاییش حذف کنید و هفته ای یکی دوبا یک تکه سالادی کاهو میتونید بهش بدید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل - باجریگار- ماهی
    شماره عضویت
    7076
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

ملنگوی ماده شما دستی بوده؟

سعی کنید کمتر بهش محبت کنید . تا وابستگیش بهتون کمتر بشه و توجهش به جفتش جلب بشه

قفس عروس ها در دیدشون نباشه و اگر بتونید کلا صدای هم رو هم نشنون بهتره

این حالتی که میگیره همون زیر دادن برای جفت گیری هست که فکر میکنم شما رو به عنوان جفت قبول کرده

غذاهای گرم مثل جوانه ها و شاهدانه رو از غذاییش حذف کنید و هفته ای یکی دوبا یک تکه سالادی کاهو میتونید بهش بدید
    سلام
    بله دستی بوده ولی الان...[emoji83]

والا تو دوتا اتاق جدا بودن ولی خانواده تهدید کردن یا اینا رو ببر یه جا یا کلا خودم باید میرفتم بیرون[emoji15] الان امکانش نیست جداشون کنم، راه دیگه ای نداره؟(البته ملنگو ها کلا تو قفسن ها)

خاک عالم[emoji33] مگه اون ملنگوی نر به اون بزرگی رو نمیبینه؟!؟ چرا اینجوری شده؟ چکارش کنم؟

راستش من از وقتی جفت گرفتم براش غذاهای گرم هم بیشتر کردم، پساشتباه بوده، باید الان عوضش کنم.

ممنون از راهنماییتون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    بله دستی بوده ولی الان...[emoji83]

والا تو دوتا اتاق جدا بودن ولی خانواده تهدید کردن یا اینا رو ببر یه جا یا کلا خودم باید میرفتم بیرون[emoji15] الان امکانش نیست جداشون کنم، راه دیگه ای نداره؟(البته ملنگو ها کلا تو قفسن ها)

خاک عالم[emoji33] مگه اون ملنگوی نر به اون بزرگی رو نمیبینه؟!؟ چرا اینجوری شده؟ چکارش کنم؟

راستش من از وقتی جفت گرفتم براش غذاهای گرم هم بیشتر کردم، پساشتباه بوده، باید الان عوضش کنم.

ممنون از راهنماییتون

همین ک تو قفس بمونن خوبه. چون کاری نمیتونید بکنید فعلا.

همدیگه رو نبینن عروس ها و ملنگو ها

غذای گرم رو که حذف کردید باید بهشون اجازه بدید تا همدیگه رو بپذیرن و ارتباط بگیرن

تو این مدت بیرون نیاریدش از قفس و بهش محبت و توجه نکنید و فقط برای آب و غذا و نظافت برید سراغشون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی-ماهی-طوطی ملنگو
    شماره عضویت
    16731
    بادرود
    دوستان چکار کنم جفت ملنگوهام از ظرف مخصوص آبخوریشون آب بخورن چون اصن طرفش نمیرن و عادت دارن از کاسه آب بخورن و متاسفانه کاسشون حتی با اینکه هر روز تعویض میشه بازم خیلی کثیفش می کنن ( آشغال میریزن توش ) !!!
    میخام عادتشون بدم از ظرف مخصوص لوله ای شکل آب بخورن...
    با سپاس

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو /عروس هلندی
    شماره عضویت
    8968
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdigolpari نمایش پست ها
    بادرود
    دوستان چکار کنم جفت ملنگوهام از ظرف مخصوص آبخوریشون آب بخورن چون اصن طرفش نمیرن و عادت دارن از کاسه آب بخورن و متاسفانه کاسشون حتی با اینکه هر روز تعویض میشه بازم خیلی کثیفش می کنن ( آشغال میریزن توش ) !!!
    میخام عادتشون بدم از ظرف مخصوص لوله ای شکل آب بخورن...
    با سپاس
    برا ملنگو بهتره همون ظرف های پلاستیکی یا استیل که قفس های 1033و1032 دارن استفاده کنید

صفحه 306 از 529 نخستنخست ... 206256287288289290291292293294295296297298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324325356406 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)