صفحه 3 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103503 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط malighasn نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    یکم در مورد این برام توضیح بدید ممنون
    برای هر نوع آموزشی باید کمی طوطی تون را محدود کنید)
    4تا5ساعت با بلبل خرمام بیرونه البته توقفس که با بلبل حیاطو روسرشون میزارن بعد تا فردا صبح روزبعدداخل خونه آزاده
    منظورم اینه که رو دست بیاد و وقتی بخوایم بگیریمش اجازه بده و گاز نگیره...،خسته شدم هر بارکه گولش میزنم دفعه بعد باید یه راه دیگه پیدا کنم گولش بزنم
    هر کاری که میتونه یاد بگیره البته حرف زدن مهمتره...
    والله کامل که نمی دونم میتونه 4 یا 5 دور،دور خونه پرواز کنه بعضی اوقات هم بیشتر بعد خسته میشه..
    ممنون
    سلام
    دوست عزیز طوطی اگر در خانه بیش از حد آزاد باشه و یا اینکه اجازه داشته باشه هر کاری که دلش میخواهد انجام بده تربیت نمیشه یا اینکه به سختی تربیت میشه ... منظورم از محدود کردن این بود که نباید بهش اجازه بدهید که هرکاری دلش خواست انجام بده ... از اعکسهایی که گذاشته بودید مشخصه که طوطی تون بیش از حد آزاده ...
    اولین مرحله اینه که باید پرهای طوطی تون را کوتاه کنید که نپره ( حتما می دونید چه طوری باید پر را کوتاه کرد اگر خودتون نمی تونید انجام بدهید ببرید یک پرنده فروشی انجام بده)
    معمولا طوطی ها در دوره آموزشی باید تنها باشند ... یعنی اینکه شما به جز طوطی نباید پرنده دیگری داشته باشید ( در این صورت آموزش به طوطی سخت میشه ) در مورد حرف زدن که اگر پرنده دیگری در خانه باشه تقریبا آموزش حرف زدن بهش غیر ممکن میشه ( یا اینکه بسیار بسیار بسیار سخت میشه) چون طوطی تمایل پیدا می کنه که صدای اون پرنده را تقلید کنه و تقلید صدای پرنده براش راحت تر از حرف زدن هست( البته قبلا هم گفتم به نظر میاد طوطی شما سنش برای آموزش سخنگویی کمی زیاد باشه )
    برای انجام کاری که دلتون میخواد انجام بده باید بهش جایزه بدهید ... ما یک بخش آموزش داریم که لینکش را براتون میذارم اون را مطالعه کنید .. فکر کنم بخش تمرین روی دست آمدن براتون مناسب باشه ... یک نگاهی بهش بندازید اگر سوالی داشتید مطرح کنید
    یادتون باشه اگر خواستید ساعت آ زادی طوطی تون را کم کنید تا بتونید باهاش تمرین کنید باید این کار را به تدریج انجام بدهید وگرنه طوطی تون ممکنه ناراحت بشه ...

آموزش روي دست آمدن طوطي ها

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام و ممنون
    چطور باید پراشو کوتاه کنم
    مثل کندن بال مثلا کبوتره یا اینکه فرق داره
    یعنی امیدی نیست به حرف زدنش؟
    در ضمن من نمیتونم دستمو نزدیکش ببرم یا گاز میگیره یا فرار میکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

من تا به حال طوطی نداشتم

تازگی یک ملنگو خریدم . خیلی سر حال و دوست داشتنی هست . 5 روز میشه که خریدمش . هنوز بهم عادت نکرده .
    فروشنده میگفت یک سالشه . فکر کنم خالی میبست . آخه طوق گردنش کامله . ببینید از روی این عکسا میشه سنش را فهمید ؟ هر کاری کردم نذاشت از صورتش عکس بگیرم . همش پشتش رو میکنه .

دور چشمش بیشتر نارنجیه تا سفید .

بعد میخواستم ببینم توی سن و سال این چقدر طول میکشه تا دست آموز بشه ؟ آیا حرف زدن یاد میگیره ؟

یه سوال دیگه هم اینکه : کشیدن کاور روی قفس باید به محض تاریک شدن هوا باشه و برداشتنش با طلوع خورشید ؟ یا نه میشه ساعت 10 شب کاور را بکشم و ساعت 10 صبح بیدارش کنم ؟ آخه طول مدتش که تفاوت نداره .

در ضمن فعلا فقط تخمه و سیب میخوره . گردو و سبزیجات براش گذاشتم نخورد .

راجع به کف دریا هم توضیح بدید که برای چی لازمه و باید از کجا تهیه کنم ؟

راستی . کی باید از فقس بیاد بیرون ؟ یعنی چقدر طول میکشه تا بتونم در فقس را باز کنم بیاد بیرون و دوباره خودش برگرده ؟ چون الان اگه آزادش کنم از خودم فرار میکنه و نمیتونم بگیرمش . باید خودش به هوای غذا برگرده تو فقس .

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام و ممنون
    چطور باید پراشو کوتاه کنم
    مثل کندن بال مثلا کبوتره یا اینکه فرق داره
    یعنی امیدی نیست به حرف زدنش؟
    در ضمن من نمیتونم دستمو نزدیکش ببرم یا گاز میگیره یا فرار میکنه
    سلام
    دو روش برای کوتاه کردن بال طوطی ها هست یک روش همان هست که شما گفتید یعنی کوتاه کردن به روش کوتاه کردن بال کبوتر : این شکلی است که باید دوتا شاهپر اول را نگه دارید و 5 تای بعدی را کوتاه کنید
    روش دیگه که از بالایی بهتر است اینکه که هر 7 الی 8 تا شاهپر اول را کوتاه کنید ... در مورد طوطی ها این روش بهتر است

در ایران رسم هست که به روش اول کوتاه می کنند ولی در تمام دنیا به روش دوم عمل می کنند

مزیت روش اول اینه که ظاهر پرنده زیبا تر میشه ( البته میگن زیبا تر میشه ولی به نظر من تاثیری نداره )
    مزیت روش دوم اینه که احتمال شکستن شاهپر وجود نداره طوطی ها بر خلاف کبوتر ها بازیگوش بوده و از همه جا آویزون میشن اگر دوتا شاهپر اول نگه داشته بشه احتمال آسیب دیدن پرها از ریشه وجود داره ...

در مورد تربیت کردنش شما باید تمرین روی دست آمدن را باهاش انجام بدهید البته قبلا براتون توضیح دادم و لینکش را در پاسخ قبلی براتون گذاشتم ...

یک نکته هم در مورد شاه طوطی ها و ملنگو ها وجود داره و اون اینکه همیشه گاز میگرند یعنی ممکنه یک ملنگوی رام رام از هر ده دفعه که میاد روی دست دو دفعه اش گاز بگیره... ولی الان طوطی شما نیاز به تربیت داره لطفا در بخش آموزش تمرین روی دست آمدن را مطالعه کنید اگر مشکلی بود بپرسید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

من تا به حال طوطی نداشتم

تازگی یک ملنگو خریدم . خیلی سر حال و دوست داشتنی هست . 5 روز میشه که خریدمش . هنوز بهم عادت نکرده .
    فروشنده میگفت یک سالشه . فکر کنم خالی میبست . آخه طوق گردنش کامله . ببینید از روی این عکسا میشه سنش را فهمید ؟ هر کاری کردم نذاشت از صورتش عکس بگیرم . همش پشتش رو میکنه .
    [
    دور چشمش بیشتر نارنجیه تا سفید .

بعد میخواستم ببینم توی سن و سال این چقدر طول میکشه تا دست آموز بشه ؟ آیا حرف زدن یاد میگیره ؟

یه سوال دیگه هم اینکه : کشیدن کاور روی قفس باید به محض تاریک شدن هوا باشه و برداشتنش با طلوع خورشید ؟ یا نه میشه ساعت 10 شب کاور را بکشم و ساعت 10 صبح بیدارش کنم ؟ آخه طول مدتش که تفاوت نداره .

در ضمن فعلا فقط تخمه و سیب میخوره . گردو و سبزیجات براش گذاشتم نخورد .

راجع به کف دریا هم توضیح بدید که برای چی لازمه و باید از کجا تهیه کنم ؟

راستی . کی باید از فقس بیاد بیرون ؟ یعنی چقدر طول میکشه تا بتونم در فقس را باز کنم بیاد بیرون و دوباره خودش برگرده ؟ چون الان اگه آزادش کنم از خودم فرار میکنه و نمیتونم بگیرمش . باید خودش به هوای غذا برگرده تو فقس .
    سلام
    طوطی شما یقینا بیش از دو سال داره ،طوطی ها ملنگوی که سنشان بیشتر از دوسال باشه ،تربیت کردنشون کمی سخت است باید خیلی صبوری به خرج بدهید

کشیدن کاور را خودتون می تونید تنظیم کنید ... این به برنامه زندگی شما بستگی داره ...

سایر خوراکی ها را باید به تدریج بهش بدهید اگر می خواهید یک خوراکی جدید بهش بدهید راهش این هست که دوتا ظرف غذا داشته باشه یکی برای تخمه یکی برای سایر خوراکی ... سایر خوراکی ها بریزید .. هر روز این کار را تکرار کنید و تخمه را کم بریزید ... بلاخره مجبور میشه بخوره ... تغییر عادت در خوراکی یک طوطی یک کار زمان بر هست ... گاهی ممکنه چند ماه طول بکشه ...

کف دریا را از عطاری می تونید بخرید عمده ترین کاری که کف دریا انجام میده کوتاه شدن وساییده شدن منقارش هست .... کمی هم در تامین مواد معدنی کمک می کنه از کف دریا بهتر بلوکهای معدنی مخصوص طوطی هاست که در اکثر پرنده فروشی ها پیدا میشه

وقتی طوطی را می تونید بیارید بیرون که رام شده باشه ... الان هم تنها راه همین هست که خودتون میگید ... یعنی خودش بیاد بیرون و خودش به هوای غذا برگرده .. برای اینکه راحت تر برگرده زمانی بیارید بیرون که به ساعت خوابش نزیک باشه از دو ساعت قبل هم خوراکی بهش ندهید که به هوای غذا برگرده ...
    قبل از بیرون آوردن از قفس حتما باید پرهاش را کوتاه کرده باشید ( الان برای بیرون آوردن خیلی زوده حداقل یک ماه صبر کنید )
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ملنگو
    شماره عضویت
    4082
    سلام خسته نباشید
    بلاخره 4روز پیش آروم شد و رو دست اومد و وقتی رو دستم میومد سریع میرفت مثل آدمایی که اضطراب داشتن بود خنده دار بود الان هم راحت و هر وقت بخوام میاد رو دست....
    ولی هنوز حرف نمیزنه نزدیک ربع ساعت سوت میزدم جواب میداد ولی حرف نه
    میخواستم بدونم اصلا طوطی مثل طوطی من حرف میزنه یا نه؟
    ممنون

کاربر افتخاری پارسی پت
    (همکار قدیمی مدیر ارشد)

نوع حیوان خانگی
    grey parrot , cocktail
    شماره عضویت
    2847
    سلام خسته نباشید
    بلاخره 4روز پیش آروم شد و رو دست اومد و وقتی رو دستم میومد سریع میرفت مثل آدمایی که اضطراب داشتن بود خنده دار بود الان هم راحت و هر وقت بخوام میاد رو دست....
    ممنون
    سلام
    خیلی خوبه اینکه طوطیتون اومده رو دستتون ، تبریک میگم.
    من خودم نزدیک به 2 سال پیش یه ملنگو وحشی بالغ خریدم ( نر بود) بر خلاف اینکه همه میگفتن اصلا و ابدا نه رام میشه نه سخنگو ، طوطی رو دست اومد و 2 کلمه هم حرف زد الانم بعضی کلمه ها رو با سوت میگه و چون طوطی رو به خواهرم داده بودم فقط خواهرم متوجه میشه چی میگه
    منظورم اینه که شما تلاشتون رو بکنید و قسمت اموزش سخنگویی رو بخونید و با طوطیتون کار کنید امیدوارم که جواب بگیرید.
    در ضمن جلوی طوطیتون سوت نزنید چون اونم سوت زدن یاد میگیره نه حرف زدن ، باهاش تمرین سخنگویی انجام بدید با 1-2 کلمه راحت.
    http://www.parsipet.ir/forum/showthread.php?t=7768

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ندارم
    شماره عضویت
    4201
    سلام به همه میخواستم بدونم قفس مخصوص ملنگو چقدره وقیمتش چنده ؟
    راستی آیا تو قفسهاشون چوب نشیمن و ظرف آب و غذا هست؟
    میگم میشه براشون قفس نخرید ولشون کرد توی پاسیو

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام خسته نباشید
    ممنون
    سلام
    تبریک میگم بهت ... این یه خبر خوشحال کنند بود ... :smile (56):
    حالا که تربیت پذیره میشه امیدوار بود که بیشتر از دوسال نداره من هم مثل هانی جان میگم باهاش تمرین کن .. شاید کمی طول بکشه اما ممکنه جواب بده و حرف بزنه ...

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasul76 نمایش پست ها
    سلام به همه میخواستم بدونم قفس مخصوص ملنگو چقدره وقیمتش چنده ؟
    راستی آیا تو قفسهاشون چوب نشیمن و ظرف آب و غذا هست؟
    میگم میشه براشون قفس نخرید ولشون کرد توی پاسیو
    سلام
    با حدود 70 هزار تومن می تونید یکی از این قفس های 1033 بگیرید همین ها که برای کاسکو میگیرن ... لعابی نیست و جنسش استیله برای ملنگو مناسبه و حسابی می تونه توش حرکت کنه و خوشحال باشه .. این قفس ها خودشون چوب و ظرف غذا دارند..
    میشه توی پاسیو هم نگه داشت ولی دیگه بهش تسلط نداری که تربیتش کنی ... اینکه توی پاسیو بندازیش بستگی به این داره که از طوطی تون چه توقعی داشته باشید ...

صفحه 3 از 529 نخستنخست 1234567891011121314151617181920212253103503 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)