صفحه 29 از 529 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879129 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 281 به 290 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

از همه عزیزان که به سوالات من جواب دادن تشکر میکنم.

مینای من امروز ظهر مرد.:33:

خیلی دلم براش تنگ شده.بچه ام بود.جیگرم داره میسوزه.بردم دامپزشک آوردم خونه دکتر دارو داده بود براش .داروش دادم 1 ساعت بعدش مرد.

قلبم از درد داره میترکه.بد جوری دوسش داشتم.

تو رو خدا مواظب طوطیهاتون باشید.
    سلام
    واقعا متاسفم ... امیدوارم دیگه این ماجرای تلخ برات تکرار نشه ... برای من هم اتفاق افتاده .... خیلی سخته

نقل قول نوشته اصلی توسط rasul76 نمایش پست ها
    سلام به همه منم تونستم بعد از مدتی یه طوطی ملنگو بخرم از همون روز اول از دستمون غذا میگرفت روز دوم توی خون ول میچرخید و بازی میکرد روز سوم روی شونه همه اعضای خونه رفت و روز چهارم روی شونه من ولی گوش منو گاز گرفت و دوباره دیشب میخواست گوش داداشمو گاز بگیره چیکار کنم گاز نگیره ؟راستی حدودا یه سالشه و انواع صدا هارو بلده و طوق نداره
    روز دومم کلمه مامان رو گفت ولی دیگه نگفته
    حالا چجوری بیارمش روی دست ؟ از روش های داخل سایت استفاده کردم فایده نداشت
    چیکار کنم یاد بگیره روی فرش دستشویی نکنه و روی روزنامه دستشویی کنه؟
    راستی این دوست داره همش بیرون قفس باشه و اگه درشو باز نکنیم ایقدر جیغ میزنه که از زندگی سیر بشیم
    سلام
    مبارک باشه ...
    دوست عزیز مدفوع کردن یک کار غیر ارادی است ... مجرای دفعی پرنده ها به گونه ای است که در صورت پر شدن به طور غیر ارادی خالی میشه ... هر چند که میشه پرنده را تا حدی شرطی کرد ولی این برخلاف فیزیک طبیعی بدن پرنده است ... به پرنده فشار میاد اگر یه زمانی به انجام عمل دفع شرطی بشه و شرایط دفع براش فراهم نباشه خیلی بهش فشار و استرس وارد میشه .... بهتره این یک کار را دیگه ازش نخوای.... وقتی آدم طوطی یا پرنده میخره دیگه باید تا حدی خودش را برای بعضی مسائل آماده کنه ... نمیشه از پرنده توقع داشت که صد در صد اون طوری که ما میخواهیم رفتار کنه ... آ ز ا د ی اش را گرفتیم دیگه کافیه ... این عمل طبیعی را هم بخواهیم ازش بگیریم ...دیگه چی براش می مونه ؟

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    4527
    سلام دوستان
    من قصد خرید طوطی ملنگو دارم
    ولی توی شهر ما ( کرج ) هر جا رفتم جوجه 3 - 4 ماهه پیدا نکردم و میگفتن تا سال دیگه خبری نیست
    حالا میخواستم بدونم اگه طوطی با سن حدودی 1.5 تا 2 سال و بگیرم میتونم تربیتش کنم ؟ ( حرف زدنش اصلا برام مهم نیست و فقط برام رام شدن و رفتارش مهمه ) وقت کافی برایه هر نوع آموزشیم دارم
    حدود قیمت این سن هم اگه کسی میدونست ممنون میشم اطلاع بده
    :smile (2):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام
    جوجه طوطیه من امروز صبح مرد:46: همش 3 روز بود داشتمش 80 تومن هم خریدم ، خیلی دلم سوخت نمیدونم بی ملاحظه گی من بود یا خودش از اول مریضی داشت ظاهرش خیلی خوب بود سالم بود و پر تحرک اما از دیروز صبح یک دفعه .... امروزم تا این یکی دو ساعت آخر همش میخواست بغلم باشه
    به دکترش زنگ زدم گفتم از آزادگان خریدم گفت اشتباه کردی ما تحقیق کردیم پرنده های اونجا اکثرا مریضن اگه میخوای پرنده سالم بخری از پرنده فروشیهای سمت شریعتی خرید کن گفت آنفولانزا مرغی باز اومده حالا میترسم اگه این با آنفولانزا مرد من نگرفته باشم
    نمیدونم حالا چی کار کنم قفسش نو نو موند نمیدونم دوباره بخرم یا نه! حاله خودمم خوب نیست .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    سلام
    جوجه طوطیه من امروز صبح مرد:46: همش 3 روز بود داشتمش 80 تومن هم خریدم ، خیلی دلم سوخت نمیدونم بی ملاحظه گی من بود یا خودش از اول مریضی داشت ظاهرش خیلی خوب بود سالم بود و پر تحرک اما از دیروز صبح یک دفعه .... امروزم تا این یکی دو ساعت آخر همش میخواست بغلم باشه
    به دکترش زنگ زدم گفتم از آزادگان خریدم گفت اشتباه کردی ما تحقیق کردیم پرنده های اونجا اکثرا مریضن اگه میخوای پرنده سالم بخری از پرنده فروشیهای سمت شریعتی خرید کن گفت آنفولانزا مرغی باز اومده حالا میترسم اگه این با آنفولانزا مرد من نگرفته باشم
    نمیدونم حالا چی کار کنم قفسش نو نو موند نمیدونم دوباره بخرم یا نه! حاله خودمم خوب نیست .
    خیلی متاسفم، امیدوارم زود فراموشش کنید

متاسفانه به خاطر نبود امکانات و نظارات کافی در کشور عزیزمون، موقعیت فراهمی برای انجام این کار ها نیست و بزرگ کردن یک جوجه طوطی خیلی خیلی سخت هست.... البته نمیشه مقصر رو دولت، مردم یا هر نهاد دیگه دونست، به هر حال این ریز مشکلات در یک نظام نوپا وجود دارن.... از اینا گذشته شما چطور دلتون میاد کلا از این پرنده های خوشگل دل بکنید، میتونید یک بزرگش رو بخرید ولی اگه از اونایی باشه که یکی دیگه بزرگش کرده باشه که خیلی خیلی عالی میشه، و با شناختی که از شما دارم فکر نکنم دوست داشته باشین یه طوطی وحشی بخرید، حتی چهار پنج ماهش رو.... مسلما تصمیم نهایی با خود شماست ولی اگر یک جوجه که از بچکی بزرگ شده باشه رو پیدا کنید خیلی موقعیت خوبی هست گرچه قیمت همچین جوجه هایی تا چهار برابر هم میرسه

راستی اگه اهل حیوانات دیگه ای مثل گربه یا سنجاب هستید که اونا قوی تر و مهربون ترن

برای آنفلونزا و مسائل دیگش نظری نمیدم، ولی بهتره از دیگران پرس و جو کنید.... یکی از دوستان خوبم که از قبل میشناختمش دیشب بهم گفت بهتره اینجا از اینجور حرف ها نزنم و دلایل خوبی هم داشت.... اگر از این به بعد جواب پستی رو ندادم روی حساب نامردی نذارید

با سپاس

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام

الهی بمیرم
    واقعا متاسفم برات
    میفهمم چه حالی داری
    من فکر میکنم از اول مریض بوده چون جوجه منم از اول مریض بود ولی طی یه دوره درمان 1-2 ماه الان خوبه خدا رو شکر:63:
    اگه خواستی دوباره بگیری خیلی حواستو جمع کن ایشالا یه مانیه خوشگل و مامانی دیگه بگیری:53:
    غصه نخور عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    مرسی دوستان از همدردیتون
    امیدوارم این اتفاق واسه هیچ کس نیفته هیچچچ وقت
    من که نمیتونم فراموشش کنم همش 3 روز داشتم که دو روزش سالم بود اما تو همین دو روز دلبریهایی کرد که... همه تو خونه ناراحتن اما یه جور رفتار میکنن که یعنی چیزی نشده
    ناراحتم از اینکه شاید من مقصر بودم اما یه چیزی که تو شکم اینه که روزی که داشتم میخریدمش تو همون کارتونی که بودن یه جوجه دیگه که سفیدش بود داشت جون میداد من دیدم این از همه سر حال تره میره رو اون یکیا کلا سر تر بود برداشتمش حالا نمیدونم !
    اما دو تا دکتر که دیدن گفتن سالمه حتی دیروز که مریض بود دکتر گفت این سالمه چیزیش نیست خیلی گیج شدم.

راجب پیشنهاد da vinchi عزیز باید بگم من عاشق همه حیوونام اما خانوادم زیاد موافق نیستن و با این طوطی موافقت کردن که منه بی لیاقت 3روزه جوجمو به کشتن دادم.میترسم دیگه بخوام باز بخرم نمیدونم میترسم باز........:smile (187):

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نترس بهار جان من مطمئنم تقصیر از تو نبوده این دفعه یکم بزرگتر بگیر که راحت تر باشه
    موفق باشی عزیز

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    مرسی دوستان از همدردیتون
    امیدوارم این اتفاق واسه هیچ کس نیفته هیچچچ وقت
    من که نمیتونم فراموشش کنم همش 3 روز داشتم که دو روزش سالم بود اما تو همین دو روز دلبریهایی کرد که... همه تو خونه ناراحتن اما یه جور رفتار میکنن که یعنی چیزی نشده
    ناراحتم از اینکه شاید من مقصر بودم اما یه چیزی که تو شکم اینه که روزی که داشتم میخریدمش تو همون کارتونی که بودن یه جوجه دیگه که سفیدش بود داشت جون میداد من دیدم این از همه سر حال تره میره رو اون یکیا کلا سر تر بود برداشتمش حالا نمیدونم !
    اما دو تا دکتر که دیدن گفتن سالمه حتی دیروز که مریض بود دکتر گفت این سالمه چیزیش نیست خیلی گیج شدم.

راجب پیشنهاد da vinchi عزیز باید بگم من عاشق همه حیوونام اما خانوادم زیاد موافق نیستن و با این طوطی موافقت کردن که منه بی لیاقت 3روزه جوجمو به کشتن دادم.میترسم دیگه بخوام باز بخرم نمیدونم میترسم باز........:smile (187):
    سلام دوست عزیز

این دفعه اگر خواستید خرید کنید قبلش اینجا همه مواردی که قبل از خرید باید بهش توجه بشه رو از دوستان بخواید
    برای مثال :
    سینش پر باشه و جناق سینش در اثر لاغری مشخص نباشه
    وقتی دهانش رو باز میکنید و زیر نور حلقش رو نگاه میکنید دانه ها و لکه های سفید رنگ حتی یک دونه هم وجود نداشته باشه
    نسبت به غذا حریص و گرسنه باشه
    صدای جیغش واضح و بلند و رسا باشه
    فرم پرهاش تمیز و صاف باشه نه ژولیده و به هم ریخته
    چشماش شاداب و براق باشه نه خمار و چرتی!!
    موقع نفس کشیدن خس خس نکنه ریش....(گوش کنید صدای تنفسش رو)
    و ....

در ضمن هر چقدر بزرگتر باشه بهتر...بهتره طوطی بخرید که یا آخرای سرلاک خوردنشه یا اینکه دیگه مستقل شده(50 - 60 روزه)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط MiladPei نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد خرید طوطی ملنگو دارم
    ولی توی شهر ما ( کرج ) هر جا رفتم جوجه 3 - 4 ماهه پیدا نکردم و میگفتن تا سال دیگه خبری نیست
    حالا میخواستم بدونم اگه طوطی با سن حدودی 1.5 تا 2 سال و بگیرم میتونم تربیتش کنم ؟ ( حرف زدنش اصلا برام مهم نیست و فقط برام رام شدن و رفتارش مهمه ) وقت کافی برایه هر نوع آموزشیم دارم
    حدود قیمت این سن هم اگه کسی میدونست ممنون میشم اطلاع بده
    :smile (2):
    سلام، تبریک میگم ورودت به جمع تالار رو

اگه جوجه ای تو همون سن و سال 5-6 ماه رو پیدا کنی که یکی بزرگ کرده باشه و حالا بخواد بفروشه که عالی میشه، چون فروشنده ها تا حالا همه رو فروختن آخه این سن خیلی مشتری داره.... البته یک دونه بزرگ 1.5-2 سالش هم میتونی بگیری ولی اگه قصدت تربیت کردن باشه یک یکم سخت تره، همون طور که گفتم بهترین گزینه جوجه های زیر یک سال هستن اگر هم تربیت شده باشه که فبها

ولی در کل پرنده های بزرگ شده موجوداتی نیستن که بخوان با انسان ارتباط عاطفی بر قرار کنن و نهایتش با زور غذا و گشنگی و کتک زدن (توصیه نمیشه) ممکنه متیع بشن آخه هرچی باشن اونا پرنده هستن و شما آدم (پستاندار)

برای دوست شدن با حیوون ها بهترین گزینه پستاندار های دیگه مثل گربه و سگ و سنجاب هست.... هم تمیزن، هم مقاومن، هم باهوشن و هم زود اخت میشن و هم امکانات کافی برای نگهداریشون تو کشور هست.... پرنده خوب پرنده ای هست که از جوجگی بزرگ بشه و در شرایط فعلی تقریبا برای افراد مبتدی همچین چیزی محاله، اگه صفحات قبل رو بخونید با تجربه های تلخ خیلی ها در همین باره آشنا میشید

حدود قیمت ملنگو هم باید 50-80 باشه ولی طوطی هایی که از بچکی بزرگ شدن و 6-7 ماه رسیدن و کاملا اهلی هستن ممکنه تا چهار برابر هم قیمت داشته باشن، چه برسه به اونایی که حرف هم بزنن

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام
    مرسی نفیسه عزیز و آقای آژیده
    در مورد سلامت جوجم موقع خرید همه چیش خوب بود جیغاش پراش چشماش من فقط مساله دهنش رو نمیدونستم
    امروز چون خودمم حالم بد شده بود مثلا ملاقاتی داشتم خواهرم با شوهرش اومدن با یک جوجه مینای 23-4 روزه که از یک آشنا که خودش جوجه کشی داره گرفتن واسم اما هیچ چیز طوطیم نمیشه واسم
    نمیدونم مینا هم مثل طوطی شعور داره و دستی میشه ؟ باید برم تاپیک مینا رو بخونم
    از همه دوستان ممنونم

صفحه 29 از 529 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474879129 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)