همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul0761 نمایش پست ها
    سلام -
    طوطی من 2 سالشه الان داره پراشو میکنه(حداقل روزی 10-15تا) و دوباره داره جایگزین میشه- پراشو که بالا میگیرم مثل نی کوچیک داره رشد میکنه حدود 3 هفته میشه ولی لخت نشده مثل پرنده معمولی پراش کامل میخواستم بدونم این حالت طبیعی هستش داره پرهای قدیمیشو میکنه که دوباره در بیاد یا عصبی هستش ؟ لطفا کمک کنید مرسی
    و یک سوال دیگه چند مدته خیلی ننر شده با ما حرف نمیزنه ولی مهمون میاد خونه میره سلام میکنه حرف میزنه باید چکارش کنم تو خونه آزاده فقط شبا میره تو قفس این خودش دلیل نمیشه برا این حرکتش؟
    سلام
    اگر شروع کرده به پر جویدن و کندن پرهاش باید مراقب باشید چون این امر اصلا خوب نیست و تا جای پیش میره که بدنش کاملا لخت میشه و اون که میگید،شبیه نی هست غلاف پر هستش که پر از داخلش میاد بیرون،مطمینیدخودش میکنه؟یا شاید رفته تو دوران پرریزی؟بهتره یه عکس ازپرنده بذارید اگر پر جویی باشه باید بهش محبت بیشتری بشه و براش اسباب بازی و لوازم سرگرم کننده بذارید تا با اونا سرگرم بشه،و دست برداره از این کارش،حداقل بیرون بودن از قفس به نظر من ۴ساعته و نباید بذارید همش بیرون باشه ،پرنده وقتی پرریزی میکنه پرها به صورت طبیعی میریزه وانجور نیست که پرنده خودش پر رو بکنه تا پر جدید در بیاره وقتی خود پرنده شروع به کندن میکنه دچار مشکل شده

Sent from my ASUS using Tapatallk

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hayden نمایش پست ها
    سلام . الان 3 روزه که طوطیم هیچ صدایی از خودش در نیاورده . دارم کم کم نگران میشم . آیا مریضه یا لال هستش ؟ لطفا کمکم کنید .
    سلام
    دوست گرامی پرنده ای که تازه وارد محیط جدید میشه همه این علایم عادی هستش و تا ۱۰روز وظیفه ما فقط رفتن سمت پرنده برای دادن آب و غذا هست تا وقتی که پرنده به محیط جدید عادت کنه،اما برای اطمینان شما ببینید مدفوعش طبیعی هست؟خودش،رو پف نمیکنه همش؟علایمی جز بی صدا بودن نداره؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها
    سلام
    اگر شروع کرده به پر جویدن و کندن پرهاش باید مراقب باشید چون این امر اصلا خوب نیست و تا جای پیش میره که بدنش کاملا لخت میشه و اون که میگید،شبیه نی هست غلاف پر هستش که پر از داخلش میاد بیرون،مطمینیدخودش میکنه؟یا شاید رفته تو دوران پرریزی؟بهتره یه عکس ازپرنده بذارید اگر پر جویی باشه باید بهش محبت بیشتری بشه و براش اسباب بازی و لوازم سرگرم کننده بذارید تا با اونا سرگرم بشه،و دست برداره از این کارش،حداقل بیرون بودن از قفس به نظر من ۴ساعته و نباید بذارید همش بیرون باشه ،پرنده وقتی پرریزی میکنه پرها به صورت طبیعی میریزه وانجور نیست که پرنده خودش پر رو بکنه تا پر جدید در بیاره وقتی خود پرنده شروع به کندن میکنه دچار مشکل شده

خیلی ممنون از جوابتون
    وقتی نازش میکنیم پراش میاد تو دستمون تا حالا ندیدم که خودش بکنه شکم به این بود که خودش میکنه حس میکنم پراش خیلی سست شده و با کمتریرن لمسی میریزه مثلا وقتی با پاهاش خودشو یا سرشو میخارونه یکی پر ازش جدا میشه پرنده تمیزی هست حموم هم من فقط شیر آب براش باز میکنم خودش حموم میره - در کنار اون چیزایی که در رابطه با سرگرمیش گفتین عوض کردن قفس (الان قفس معولی داره میخواستم 1033 بگیرم) یا خریدن جفت رو پیشنهاد میکنین؟ یا تعداد اسباب بازیهاشو زیاد کنم
    ویرایش توسط rasoul0761 : 12th August 2014 در ساعت 01:11 PM

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    خیلی ممنون از جوابتون
    وقتی نازش میکنیم پراش میاد تو دستمون تا حالا ندیدم که خودش بکنه شکم به این بود که خودش میکنه حس میکنم پراش خیلی سست شده و با کمتریرن لمسی میریزه مثلا وقتی با پاهاش خودشو یا سرشو میخارونه یکی پر ازش جدا میشه پرنده تمیزی هست حموم هم من فقط شیر آب براش باز میکنم خودش حموم میره - در کنار اون چیزایی که در رابطه با سرگرمیش گفتین عوض کردن قفس (الان قفس معولی داره میخواستم 1033 بگیرم) یا خریدن جفت رو پیشنهاد میکنین؟ یا تعداد اسباب بازیهاشو زیاد کنم
    از نظر تغذیه مشکلی نداره؟این جوری که گفتین پرجوی نیستش، اخرین باری که پرریزی کرده یادتونه؟احتمال زیاد رفته تو پرریزی،وقتی پرها شروع به ریزش میکنه و طوری نیست یه یک باره یکجای بدن لخت بشه قطعا رفته تو لک بهتره غذاهای کلسیمیشو بیشتر کنید،اگر واسش جفت بگیرین دیگه اون رابطه ای که با شما داشته بهم میخوره و بیشتر به جفتش توجه میکنه و از حالت رام بودنم در میاد بهتره اسباب بازی واسش بیشتر بذارید و کمتر بیارینش بیرون روزی ۴،۵ساعت خوبه واسه الانش،قفس هرچه بزرگتر باشه بهتره و استاندارد باشه قفس های معمولی مناسب ملنگو نیست چون رنگشون به وسیله جویدن در میاد و برای پرنده مضر هستش

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718
    بازم تشکر ببخشید اینقد سوال میپرسم -از جوجگی دستم نبوده الان حدود 5 ماه میشه پیش منه انواع میوه ها رو بهش میدم -کاهو - سیب شلیل زردآلو تخمه هندوانه ذرت بیسکوییت پتی بور تخمه که همیشه تو قفسش هست ولی حس میکنم نسبت به 2 ماه پیش ضعیف تر شده چیزی پیشنهاد میکنین شما.
    ویرایش توسط rasoul0761 : 12th August 2014 در ساعت 01:49 PM

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    بازم تشکر ببخشید اینقد سوال میپرسم - انواع میوه ها رو بهش میدم -کاهو - سیب شلیل زردآلو تخمه هندوانه ذرت بیسکوییت پتی بور تخمه که همیشه تو قفسش هست
    خواهش میکنم دوست عزیز
    دادن کاهو به پرنده تک مناسب نیست و همچنین بیسکویت که( غیر مجاز)هست بهتره واسش برنامه غذایی داشته باشید انواع حبوبات آبپز،ذرت،کف دریا(حتما باشه)هویج،پرتقال،موز،انگو ،انواع سبزیجات،کلم بروکلی،استخوان ران مرغ(بدون ادویه و روغن)تخمه رو میزانش رو کم کنید چون چرب هستش به کبدش آسیب میزنه،سیب،فلفل دلمه،فلفل تند،از غذاهای که به صورت کارخونه ای درست میشن هرگز استفاده نکنید مثلا انواع بیسکویت،پفک،کنسرو و...
    برای اطلاعات بیشتر این بخش رو مطالعه کنید اصول تغذیه طوطی سانان

ویرایش توسط aramesh : 12th August 2014 در ساعت 01:54 PM

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718
    مرسی از جوابهای خوب و با حوصلتون . از امروز برنامشو درست میکنم انشا... که جواب بگیرم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718
    با راهنمایی های شما برنامه غذایی طوطیم رو مرتب کردم: دیروز ظهر براش نصف زردآلو یخورده هویج و سیب گذاشتم (تخمه نذاشتم) و دیشب ذرت + فلفل دلمه و خیلی کم تخمه و امروز صبح قبل از اینکه بیام اداره براش سیب و تخمه +چند دونه 2 تا دونه بادوم به نظرتون این منوالو ادامه بدم خوبه ( میوه ها مختلف میشن امروز هم میخوام انار و سنگ معدنی براش بخرم)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    با راهنمایی های شما برنامه غذایی طوطیم رو مرتب کردم: دیروز ظهر براش نصف زردآلو یخورده هویج و سیب گذاشتم (تخمه نذاشتم) و دیشب ذرت + فلفل دلمه و خیلی کم تخمه و امروز صبح قبل از اینکه بیام اداره براش سیب و تخمه +چند دونه 2 تا دونه بادوم به نظرتون این منوالو ادامه بدم خوبه ( میوه ها مختلف میشن امروز هم میخوام انار و سنگ معدنی براش بخرم)
    بسیار عالی فقط لازم نیست حتما در روز انواع میوه رو بخوره اینجوری تنوعی نداره واسش سعی کنید طوری باشه که تو طول هفته از همشون استفاده کنه،مثلا اگر یه چیز رو پشت سر هم بخوره واسش بی مزه میشه و بهش علاقه نشون نمیده مثلا:امروز که سیب دادید،فردا هویچ،پس فردا فلفل...تخمه رو هر شب براش بذارید به صورتی که تو طول روز غذاهای تر و شب تخمه،یکم ارزن و کتان هم میشه قاطی کنی اما کم،جای حبوبات خالی هستش اونارو هم حتما اضافه کنید،بادام طبع گرمی داره سعی کنید استفاده نشه اگرم خواستید بدید هفته ای یه دونه بدید اونم فقط واسه تشویق و جایزه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15718
    مرسی من اینقد این چند روز سوال پرسیدم خستتون کردم
    آیا نگهداری از طوطی یا پرنده ای دیگه همزمان با ملنگو اشکالی نداره؟ مثل باجریگار یا فیشتر یا ...

صفحه 285 از 529 نخستنخست ... 185235266267268269270271272273274275276277278279280281282283284285286287288289290291292293294295296297298299300301302303304335385 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)