صفحه 26 از 529 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 5288
    کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    مرسی جوابم دادید.

منقارش بعضی وقتها اینطوری داغ میشه بعضی وقتها هم گرماش عادی هست.پاهاش هم بعضی وقتها گرمه و بعضی وقتها مثل یه کم پیش خنک.دست زدم پاهاش یخ بود.زیاد سر به سرش میذارم تا اینطوری نباشه.خدا کنه بهتر بشه اگه نشه میبرم دامپزشک.من و مادرم دیگه به این دل بستیم یه طوریش بشه داغون میشیم.
    سلام
    این حالت هایی که در مورد داغ یا سرد بودن پا و منقار گفتید اگر با سایر نشانه ها ی بیماری مثل کز کردن، کسل بودن،*کم اشتهایی و تغییر حالت مدفوع همراه نباشه طبیعی است ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shikra نمایش پست ها
    سلام
    حبوبات می تونه بیست و چهار ساعت خیس بخوره ... برای اینکه در هوای گرم تابستان خراب نشه .... میتونید ظرف اش را بذارید توی یخچال و دیگه اینکه هر سه الی 4 ساعت آبش را کامل عوض کنید

در مورد پست مورد نظر نیازی به موشکافی نیست ... نظر دکتر شرطه ... هیچ کدام از ما نمی تونه با قاطعیت بگه دکتر اشتباه می کنه یا اشتباه نمی کنه ... البته همه انسانها اشتباه می کنند ،*من ،*شما ، دکتر و هر آدم دیگه ای ممکنه اشتباه کنه ... نباید به دانسته ای خودمون مغرور بشیم و فکر کنیم که خالی از خطا هستیم ... متاسفانه گاهی اوقات غرور جلوی چشمامون را میگیره ... نظر دکتر اینجا شرطه ... برای اینکه ایشون طوطی را معاینه کردند... هیچ کدام از ما که اینجا هستیم این کار را نتونستیم انجام بدیم می تونستیم هم نظرمون شرط نبود چون دکتر نیستم ... همیشه یک دستور کلی نمیشه برای یک بیماری یا مشکل صادر کرد
    قارچها در محیط اسیدی رشد نمی کنند یا اینکه کمتر رشد می کنند دادن سرکه یا آب پرتقال باعث اسیدی شدن قسمت ابتدای مجرای گوارش یعنی مری و پیش معده( یا همان چینه دان میشه ) پس نظر دکتر در این مورد و برای طوطی ایشون به نظر منطقی میاد ... شاید نشه این راه حل را برای همه موارد مشابه تجویز کرد اما با توجه به اینکه طوطی ایشون حالش خوب شده به نظر میاد درمان مناسب بوده
    مجددا سلام

بابت تذکر پستتون و اینکه جواب سوالم رو دادید واقعا ممنونم

مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    مرسی جوابم دادید.

منقارش بعضی وقتها اینطوری داغ میشه بعضی وقتها هم گرماش عادی هست.پاهاش هم بعضی وقتها گرمه و بعضی وقتها مثل یه کم پیش خنک.دست زدم پاهاش یخ بود.زیاد سر به سرش میذارم تا اینطوری نباشه.خدا کنه بهتر بشه اگه نشه میبرم دامپزشک.من و مادرم دیگه به این دل بستیم یه طوریش بشه داغون میشیم.
    سلام .دوست عزیزم خانم شیکرا جواب شما رو دادن .اگه نشونه های دیگه نباشه .جای نگرانی نیست و این کاملا طبیعیه .موقع خواب یا چرت زدن یا استراحت پا و منقار طوطی داغ میشه . من چون ارتباط نزدیک با طوطی هام داشتم و دارم و تو این مواقعی که گفتم مثل خواب ، چرت زدن و استراحت کنارم بودن یا نازشون می کردم یا روی دستم بودن .کاملا این گرما رو احساس کردم .ولی نباید بذاری پاش سرد بشه .اگه پا سرد باشه یعنی دمای خونه مناسب نیست . کنار قفس طوطی دماسنج بذار و دمای اتاق رو مرتب چک کن .دمای اتاق من بین 20 تا 25 هست .از این کمتر نمیذارم بشه .شما هم دما رو کنترل کن .و دوم اینکه هیچ پرنده ی جدیدی رو کنار طوطیت نذار .فکر کنم دوستان قبلا به شما توضیح دادن .طوطی ای که از مغازه پرنده فروشی میاری خونه حداقل 6 هفته و حداکثر 8 هفته باید قرنطینه باشه .یعنی جایی دور از طوطیه فعلیه شما و بعد از هر تماس با طوطیه جدید باید دستتون رو کاملا بشورید .که بیماریه احتمالیه طوطی جدید به طوطیه شما منتقل نشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    4424
    طوطی من الان نزدیک سه ماهشه و یک ماهی هست توی قفس کو چکه
    احساس میکنم جاش براش دیگه تنگه
    از الان براش قفس بزرگ بگیرم اشکالداره؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    سلام دوستان من بالاخره طوطی خریدم یک جوجه طوطی ملنگو 2 ماه و نیمس فکر کنم (عکسشو میزارم بعدا) فروشنده خودش اینارو با مخلوط آرد نخود که شل شده تغذیه میکرد منم الان آورم با سرنگ بهش میدم از همون دیگه چی بدم بهش؟
    ظاهرش که خوبه فقط هی جیغ جیغ میکنه گاهیم چرت میزنه از آزادگان هم خریدم دکتر اونجا هم یه نگاه کرد گفت سالمه
    (با عرض پوزش) مدفوعشم سبز با رگه سفید اما یه کم همراهش آب مانند هم هست یعنی روزنامه یه کم خیس میشه،این طبیعی هست؟
    روزی سه بار تغذیه کافیه واسش؟
    رو دست هم میاد نگاه میکنه هی سرشو تکون میده اینکه زیاد رو دستم باشه بده؟
    لطفا اگه نکته خاصی هست بهم بگید ممنون میشم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    bahar 2kh عزیز تبریک میگم .

shikra جان ببخشید من این سوال را هی میپرسم . آخر هفته مجبوریم بریم سفر . قبلا گفتید یه کاور روی قفسش بکشم که هیجان زده نشه . درستم هست چون اونروز که بردمش دامپزشکی خیلی استرس گرفته بود . میخواستم بپرسم بهترین جا برای مدت طولانی توی ماشین کجا هست ؟ چون تعداد افراد داخل ماشین هم پره . اگه بخوام داخل ماشین باشه باید روی پام بذارمش که این هم لرزش رو بیشتر میکنه هم از ترس من باز استرس میگیره . میشه کاور بکشم بذارمش توی صندوق عقب لا لا کنه ؟ فکر کنم اونجا تکونش هم کمتر باشه . چوبش هم هرچه پایین تر نصب کنم بهتره چون لرزش کمتر میشه .
    بچم چقدر باید زجر بکشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    سلام دوستان من بالاخره طوطی خریدم یک جوجه طوطی ملنگو 2 ماه و نیمس فکر کنم (عکسشو میزارم بعدا) فروشنده خودش اینارو با مخلوط آرد نخود که شل شده تغذیه میکرد منم الان آورم با سرنگ بهش میدم از همون دیگه چی بدم بهش؟
    ظاهرش که خوبه فقط هی جیغ جیغ میکنه گاهیم چرت میزنه از آزادگان هم خریدم دکتر اونجا هم یه نگاه کرد گفت سالمه
    (با عرض پوزش) مدفوعشم سبز با رگه سفید اما یه کم همراهش آب مانند هم هست یعنی روزنامه یه کم خیس میشه،این طبیعی هست؟
    روزی سه بار تغذیه کافیه واسش؟
    رو دست هم میاد نگاه میکنه هی سرشو تکون میده اینکه زیاد رو دستم باشه بده؟
    لطفا اگه نکته خاصی هست بهم بگید ممنون میشم
    سلام

مبارک باشه، واقعا تصمیم شجاعانه ای گرفتید

به روایت تصویر و منبع میگم که دیگه سوء تفاهم نشه :

لینک روش بزرگ کردن جوجه سرنگی (به همراه غذایی و محل نگهداری و دفعات تغذیه و ...)

و از اونجایی که جوجه شما دیگه بزرگ شده، طبق لینک فوق باید از قاشق به جای سرنگ استفاده کنید، مثل کلیپ پایین :

راستی بلاخره وقت کردم این Rio رو ببینم، خیلی جالبه.... پیشنهاد میکنم کسایی که DSL دارن حتما دانلود کنن

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    مرسی دوستان لطف میکنید یک آپلود سنتر بگید که منم عکس طوطیمو بذارم ببینید نظر بدید

یک موردی هم که هست خیلی سرشو تکون میده و جیغ جیغ میکنه به زور ازش عکس خوب انداختم. چرا آخه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    تازه یه چیزه جالب خودش پرو پرو رو پام بود رفت سر سنگوکرد تو دهنش )

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به همه دوستان

از همه عزیزان که به سوالات من جواب دادن تشکر میکنم.

مینای من امروز ظهر مرد.:33:

خیلی دلم براش تنگ شده.بچه ام بود.جیگرم داره میسوزه.بردم دامپزشک آوردم خونه دکتر دارو داده بود براش .داروش دادم 1 ساعت بعدش مرد.

قلبم از درد داره میترکه.بد جوری دوسش داشتم.

تو رو خدا مواظب طوطیهاتون باشید.

صفحه 26 از 529 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444576126526 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)