صفحه 24 از 529 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424374124524 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 5288
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط saghi نمایش پست ها
    باز هم سلام
    این هم 1 عکس از فندق من.
    یک سوال داشتم. وقتی یک سمت قفسشو پارچه میزارم میره میچسبه به اون قسمت قفس و ساعتها اونجا می مونه دیدلش چی میتونه باشه .

سلام

الان که این همه جوجه هست و فصلشه...شما چرا بالغ خریدید؟!!

من اطلاعی ندارم که طوطیتون اهلیه یا نه
    ولی اینکه فرار میکنه هم میتونه به خاطر ترس از انسان باشه...
    هم اینکه الان فص بهاره و هنوز فصل جفت گیری اینا تموم نشده...اینکه میره یه نقطه تاریک ممکنه دلیلش تمایل به جفت یابی و جفت گیری باشه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    طوطی طوق دار هندی
    شماره عضویت
    4130
    سلام

دیروز وقتی سالار بیرون قفس بود ، مادرم رفت یه چیزی از اونجا برداره یه دفعه ترسید پر زد(سالار) ! رفت یه نیم دور ، دور اتاق زد و صاف فرود اومد روی دل من که روی تخت خوابیده بودم . یه کم با اون چشمای خوشگلش نگام کرد و دوباره پرید روی قفسش . اگه چند ثانیه دیگه میموند خورده بودمش (بس که خوشگل نیگاه می کرد ) . دو روز پیش هم نمیدونم چی شد یه هو پر کشید یه دور زد پنجه هاش را کوبید روی کله من که نشسته بودم و دوباره اوج گرفت رفت روی قفش . من هی میگم میخواد باهام دوست بشه یه نفر میگه نه .:smile (138): من این اتفاقات را به فال نیک میگیرم .

راستی من سه چهار تا نظریه راجع به پر های سالار میگم شما بگید کدام گزینه درسته :
    1- پر های سالار پس از کوتاه شدن پس از حدود دو هفته دوباره بلند میشوند و او قادر به پرواز کردن می باشد .
    2- پر های سالار حتی پس از کوتاه شدن خاصیت خود را از دست نمیدهند و پرنده همچنان قادر به پرواز کردن است .
    3- مغازه دار(بی رحم و ... ) اصلا پر های او را کوتاه نکرده و از بیرون رفتن من از مغازه سو استفاده کرده و فقط از سالار جیغ گرفته .
    4- سالار اساسا با پر پرواز نمیکند که بخواهد کوتاه کردن آن تاثیری در عملکرد سیستم پرواز او داشته باشد .

حالا گذشته از شوخی . یک پرنده که پرش کوتاه شده هم میتونه پرواز کنه ؟ یعنی پرواز میکنه ولی زود خسته میشه . درست می گم؟

امروز هم براش حبوبات گذاشتم . از دیشب خیس می خورد ( حبوبات خیس خورده هم خوشمزه است ها ! تا حالا نخورده بودم ) . فکر نمیکردم با این استقبال رو به رو بشم . یه دونه لپه جوید انداخت کف قفس . همچنین یک عدس پوست کند خورد . دو تا لوبیا هم انداخت کف قفس . یه نصف نخود هم خورد . تا الان همین . چقدر منو حرص میده .:smile (31):

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    سلام به تمام دوستان مسئولیت پذیر

نقل قول نوشته اصلی توسط nik_ruh2000 نمایش پست ها
    سلام به همگی لطفا سریع جواب بدید

طوطی ام امروز بابش گیر کرد به قفس خیلی ترسید یه سره هم داد زد از ائن ورم نمیزاره من بهش دست بزرنم اومدم بالشو در بیارم بد تر کرد یه خورده بالش رفت بالا یعنی شکست؟؟؟

به ظاهر طوطی نگاه کنید، بالش خونی نشده یا پرهاش پژمرده نشدن؟ حال عمومی طوطی چطوره؟ کز نمیکنه، مثل افسرده ها یه گوشه نمیره، اون بالی که صدمه دیده رو یه جور خاصی شل نگه نمیداره؟

اگر این ها نباشن که مشکلی نیست و تو طبیعت از این اتفاق ها برای پرنده ها زیاد میفته ولی اگر هر کدوم از مشکل هایی که در بالا بهش اشاره کردم مشاهده میشن، حتما باید به دامپزشک مراجعه کنید تا بالش رو ببنده

نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

دیروز وقتی سالار بیرون قفس بود ، مادرم رفت یه چیزی از اونجا برداره یه دفعه ترسید پر زد(سالار) ! رفت یه نیم دور ، دور اتاق زد و صاف فرود اومد روی دل من که روی تخت خوابیده بودم . یه کم با اون چشمای خوشگلش نگام کرد و دوباره پرید روی قفسش . اگه چند ثانیه دیگه میموند خورده بودمش (بس که خوشگل نیگاه می کرد ) . دو روز پیش هم نمیدونم چی شد یه هو پر کشید یه دور زد پنجه هاش را کوبید روی کله من که نشسته بودم و دوباره اوج گرفت رفت روی قفش . من هی میگم میخواد باهام دوست بشه یه نفر میگه نه .:smile (138): من این اتفاقات را به فال نیک میگیرم .

1- پر های سالار پس از کوتاه شدن پس از حدود دو هفته دوباره بلند میشوند و او قادر به پرواز کردن می باشد .
    2- پر های سالار حتی پس از کوتاه شدن خاصیت خود را از دست نمیدهند و پرنده همچنان قادر به پرواز کردن است .
    3- مغازه دار(بی رحم و ... ) اصلا پر های او را کوتاه نکرده و از بیرون رفتن من از مغازه سو استفاده کرده و فقط از سالار جیغ گرفته .
    4- سالار اساسا با پر پرواز نمیکند که بخواهد کوتاه کردن آن تاثیری در عملکرد سیستم پرواز او داشته باشد .

حالا گذشته از شوخی . یک پرنده که پرش کوتاه شده هم میتونه پرواز کنه ؟ یعنی پرواز میکنه ولی زود خسته میشه . درست می گم؟

امروز هم براش حبوبات گذاشتم . از دیشب خیس می خورد ( حبوبات خیس خورده هم خوشمزه است ها ! تا حالا نخورده بودم ) . فکر نمیکردم با این استقبال رو به رو بشم . یه دونه لپه جوید انداخت کف قفس . همچنین یک عدس پوست کند خورد . دو تا لوبیا هم انداخت کف قفس . یه نصف نخود هم خورد . تا الان همین . چقدر منو حرص میده .:smile (31):
    دیگه کم کم پست های من دارن حالت مقاله به خودشون میگرن برای همین دیگه مفصل توضیح نمیدم:

من "همه موارد" رو انتخاب میکنم.... ممکنه فروشنده بد زده باشه و پر سالار هم بعد از چند روز دردش خوابیده باشه و جریان باد هم کمک کرده باشه که بدون شاه پر پرواز کنه که این مورد آخر گزینه دوم و چهارم رو توضیح میده

بال سالار رو چک کنید، ببینید مثل عکس های پایینه¹ یا نه

یا

اگر بخوام خیلی مختصر توضیح بدم،فرق این دو روش کوتاه کردن اینه که روش اول ایمن تره و روش دوم زیبا تره

در ادامه هم اضافه میکنم که

1.کوتاه کردن پر فقط اوج گرفتن رو سخت میکنه و هنوزم پرنده میتونه از بالا به پایین پرواز کنه و شیب فرود آمدن و زمانی که رو هوا میمونه به تجربه خود پرنده و تعداد پر های قطع شده بستگی داره

2.فکر نکنید کوتاه کردن بال به این معنی که دیگه پرنده نمیتونه بپره، با یک جریان مناسب هوا در روز سیزده به در، یه هو میبینید حاصل سال ها زحمت میپره میره و در افق، هی کوچیک تر و کوچیک تر میشه

البته روش های خوشونت آمیز دیگه هم هستن که پرنده دیگه اصلا نتونه پرواز کنه که فکر نکنم شما بخواین بدونین

با سپاس

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    من چی کار کنم بلاخره؟ ملنگو یا شاه طوطی؟
    راجب جفتشونم میدونم اما سخته انتخاب واسم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اطلاعاتی وارد نشده
    شماره عضویت
    4320
    نقل قول نوشته اصلی توسط bahar 2kh نمایش پست ها
    آخ آخ ببخشید پست شما رو یادم رفت

من شخصا شاه طوطی رو ترجیح میدم، ولی از لحاظ استعداد زیاد فرقی با هم نمیکنن.... راستی شما نگفتید بزرگش رو میخواین بگیرین یا جوجش؟ اگه بزرگ باشه که به نظر من ملنگو بهتره چون شاه طوطی ها یکم خشن تر هستن

دو تا چیز دیگه هم یادم رفت بگم:

اول این که، یه نگاه به این
    لینک بندازید.... جالبه [لینک ویرایش شد]

دومیش هم در ادامه صحبت های "
    nik_ruh2000" به یک مشکلی که این قفس های استیل بزرگ (تصویر پایین) دارن اشاره میکنم؛ ممکنه طوطی با در قفس بازی کنن و وقتی میکشش بالا به طرز ماهرانه ای در رو با پاش نگه داره و با یک 180 درجه زیبا، سرش رو از زیر در رد کنه و در مرحله آخر، در بیفته روش و همونجا گیر کنه و بال بال بزنه (قسمت آخر در این قفس ها محافظ نداره و گردن کوچیک ملنگو از اونجا رد میشه).... این مشکل برای طوطی های بزرگ مثل کاسکو و شاه طوطی پیش نمیاد ولی برای ملنگو باید از سنجاق قفلی یا گیره استفاده کنید و جای غذا و آب رو ببندید (سنجاق رو از زیر جا دونه ای و آب خوری ببندین که طوطی نتونه بازش کنه)

اگر احتمالا همچین اتفاقی براتون پیش اومد:

1. خونسردی خودتون رو حفظ کنید
    2. در قفس رو به آرامی بدید بالا
    3. جا دونه ای یا جای آب رو در بیارید
    4.سر طوطی رو به داخل هل بدید

با سپاس
    ویرایش توسط Da Vinci : 26th May 2011 در ساعت 08:02 PM دلیل: لینک اشتباه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام به دوستان گلم

ملنگوی من چند روزه یکم کسله.زیاد میخوابه و سرش برمیگردونه میذاره لای دو بالش.یه عروس بود پیشش حدود 2 روز پیشش بود ولی عروس زیاد سرو صدا کرد منم دیدم داره رو ملنگوم تاثیر میذاره بردم عروس فروختم.آخه از جوجگی ملنگو رو بزرگ کردم به امید این که به حرفش بیارم.بعد فروختن عروس صداهای عجیبی از خودش در میاره که تا حالا نشنیده بودم.(شبیه آواز خوندن)

حالا نمیدونم عروس از پیشش رفته افسرده شده یا اینکه مریضه؟؟؟غذا خوردنش طبیعیه آبریزش نداره فقط حس میکنم بعضی وقتها نوکش یکم داغ میشه.این طبیعیه یا تب داره؟؟؟؟؟

میشه بی زحمت نظرتون بگید

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    سلام به همه. آخ جون منم عضو شدم اینم اولین پستم
    راستش من هنوز طوطی ندارم اما میخوام بخرم از اینجا خیلی چیزا یاد گرفتم و ممنونم از همه ،کلی مطالعه کردم و تحقیق چون بودجم زیاد نیست تصمیم رو ملنگو یا شاه طوطی هست اما بازم بین این دوتا گیر کردم نمیدونم کدوم و احتمال زیاد تو این 2-3 روز میخوام بخرم اگه شاه طوطی نشه ملنگو رو چقدر پیشنهاد می کنید؟(منظورم شخصیتیه)
    میخوام 3 ماه یا 4 ماه باشه الان خرداده پیدا میشه؟
    پیشاپیش ممنونم ازتون
    سلام
    دوست خوبم اگر خوب در مورد هر دوتاشون تحقیق کردید دیگه باید به دلتون مراجعه کنید هیچ کدام از ما نمی تونیم به شما بگیم این را بخر یا اون را بخر ...این خود شما هستی که باید در نهایت تصمیم بگیری و با توجه به موقعیتی که داری ، مکان و فضایی که میخوای در اختیار طوطی ات بذاری ،*هزینه ای که میخوای بکنی .... انتخاب کنی ...
    اگر به جایی رسیدی که انتخاب برات سخت شده فقط و فقط به دلت نگاه کن ببین کدومشون بیشتر به دلت میشینه بعد هم دل بزن به دریا

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    mina
    شماره عضویت
    4505
    نقل قول نوشته اصلی توسط Da Vinci نمایش پست ها
    آخ آخ ببخشید پست شما رو یادم رفت

من شخصا شاه طوطی رو ترجیح میدم، ولی از لحاظ استعداد زیاد فرقی با هم نمیکنن.... راستی شما نگفتید بزرگش رو میخواین بگیرین یا جوجش؟ اگه بزرگ باشه که به نظر من ملنگو بهتره چون شاه طوطی ها یکم خشن تر هستن

دو تا چیز دیگه هم یادم رفت بگم:

اول این که، یه نگاه به این
    لینک بندازید.... جالبه [لینک ویرایش شد]

ممنون که جوابمو دادین راستش نمیخوام خیلی جوجو باشه 3-4 ماه مد نظرمه که نمیدونم الان که خرداده تو این سن میتونم پیدا کنم یا نه؟

متاسفانه adsl نداشتم تا بتونم فیلمو ببینم .

بازم ممنون

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام به دوستان گلم

ملنگوی من چند روزه یکم کسله.زیاد میخوابه و سرش برمیگردونه میذاره لای دو بالش.یه عروس بود پیشش حدود 2 روز پیشش بود ولی عروس زیاد سرو صدا کرد منم دیدم داره رو ملنگوم تاثیر میذاره بردم عروس فروختم.آخه از جوجگی ملنگو رو بزرگ کردم به امید این که به حرفش بیارم.بعد فروختن عروس صداهای عجیبی از خودش در میاره که تا حالا نشنیده بودم.(شبیه آواز خوندن)

حالا نمیدونم عروس از پیشش رفته افسرده شده یا اینکه مریضه؟؟؟غذا خوردنش طبیعیه آبریزش نداره فقط حس میکنم بعضی وقتها نوکش یکم داغ میشه.این طبیعیه یا تب داره؟؟؟؟؟

میشه بی زحمت نظرتون بگید

سلام
    اگر اشتهاش خوبه و غذا می خوره ممکنه از افسردگی باشه ... اما در مورد منقارش ... شما میگید که در مقایسه با قبل داغ تر شده یا اینکه همیشه اینطوری بوده یا اینکه تازه الان توجه شما را جلب کرده ...
    منقار و پا محل دفع حرارت در پرنده هاست و معمولا کمی داغ تر از حد عادی هستند خصوصا در قسمت اتصال منقار به سر که رگهای خوبی اونجا وجود داره ... به نظرم کمی صبر کنید اگر این حالت بیشتر از سه روز ادامه پیدا کرد اون وقت باید به فکری براش کرد ... سعی کنید سر به سرش بذارید... از این حال و هوا درش بیارید اگر افسردگی باشه به سرعت بر طرف میشه

کاربر ثابت

شماره عضویت
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط attakh نمایش پست ها
    سلام

سلام
    دوستان به شما پاسخ دادند ... اگر پر درست کوتاه شده باشه پرنده فقط می تونه جست بزنه ولی نمی تونه پرواز کنه
    تبریک میگم بهتون که تونستید این قدر باهاش ارتباط برقرار کنی
    د

صفحه 24 از 529 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424374124524 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)