مدیــر کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو و ملنگو
    شماره عضویت
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINT نمایش پست ها
    بله روى قفس وقتى بيرونه باهاش تمرين ميکنم.بدون غذا اگه برم نزديکش ميره اون سمت اگه دستمم ببرم سمتش بدون غذا فرار ميکنه.کلا از دست خيلى ميترسه.
    روزى 6 ساعتم بيرونه از قفس اين لوسش نميکنه ؟ راهى هم ميخواسم که بدون اينکه بترسه بکنمش تو قفسش ممنون
    از نظر من تمرین روی دست آوردن رو زود شروع کردین .باید یه مدت فقط با دست بهش غذا میدادین که طوطی بدونه وقتی شما نزدیک میشید بهش یا دستتون رو میبرید سمتش یعنی قراره به غذای مورد علاقش برسه . می فهمید که نزدیک شدن شما یعنی یه اتفاق خوب ... . وقتی فرار میکنه یعنی فقط 10 درصد راه رو رفتید و باید خیلی بیشتر از اینها صبور باشید .

در روز حتی وقتی که باهاش تمرین روی دست آوردن نمیکنید ، مدام بهش با دست غذا بدین که کلا به وجود شما عادت کنه . اگه امکانش هست براش یه استند درست کنید . یه استند ساده که تمرین رو روی قفس انجام ندین. بهتره تمرین دور از قفس باشه . روی یه سطح صاف مثلا روی یه میز ، ارتفاعش هم از شما کمتر باشه . وقتی که پاش رو روی دست شما میذاره دست رو حرکت ندین به هیچ عنوان .

به نظر من فعلا ساعت بیرون اومدنش رو کمتر کنید مخصوصا اگه واسه برگردوندنش به قفس مشکل دارید .اگه بیرون و روی قفس باشه بازیگوش تر میشه و کمتر به شما توجه میکنه و چون راه فرار بیشتری داره سعی میکنه از شما فرار کنه . بعد که تونستید ارتباط بیشتری باهاش برقرار کنید با توجه به برنامه زمانی خودتون ساعات بیرون اومدنش رو تنظیم کنید

برای برگردونش به قفس پیشنهاد من اینه که با دست هدایتش کنید . من خودم برای طوطی ملنگوم از همین راه استفاده کردم . الان دیگه راهش رو یاد گرفته و به محض اینکه کف قفسش رو تعویض میکنم خودش میره داخل قفس . دوستان دیگه اگه پیشنهاد دیگه ای دارن حتما مطرح میکنن .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cockatiel
    شماره عضویت
    15510
    با سلام. من یه تو لیست غذای طوطی سانان خوندم فلفل هم بود و اینکه من یه سوال داشتم من یه سایتی خوندم که دادان فلفل باعث مشکلات در جریان و شریان های خونی پرنده میشه و مشکل داره براش ایا صحت داره و اینکه اگر صحبت مبتنی بر اینکه فلفل به طوطیم مون بدیم در هفته چند بار بدیم؟واینکه دانه های داخل فلفل جدا کنیم یا نه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    سلام
    اول سال نو همه مبارک
    یه اتفاق بد واسه طوطیم افتاد
    دیروز دیدم نوکش پوست شده . عکسش رو میذارم ببینید
    از 2 روز پیش هم پر تو قفسش میبینم. پر های سبز بالش .کم کم داره بیشتر هم میشه . نکنه داره پر کنی میکنه
    غذا بهش سیب ،پرتقال ، هویج ، کلم ، کاهو ، اسفناج ، تخمه ، پسته و گردو بهش داده بودم تو این چند روز
    رفتم دامپزشکی نمیتونستم طوطی رو ببرم تنها رفتم و عکس رو به دکتر نشون دادم گفت باید بهش غذاهای خارجی بدی و مولتی ویتامین . گفت اگر شکسته نمیشه کاریش کرد . اما من فکر میکنم فقط پوست شده چون معلومه شکسته نیست.
    خواهش میکنم راهنماییم کنید

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa1992 نمایش پست ها
    سلام
    اول سال نو همه مبارک
    از 2 روز پیش هم پر تو قفسش میبینم. پر های سبز بالش .کم کم داره بیشتر هم میشه . نکنه داره پر کنی میکنه
    غذا بهش سیب ،پرتقال ، هویج ، کلم ، کاهو ، اسفناج ، تخمه ، پسته و گردو بهش داده بودم تو این چند روز
    رفتم دامپزشکی نمیتونستم طوطی رو ببرم تنها رفتم و عکس رو به دکتر نشون دادم گفت باید بهش غذاهای خارجی بدی و مولتی ویتامین . گفت اگر شکسته نمیشه کاریش کرد . اما من فکر میکنم فقط پوست شده چون معلومه شکسته نیست.
    سلام

لطفا عکس بگذارید از نوکش

پرهاش بخاطر پرریزی و تغیر فصل هست جای نگرانی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafiseh65 نمایش پست ها
    سلام

لطفا عکس بگذارید از نوکش

پرهاش بخاطر پرریزی و تغیر فصل هست جای نگرانی نداره
    خب خدارو شکر.
    عکس رو یادم رفته بود الان گذاشتم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و عروس هلندي
    شماره عضویت
    15687
    سلام. آموزش روي دست آوردن اگه رو قفس انجام بشه موردي داره؟؟ تاثيري نداره؟/ رو دست نمياد اگه رو قفس انجام بشه بعد از مدتي؟
    ممنون

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    سلام
    اول سال نو همه مبارک

دقت کنید که فقط لایه رویی هست یا نه

بنظر من علت این اتفاق بازی با اسباب بازیهای سخت و فلزی هست که نوکش رو خراب کرده و کمبود مواد معدنی

مقدار کمش رو میشه با سوهان ناخن صاف کرد و لی این حجم رو باید ببرید دامپزشکی با دستگاه سوهان بزنن یا اینکه بذارید به حال خودش تا بریزه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطي ملنگو
    شماره عضویت
    14963
    یعنی اسباب بازیشو بردارم؟
    جدیدا شروع کرده به جویدن اسباب بازی
    برای رفع کمبود مواد معدنی چی بهش بدم؟؟ تو قفسش کف دریا هست .گاهی نوک میزنه
    اگه نبرم دامپزشکی خوب میشه؟ اخه بهش استرس وارد میشه
    به دامپزشک گفتم که به طوطیم هویج میدم گفت نده ،فقط غذاهای خشک باید بهش بدی و یه سری غذاهای خارجی داشت گفت فقط اینارو بده. هویج اشکال داره؟
    اینم عکس اسباب بازیش

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    یعنی اسباب بازیشو بردارم؟
    جدیدا شروع کرده به جویدن اسباب بازی
    برای رفع کمبود مواد معدنی چی بهش بدم؟؟ تو قفسش کف دریا هست .گاهی نوک میزنه
    اگه نبرم دامپزشکی خوب میشه؟ اخه بهش استرس وارد میشه
    به دامپزشک گفتم که به طوطیم هویج میدم گفت نده ،فقط غذاهای خشک باید بهش بدی و یه سری غذاهای خارجی داشت گفت فقط اینارو بده. هویج اشکال داره؟
    اینم عکس اسباب بازیش
    سلام.اکثر طوطی ها از کلم بروکلی و سبزی جعفری استقبال میکنن.حاوی کلسیم بالایی هم هست.
    این منقار هم کمبود کلسیم داره که میتونید یک مکمل براش تهیه کنید.مثل کلسیم تابرنیل
    اتفاقا سبزیجات و میوه جات به دلیل طبیعی بودن و داشتن رنگدانه خیلی هم مفیدن.هویج هم هیچ اشکالی نداره

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINT نمایش پست ها
    سلام. آموزش روي دست آوردن اگه رو قفس انجام بشه موردي داره؟؟ تاثيري نداره؟/ رو دست نمياد اگه رو قفس انجام بشه بعد از مدتي؟
    ممنون
    سلام.هر طوطیی نزدیک قفس چون حس اعتماد به نفس بیشتری داره سعی میکنه خودش رو به قفسش برسونه.پس اگر دورتر باشید راحت تر باهاش تمرین میکنید و کمتر سعی میکنه خودش رو به قفس برسونه.
    در مورد روی دست اومدن هم باید اعتمادش به شما جلب بشه تا روی دست بیاد و ربطی به اینکه روی قفس باشه بعد از مدتی روی دست نمیاد نداره.

صفحه 237 از 529 نخستنخست ... 137187218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249250251252253254255256287337 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)