همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط walkman59 نمایش پست ها
    منظورم همون سفیدی چشم را ميگم
    پس به نظر شما صبر کنم بهتر
    با تشکر شما

فرستاده شده از LT29iِ من با Tapatalk
    دوست عزیز خرید یا صبرش به خود شما بر میگرده اما ملنگو اگر پنج ماه رو رد کرد و رام نشد چندان نمیشه روی رام شدنش حساب کرد.تحت هر شرایطی هم خرید طوطی صاحبش رو وادار میکنه باهاش صمیمی بشه و سعی کنه روی دست بیاردش.پس وقتتون رو تلف نکنید به نظر من.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی ملنگو. عروس هلندی. مینا
    شماره عضویت
    12149
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.

من حدود دوماهه که برای طوطیم یه ماده جدید خریدم. این ماده خیلی پرخاشگره. چند روز پیش جفتگیری هم دیدم ازشون و البته کوتاه بود. اما مشکل اینجاست که این ماده همش دم نرو میکشه و کم کم دیگه داره تهشو میکنه.

دم نرم خیلی بلند و خوشگل بود اما الان داره از ریخت میوفته. سر ظرفهای غذا هم باهم دعوا میکنن.

با این وجود از نظر تغذیه کاری برای آروم کردن ماده میشه انجام داد؟
    و اینکه با وجود جفتگیری های پراکنده و این حالت دعواشون امیدی به تخم هست؟

همکار قدیمی (انجمن طوطی سانان و فنچ)

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.

من حدود دوماهه که برای طوطیم یه ماده جدید خریدم. این ماده خیلی پرخاشگره. چند روز پیش جفتگیری هم دیدم ازشون و البته کوتاه بود. اما مشکل اینجاست که این ماده همش دم نرو میکشه و کم کم دیگه داره تهشو میکنه.

دم نرم خیلی بلند و خوشگل بود اما الان داره از ریخت میوفته. سر ظرفهای غذا هم باهم دعوا میکنن.

با این وجود از نظر تغذیه کاری برای آروم کردن ماده میشه انجام داد؟
    و اینکه با وجود جفتگیری های پراکنده و این حالت دعواشون امیدی به تخم هست؟

سلام دوست عزیز
    قبل از هرچیز پرنده ای رو که واسه جفت انداختن میگیرید باید حتما از دور آشنایی استفاده کنید تو این حالت هر دو پرنده تا حدود زیادی بهم عادت میکنن و بهتر میشه جفت انداختشون،اینکه تا پرنده ای رو بگیریم و بندازیم کنار هم هم از نظر سلامتی ممکنه خطر ناک باشه چون احتمال بیمار بودن پرنده جدید هست،هم اینکه دوتا پرنده چون آشنای باهم ندارن باعث دعوا کردن بشه،یه سری دعوا ها بین جفتها عادی هستش،اگر قصدتون تکثیر هست که با توجه به گفته هاتون هست بهتره غذاهای تقویتی رو ادامه بدید و بهد از گذاشتن اولین تخم غذاهای گرم به طور کلی حذف بشن شما وقتی دیدید پرنده جفتگیری کرده باید لونه رو بذارید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط aramesh نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    قبل از هرچیز پرنده ای رو که واسه جفت انداختن میگیرید باید حتما از دور آشنایی استفاده کنید تو این حالت هر دو پرنده تا حدود زیادی بهم عادت میکنن و بهتر میشه جفت انداختشون،اینکه تا پرنده ای رو بگیریم و بندازیم کنار هم هم از نظر سلامتی ممکنه خطر ناک باشه چون احتمال بیمار بودن پرنده جدید هست،هم اینکه دوتا پرنده چون آشنای باهم ندارن باعث دعوا کردن بشه،یه سری دعوا ها بین جفتها عادی هستش،اگر قصدتون تکثیر هست که با توجه به گفته هاتون هست بهتره غذاهای تقویتی رو ادامه بدید و بهد از گذاشتن اولین تخم غذاهای گرم به طور کلی حذف بشن شما وقتی دیدید پرنده جفتگیری کرده باید لونه رو بذارید
    سلام . ممنون از پاسخ شما.
    بله من قبلا این طوطیو با یه ماده دیگه با روش آشنایی جفت انداختم و تا تخم هم پیش رفتن. و این دو رو هم دو ماه این روندو ادامه دادم. اما تفاوتش آروم بودن ماده قبلی و جنگجو بودن این جدیده هست.
    سوال من آروم کردنش و اینکه آیا امیدی هست یا خیر هست.

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tutinaz نمایش پست ها
    سلام . ممنون از پاسخ شما.
    بله من قبلا این طوطیو با یه ماده دیگه با روش آشنایی جفت انداختم و تا تخم هم پیش رفتن. و این دو رو هم دو ماه این روندو ادامه دادم. اما تفاوتش آروم بودن ماده قبلی و جنگجو بودن این جدیده هست.
    سوال من آروم کردنش و اینکه آیا امیدی هست یا خیر هست.

خواهش جوجه گرفتن از ملنگو کار راحتی نیست و شاید مجبور باشی چندین بار نر و ماده رو عوض کنید تا نتیجه بگیرید،ملنگو ها چون بیشتر تو گله جفتشون رو انتخاب مبکنن سخت میشه جفتی رو بهشون تحمیل کرد اینکه بشه با دادن غذایی کنترل کنیم این وحشی گری رو من ندیدم و همون طور که گفتم شما لونه رو بذارید چون جفتگیری رو دیدید و از نظر امنیت محلشون رو امن کنید تا بهشون استرسی وارد نشه،یک پرنده وحشی چون نمیشه رام و به حرفش آورد فقط به درد جوجه کشی میخوره به نظرم و اینکه این وحشی هست دلیل نمیشه که نتونید ازش جوجه بگیرید تازه واسه تکثیر وحشی باشن بهتره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی عروس هلندی و برزیلی وسگ
    شماره عضویت
    9162
    سلام قیمت جوجه ملنگو زرد چنده؟
    ایا ممکنه رنگ کرده باشن جوجه رو چون این قیمتی میگه اصلا نمیشه!!
    چجوری امتحانش بفهمیم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12149
    نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan98 نمایش پست ها
    سلام قیمت جوجه ملنگو زرد چنده؟
    ایا ممکنه رنگ کرده باشن جوجه رو چون این قیمتی میگه اصلا نمیشه!!
    چجوری امتحانش بفهمیم؟
    سلام قیمت معمولا از 350-400 تا 600 هست.
    اگر چشمای جوجه زرد، قرمز باشه خیر رنگش نکردن.
    در کل راحت میشه تشخیص داد که رنگ شده است یا خیر.
    قسمت وسط پرهای ملنگوی زرد؛ سفید هست (منظور نی میانی پر هست) و درسبز سیاه.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و عروس هلندي
    شماره عضویت
    15687
    سلام من يه طوطي ملنگو خريدم ماده حدود 9 ماهشه و حدود 1 ماهه ك خريدم از دستم راحت غذا ميگيره چند روزم هست دارم باهاش تمربن ميكنم كه پاشو بزاره رو دستم تا غذا بهش بدم ك ترسش بريزه و رو دستم بياد اما وقتي كه غذا تو دستم نباشه خيلي از دستم ميترسه ميخواسم بدونم چيكار كنم كه از دست من نترسه و به راحتي بياد رو دستم خيلي ممنون بهترين روش واس رو دست اوردنش چيه؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق،شریمپ،حلزون،ماهی
    شماره عضویت
    15340
    نقل قول نوشته اصلی توسط HOSSEINT نمایش پست ها
    سلام من يه طوطي ملنگو خريدم ماده حدود 9 ماهشه و حدود 1 ماهه ك خريدم از دستم راحت غذا ميگيره چند روزم هست دارم باهاش تمربن ميكنم كه پاشو بزاره رو دستم تا غذا بهش بدم ك ترسش بريزه و رو دستم بياد اما وقتي كه غذا تو دستم نباشه خيلي از دستم ميترسه ميخواسم بدونم چيكار كنم كه از دست من نترسه و به راحتي بياد رو دستم خيلي ممنون بهترين روش واس رو دست اوردنش چيه؟؟؟

سلام
    سعی کن اون غذایی که خیلی دوست داره رو بهش بدین وقتی میاد رو دستتون از یک کلمه مثل آفرین بعد از انجام اون خواستت بهش بگو و بهش جایزه بده،بهترین راه شرطی سازی همین تقویت کردن بعد از جواب دادن به درخواستت هست وسعی کن وقتی پیشت هست و تو دستته بهش آرامش بدی تا از دستت نترسه و یقین کنه که تو دست تو هیچ چیزه بدی تهدیدش نمیکنه به مرور شاهد دوستی و عدم ترسش خواهی بود و اون غذایی که به عنوان جایزه میدی فقط لحظه ای که داری باهاش کار میکنی و بهش آموزش میدی ازش استفاده کن تا واسش عادی و بی مزه نشه به مرور شرطی میشه بازم میگم جایزه و پاداش دادن و حوصله رمز رام و دستی کردن و شرطی کردن هر پرنده ای هستش
    سعی کنید به تاپیکهای مربوطه هم سری بزنید چون خیلی از سوالهاتون به صورت کامل توضیح داده شده به عنوان مثال به این لینک یه سر بزنید
    اهلی کردن و برقراری ارتباط با طوطی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ملنگو و عروس هلندي
    شماره عضویت
    15687
    خيلي ممنون فقط يه چيزي وقتي غذا رو تو دستم ببينه ميتد پاشو ميزاره رو دستم منم بهش ميگم افرين و بعد يه تخمه بهش ميدم.يعني اگه غذا رو نبينه نمياد رو دستم . چيكار ميشه كرد كه تا دستمو بردم بياد يعني به خاطر غذا نياد و اصلا غذا نشونش ندم اما تا اومد يه تخمه بهش بدم.چحوري؟ ممنون

صفحه 230 از 529 نخستنخست ... 130180211212213214215216217218219220221222223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244245246247248249280330 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)